Przedszkole w Brzostku
Strona głowna  /  Galeria
 galeria
 
  
 
 
 
 
GALERIA

W dniach od  26.11. 2018r. do 7.12.2018r. „Pszczółki” za pomocą metody projektu poznawały region Śląsk.  Celem projektu było przybliżenie dzieciom istoty folkloru, zaznajomienie dzieci z regionem Śląska, zapoznanie dzieci z gwarą śląska, zapoznanie dzieci z tradycjami Śląska, nauka kroków tańca ludowego, tekstów, melodii i pieśni ludowych Śląska.  Dzieci poznały prawdziwego górnika, robiły z panią Renią ze Śląska samodzielnie kluski śląskie i modrą kapustę. Miło i ciepło zostaliśmy przyjęci przez Panie z Warsztatów Terapii Zajęciowych, gdzie dzieci samodzielnie wykonały piękne czapki górnika.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-11

„Biedronki” i „Leśne skrzaty” postanowiły samodzielnie przygotować szaszłyki owocowe. Zaangażowanie i pomysłowość podczas komponowania własnych przekąsek przyniosła sporo radości. Mamy nadzieję, że praktyczny charakter zajęć przyczyni się do szerzenia zdrowych nawyków żywieniowych. Serdecznie dziękujemy Panią z przedszkolnej kuchni, które wprowadziły nas w kulinarny świat.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-06

Dzieci z brzosteckiego przedszkola z utęsknieniem czekały na Św. Mikołaja. Ku zadowoleniu wszystkich pojawił się z workiem wypełnionym po brzegi atrakcyjnymi prezentami. Każdy z ciekawością zaglądał do środka paczki, po czym na twarzy malował się szczery uśmiech.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-04

Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej wzięły udział w zabawie andrzejkowej oraz dniu pluszowego misia. Czekało na nich mnóstwo atrakcji oraz niespodziewanych zwrotów akcji, które znacznie różniły się od codziennego harmonogramu. Podsumowaniem świetnej zabawy i radosnej atmosfery, jaką udało się wytworzyć, był smaczny i zdrowy poczęstunek. Ponadto „Pszczółki” pragną serdecznie podziękować Pani Sylwii za poświęcony czas i piękne fryzury. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-30

Dzieci z najmłodszej grupy gościły Panów listonoszy. Dzięki uprzejmości przybliżyli oni uroki swojej pracy, a co najważniejsze, pomogli w przekazaniu listów z prośbami i życzeniami do Św. Mikołaja. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-29

Dzieci wspólnie z paniami przygotowały sok marchewkowo-jabłkowy. Poznały poszczególne etapy wykonania soku oraz walory odżywcze marchewki i jabłka. Sok bardzo wszystkim smakował. Zachęcam rodziców do robienia wspólnie z dziećmi soku i spożywania go w okresie jesienno-zimowym. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-29

Dnia 26 listopada grupa „Leśne skrzaty” zaprosiła młodszych kolegów i koleżanki z grupy „Gwiazdki” na podsumowanie projektu „Spacerkiem po Krakowie”. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o Krakowie. Opowiedziały o zabytkach miasta oraz opowiedziały legendy: „O smoku wawelskim”, oraz „Legenda o Lajkoniku”. Milenka i Seweryn zaprezentowali strój krakowski i odtańczyli Krakowiaka. Można było usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Na zakończenie dzieci oglądnęły film „Zabytki Krakowa”.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-27

W listopadzie swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Pszczółki”: Nikola Sz. oraz Przemysław Cz.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Aleksandra P. i Nina W.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-24

Na początku listopada gościliśmy Pana podleśniczego, który wręczył nam budki dla ptaków. Zwrócił też uwagę na czas, w którym powinniśmy znaleźć dla nich najbardziej optymalne miejsce. Kiedy zostało ono wybrane dzieci z pomocą Pana Antoniego, czuwały nad jej przymocowaniem.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-23

Podczas wycieczki do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, dzieci dowiedziały się, jakie urządzenia można zakupić w tym sklepie. Z wielką ciekawością oglądały zgromadzony towar i zadawały pytania sprzedawcy.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-23

W środowy, listopadowy poranek dzieci z najmłodszej grupy zaczęły gromadzić się w swojej sali. Każdy w odświętnym stroju, z uśmiechem na twarzy i przejęciem w głosie. Wynikało to z niecodziennych okoliczności związanych z uroczystością z okazji „Pasowania na przedszkolaka”. Licznie przybyli rodzice z zachwytem i radością obserwowali prezentowane przez swoje pociechy umiejętności z zakresu recytacji wierszy, wspólnego śpiewu i tańca. Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor Dorota Nawracaj przystąpiła do oficjalnego mianowania każdego dziecka na prawowitego przedszkolaka. Wytworzona atmosfera jeszcze bardziej zintegrowała całą grupę oraz wprawiła w doskonały nastrój zgromadzonych gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za uświetnienie naszej akademii, szczere zaangażowanie, pomoc i wsparcie. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne spotkania będą równie udane.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-21

W związku z przerabianą tematyką „Co to jest niepodległość?” do grupy „Leśne skrzaty” zaprosiliśmy Pana Andrzeja-nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Brzostku. Temat „Historia” jest tematem trudnym dla małych dzieci, ale Pan Andrzej w przystępny  dla nich sposób przedstawił wiele faktów z historii Polski. Dzieci wykazały się znajomością symboli narodowych: godło, flaga, hymn, oraz znajomością świąt państwowych: Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy Panu Andrzejowi, że odwiedził naszą grupę.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-15

Najmłodsze przedszkolaki, wzbogacając swoją wiedzę dotyczącą prawidłowej pielęgnacji oraz opiekowania się domowymi zwierzętami, odwiedziły gabinet weterynaryjny. Wskazówki i rady, które kierowała do nas Pani doktor pozwolą na jeszcze dokładniejsze wypełniania obowiązków, pojawiających się w chwili zakupienia wymarzonego pupila. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Dagmarze za wspaniałe zajęcia i poświęcony nam czas.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-13

http://brzostek.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=6&schemat=&dzialy=6&akcja=artykul&artykul=4247

 

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne Święto dla każdego Polaka. Szczególnie uroczyście obchodzone w tym roku, ponieważ przypada 100-rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci z Przedszkola w Brzostku uroczyście uczciły ten dzień, który na pewno długo zapadnie w pamięci „małych artystów”. Dziewiątego listopada w Domu Kultury w Brzostku 6-latki zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom, rodzicom i zaproszonym gościom montaż słowno-muzyczny pt. „Polska - moja Ojczyzna”. Występ rozpoczęły „Polonezem” naszym pięknym tańcem narodowym. W pierwszej części uroczystości dzieci odniosły się do przeszłości. Był to smutny czas w historii naszej Ojczyzny, kiedy to na ponad 100 lat utraciła niepodległość, a trzy wielkie państwa: Austria, Prusy i Rosja podzielili Polskę między siebie. Nie zabrakło pieśni patriotycznych takich jak: „Wojenka”, „Marsz Pierwszej Brygady”. W drugiej części uroczystości dzieci nawiązały do współczesności, co jest bliższe małym przedszkolakom. W wierszach i piosenkach opowiedziały o polskich miastach, przez które płynie nasza najdłuższa rzeka Wisła. Odbyły magiczną podróż do Zakopanego, Krakowa, Warszawy, Torunia i Gdańska. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci przedszkolne i dorośli uczestniczyły akcji „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ dzieci został odebrany przez zgromadzoną społeczność bardzo pozytywnie. Dla dorosłych była to powtórka z historii, a dla przedszkolaków lekcja polskiej historii

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-10

Podczas omawiania tematu kompleksowego „Polska to moja ojczyzna” dzieci z grupy „Gwiazdki” poszerzały i utrwalały wiadomości o naszej ojczyźnie. Wykonywały prace plastyczne, słuchały legend, baśni i opowiadań wzbudzając swoje zainteresowanie dawnymi czasami, dziejami i historią naszego kraju. Przedszkolaki nie zapominają, kim są. Cieszą się, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce, świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-08

Dzieci z dwóch najmłodszych grup wzięły udział w zajęciach z panem podleśniczym, który odwiedził nasze przedszkole. Uświadomił on przedszkolakom, w jaki sposób należy zatroszczyć się o zwierzęta w czasie późnej jesieni oraz zimy. Przekazane w ten sposób informacje wzbogaciły wiedze przyrodniczą i rozbudziły empatyczną postawę. Pięknie dziękujemy za ciekawą prelekcję.   

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-08

Jaki obraz maluję się w naszych głowach, gdy pomyślimy o zabawach podłogowych? W przedszkolu definiowaliśmy powyższe sformułowanie za pomocą nowych technologii. Zajęcia praktyczne z matą interaktywną pobudziły sprawność fizyczną i intelektualną. Rozległa tematyka i możliwość jej swobodnego przyswajania zadziwiła i przypadła do gustu dzieci.   

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-06

Dzieci chętniej zjadają dania, które mogą przygotować samodzielnie. „Leśne skrzaty” uczą się samodzielności w przygotowywaniu śniadania. Pełnią dyżury pomagając pani Ewie rozkładać serwetki, sztućce, itp., ale nie tylko. Samodzielnie smarują masłem i serem kanapki oraz nakładają sobie na nie wg. swoich smaków ogórka, pomidorka czy rzodkiewkę. Takie śniadanko bardziej smakuje!

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-04

Dnia 24.10.2018r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć brzmiał: matematyka jest ciekawa. Celem zajęcia było: kształcenie umiejętności dodawania i odejmowania, rozwijanie umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie dostępnym dziecku oraz kojarzenie liczby elementów z jej zapisem graficznym tj. cyfrą.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-31

„Ziemia w naszych rękach” – zajęcia warsztatowe z udziałem przedstawicieli Referatu Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brzostku mające na celu poszerzanie wiedzy dzieci, dotyczącej dbania o otaczającą nas faunę i florę.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-30

Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe to świetna okazja do poznawania siebie nawzajem oraz swoich własnych możliwości. Dzieci podczas zabawy rozwijają w sobie zaufanie i akceptację do samego siebie oraz uczą się współdziałania z partnerem i grupą. Ruch jest tym rodzajem wysiłku fizycznego, który bardzo korzystnie wpływa na rozwój naszych dzieci. Niewielu ludzi zdaje sobie jednak sprawę jak ważna jest dla dziecka aktywność fizyczna oraz jak bardzo wpływa na rozwój naszego malucha. Aby te treści nie były tylko „tak sobie przytoczone” w grupie „Pszczółki” gościliśmy panią, która ze sportem „jest za pan brat”. Nasza brzostecka sportsmenka poprowadziła bardzo poglądowe zajęcia oraz przedstawiła nam swój dorobek sportowy. Największą radość sprawiło dzieciom aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, które trwały dużej niż na codziennych zajęciach. Dziękujemy pani Magdalenie za czas poświęcony przedszkolakom. Miejmy nadzieję, że wyrośnie z nich nie jeden przyszły olimpijczyk.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-27

Tematem zajęcia otwartego dla rodziców były ćwiczenia słuchowo-językowe z wykorzystaniem wiersza „Elfiki”. Przedszkolaki wyodrębniały głoski w słowach, dokonywały analizy sylabowej, budowały zdania, wzbogacały słownictwo. Została wprowadzona nowa litera e, E w oparciu o wyraz podstawowy, dzieci tworzyły jego model wskazując samogłoski, utrwalały kształt wodząc palcem po wzorze, pisząc w powietrzu i na tacce z piaskiem. Zadania przeplatane były zabawami ruchowymi, które integrowały, kształtowały orientację w przestrzeni i w schemacie ciała oraz utrwalały poznane wcześniej litery. Dzieci cały czas brały aktywny udział i dzielnie wykonywały stawiane polecenia pod okiem swoich rodziców, którzy dodawali otuchy, a w razie potrzeby wspierali. Na zakończenie dziewczynki i chłopcy wykonali pracę plastyczną „Elfiki” wg własnego projektu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-25

Dnia 16.10.2018r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” podjęły się zadania upieczenia ciasta jabłkowego. Wszyscy odpowiednio przygotowani, podwinęli rękawy i zabrali się do pracy. Po zapoznaniu się z przepisem i sposobem przygotowania ciasta, maluchy dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku. Ochoczo i z pełnym zaangażowaniem, rozbijały jajka, sypały mąkę i cukier, mieszały, miksowały. Po uzyskaniu jednolitej masy, ciasto zostało przelane do blaszki i „powędrowało” do piekarnika. Jabłecznik udał się doskonale, a smakował wyśmienicie, co stwierdziły same dzieci.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-21

W październiku swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Adrian K. i Paweł Dz. 

- w grupie „Gwiazdki”: Ewa W. i Olaf K. 

- w grupie „Pszczółki”: Amelia Z., Jakub M. i Magdalena N.

- w grupie „Słoneczka”: Julia C. i Filip J. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Eryk Cz., Aleksandra Ż. oraz Nikola A. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-19

W minionym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy wzbogacały swoją wiedzę z zakresu radzenia sobie z wirusami i bakteriami, które powodują rozwijanie się chorób w organizmach. Zorganizowaliśmy kącik lekarski, gdzie przedszkolaki wcielały się w role lekarzy i pacjentów. Jednak zajęcie, jakie najbardziej utkwiło w naszej pamięci było przeprowadzone przez specjalistę w tej dziedzinie tj. Panią pielęgniarkę, a zarazem kierownika SGPZOZ w Brzostku. Pełen profesjonalizm, elokwencja i ciepło wytworzone podczas spotkania z „Biedronkami” pomogło w zapamiętaniu fundamentalnych zagadnień dotyczących zdrowia. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-15

11.10.2018r. w grupie dzieci 3,4-letnich odbyło się zajęcie otwarte na temat: „Utrwalenie wiadomości dotyczących jabłek”. Rozpoznawanie owoców po kształcie, smaku, porównywanie ich wielkości, koloru i ciężaru - wykorzystanie opowieści matematycznej „Jabłonka”. Podczas zajęć dzieci wykonywały polecenia nauczyciela, śpiewały piosenkę o jabłuszku, brały udział w zabawie pt. „Wędrujące jabłko”. Rodzice obserwowali swoje pociechy i nagradzali brawami po udzielaniu prawidłowej odpowiedzi. Na podsumowanie wiadomości nauczycielka przeprowadziła quiz na temat: „Co wiemy o jabłkach?”. Na końcu zajęć dzieci malowały jabłuszka na papierowych talerzykach. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-15

Dzieci z najmłodszej grupy poszerzają wiedzę z zakresu profilaktyki, dbania o własne zdrowie oraz odpowiedniego odżywiania. W związku z tym postanowiliśmy wspólnie przygotować sok owocowo-warzywny. Dostarczył nam mnóstwo witamin, a jego walory smakowe zostały docenione przez przedszkolaków. Pięknie dziękujemy rodzicom, którzy poprzez wzbogacenie kącika przyrodniczego, przyczynili się do przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-10

Sięgając pamięciom wstecz próbujemy skojarzyć postaci z ulubionych bajek czy opowiadań. Zapewne pojawiają się wtedy obrazy: Bolka i Lolka, Krecika czy Reksia. Do tak znamienitego grona zaliczany jest także Koziołek Matołek, który stał się bohaterem historii zaprezentowanej przez aktorów z rzeszowskiego Teatru Bazyl. Jego ciekawe podróże i towarzyszące im przygody pobudziły wyobraźnię przedszkolaków oraz przyczyniły się do kontemplowania świetnego samopoczucia.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-09

Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” doskonale wiedzą, że aby zdrowym być należy się prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach  postanowiły zrobić z pomocą pań koktajl truskawkowy. Dzieci zapoznały się z wyglądem, budową i działaniem miksera. Zadanie okazało się proste. Była to prawdziwa „bomba witaminowa”.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-07

Dnia 3 października w grupie 6-latków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematem zajęcia było: „Wprowadzenie litery A,a drukowanej i pisanej w oparciu o MDS”. Podczas zajęcia wystąpiły ciekawe formy i metody pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciu, a rodzice mieli możliwość obserwacji swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-07

We wrześniu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Zofia K. i Zofia M. 

- w grupie „Gwiazdki”: Lena P., Maksymilian G. i Dominik Sz.

- w grupie „Pszczółki”: Julia Cz., Tomasz S., Maja O., Filip D. i Wiktoria L. 

- w grupie „Słoneczka”: Lena F., Wiktoria F., Zuzanna P., Oliwia S. i Gabriela G. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Emilia D. , Jakub K., Seweryn P. oraz Amelia Sz.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-09-25

Wraz z zakończeniem wakacji dzieci i młodzież powracają do szkolnej rzeczywistości. Sytuacja wygląda podobnie w odniesieniu do przedszkolaków, zarówno weteranów doskonale orientujących się w zasadach panujących w znanej im społeczności, jak i maluszków, które po raz pierwszy wkraczają do takiego środowiska. Aby przełamać początkową nieśmiałość i obawy Przedszkole w Brzostku, co roku organizuje dni adaptacyjne. Podczas podejmowanych wspólnie aktywności wzajemnie się poznajemy i rozbudzamy zaciekawienie pociech nowym otoczeniem. Miła i rodzinna atmosfera, jaką udaje się nam wytworzyć sprzyja niwelowaniu początkowego napięcia czy zdenerwowania. Możliwości oferowane najmłodszym pozytywnie wpływają na ich indywidualny rozwój oraz poszerzają posiadaną wiedzę i umiejętności. Największą radość sprawiają uśmiechnięte i pogodne twarze naszych wychowanków. Są motywacją do dalszej, efektywniejszej pracy.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-09-20