Strona głowna  /  Galeria

GALERIA

W minionym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy wzbogacały swoją wiedzę z zakresu radzenia sobie z wirusami i bakteriami, które powodują rozwijanie się chorób w organizmach. Zorganizowaliśmy kącik lekarski, gdzie przedszkolaki wcielały się w role lekarzy i pacjentów. Jednak zajęcie, jakie najbardziej utkwiło w naszej pamięci było przeprowadzone przez specjalistę w tej dziedzinie tj. Panią pielęgniarkę Annę Klich - kierownika SGPZOZ w Brzostku. Pełen profesjonalizm, elokwencja i ciepło wytworzone podczas spotkania z „Biedronkami” pomogło w zapamiętaniu fundamentalnych zagadnień dotyczących zdrowia. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas.

data dodania: 2018-10-15

11.10.2018r. w grupie dzieci 3,4-letnich odbyło się zajęcie otwarte na temat: „Utrwalenie wiadomości dotyczących jabłek”. Rozpoznawanie owoców po kształcie, smaku, porównywanie ich wielkości, koloru i ciężaru - wykorzystanie opowieści matematycznej „Jabłonka”. Podczas zajęć dzieci wykonywały polecenia nauczyciela, śpiewały piosenkę o jabłuszku, brały udział w zabawie pt. „Wędrujące jabłko”. Rodzice obserwowali swoje pociechy i nagradzali brawami po udzielaniu prawidłowej odpowiedzi. Na podsumowanie wiadomości nauczycielka przeprowadziła quiz na temat: „Co wiemy o jabłkach?”. Na końcu zajęć dzieci malowały jabłuszka na papierowych talerzykach. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciu.

data dodania: 2018-10-15

Dzieci z najmłodszej grupy poszerzają wiedzę z zakresu profilaktyki, dbania o własne zdrowie oraz odpowiedniego odżywiania. W związku z tym postanowiliśmy wspólnie przygotować sok owocowo-warzywny. Dostarczył nam mnóstwo witamin, a jego walory smakowe zostały docenione przez przedszkolaków. Pięknie dziękujemy rodzicom, którzy poprzez wzbogacenie kącika przyrodniczego, przyczynili się do przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć.

data dodania: 2018-10-10

Sięgając pamięciom wstecz próbujemy skojarzyć postaci z ulubionych bajek czy opowiadań. Zapewne pojawiają się wtedy obrazy: Bolka i Lolka, Krecika czy Reksia. Do tak znamienitego grona zaliczany jest także Koziołek Matołek, który stał się bohaterem historii zaprezentowanej przez aktorów z rzeszowskiego Teatru Bazyl. Jego ciekawe podróże i towarzyszące im przygody pobudziły wyobraźnię przedszkolaków oraz przyczyniły się do kontemplowania świetnego samopoczucia.

data dodania: 2018-10-09

Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” doskonale wiedzą, że aby zdrowym być należy się prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach  postanowiły zrobić z pomocą pań koktajl truskawkowy. Dzieci zapoznały się z wyglądem, budową i działaniem miksera. Zadanie okazało się proste. Była to prawdziwa „bomba witaminowa”.

data dodania: 2018-10-07

Dnia 3 października w grupie 6-latków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematem zajęcia było: „Wprowadzenie litery A,a drukowanej i pisanej w oparciu o MDS”. Podczas zajęcia wystąpiły ciekawe formy i metody pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciu, a rodzice mieli możliwość obserwacji swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej

data dodania: 2018-10-07

We wrześniu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Zofia K. i Zofia M.

- w grupie „Gwiazdki”: Lena P., Maksymilian G. i Dominik Sz.

- w grupie „Pszczółki”: Julia Cz., Tomasz S., Maja O., Filip D. i Wiktoria L.

- w grupie „Słoneczka”: Lena F., Wiktoria F., Zuzanna P., Oliwia S. i Gabriela G.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Emilia D. , Jakub K., Seweryn P. oraz Amelia Sz.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

data dodania: 2018-09-25

Wraz z zakończeniem wakacji dzieci i młodzież powracają do szkolnej rzeczywistości. Sytuacja wygląda podobnie w odniesieniu do przedszkolaków, zarówno weteranów doskonale orientujących się w zasadach panujących w znanej im społeczności, jak i maluszków, które po raz pierwszy wkraczają do takiego środowiska. Aby przełamać początkową nieśmiałość i obawy Przedszkole w Brzostku, co roku organizuje dni adaptacyjne. Podczas podejmowanych wspólnie aktywności wzajemnie się poznajemy i rozbudzamy zaciekawienie pociech nowym otoczeniem. Miła i rodzinna atmosfera, jaką udaje się nam wytworzyć sprzyja niwelowaniu początkowego napięcia czy zdenerwowania. Możliwości oferowane najmłodszym pozytywnie wpływają na ich indywidualny rozwój oraz poszerzają posiadaną wiedzę i umiejętności. Największą radość sprawiają uśmiechnięte i pogodne twarze naszych wychowanków. Są motywacją do dalszej, efektywniejszej pracy.

data dodania: 2018-09-20