Przedszkole w Brzostku
Przedszkole w Brzostku
Strona głowna  /  Galeria
 galeria
 
  
 
 
 
 
GALERIA

Dnia 27.07.2018r. przedszkolaki udały się na piknik by powitać wakacje. Radosna i miła atmosfera sprzyjała zabawie, delektowaniu się otaczającą przyrodą oraz obserwowaniem zwierząt. Z twarzy dzieci nie znikał uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-07-29

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-26

W poniedziałek18 czerwca dzieci z grupy "Mali badacze" odwiedziły Szkołę Podstawową w Brzostku.Celem wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkoły i atmosferą pracy panującą w szkole.Na początku było trochę niesmiało, ale dzieci z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotkanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom.Dzieci odwiedziły m.in. bibliotekę szkolną, salę zabaw swoich rówieśników ze szkoły,salę gimnastyczną, świetlicę szkolną, jadalnię oraz klasę w której uczą się o rok starsi koledzy.Sześciolatki ze szkoły wyszły przekonane, że po wakacjach chętnie przestąpia jej progi.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-18

Czerwcowe i lipcowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Gwiazdki”: Aurelia T., Monika Sz., Kacper S., Maja K., Oliwia P., Viviana P., Anna P. i Aleksandra Ł. 

- w grupie „Mali badacze”: Szymon S. i Igor S.

- w grupie „Pszczółki”: Martyna P., Mikołaj K. i Bartosz T. 

- w grupie „Słoneczka”: Oliwia B., Antoni B. i Bartosz W. 

- w grupie "Leśne skrzaty ": Jakub J.i Martyna K.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-17

Krynica to piękna miejscowość. Mnogość otaczających lasów i gór sprawia, że turyści, którzy ją odwiedzają delektują się świeżym powietrzem, niecodziennym krajobrazem oraz błogim wypoczynkiem i relaksem. Bogactwo kulturowe splata ze sobą pokolenia, a atrakcje turystyczne poszerzają horyzonty i dostarczają „zdrową” dawkę adrenaliny. Dzieci z Brzosteckiego Przedszkola wspólnie z rodzicami i wychowawcami odwiedziły ten magiczny kurort. Gościliśmy w Pijalni Głównej, następnie podążaliśmy szlakiem prowadzącym na Górę Parkową. Tam uczestnicy wycieczki oddali się licznym aktywnościom, które spotęgowały przyjemne odczucia i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Ostatnim punktem naszego wyjazdu było integracyjne ognisko w zajeździe „Prometówka”. Wytworzona w ciągu całego dnia miła i serdeczna atmosfera pozwoliła bezpiecznie wrócić do domu i cieszyć się zgromadzonymi wspomnieniami.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-17

„Mali badacze” w minionym tygodniu poszerzali swoje wiadomości z zakresu pielęgnacji, okazywania czułości i właściwej opieki małymi przyjaciółmi – zwierzętami. Postanowiliśmy zaprosić w tym celu rodziców naszych przedszkolaków wraz z domowymi pupilami tj.: chomikiem Kokoską, pieskiem Nelą oraz kotkami Pusią i Lailą, którzy z dokładnością zaprezentowali, w jaki sposób należy zajmować się ssakami. Serdecznie Państwu dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony nam czas. Wierzymy, że przekazane wskazówki i zalecenia zostaną wykorzystane w działaniach praktycznych dzieci. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-08

Zakończyliśmy akcję „Góra grosza”. Miała ona na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Przedszkolaki wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek. Po zakończonej akcji zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów, policzone i wysłane. Bardzo dziękujemy za udział w akcji.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-07

W ramach „Dnia cukiernika” dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się z wizytą do brzosteckiej cukierni.  Dzięki gościnności państawa Golców dzieci miały możliwość zobaczyć, na czym polega praca cukienika, jak się piecze ciasta, ciasteczka, drożdżówki, a co najważniejsze jak powatają lody. Przedszkolaki uświadomiły sobie ile pracy i wysiłku potrzeba, aby móc kosztować wspaniałe smokołyki. Dziękujemy Panu Zbigniewowi i Pani Renacie Golec za miłe i serdeczne przyjęcie oraz za upominki. Myśle, że ta wizyta na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-07

W ramach „Dnia cukiernika” dzieci z grupy „Pszczółki” upiekły własnoręcznie babeczki. Samodzielnie mieszały ciasto, wlewały do foremek, a następnie po upieczniu dekorowały. Radości przy wypiekach nie było końca.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-07

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-05

Dnia 30.05.2017r. o godzinie 12.30 dzieci z grupy „ Pszczółki” świętowały Dzień Mamy i Taty.  Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje: uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-06-04

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-31

     10 maja dzieci z grupy  "Leśne skrzaty" wybrały się do nowej biblioteki. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki  jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-31

„Mali badacze” po raz ostatni w przedszkolnej scenerii zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przed licznie zgromadzonymi rodzicami.  Z okazji ich święta dzieci poprzez wiersze, piosenki, wspólny taniec i działalność plastyczną wyraziły miłość – bezcenne uczucie, jakim darzą bliskich. „Dzień Mamy i Taty” przebiegł w przyjemnej atmosferze, dostarczając wzruszeń i radości.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-29

25 maja najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed Mamą i Tatą. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wiele radości, zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom przyniosły zabawy w ,,Starego niedźwiedzia“, ,,Pociąg“ i  ,,Kaczuszki“. Na  zakończenie dzieci z grupy ,,Gwiazdki" wręczyły rodzicom upominki i złożyły serdeczne życzenia.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-28

Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej uczestniczyły w aktywnościach na świeżym powietrzu, zorganizowanych z okazji dnia dziecka. Atrakcje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem to m.in. malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami, bańki mydlane. Sporo radości przyniósł także mecz piłki nożnej rozegrany przez 5 i 6-latków oraz konkursy i zabawy z animatorami czasu wolnego. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-28

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-23

W ramach tematu kompleksowego „Pieczemy chleb” grupa „Pszczółki” zdobywała wiadomości na temat powstawania chleba.  Na podstawie historyjek obrazkowych, piosenek, zabaw oraz wierszy, dzieci poznały pracę rolnika, młynarza, piekarza, a także ekspedientki w sklepie, gdyż wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu ze świeżym pieczywem.  Dziękujemy pani Iwonie Juszczyk za prezentacje różnego pieczywa, przybliżenie tajników piekarskiego rzemiosła. Przedszkolaki po miłej wizycie w sklepie nabrały ochoty na wypieki. Własnoręcznie upiekliśmy chleb, aby potem przygotować z niego wspaniałe kanapki, które wszystkim bardzo smakowały.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-21

Przedszkolaki z najstarszej grupy z wielkim zaangażowaniem biorą udział w licznych konkursach, w których zdobywają wysokie miejsca i wyróżnienia. Podobnie było i tym razem, kiedy za samodzielne wykonanie pracy plastycznej pt. „Żyję zdrowo i bezpiecznie”, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dębicy nagrodził trud i wysiłek podjęty przez Kingę Sz., Kamila F., Lenę i Wiktorię F., Aleksandrę K., Vivianę P. i Oskara Sz. Jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-16

Majowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Kamil G., Brayan K. i Rafał M. 

- w grupie „Pszczółki”: Hanna D.

- w grupie „Gwiazdki”: Róża P., Milena N. i Oskar Sz. 

- w grupie „Słoneczka”: Aleksandra K. i Sara M. 

- w grupie "Leśne skrzaty":Milena N. i julia Ł.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-16

Zwykle poranne słońce przemyka ospale przez brzosteckie kamienice, próbując znaleźć ostatnie szczątki ciszy. Ciężkie dudnienie i piekący oczy pył bezlitośnie wylicza tempo śpieszących się donikąd brzostowian, którzy łapią ostatnie krople powietrza, by zdążyć do pracy, szkoły, na umówione spotkanie, zakupy… 27 kwietnia nadjeżdżających z daleka podróżnych witały jednak przebijające kurtyny szarości nuty poloneza, lekko opadające na kwiaty brzosteckich plantów. Oto oni! Właśnie nadeszli ze skromnej ulicy, dumnie dzierżąc biało-czerwone flagi, przypominając mieszkańcom o Święcie Flagi Polskiej. Oto oni! Mali artyści, którym udało się na chwilę zatrzymać pośpiech i zimny świat, by wspólnie z mieszkańcami wskrzesić  polskie wartości, takie jak wiara, ojczyzna, miłość, polskość, brzosteckość, spokój.  Najmłodsi brzostowianie o święcie Polskiej Flagi pamiętają co roku, jednak po raz pierwszy postanowili zaprezentować swój repertuar dla wszystkich mieszkańców, by wspólnie zaśpiewać dla ojczyzny oraz wyrazić swoją miłość, oddanie i podziw. Szczególne wzruszenie wywołały wiersze i piosenki zaprezentowane przez 6-latki oraz dostojny polonez zatańczony przez 5-latki z brzosteckiego przedszkola. Każdy mógł przez chwilę zadumać się nad pytaniem, ile w nas jest jeszcze Biało-Czerwonej Polski? Czy w natłoku codziennej szarości umiemy jeszcze wierzyć, mieć ciągle nadzieję i prawdziwie kochać? Czy jeszcze jesteśmy tutaj? Po uroczystości przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor i nauczycielkami przemaszerowali ulicami Brzostku, rozdając mieszkańcom flagi oraz kreując nastrój biało-czerwonego poranka. Mimo zgiełku, samochodowej kaskady, morza ulicznych drgań i spraw. Tu wciąż Polska.

 

LINK DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ:

http://www.brzostek.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=6&schemat=&dzialy=6&akcja=artykul&artykul=4122 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-07

Organizowanie przedstawień teatralnych na terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek. 
W grupie „Leśne skrzaty” zorganizowano kącik teatralny-dzieci miały możliwość przebierania się w różne postacie bajkowe , a także mogły przedstawiać bajki wykorzystując do tego pacynki i kukiełki. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-05-06

Kwietniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Gwiazdki”: Oliwia K., Magdalena G., Aleksandra G., Kamil Cz.

- w grupie „Słoneczka”: Zofia K.

- w grupie "Leśne skrzaty":Oliwia K.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-27

23 kwietnia obchodziliśmy święto książek, z tego powodu przedszkolaki postanowiły odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Brzostku. Była to dla nich sentymentalna podróż do znanego miejsca, jedank zaaranżowanego w zupełnie inny sposób. Pomieszczenia stanowiące kiedyś ich sale dydaktyczne, obecnie wypełnione po brzegi rozmaitymi pozycjami literackimi dla dzieci i dorosłych, wprawiały w nieopisane odczucia. Pragniemy serdecznie podziekować naszej przewodniczce Pani Marii Kawalec za poświęcony czas i wspólne zgłębianie tajników wiedzy zapisanych na stronach wielu dzieł. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-25

Dzieci z najstarszej grupy z dużym zaangażowaniem bawiły się w ubiegłym tygodniu w sklep ze zdrowymi produktami, pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu mogły wcielać się w różne postaci, m.in. ekspedientka lub klient. Doskonaliły zdolność posługiwania się pieniędzmi w codziennych sytuacjach oraz utrwalały ich wartości i nominały.   

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-22

Podczas przerabianego tematu kompleksowego „Dbamy o swój wygląd” dzieci z grupy najmłodszej 19.04.2018 roku odwiedziły salon fryzjerski „ Aneta”. Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć, na czym polega praca fryzjerki. Dzięki uprzejmości Pani Anetki, właścicielki salonu zobaczyły z bliska strzyżenie, modelowanie i farbowanie włosów, a także mogły zapoznać sięz wyposażeniem zakładu. Wycieczka do salonu fryzjerskiego sprawiła przedszkolakom dużo radości i dostarczyła im wiele wiadomości i doświadczeń, co ważne nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom. Dzieci po powrocie do przedszkola idealnie odzwierciedlały pracę fryzjera podczas zabawy w naszym kąciku fryzjerskim. Na koniec Pani Anetka poczęstowała wszystkie „Gwiazdki” owocową galaretką, a dzieci wręczyły Pani fryzjerce pamiątkowego kwiatuszka. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-22

Przedszkolaki z najstarszej grupy z uwagi na zgłębianą w tym tygodniu tematykę dotyczącą pielęgnacji roślin i ich uprawy odwiedziły pobliską kwiaciarnię. Dzięki uprzejmości właścicielki – Pani Anny Kurek dzieci poznały narzędzia, którymi posługuję się w swojej pracy florystka. Poszerzyły własną wiedzę o cenne wskazówki związane z pielęgnacją otaczającej nas flory. Ponadto wzięły udział w zajęciach praktycznych – sadzenie kwiatów. Serdecznie dziękujemy za wytworzenie miłej i przyjemnej atmosfery, upominki oraz poświęcony nam czas.    

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-18

„Na tej półce książek jest wiele,

czekają w nich na Ciebie bajkowi przyjaciele.

Dziś do domu jedną książkę weź,

z mamą i tatą przeczytaj, ile razy chcesz!

Po kilku dniach odłóż ją z powrotem,

by inni cieszyli się jej żywotem”.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-18

Dzieci z grupy najmłodszej podczas przerabianego tematu kompleksowego „Zdrowie to cenny skarb” dowiedziały się, że każdy z nas powinien dbać o zdrowie poprzez :

- właściwe odżywianie się

- pobyt na świeżym powietrzu (zabawy, spacery)

- gimnastykę

W sali przedszkolnej „Gwiazdki” bawiły się w zorganizowanym kąciku pt: „ Apteka przedszkolna” oraz przygotowały ze swoimi paniami sałatkę owocową. Dzieci dużo się nauczyły i nabrały nowych doświadczeń życiowych.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-16

W czwartek 12.04.2018r. odchodziliśmy „Dzień czekolady”. Z tego powodu przedszkolaki z najstarszej grupy wzbogaciły swoją wiedzę o wiadomości związane z pozyskiwaniem kakao oraz procesem jego przetwarzania, prowadzącym do uzyskania preferowanych przez większość społeczeństwa słodyczy. Podczas zajęć degustowaliśmy ten przysmak w płynnej postaci, co pozytywnie wpłynęło na nasze samopoczucie i wyzwoliło mnóstwo endorfin.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-12

Dnia 27.03.2018 r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego tematem było „Zabawy z figurami geometrycznymi”. Na tych zajęciach dzieci segregowały figury wg ustalonych cech, rozwiązywały zagadki, układały geometryczne ogródki, a także wraz z rodzicami układały i naklejały pajacyka z geometrycznych figur.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-11

Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Czystość to zdrowie”, którego organizatorem było Przedszkole w Brzostku należące do Podkarpackiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie – rejon Dębica. Na konkurs wpłynęło 20 prac wykonanych rozmaitymi technikami, które przyciągały wzrok swoją atrakcyjnością. Uczestnikami były dzieci z naszego przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Brzostku, a także z Gminnego Przedszkola w Kołaczycach. Wśród laureatów znaleźli się: Gabriela G., Lena i Wiktoria F., Jakub K., Lana P., Maja P., Lena Sz., Klaudia C., Kacper N., Aleksandra N. oraz Hanna M. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-09

06.04.2018 roku odbyło się spotkanie w grupie dzieci najmłodszych z instruktorem – trenerem piłki siatkowej panią Moniką Trojan. Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się:

– kim jest trener

– jak jest ubrany

– czym się zajmuje

W dalszej części spotkania dzieci poznały piłkę oraz strój do gry w siatkówkę. Pani Monika zaprezentowała również dwa medale i puchary, które zdobyła z młodzieżą grającą w piłkę siatkową. Na koniec rozdała upominki dla każdego dziecka. Uważam, że te wszystkie cenne informacje zachęcą dzieci do uprawiania sportu. Pragnę podziękować pani Monice Trojan, mamie Aurelki z grupy „Gwiazdki” za ciekawą lekcję i poświęcony nam czas.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-07

Nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Byli to aktorzy z rzeszowskiego Teatru Bazyl, którzy przygotowali dla dzieci niezwykłe przedstawienie. Zaprezentowana przez nich sztuka pt. „O mniejszych braciach Św. Franciszka” doskonale uwypukliła cechy charakteru, jakie powinniśmy doskonalić, aby żyć w zgodzie z naturą i własnym sumieniem. Serdecznie dziękujemy artystom za wspaniały występ i wyeksponowanie tak istotnych treści wychowawczo-dydaktycznych.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-06

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w grupie „Słoneczka” wszystkie dzieci złożyły sobie najlepsze życzenia i podzieliły się czekoladowym jajkiem, przyniesionym przez Sarę M. Dziękujemy za ten piękny gest. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-02

Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej mają możliwość korzystania z wafli gigantów. Znajdują się one w sali logopedycznej, do której dzieci wraz z nauczycielkami, bardzo chętnie zaglądają.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-29

„Pszczółki” w dniu 15.03.2018 r. rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody – pomagały i same sadziły cebulę, groch, pszenicę. Wszelkie czynności praktyczne wykonywane były w ramach tematu kompleksowego „Wiosenne tuż tuż”. Działania te miały na celu poznanie cyklu rozwoju roślin, oraz  nauczyć systematycznej pielęgnacji. Ponadto miały pobudzić ciekawość i aktywność poznawczą dziecka.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-28

Dnia 23.03.2018 r. w grupie „ Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte pt. „W krainie figur geometrycznych”. Celem zajęcia było utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, zgodna współpraca w grupach, wzbogacenie słownictwa dzieci, kształcenie twórczej wyobraźni, wzmacnianie więzi rodzinnych. Po zakończonych zajęciach odbyła się pedagogizacja rodziów na temat „Promocja zdrowia w naszym przedszkolu.”

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-28

W dniu 22.03.2018r. nauczycielka grupy „Słoneczka” przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 4,5-letnich. Temat zajęcia „Wiosenne zabawy” dotyczył treści z kształtowania pojęć matematycznych. Dzieci przeliczały w zakresie swoich możliwości, odtwarzały liczebność zbiorów, układały według wzrastającej i malejącej liczby elementów, utrwalały kierunki i pojęcia w zakresie orientacji, rozwiązywały zagadki matematyczne. Każde dziecko miało możliwość indywidualnego działania, a rodzice obserwowania i kontrolowania wyników.

 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-27

Dnia 20.03.2018 r. do grupy "Mali badacze " zostali zaproszeni rodzice naszych 6-latków. Tematem zajęć były "Wiosenne zabawy matematyczne ". Nasi obserwatorzy mogli w czasie róznorakich działalności dzieci zaobserwować dojrzałość szkolną, jaka jest potrzebna przed przestąpieniem progu szkoły. Celem zajęcia było usestymatyzowanie dotychczas zdobytej wiedzy z zakresu umiejętności i znajomości pojęć matematycznych takich jak: przeliczanie , używanie znaków matematycznych, rozpoznawanie figur geometrycznych.Oprócz wiedzy matematycznej nie bez znaczenia jest także dojrzałość w sferach, które pozwalają odnaleźć się w grupie rówieśniczej:oczekiwanie na własną kolej,orientacja w schemacie własnego ciała,kontakt z nauczycielem i z kolegami oraz wiele innych.Bardzo dziękujemy za przybycie na ostatnie już zajęcie pokazowe w tej grupie .

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-26

Dzięki hojności rodziców i dziadków brzosteckich przedszkolaków udało się zakupić różnorodne zabawki dla każdej z grup wiekowych. Wśród nich znalazły się m.in. rekwizyty do kącików kuchennych, klocki w wielu rozmiarach, samochody, lalki czy dydaktyczne układanki doskonalące koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto wszystkie dzieci będą mogły zabierać do swoich sal nietuzinkowe „wafle giganty”. Mamy nadzieję, że korzystanie z nich dostarczy sporo radości i indywidulanej stymulacji wszechstronnego rozwoju. Pragniemy serdecznie Państwu podziękować za piękny gest, który bez wątpienia na zawsze pozostanie w naszej pamięci. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-23

21.03.2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs „Moje zwierzątko”, w czasie którego dzieci zgłoszone wcześniej do wzięcia w nim udziału, miały możliwość zaprezentowania wybranego wspólnie z rodzicami i wyuczonego w domu wiersza lub piosenki o swoim ulubionym zwierzątku. W konkursie uczestniczyło 33 dzieci. Prawie wszystkie miały kostiumy – przebranie zwierzaka. Niektóre z nieśmiałością, inne pewnie i odważnie wystąpiły na scenie wygłaszając wiersz lub śpiewając piosenkę. Mali artyści otrzymali dyplomy, książeczki z różnymi zadaniami i ćwiczeniami do wykonania w wolnym czasie oraz misie za dobyte miejsca. Przyznano dwa I miejsca: Milena N. z grupy najmłodszej, Oliwia K. z 5-latków; dwa II miejsca: Maja O. z grupy „Pszczółki”, Anna B. z 6-latków. III miejsce otrzymała Oliwia B. z grupy „Słoneczka”. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie swojej pociechy do występów.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-23

Marcowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Kinga Sz., Przemysław B. oraz Grzegorz K.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Wiktor Sz., Oskar Z. i Kacper T. 

- w grupie „Słoneczka”: Hanna K., Jan O., Hubert S. i Patryk S.  

- w grupie „Gwiazdki”: Julia S.

- w grupie „Pszczółki”: Lena M. 

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-19

16.03.2018r. wychowawczyni grupy 3-latków przeprowadziła zajęcia otwarte na temat: zabawy dydaktyczne z zakresu edukacji matematycznej z wykorzystaniem metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej oraz opowiadania „Obłoczki”. Celem zajęcia było pokazanie, że dzieci orientują się w schemacie własnego ciała, posługują się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni, uważnie słuchają nauczyciela, współpracują w zespole oraz rozpoznają i nazywają podstawowe kolory. Na koniec zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami wykonały „Puchate chmurki”, wypełniając kontur chmury watą i płatkami kosmetycznymi. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-18

Dnia 09.03.2018 r. do naszego przedszkola została zaproszona pani Monika Lemek - urzędniczka brzosteckiego Urzędu Miejskiego. Pani Monika w tymże urzędzie zajmuje się ochroną środowiska. Przedszkolaki z dwóch najstarszych grup bardzo dużo wiedzą na ten temat, gdyż prowadzimy szeroko pojętą edukację w tym zakresie. Podczas zajęć, które zostały przeprowadzone zgodnie z metodyką wychowania i nauczania przedszkolnego - za co podziwiamy panią Monikę - dzieci podzieliły sie swoimi wiadomościami już nabytymi w przedszkolu jak i w domu rodzinnym. Szczególny nacisk podczas zajęć został położony na nowe zasady segregowania śmieci, które obowiazuja od nowego roku. Bardzo serdecznie dziękujemy za wielką lekcję poglądową na temat tak ważny dla każdego mieszkańca naszej gminy jak i myśląc bardziej globalnie - planety Ziemia.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-11

27 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W grupie najstarszej oprócz codziennych czynności związanych z rytmem przedszkolnym poświęcono temu miłemu a zarazem niebezpiecznemu zwierzątkowi. Dzieci realizowały się werbalnie, ruchowo, artystycznie oraz poprzez zabawę tematyczną na języku angielskim. Ubrania w tym dniu - koloru białego też inspirowały naszych milusińskich do zabaw sytuacyjnych. Niedźwiedzie bardzo dobrze czuły sie w naszej sali o czym świadczą zdjęcia w naszej galerii.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-04

Dzieci z najstarszej grupy przy okazji omawiania tematyki związanej z wydarzeniami mającymi miejscem w czasach prehistorycznych stworzyły w sali kącik gatunków wymarłych, po których zostały nam kości, a nawet całe szkielety odkrywane i skrupulatnie badane przez archeologów. Przeprowadzaliśmy różne doświadczenia, np. samodzielnie wywoływaliśmy erupcję wulkanu, a także zgromadziliśmy wiele ciekawych pozycji literackich, jakie zostały wyeksponowane w naszej biblioteczce. Pięknie dziękujemy rodzicom za angażowane się w proponowane aktywności.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-01

Grupa 4,5-latków otrzymała od dwóch przedsiębiorców klocki lego – prezent, o którym od dawna marzyły. Klocki lego nie należą do zbyt tanich zabawek, dlatego nasza wdzięczność jest ogromna, o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Orlow – właścicielowi firmy „Grześ-kop” oraz Panu Piotrowi Wójcikowi – właścicielowi firmy „Efekt” za upominek, który pomoże rozwijać nam wyobraźnię przestrzenną.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-01

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Teatr, będący z natury rzeczy syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości.  Pszedszkolaki z grupy „Pszczółki” cały tydzień obcowali z teatrem. Przebierali się w różnych bohaterów z bajek, robili pacyki, kukiełki, przedstawiali  różne spektakle często wymyślane przez nich samych, pobudzających wyobraźnie. Byli aktorami i widzami. Celem tego przedsięwzięcia było wdrażanie dzieci do właściwego zachowania się w teatrze, jak również  zobaczenie na czym polega praca aktora .

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-28

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
We wtorek 20.02.2018r.„Leśne skrzaty” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
W tym dniu naszą grupę odwiedziła mama Niny W. – przyniosła do przedszkola kota – Leona. Opowiedziała dzieciom jego historię , a także jak należy opiekować się pupilem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i nie za bardzo chciały rozstać się z puszystym czworonogiem.  Wizyta sprawiła dzieciom dużo radości .W tym dniu odbyły się zabawy przy piosence „Kotek Puszek”, dzieci  aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dziękujemy pani Dorocie za spotkanie i  żywą lekcję przyrody.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-25

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka, jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. W związku z przerabianym tematem kompleksowym „Muzyka jest wszędzie”- w grupie 5-latków gościliśmy tatę Seweryna P. nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Brzostku.
Nasz gość na żywo zaprezentował instrument muzyczny jakim jest akordeon oraz pokazał jego brzmienie, a następnie pozwolił naszym przedszkolakom samodzielnie zagrać na  instrumencie.  Poprowadził  zabawy na rozróżnianie dźwięków wysokich i niskich, a także zagadki „Jaka to bajka”- rozpoznawanie znanych bajek  po wysłuchanej melodii. Dziękujemy panu Wiesławowi za przybycie
i ciekawe zajęcie z muzyki.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-25

Lutowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Gwiazdki”: Jakub W.

- w grupie „Pszczółki”: Maja R. i Szymon M., Roksana B. i Zuzanna P.

- w grupie „Słoneczka”: Lena K., Mikołaj W. i Jan W. 

- w grupie „Mali badacze”: Emilia S. i Natan N.

-w grupie "Leśne skrzaty":Ksawery Cz.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-22

W Przedszkolu w Brzostku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 26 stycznia w grupie „Pszczółki” odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny pt. „W świecie baśni i bajek”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń. Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom gorące życzenia. Na koniec części artystycznej dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom własnoręcznie zrobione upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie udali się  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-21

Przedszkolaki z najstarszej grupy postanowiły udać się w podróż kosmiczną. To, co spotkali na swojej drodze podczas tak niezwykłej wyprawy pozostanie w ich pamięcia na długie lata. Ciekawość i chęć poszukiwania uzasadnień dotyczących wielu, nierozwiązanych do tej pory, tajemnic była tematem przewodnim naszych zajęć. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-21

Na początku roku szkolnego w grupie 4,5-latków „Słoneczka” został wprowadzony konkurs pod hasłem „Jestem promykiem dobra”, którego celem było i jest wyrabianie właściwych postaw u dzieci. Każdy przedszkolak z tej grupy w ciągu pierwszego półrocza budował z małych części swój promyk. Niewielkie elementy można było otrzymać za wspólne porządkowanie sali, za pomoc koleżance lub koledze w czynnościach samoobsługowych, za zaproszenie dziecka nieśmiałego do wspólnej zabawy, za współprace z nauczycielem, itp. Wśród dzieci było wiele takich, którym zależało i starały się, aby ich promyk był jak najdłuższy. Pierwsze miejsce uzyskała Oliwka S., na wyróżnienie zasłużyło 6 osób: Zosia K., Gabrysia G., Hania K., Wiktorek M., Ola K. i Oliwka B. wszystkie dzieci otrzymały nagrody zróżnicowane ze względu na długość promyka. Gratulujemy i mamy nadzieje, że każdy dołoży wszelkich starań w drugim półroczu, aby nasze słoneczko rozbłysło długimi promykami na wszystkie strony.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-19

14 lutego  był dla „Leśnych skrzatów” z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami . Ćwiczenia gimnastyczne też  były niecodzienne, ponieważ dzieci ćwiczyły z czerwonymi balonami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Julcia Ł. miała miłą niespodziankę dla swoich koleżanek i kolegów - serduszkowe żelki. Dzień walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-18

„Mali badacze” z uwagi na omawiane w tym tygodniu treści, związane z docenianiem własnego zdrowia, sprawności fizycznej i intelektualnej oraz kształtowania postawy szacunku i akceptacji osób niepełnosprawnych, odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku. To, co przygotowali dla nas instruktorzy z udziałem swoich podopiecznych wprawiło przedszkolaków w zachwyt. Profesjonalnie wyposażone pracownie rozwijające indywidualne predyspozycje, a także pozwalające na eksponowanie wcześniej niewykorzystywanych zdolności. Działania tego rodzaju pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości i zaprzyjaźnienia się z niedoskonałościami, które wszyscy posiadamy. Pragniemy serdecznie podziękować Pani kierownik placówki – Alicji Kawalec-Przetacznik za umożliwienie nam bezpośredniego kontaktu ze swoimi wychowankami i zaaranżowania warsztatów tematycznych dla grupy 6-latków.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-15

„Dla Babci, dla Dziadzia, dla Tych, których kochamy” – pod takim hasłem została przygotowana i przeprowadzona uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Babcia i Dziadka w grupie 4,5-latków. Ponad miesiąc dzieci pilnie pracowały, aby zaprezentować przed zaproszonymi gośćmi wyuczone piosenki, np. Nie pytajcie, kogo wolę, układy taneczne (Katarzynka) oraz ukazać swoje talenty aktorskie w inscenizacji D. Gellner „Dziadek, stołek i rosołek”. Po wręczeniu „dziadkom” samodzielnie wykonanych laurek wszyscy zostali zaproszeni do walczyka, w czasie którego była możliwość zakupienia wnuczętom czekolady – źródła magnezu, która miała zrekompensować stres jaki towarzyszył występom. Mamy naszych przedszkolaków osłodziły przybyłym babciom i dziadkom ten wyjątkowy dzień poprzez przygotowanie pysznych serników i jabłeczników. Wszystkim gościom biorącym udział w naszej imprezie bardzo dziękujemy za serdeczną, ciepłą i miłą atmosferę, która towarzyszyła podczas spotkania z wnukami i wnuczkami w przedszkolu. Życzymy stu lat w zdrowiu. Do zobaczenia za rok.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-15

26 stycznia 2018 roku dzieci z grupy najmłodszej zaprosiły do przedszkola swoje ukochane Babcie i Dziadków. „Gwiazdki” wraz ze swoimi paniami przygotowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej Babci i Dziadziowi łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze naszych Gości wyraziły nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po występach dzieci złożyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom życzenia, wręczając laurkę i serduszko. Po części oficjalnej Goście zostali zaproszeni na herbatkę i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-30

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w grupie „Leśne skrzaty” w dniu 24.01.2018r.. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, W pięknie udekorowanej sali dzieci  wypowiedziały wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami .Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego walczyka. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Rodzice przedszkolaków przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty za co szczególnie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-25

24 stycznia nasze przedszkolaki z grup: „Mali badacze” i „Słoneczka” miały przyjemność oglądać świąteczne jasełka przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzostku.  Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odwzorowali fakty, które wydarzyły się w tę niezwykłą noc. Serdecznie dziękujemy za przypomnienie nam, co tak naprawdę jest istotne w życiu i za czym należy uparcie podążać.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-24

„Mali badacze” mieli ogromny zaszczyt po raz ostatni w przedszkolnych murach wystąpić przed kochanymi Babciami i Dziadziusiami. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.  Wręczyli także własnoręcznie przygotowane laurki wraz ze szczerymi życzeniami płynącymi z głębi małego serduszka. Pragniemy pięknie podziękować wszystkim, którzy przybyli na tę ważną uroczystość i wyrazić szacunek dla przekazywanych pokoleniowo rodzinnych wartości.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-23

Brzosteckie Przedszkole pod przewodnictwem Pani Dyrektor Doroty Nawracaj organizuje coroczny bal karnawałowy. Jest to szczególne wydarzenie, któremu towarzyszą niezapomniane emocje i doskonała atmosfera. Dzieci wraz z rodzicami pojawiają się w oryginalnych kreacjach, jak gdyby wprost z kartek znanych bajek i baśni. Precyzja w odwzorowaniu stroju daje sposobność, aby przez chwilę poczuć magię fantastyki w realnej rzeczywistości. Nieodzownym partnerem sprzyjającym przeprowadzenie takiego widowiska jest Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku Pani Katarzyna Grygiel. Dzięki jej uprzejmości mogliśmy oddać się znakomitej, wspólnej zabawie. Początkowo każda, nowo przybyła rodzina z wielkim zaangażowaniem próbowała dostrzec pod niekonwencjonalnym przebraniem swoich przyjaciół i znajomych. Kiedy pomyślnie udało się to zrobić następowało czułe przywitanie i wyrażanie zachwytu nad pomysłowością i perfekcyjnym wykonaniem ubioru. Artyści z rzeszowskiego Teatru Bazyl, którzy prowadzili nasz bal z wielką skutecznością zapraszali uczestników do tańców integracyjnych, konkursów i zdrowej rywalizacji zespołowej. Pani Dyrektor, jako Cruella De Mon oraz nauczycielki i pracownice placówki w przebraniach dalmatyńczyków czynnie towarzyszyły zebranym uczestnikom podczas licznych aktywności na parkiecie. W chwili poczucia, że należy zregenerować siły, każdy mógł udać się do specjalnie przygotowanej sali, gdzie znajdował się poczęstunek w postaci m.in.: owoców, ciastek, ciepłych i zimnych napoi. Wkład w jego ufundowanie miał Pan Piotr Wójcik, za co pięknie dziękujemy. Zwieńczeniem całej imprezy okazało się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój karnawałowy. Początkowo zainteresowane rodziny zgłaszały swoją kandydaturę u członków komisji oceniającej przede wszystkim pomysłowość, wykonanie i wkład indywidualnej pracy. Następnie w trakcie prezentacji mogliśmy podziwiać rodziców ze swoimi pociechami mknących po wybiegu niczym profesjonalni modele i modelki. W kolejnym etapie jury po burzliwych naradach wyłoniło trzech laureatów i przyznało dodatkowo siedem wyróżnień. Do grona szczęśliwców zaliczają się: Lena K. z rodzicami i bratem, którzy zdobyli pierwsze miejsce, Jakub M. z rodzicami i siostrą uplasowali się na drugiej lokacie natomiast Oskar Sz. z rodzicami i siostrą zajęli trzecią pozycję. Każda z wymienionych rodzin oprócz niezmierzonej radości i satysfakcji płynącej z dostrzeżenia ich nieprzeciętnych zdolności, otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe, związane z promowaniem zdrowego i pełnego inwencji stylu życia. Sponsorami owych upominków byli: Pani Anna Kumorek, Pan Piotr Wójcik, a także Państwo Agnieszka i Grzegorz Szweda. Dyplomy pocieszenia i słodycze powędrowały do rodziny: Natana N., Karoliny i Magdaleny N., Amelii Z., Doroty S., Szymona M., Leny P. oraz Mai i Zuzanny P. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do działań realizowanych w celu zorganizowania takiego znamienitego przedsięwzięcia, a swoją postawą prezentują chęć podejmowania wspólnego wysiłku mającego na uwadze zaspokajanie potrzeb przedszkolaków.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-20

Już po raz kolejny dzieci z brzosteckiego przedszkola wzięły udział w Finale WOŚP.Naszą placówkę reprezentowała najstarsza grupa "Mali badacze".W czasie tak ważnym dla każdego dziecka jakim jest magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy przedstawienie pt."Maleńka miłość w żłobie śpi..." Na brzosteckiej widowni zasiedli członkowie rodzin naszych milusińskich, włodarze miasta oraz inni mieszkańcy naszej gminy.Mamy nadzieję, że nasz spektakl przeniósł nas jeszcze raz do stajenki betlejemskiej i do magicznego wieczoru sprzed dwóch tysiącleci.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-16

12 stycznia 2018 roku dzieci z grupy „Gwiazdki” gościły w przedszkolu Pana weterynarza Kazimierza Kłęka. Pan Kazimierz swoje spotkanie rozpoczął od ważnych i ciekawych informacji na temat: opieki nad zwierzętami: psem i kotem. Następnie opowiedział o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, co ma w teczce pan doktor, zobaczyły jego strój i stetoskop, którym można posłuchać bicia serca kotka i pieska. „Gwiazdki” przez cały tydzień swoje wiadomości, doświadczenia i zainteresowania mogły zdobywać i rozwijać podczas przerabiania tematu kompleksowego „Kochamy nasze domowe pupile”. Został też w sali założony kącik pt: „Lecznica dla zwierząt”. Spotkanie z panem weterynarzem było doskonałą lekcją, podczas której dzieci podsumowały i poszerzyły swoje wiadomości. Na zakończenie maluszki dostały od pana weterynarza książeczki, zakładki i breloczki z wizerunkiem zwierząt. Dzieci podziękowały panu doktorowi wręczając kolorowy kwiatek. W imieniu przedszkolaków z grupy „Gwiazdki” dziękuję Panu Kazimierzowi za ciekawe i pouczające spotkanie.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-14

 Styczniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Gwiazdki”: Bartosz K. i Kamil J.

- w grupie „Pszczółki”: Zuzanna G., Ireneusz B. i Zuzanna B.

- w grupie „Słoneczka”: Filip T. i Wiktor M. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Dominika K., Tomasz W. oraz Ksawery Dz.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-13

Trwając w podniosłej atmosferze, która towarzyszyła nam w czasie Świat Bożego Narodzenia przedszkolaki z dwóch najstarszych grup został zaproszone na jasełka przygotowane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Brzostku wraz z ich opiekunami. Miły nastrój i jednocząca wszystkich kolęda pozwoliły kolejny raz czerpać radość płynącą od niepowtarzalnego blasku z betlejemskiej szopki, w której przyszło na świat zbawienie wszystkich ludzi.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-04

Okres ferii świątecznych wcale nie musi być nudny. 29.12.2017r. nasze przedszkole odwiedziła dziewczynka o imieniu Victoria, która przyniosła ze sobą swoją pupilkę – świnkę morską o imieniu Ginger. Podczas tych niecodziennych zajęć dzieci mogły w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznać się z wyglądem świnki morskiej, sposobem odżywiania i dbania o nią. Odważne przedszkolaki miały możliwość pogłaskania zwierzątka. Victoria opowiedziała również ciekawą przygodę swojego futrzaka. Była to bowiem kilkugodzinna podróż Ginger samolotem ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę przedstawiającą świnkę morską, dzięki której mogły utrwalić sobie wygląd gościa. Wspaniałe doświadczenie! Bardzo dziękujmy Victorii za odwiedziny Ginger w przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-02

15 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Herbaty. „Leśne skrzaty” najpierw zapoznały się z ilustracjami „Skąd bierze się herbata?”, poznały dużo ciekawostek na ten temat. Następnie oglądały różnego rodzaju herbaty i każdą poznawały po zapachu. A pachną pięknie:-) Dzieci samodzielnie pod okiem nauczyciela  zaparzyły herbatkę  a spośród różnych wybrały herbatkę o smaku malinowym.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-30

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możemy w sobie odkryć jest iskierka zdolności do tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i niezwykłych. Również w naszych przedszkolakach drzemie odwieczna dusza odkrywcy. Plastyczny talent odkryli w sobie Maja P., Przemysław B. i Kamil F. z najstarszej grupy, którzy za swoje prace ukazujące indywidualne wizje choinek świątecznych w wersji angielskiej otrzymali dyplomy uznania w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Christmas Tree" organizowanym przez Przedszkole nr 287 w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich obywateli naszego Przedszkola do udziału w różnego rodzaju formach odkrywania własnego ja. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-28

22 grudnia przedszkolaki z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Herbaty. Dzieci najpierw przygotowały stoliki, zastawę do picia herbaty oraz słodki poczęstunek w postaci udekorowanych własnoręcznie pierników i herbatników. Poznały różne rodzaje, samki i zapachy herbaty.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-28

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest dla każdego z nas czymś wyjątkowym. Otrząsamy się wtedy z pędu dnia codziennego, w który bezapelacyjnie jesteśmy uwikłani. Dostrzegamy spokój, dobro i szczególną rangę domu rodzinnego, a zwłaszcza unoszącej się w nim miłości, radości, życzliwości i dobroci. Najstarsza grupa tj. „Mali badacze” przygotowała z tej okazji jasełka pt. „Maleńka miłość w żłobie śpi…”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-19

13 grudnia 2017 roku w grupie „ Pszczółki” i „ Słoneczka” zostały zorganizowane zajęcia z psem terapeutycznym- Szinuka. Opiekunem Szini jest Pani Ewa Wójcik – nauczyciel, dogoterapeuta, instruktor szkolenia psów. Dzięki spotkaniu dzieci poszerzyły wiedzę o świecie zwierząt, jednocześnie rozwijając empatię i poczucie odpowiedzialności. Poznały również zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Każde chętne dziecko miało okazję pogłaskać pupila, dać mu jeść, pić oraz poczesać go. Szinuka wraz ze swoją opiekunką zadbały również o to, aby zajęcia nie były tylko w formie siedzącej. Wszyscy wspólnie bawili się w znane zabawy takie jak np. „Pociąg” (podczas której Szini była lokomotywą) czy „Na dywanie siedzi pies” (dzieci naśladowały psa: turlanie, siad, leżenie itp.). Zajęcia te były organizowane w ramach akcji „Pomóż psu przetrwać zimę”. Dlatego też, w naszym przedszkolu dwa tygodnie wcześniej została ogłoszona zbiórka rzeczy nowych i używanych dla psów porzuconych z OTOZ Animals w Krośnie. Dzieci wraz z rodzicami bardzo licznie włączyły się w akcję, dzięki której zebraliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy, różne przekąski, smycze, koce oraz miski. Przedszkolaki wszystkie dary złożyły na ręce Pani Ewy, która przekazała je do przytuliska. Zajęcia te dały wszystkim przedszkolakom wiele radości, były pouczające i relaksujące. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za profesjonalne przygotowanie zajęć, a w szczególności Szini, która wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych buziach. Było to nasze pierwsze spotkanie z Szinuką, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie!

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-17

Grudniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Karolina N., Emilia S. i Łukasz R. 

-w grupie "Leśne skrzaty":Nikodem R.

- w grupie „Słoneczka”: Michał J.

- w grupie „Pszczółki”: Dorota S., Dominika N. i Emilia W.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-17

Podczas realizacji tematu kompleksowego „Wszystko może być muzyką” w naszej sali został stworzony „kącik muzyczny”, a w nim można było znaleźć mnóstwo instrumentów  muzycznych. Dzieci bardzo chętnie sięgały po instrumenty poznając ich budowę, brzmienie i przeznaczenie. Ponadto rodzice wspólnie z dziećmi wykonali instrumenty niekonwencjonalne wykazując się dużą wyobraźnią i pomysłowością.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-16

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. W trakcie odbioru wspólnie z przedszkolakami z dwóch najstarszych grup zachwycaliśmy się stosunkiem świętego do otaczającego nas świata oraz wdzięcznością za każde, nawet najmniejsze stworzenie. Wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem to cechy, które warto pielęgnować. Istotne okazuję się także odnajdywanie w sobie dziecięcej radości do podziwiania najzwyklejszych spraw i rozwijanie wrażliwości, z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-12

6 grudnia do Przedszkola w Brzostku zawitał oczekiwany przez wszystkich gość – Św. Mikołaj. Kiedy dzieci zobaczyły pogodnego, chociaż bardzo zapracowanego przybysza na ich twarzach w mgnieniu oka zagościł promienny uśmiech. Byli też tacy, którzy bacznie go obserwowali i z widocznym skupieniem, pośpiesznie analizowali swoje zachowanie, bo każdy doskonale wie, że prezenty trafiają prosto w ręce grzecznych przedszkolaków. To spotkanie przysporzyło moc radości, zadowolenia oraz pozwoliło poczuć piękno zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-09

W dniu 4.12.2017 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się warsztaty Referatu Mienia  Komunalnego i Ochrony Środowiska prowadzone przez Monikę Lemek na temat „Zmiany w systemie segregacji odpadów komunalnych”. Pani Monika pomogła dzieciom przyswoić niezbędną wiedzę z zakresu  segregacji śmieci, dostosowanej do aktualnie obowiązujących przepisów. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, ucieszyły się z upominków (torby ekologiczne), które ufundował Prezez Zakładu Gospodarki Komunalnej pan Leszek Bieniek.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-07

Z uwagi na zbliżający się sezon zimowy szczególną opieką otaczamy nasze zwierzaki, za równo te z którymi spędzamy wolny czas w domu oraz leśnych przyjaciół. Dzieci z najstarszej grupy zaciekawił los maleńkich owadów. W głowach pojawiało się mnóstwo pytań związanych np. z aktywnością pszczół. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom udało się zorganizować spotkanie z Panem Marcinem Woźniakiem - profesjonalnym pszczelarzem. Dzięki niemu zajęcia zamieniły się w eksplozję odkrywczych i wiarygodnych informacji z zakresu sposobów pozyskiwania miodu, czy innych produktów pochodzenia pszczelarskiego. Przedszkolaki miały okazję skosztować miodu naturalnego i ziołowego m.in. aroniowego czy pokrzywowego. Pragniemy pięknie podziekować Panu Marcinowi za poświęcony nam czas, zaprezentowanie specjalistycznego sprzętu i podzielenie się swoimi cennymi wiadomościami. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-07

Przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków uczestniczyły w ostatnim czasie w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy dla Kingi Sz. za przygotowanie pracy na XIV Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa”, a następne dla Oliwii K., Aleksandry P., Martyny P., Julii Ł. oraz Alicji G. za przygotowanie prac na VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i gry dydaktyczne. Szczerze gratulujemy.              


 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-07

Zbliża się magiczny czas, w którym grzeczne dzieci są obdarowywane prezentami przez Św. Mikołaja. Jednak, aby poznał on ich pragnienia i marzenia związane z podarunkami, przedszkolaki z najstarszej grupy przygotowały specjalne listy, wzbogacone graficznymi elementami. Za pośrednictwem Pana listonosza udało się nam zaadresować kopertę do Św. Mikołaj oraz włożyć do niej indywidualną korespondencję każdego wychowanka. Pragniemy serdecznie podziękować naszemu gościowi za udział w zajęciach dydaktycznych i pomoc w przekazie wiadomości drogą pocztową.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-04

W  środe  29.11.2017r. grupę „Pszczółki” odwiedził pan listonosz. Opowiedział dzieciom jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata, czyli od dzieci do św. Mikołaja. Dzieci wkładały  listy, które  narysowały do św. Mikołaja do specyjalnego worka. Pan listonosz zawiązał worek i ruszył z nim na pocztę. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-03

Każdy z nas lubi czasami pozwolić sobie na pozytywną dawkę przyjemności. Nasze przedszkolaki są otwarte na nowości, nie tylko związane z rozwojem umiejętności i poszerzaniem własnej wiedzy, ale również te odnoszące się do czerpania radości i satysfakcji z dobrej, wspólnej zabawy z rówieśnikami. Dzieci miały sposobność skorzystać z tej alternatywy przy okazji przedszkolnej imprezy andrzejkowej połączonej z „Dniem Pluszowego Misia”. O moc atrakcji postarały się nauczycielki z każdej grupy wiekowej. Mamy nadzieję, że na długo pozostaną one w pamięci naszych wychowanków.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-30

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-26

24 listopada 2017 roku dzieci z grupy „Gwiazdki” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. W przedszkolu bawiły się w kąciku pocztowym, zwanym „okienkiem pocztowym”, gdzie podczas działania i zabawy dzieci przyswajały sobie postawy społeczne, uczyły się roli ludzi odpowiadających za swoje czyny i za los innych.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-26

23 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Przedszkolu w Brzostku przy ul. Szkolnej odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych – „Pasowanie Na Przedszkolaka”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości „Gwiazdki” swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Z uśmiechem na twarzach zaprezentowały rodzicom: piosenki, wiersze i taniec, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękna dekoracja sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor przedszkola za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek obfitości. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone do wspólnego grupowego zdjęcia. Uważam, że był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń, zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-25

Dnia 10. 11. 2017 r. grupa Pszczółki odwiedziła sklep ze sprzętem elektrycznym. Wycieczka odbyła się ramach tematu kompleksowego „ Urządzenia w naszym domu” . Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z urządzeniami elektrycznymi, uświadomienie im do czego służą i w czym ułatwiają nam życie.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-21

Dnia 13.11.2017r. grupa „Pszczółki” w ramach tematu kompleksowego „Domowi milusińscy” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Dzięki temu i pomoce, które otrzymaliśmy od pani weterynarz stworzyliśmy w przedszkolu gabinet weterynaryjny. Pani Karolina przyprowadziła również niecodziennego gościa, którym był mały piesek o imieniu Radar. Dzieci były zachwycone małym gościem.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-21

Czwarty tydzień listopada w grupie najstarszej poświęcony jest problemowi co zrobić, aby było nam miło i ciepło w jesienne i zimowe drżyste i mroźne dni. Dlatego nauczycielka zaprosiła do przedszkola panią Lidzię-krawcową. Nasz wspaniały gość pokazał dzieciom sztukę szycia na maszynie oraz wiele możliwości i technik krawieckich. W prezencie pani krawcowa uszyła serwetki do kącika kuchennego, które zostają wykorzystywane w codziennej zabawie. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się szacunku do ludzi różnych zawodów.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-20

Poczucie bezpieczeństwa, miłość, zrozumienie i spokój panujący w domu rodzinnym to bezcenne wartości, o które należy w szczególny sposób zadbać. Dopełnieniem szczęścia jest również wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi. Rezultat takiego zachowania możemy podziwiać na przedszkolnym korytarzu, gdzie wyeksponowane zostały prace plastyczne wykonane dzięki połączeniu sił całych rodzin. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie odebrali dyplomy i wyróżnienia, a także nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dzieciom i pięknie dziękujemy za uczestnictwo ich bliskim.  

data dodania: 2017-11-20

Listopadowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Marcin W. i Adrian B.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Aleksandra P. i Nina W.

- w grupie „Słoneczka”: Aleksandra K. i Anna S. 

- w grupie „Pszczółki”: Nikola Sz. i Przemysław Cz. 

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-18

W okresie późnej jesieni domowe spiżarnie zapełniają się plonami z ogrodów. Realizując temat kompleksowy „Robimy zapasy-przygotowujemy się do nadejścia zimy” dzieci poznały sposób przygotowywania przetworów: kompotów, dżemów, sałatek, soków. Jak wiadomo najlepiej poznajemy świat przez doświadczenie. Poprzez zabawę dzieci zdobyły nowe wiadomości, odkryły ciekawe smaki. Dziś tzn. 10 listopada wykonały przy pomocy pań nauczycielek pyszny sok marchwiowo-jabłkowy. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak wiele radości sprawiają naszym maluchom zajęcia kulinarne. Każde dziecko trzymało w rączce swój kubek, a pani rozlewała pyszny sok pomarańczowy oraz napój wykonany z jabłek i marchewki, które gwiazdeczki przyniosły w tym dniu do przedszkola. Dzieciaczki piły sok z wielkim apetytem, prosiły o dolewkę, taki był pyszny, bo najbardziej smakuje to, co sami zrobimy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-12

Dzieci z grupy najstarszej dużo rozmawiały i uczyły się o Polsce oraz o naszej "Małej Ojczyźnie".Wszystko to w związku z kolejną rocznicą Odzyskania Niepodległości. W sali został utworzony kącik regionalny, który wzbudził duże zainteresowanie wychowanków. Tuż przed świętem tak ważnym dla wszystkich Polaków dzieci wraz z nauczycielkami wybrały sie do naszej brzosteckiej świątyni. W miejscu tak szczególnym nasi milusińscy zachowali się bardzo godnie;wyjście poprzedzone było rozmową o zachowaniu się w miejscach publicznych ,a w szczególności w miejscach sakralnych. Myślę,że tak duże zainteresowanie i wrażenia z wycieczki na długo zapadną w pamięci dzieci.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-10

Przedszkolaki z najstarszej grupy zapragnęły wnikliwiej zagłębić się w tematykę rozważnego dbania o zdrowie i własny organizm. W tym celu wybraliśmy się do Pani dr Moniki Gibes-Ludwy pracującej w brzosteckim Ośrodku Zdrowia. Dzięki jej uprzejmości udało nam się zaobserwować liczne czynności wykonywane codziennie w gabinecie dentystycznym. W bezpośrednim kontakcie wychowankowie zetknęli się z narzędziami wykorzystywanymi podczas licznych zabiegów jakim poddawani są pacjenci Pani stomatolog. Ku naszej uciesze okazało się, iż dzieci doskonale wiedzą, że należy odpowiednio zatroszczyć się o swoje uzębienie, aby w przyszłości na ich pięknych twarzach mógł widnieć urzekający uśmiech. Pragniemy serdecznie podziękować Pani doktor i jej pomocy dentystycznej za wspaniałe zajęcia praktyczne, dyplomy i naklejki dla „dzielnych pacjentów”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-08

W październiku w ramach przerabianej tematyki ZDROWIE NASZYM SKARBEM w sali u „Leśnych skrzatów” został zorganizowany kącik lekarski .Podczas zabawy tematycznej dzieci wzbogacały  wiadomości na temat pracy lekarza, pielęgniarki  i aptekarki.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-06

Dnia 25.10.2017r. w grupie „ Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte pt. „Jesienne zwyczaje zwierząt”.  Celem zajęcia było rozwijanie aktywności i samodzielności dzieci. Zapoznanie ze sposobami przygotowania się zwierząt do zimy, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na dany temat. Po zakończonych zajęciach odbyła się pedagogizacja rodziów na teamt „Rola rodziców w kształtowaniu poczucia własnej wartości u dzieci”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

Dnia 25.10.2017r. w grupie „Leśne skrzaty” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Temat zajęcia: Poznanie trybu życia jeża w oparciu o opowiadani H. Bechlerowej „Kolczatek”, zabawy dydaktyczne oraz MDS M. Bogdanowicz. W zajęciu wystąpiły różne formy pracy dzięki którym dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami: zagadka, historyjka obrazkowa, zabawa ruchowa, słuchanie i śpiewanie piosenki , ćw. manualne, opowiadanie i inne. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

Wraz z nadejściem jesieni w każdej grupie wiekowej przedszkolaki gromadziły skarby przyrody w specjalnie zaaranżowanych kącikach. Dzieki temu dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat otaczającego je środowiska. a także w piękny i naturalny sposób dekorowały sale. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

Muzyka jest lekarstwem na gorsze samopoczucie, motywuje do działania i wprowadza w świat beztroski, relaksu i odprężenia. Jak każdy składnik kultury rozwija sferę artystyczną jej użytkowników. Dzieci z grupy 6-latków miały okazję spróbować samodzielnie tworzyć dźwięki. Wykorzystaliśmy do tego celu gitarę elektryczną, aby wprowadzić do przedszkola niecodzienne brzmienie. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące, bo dzięki nim „Mali badacze” pogłębili wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić w nich chęć do odkrycia tajemnic zawartych w instrumentach.Muzyka jest lekarstwem na gorsze samopoczucie, motywuje do działania i wprowadza w świat beztroski, relaksu i odprężenia. Jak każdy składnik kultury rozwija sferę artystyczną jej użytkowników. Dzieci z grupy 6-latków miały okazję spróbować samodzielnie tworzyć dźwięki. Wykorzystaliśmy do tego celu gitarę elektryczną, aby wprowadzić do przedszkola niecodzienne brzmienie. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące, bo dzięki nim „Mali badacze” pogłębili wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić w nich chęć do odkrycia tajemnic zawartych w instrumentach.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

W czwartek, 12.10.2017 roku dzieci z grupy najmłodszej wybrały się wraz ze swoimi Paniami do pobliskiego sklepu spożywczego. Wizyta w tym miejscu była związana z przerabianym tygodniowym tematem pracy „Czarujemy i bawimy się razem z Panią Jesień”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z miejscem, w którym możemy kupować owoce i warzywa, wspaniałe dary, jakie zbieramy z pól podczas aktualnej pory roku. Pani właścicielka sklepu chętnie i bardzo serdecznie przyjęła nas wszystkich. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszelakie regały, półki i lodówki z towarem. Na zakończenie otrzymaliśmy od Pani Lucyny – właścicielki sklepu pyszne cukierki z galaretką. Podczas wizyty dzieci pamiętały o stosowaniu form grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję. Na pamiątkę naszej wizyty wręczyliśmy właścicielce sklepu bibułowego kwiatka. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.   

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-26

Dnia 26 października 2017r. rodzice dzieci 4,5-letnich z grupy „Słoneczka” mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych i obserwować zachowanie swoich pociech oraz umiejętności podczas wykonywania zadań stawianych przez nauczycielkę. Zadania dobrane były do tematu „Uratuj psa Łatka” i dotyczyły znajomości figur geometrycznych, rozróżniania kolorów, zainteresowań czytelniczych (podział na sylaby, wyszczególnienie pierwszej głoski, rozpoznawanie globalne wyrazów), doskonalenia logicznego myślenia (układanie rytmów, określanie zdanie prawdziwe/zdanie fałszywe), wyrabiania sprawności manualnej (portret pieska), wyzwalania aktywności ruchowej. Celem wychowawczym zajęcia było rozwijanie empatii w stosunku do zwierząt.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-26

W związku z omawianą tematyką, odnoszącą się do opieki nad własnymi pupilami, nie tylko w zbliżającym się sezonie zimowym, ale każdego dnia, przedszkolaki z najstarszej grupy wybrały się do lekarza weterynarii, Pani Dagmary Wojnarowskiej. Wszelkie wątpliwości właścicieli różnych zwierząt dotyczące ich pielęgnacji i indywidualnych predyspozycji zostały rozwiane. Dzieci zdobyły wiedzę teoretyczną, którą z powodzeniem wcielą w działania praktyczne. Serdecznie dziękujemy Pani doktor za wspaniałe poprowadzenie zajęć i przyjęcie nas w swoim gabinecie.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-26

W dniu 19.10.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią stomatolog Joanną Sucheta oraz pomocą dentystyczną Pauliną Czarnecką. Dzieci z grupy "Pszczółki" oraz "Leśne skrzaty" miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca dentysty, dlaczego jej ubiór jest biały, jakie używa przedmioty w swojej pracy, co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, która jest własnością przedszkola. W drugiej części spotkania chętne dzieci zadawały pytania pani stomatolog, na które dostały wyczerpującej odpowiedzi. Kiedy już wszyscy wiedzieli jak prawidłowo dbać o zęby, panie rozdały wszystkim przedszkolakom medale – naklejki, kolorowanki oraz dyplomy „Czystego Ząbka”. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy paniom za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby i chętnego odwiedzania stomatologa.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-24

Październikowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Maja P.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Alicja G.,Nikola A. i Eryk Cz.

- w grupie „Słoneczka”: Julia C., Lena F., Wiktoria F. i Filip T.

- w grupie „Pszczółki”: Amelia Z., Jakub M. i Magdalena N. 

- w grupie „Gwiazdki”: Olaf K. i Ewa W.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-24

Promocja zdrowia oraz wyrabianie nawyków zdrowotnych to w Przedszkolu w Brzostku zadanie priorytetowe. Dzieci z grupy „Pszczółki” w drugim tygodniu października przyniosły do przedszkola owoce i warzywa. Degustowały ich oraz rozróżniały smaki soków. Ponadto zrobiły z przyniesionych produktów sok i owocowe szaszłyki.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-22

Istotne znaczenie ma rozwój kulturowy człowieka w każdym wieku. Należy pielęgnować go od najmłodszych lat. W związku z tym, przedszkolaki korzystając z zaproszenia Pani kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzostku udały się do Domu Kultury na przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Kaczka Dziwaczka”. Perfekcyjnie przygotowani aktorzy, kostiumy i scenografia pozwoliły w niekonwencjonalny sposób odkryć nam znany wiersz. Dystans i poczucie humoru zaprezentowane przez uczestników WTZ wprawiło całą widownię w doskonały nastrój, za co serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-18

Uczmy miłości do przyrody,

uczmy spostrzegać jej piękno,

cieszyć się nim i podziwiać je,

a jednocześnie przestrzegajmy dzieci,

by tego piękna bezmyślnie nie niszczyły.”

H. Zdzitowiecka

 

Dnia 12.10.2017 r. z inicjatywy Pani Anny Furman- Michalak nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pan podleśniczy Łukasz Kucharski. Dzieci z grupy „Słoneczka” oraz „Pszczółki” miały możliwość poszerzyć wiadomości na temat wykonywanego zawodu oraz zwyczajów panujących w lesie. Pan Łukasz w sposób bardzo ciekawy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich potrzebach i zwyczajach. O tym, że człowiek jest gościem w lesie i musimy szanować zwyczaje zwierząt leśnych. Dzieci poznały zasady zachowania się w lesie oraz dowiedziały się, w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Pan podleśniczy zainteresował przedszkolaki swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje wyświetlane na tablicy interaktywnej. Poza tym, dzieci miały możliwość dotknąć, potrzymać prawdziwe rogi oraz narzędzia, które są wykorzystywane w pracy leśnika (przyrząd mierniczy, przyrząd do znakowania). Dzięki tym zajęciom, dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Wszyscy serdecznie podziękowaliśmy panu Łukaszowi za owocne spotkanie i obdarowaliśmy go kwiatkiem wykonanym w przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-15

W piątkowe wrześniowe przedpołudnie dzieci z grupy „Pszczółki” wyszły na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni. Przepiękna pogoda zachęciła nas do wyjścia do parku. Tam rozbiegliśmy się w poszukiwaniu śladów jesieni. Trzeba było mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Niektóre dzieci mówiły, że widziały Panią Jesień za drzewem i że miała złotą suknię i złote włosy. Inne ją tylko słyszały. W każdym razie do przedszkola wróciliśmy z darami w postaci pożółkłych liści, żołędziami. Dzięki temu wzbogacimy nasz kącik przyrody.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-12

Dnia 5.10 2017 r. grupę „Leśne skrzaty” odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach , którzy należą do związku strzeleckiego „Strzelec”. Kiedy do sali wkroczyli w żołnierskich mundurach dzieci z wrażenia oniemiały. Żołnierze przynieśli  na spotkanie wyposażenie, w skład ,którego wchodzi zestaw przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały po co żołnierzowi hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie ,dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy przedszkolak choć przez chwilę  mógł się poczuć  jak żołnierz , kiedy przymierzał hełm czy inne elementy munduru. Odbyły się także zajęcia praktyczne: czołganie się, ustawianie w dwuszeregu, marsz żołnierskim krokiem, komenda: baczność, spocznij. Przedszkolaki zaśpiewały dla gości piosenkę „Gdy żołnierze idą drogą”, a żołnierze odwdzięczyli się tym samym śpiewając  dla przedszkolaków żołnierską pieśń. Przedszkolaki wraz z wychowawczynią ogromnie dziękują mamie Oli P. za przybycie do przedszkola zorganizowanie tak ciekawego spotkania z uczniami  kołaczyckiego liceum, za  czas  poświęcony dzieciom.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-08

Większość z nas marzy o tym, by przy swoim boku mieć kogoś oddanego, z kim będziemy mogli porozmawiać na każdy temat, podzielić się radością ale i smutkiem, jakie spotykamy na życiowych zakrętach. Dopełnieniem pomocnym w całkowitym zrozumieniu istoty przyjaźni okazał się występ aktorów przedstawiających ciekawą historię chłopca wciągniętego w świat gier komputerowych. Cała akcja rozstrzygnęła się optymistyczny, gdyż główny bohater w porę zorientował się, co przez bezmyślne zachowanie mógłby stracić. Po analizie postępowania dostrzegł popełniane błędy i obiecał, że więcej ich nie powtórzy. Brzosteckie przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły zwroty akcji pojawiające się w słowno-muzycznym przedstawieniu. Mamy nadzieję, że płynąca z niego nauka zapadnie im w pamięci i stanie się drogowskazem w rozpoznawaniu prawdziwych przyjaciół.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-04

W najstarszej grupie w naszym przedszkolu gościliśmy naszego byłego wychowanka Mateusza ze swoim "pupilem". Spotkanie zaczęło się zagadką. Kto to nas odwiedził? Dzieci wymieniały takie zwierzątka jak psy, koty...Aż tu w pewnym momencie" kurtyna opadła" i ukazała się agama brodata.Franek bo o nim mowa był wielce zdziwiony widokiem dzieci gdyż z zaciekawieniem rozglądał się po sali i poznawał twarze dzieci.Mati opowiedział wiele ciekawostek na temat hodowli swojego podopiecznego.Odważne dzieci mogły dotnąć gada co wzbudzało wiele emocji.Zdjęcia obrazują najwierniej to co nasze przedszkolaki przeżywały w czasie spotkania.Dziękujemy Mateuszkowi za wspaniałą lekcję przyrody.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-01

13 września 2017r. w grupach „ Pszczółki” i „ Słoneczka” odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Brzostku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant zademonstrował dzieciom swoje narzędzia pracy. Następnie wyświetlił bajkę jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-23

20 września obchodzimy „Dzień Przedszkolaka” w związku z tym i nasze przedszkole postanowiło dołożyć wszelkich starań, aby w pamięci dzieci zajął on szczególne miejsce. Oprócz słodkiego poczęstunku dla każdej z grup wiekowych nauczycielki przygotowały moc atrakcji. Najstarsze przedszkolaki tj. 5 i 6-latki otrzymały wyjątkowy prezent – wzięły udział w spotkaniu ze znanym sportowcem Panem Jerzym Dudkiem. Odbyło się ono w hali widowiskowo-sportowej i sprawiło ogromną radość zagorzałym fanom piłki nożnej.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-21

Wrześniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Natalia S., Kamil P., Julia M., Kamil F., Natan G., Anna B., Bartosz Ch.i Karol Cz.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Emila D., Seweryn P., Jakub K., Alicja G., Aleksandra Ż. i Aleksandra L. 

- w grupie „Słoneczka”: Zuzanna P., Oliwia S. i Gabriela G.

- w grupie „Pszczółki”: Filip D., Julia D., Wiktoria L., Tomasz S. i Maja O.     

- w grupie „Gwiazdki”: Maksymilian G., Jakub G., Lena P. i Dominik Sz.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-21

Początki związane z pobytem dziecka w przedszkolu wprawiają rodziców i ich pociechy w niecodzienne emocje, trudne do jednoznacznego określenia. Aby przełamać "pierwsze lody" postanowiliśmy zorganizować zajęcia dla nowych wychowanków. Dzięki nim przedszkolaki poznały nauczycielki i ich pomoce pracujące w placówce, dokonały przeglądu zabawek oraz innych środków dydaktycznych znajdujących się w salach. Ku naszemu zadowoleniu dzieci chętnie uczestniczyły w zaplanowanych aktywnościach, które w pożądany sposób stymulowały określone predyspozycje każdej indywidualności. Pragniemy pięknie podziekować rodzicom za włączenie się we współprowadzenie swoich pociech przez kolejne etapy edukacyjne.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-04