Przedszkole w Brzostku
Strona głowna  /  Galeria
 galeria
 
  
 
 
 
 
GALERIA

Dzieci z najstarszej grupy z dużym zaangażowaniem bawiły się w ubiegłym tygodniu w sklep ze zdrowymi produktami, pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu mogły wcielać się w różne postaci, m.in. ekspedientka lub klient. Doskonaliły zdolność posługiwania się pieniędzmi w codziennych sytuacjach oraz utrwalały ich wartości i nominały.   

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-22

Podczas przerabianego tematu kompleksowego „Dbamy o swój wygląd” dzieci z grupy najmłodszej 19.04.2018 roku odwiedziły salon fryzjerski „ Aneta”. Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć, na czym polega praca fryzjerki. Dzięki uprzejmości Pani Anetki, właścicielki salonu zobaczyły z bliska strzyżenie, modelowanie i farbowanie włosów, a także mogły zapoznać sięz wyposażeniem zakładu. Wycieczka do salonu fryzjerskiego sprawiła przedszkolakom dużo radości i dostarczyła im wiele wiadomości i doświadczeń, co ważne nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom. Dzieci po powrocie do przedszkola idealnie odzwierciedlały pracę fryzjera podczas zabawy w naszym kąciku fryzjerskim. Na koniec Pani Anetka poczęstowała wszystkie „Gwiazdki” owocową galaretką, a dzieci wręczyły Pani fryzjerce pamiątkowego kwiatuszka. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-22

Przedszkolaki z najstarszej grupy z uwagi na zgłębianą w tym tygodniu tematykę dotyczącą pielęgnacji roślin i ich uprawy odwiedziły pobliską kwiaciarnię. Dzięki uprzejmości właścicielki – Pani Anny Kurek dzieci poznały narzędzia, którymi posługuję się w swojej pracy florystka. Poszerzyły własną wiedzę o cenne wskazówki związane z pielęgnacją otaczającej nas flory. Ponadto wzięły udział w zajęciach praktycznych – sadzenie kwiatów. Serdecznie dziękujemy za wytworzenie miłej i przyjemnej atmosfery, upominki oraz poświęcony nam czas.    

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-18

„Na tej półce książek jest wiele,

czekają w nich na Ciebie bajkowi przyjaciele.

Dziś do domu jedną książkę weź,

z mamą i tatą przeczytaj, ile razy chcesz!

Po kilku dniach odłóż ją z powrotem,

by inni cieszyli się jej żywotem”.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-18

Dzieci z grupy najmłodszej podczas przerabianego tematu kompleksowego „Zdrowie to cenny skarb” dowiedziały się, że każdy z nas powinien dbać o zdrowie poprzez :

- właściwe odżywianie się

- pobyt na świeżym powietrzu (zabawy, spacery)

- gimnastykę

W sali przedszkolnej „Gwiazdki” bawiły się w zorganizowanym kąciku pt: „ Apteka przedszkolna” oraz przygotowały ze swoimi paniami sałatkę owocową. Dzieci dużo się nauczyły i nabrały nowych doświadczeń życiowych.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-16

W czwartek 12.04.2018r. odchodziliśmy „Dzień czekolady”. Z tego powodu przedszkolaki z najstarszej grupy wzbogaciły swoją wiedzę o wiadomości związane z pozyskiwaniem kakao oraz procesem jego przetwarzania, prowadzącym do uzyskania preferowanych przez większość społeczeństwa słodyczy. Podczas zajęć degustowaliśmy ten przysmak w płynnej postaci, co pozytywnie wpłynęło na nasze samopoczucie i wyzwoliło mnóstwo endorfin.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-12

Dnia 27.03.2018 r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego tematem było „Zabawy z figurami geometrycznymi”. Na tych zajęciach dzieci segregowały figury wg ustalonych cech, rozwiązywały zagadki, układały geometryczne ogródki, a także wraz z rodzicami układały i naklejały pajacyka z geometrycznych figur.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-11

Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Czystość to zdrowie”, którego organizatorem było Przedszkole w Brzostku należące do Podkarpackiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie – rejon Dębica. Na konkurs wpłynęło 20 prac wykonanych rozmaitymi technikami, które przyciągały wzrok swoją atrakcyjnością. Uczestnikami były dzieci z naszego przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Brzostku, a także z Gminnego Przedszkola w Kołaczycach. Wśród laureatów znaleźli się: Gabriela G., Lena i Wiktoria F., Jakub K., Lana P., Maja P., Lena Sz., Klaudia C., Kacper N., Aleksandra N. oraz Hanna M. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-09

06.04.2018 roku odbyło się spotkanie w grupie dzieci najmłodszych z instruktorem – trenerem piłki siatkowej panią Moniką Trojan. Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się:

– kim jest trener

– jak jest ubrany

– czym się zajmuje

W dalszej części spotkania dzieci poznały piłkę oraz strój do gry w siatkówkę. Pani Monika zaprezentowała również dwa medale i puchary, które zdobyła z młodzieżą grającą w piłkę siatkową. Na koniec rozdała upominki dla każdego dziecka. Uważam, że te wszystkie cenne informacje zachęcą dzieci do uprawiania sportu. Pragnę podziękować pani Monice Trojan, mamie Aurelki z grupy „Gwiazdki” za ciekawą lekcję i poświęcony nam czas.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-07

Nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Byli to aktorzy z rzeszowskiego Teatru Bazyl, którzy przygotowali dla dzieci niezwykłe przedstawienie. Zaprezentowana przez nich sztuka pt. „O mniejszych braciach Św. Franciszka” doskonale uwypukliła cechy charakteru, jakie powinniśmy doskonalić, aby żyć w zgodzie z naturą i własnym sumieniem. Serdecznie dziękujemy artystom za wspaniały występ i wyeksponowanie tak istotnych treści wychowawczo-dydaktycznych.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-06

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w grupie „Słoneczka” wszystkie dzieci złożyły sobie najlepsze życzenia i podzieliły się czekoladowym jajkiem, przyniesionym przez Sarę M. Dziękujemy za ten piękny gest. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-04-02

Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej mają możliwość korzystania z wafli gigantów. Znajdują się one w sali logopedycznej, do której dzieci wraz z nauczycielkami, bardzo chętnie zaglądają.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-29

„Pszczółki” w dniu 15.03.2018 r. rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody – pomagały i same sadziły cebulę, groch, pszenicę. Wszelkie czynności praktyczne wykonywane były w ramach tematu kompleksowego „Wiosenne tuż tuż”. Działania te miały na celu poznanie cyklu rozwoju roślin, oraz  nauczyć systematycznej pielęgnacji. Ponadto miały pobudzić ciekawość i aktywność poznawczą dziecka.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-28

Dnia 23.03.2018 r. w grupie „ Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte pt. „W krainie figur geometrycznych”. Celem zajęcia było utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, zgodna współpraca w grupach, wzbogacenie słownictwa dzieci, kształcenie twórczej wyobraźni, wzmacnianie więzi rodzinnych. Po zakończonych zajęciach odbyła się pedagogizacja rodziów na temat „Promocja zdrowia w naszym przedszkolu.”

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-28

W dniu 22.03.2018r. nauczycielka grupy „Słoneczka” przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 4,5-letnich. Temat zajęcia „Wiosenne zabawy” dotyczył treści z kształtowania pojęć matematycznych. Dzieci przeliczały w zakresie swoich możliwości, odtwarzały liczebność zbiorów, układały według wzrastającej i malejącej liczby elementów, utrwalały kierunki i pojęcia w zakresie orientacji, rozwiązywały zagadki matematyczne. Każde dziecko miało możliwość indywidualnego działania, a rodzice obserwowania i kontrolowania wyników.

 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-27

Dnia 20.03.2018 r. do grupy "Mali badacze " zostali zaproszeni rodzice naszych 6-latków. Tematem zajęć były "Wiosenne zabawy matematyczne ". Nasi obserwatorzy mogli w czasie róznorakich działalności dzieci zaobserwować dojrzałość szkolną, jaka jest potrzebna przed przestąpieniem progu szkoły. Celem zajęcia było usestymatyzowanie dotychczas zdobytej wiedzy z zakresu umiejętności i znajomości pojęć matematycznych takich jak: przeliczanie , używanie znaków matematycznych, rozpoznawanie figur geometrycznych.Oprócz wiedzy matematycznej nie bez znaczenia jest także dojrzałość w sferach, które pozwalają odnaleźć się w grupie rówieśniczej:oczekiwanie na własną kolej,orientacja w schemacie własnego ciała,kontakt z nauczycielem i z kolegami oraz wiele innych.Bardzo dziękujemy za przybycie na ostatnie już zajęcie pokazowe w tej grupie .

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-26

Dzięki hojności rodziców i dziadków brzosteckich przedszkolaków udało się zakupić różnorodne zabawki dla każdej z grup wiekowych. Wśród nich znalazły się m.in. rekwizyty do kącików kuchennych, klocki w wielu rozmiarach, samochody, lalki czy dydaktyczne układanki doskonalące koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto wszystkie dzieci będą mogły zabierać do swoich sal nietuzinkowe „wafle giganty”. Mamy nadzieję, że korzystanie z nich dostarczy sporo radości i indywidulanej stymulacji wszechstronnego rozwoju. Pragniemy serdecznie Państwu podziękować za piękny gest, który bez wątpienia na zawsze pozostanie w naszej pamięci. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-23

21.03.2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs „Moje zwierzątko”, w czasie którego dzieci zgłoszone wcześniej do wzięcia w nim udziału, miały możliwość zaprezentowania wybranego wspólnie z rodzicami i wyuczonego w domu wiersza lub piosenki o swoim ulubionym zwierzątku. W konkursie uczestniczyło 33 dzieci. Prawie wszystkie miały kostiumy – przebranie zwierzaka. Niektóre z nieśmiałością, inne pewnie i odważnie wystąpiły na scenie wygłaszając wiersz lub śpiewając piosenkę. Mali artyści otrzymali dyplomy, książeczki z różnymi zadaniami i ćwiczeniami do wykonania w wolnym czasie oraz misie za dobyte miejsca. Przyznano dwa I miejsca: Milena N. z grupy najmłodszej, Oliwia K. z 5-latków; dwa II miejsca: Maja O. z grupy „Pszczółki”, Anna B. z 6-latków. III miejsce otrzymała Oliwia B. z grupy „Słoneczka”. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie swojej pociechy do występów.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-23

Marcowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Kinga Sz., Przemysław B. oraz Grzegorz K.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Wiktor Sz., Oskar Z. i Kacper T. 

- w grupie „Słoneczka”: Hanna K., Jan O., Hubert S. i Patryk S.  

- w grupie „Gwiazdki”: Julia S.

- w grupie „Pszczółki”: Lena M. 

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-19

16.03.2018r. wychowawczyni grupy 3-latków przeprowadziła zajęcia otwarte na temat: zabawy dydaktyczne z zakresu edukacji matematycznej z wykorzystaniem metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej oraz opowiadania „Obłoczki”. Celem zajęcia było pokazanie, że dzieci orientują się w schemacie własnego ciała, posługują się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni, uważnie słuchają nauczyciela, współpracują w zespole oraz rozpoznają i nazywają podstawowe kolory. Na koniec zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami wykonały „Puchate chmurki”, wypełniając kontur chmury watą i płatkami kosmetycznymi. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-18

Dnia 09.03.2018 r. do naszego przedszkola została zaproszona pani Monika Lemek - urzędniczka brzosteckiego Urzędu Miejskiego. Pani Monika w tymże urzędzie zajmuje się ochroną środowiska. Przedszkolaki z dwóch najstarszych grup bardzo dużo wiedzą na ten temat, gdyż prowadzimy szeroko pojętą edukację w tym zakresie. Podczas zajęć, które zostały przeprowadzone zgodnie z metodyką wychowania i nauczania przedszkolnego - za co podziwiamy panią Monikę - dzieci podzieliły sie swoimi wiadomościami już nabytymi w przedszkolu jak i w domu rodzinnym. Szczególny nacisk podczas zajęć został położony na nowe zasady segregowania śmieci, które obowiazuja od nowego roku. Bardzo serdecznie dziękujemy za wielką lekcję poglądową na temat tak ważny dla każdego mieszkańca naszej gminy jak i myśląc bardziej globalnie - planety Ziemia.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-11

27 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W grupie najstarszej oprócz codziennych czynności związanych z rytmem przedszkolnym poświęcono temu miłemu a zarazem niebezpiecznemu zwierzątkowi. Dzieci realizowały się werbalnie, ruchowo, artystycznie oraz poprzez zabawę tematyczną na języku angielskim. Ubrania w tym dniu - koloru białego też inspirowały naszych milusińskich do zabaw sytuacyjnych. Niedźwiedzie bardzo dobrze czuły sie w naszej sali o czym świadczą zdjęcia w naszej galerii.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-04

Dzieci z najstarszej grupy przy okazji omawiania tematyki związanej z wydarzeniami mającymi miejscem w czasach prehistorycznych stworzyły w sali kącik gatunków wymarłych, po których zostały nam kości, a nawet całe szkielety odkrywane i skrupulatnie badane przez archeologów. Przeprowadzaliśmy różne doświadczenia, np. samodzielnie wywoływaliśmy erupcję wulkanu, a także zgromadziliśmy wiele ciekawych pozycji literackich, jakie zostały wyeksponowane w naszej biblioteczce. Pięknie dziękujemy rodzicom za angażowane się w proponowane aktywności.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-01

Grupa 4,5-latków otrzymała od dwóch przedsiębiorców klocki lego – prezent, o którym od dawna marzyły. Klocki lego nie należą do zbyt tanich zabawek, dlatego nasza wdzięczność jest ogromna, o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Orlow – właścicielowi firmy „Grześ-kop” oraz Panu Piotrowi Wójcikowi – właścicielowi firmy „Efekt” za upominek, który pomoże rozwijać nam wyobraźnię przestrzenną.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-03-01

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Teatr, będący z natury rzeczy syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości.  Pszedszkolaki z grupy „Pszczółki” cały tydzień obcowali z teatrem. Przebierali się w różnych bohaterów z bajek, robili pacyki, kukiełki, przedstawiali  różne spektakle często wymyślane przez nich samych, pobudzających wyobraźnie. Byli aktorami i widzami. Celem tego przedsięwzięcia było wdrażanie dzieci do właściwego zachowania się w teatrze, jak również  zobaczenie na czym polega praca aktora .

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-28

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
We wtorek 20.02.2018r.„Leśne skrzaty” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
W tym dniu naszą grupę odwiedziła mama Niny W. – przyniosła do przedszkola kota – Leona. Opowiedziała dzieciom jego historię , a także jak należy opiekować się pupilem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i nie za bardzo chciały rozstać się z puszystym czworonogiem.  Wizyta sprawiła dzieciom dużo radości .W tym dniu odbyły się zabawy przy piosence „Kotek Puszek”, dzieci  aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dziękujemy pani Dorocie za spotkanie i  żywą lekcję przyrody.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-25

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka, jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. W związku z przerabianym tematem kompleksowym „Muzyka jest wszędzie”- w grupie 5-latków gościliśmy tatę Seweryna P. nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Brzostku.
Nasz gość na żywo zaprezentował instrument muzyczny jakim jest akordeon oraz pokazał jego brzmienie, a następnie pozwolił naszym przedszkolakom samodzielnie zagrać na  instrumencie.  Poprowadził  zabawy na rozróżnianie dźwięków wysokich i niskich, a także zagadki „Jaka to bajka”- rozpoznawanie znanych bajek  po wysłuchanej melodii. Dziękujemy panu Wiesławowi za przybycie
i ciekawe zajęcie z muzyki.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-25

Lutowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Gwiazdki”: Jakub W.

- w grupie „Pszczółki”: Maja R. i Szymon M., Roksana B. i Zuzanna P.

- w grupie „Słoneczka”: Lena K., Mikołaj W. i Jan W. 

- w grupie „Mali badacze”: Emilia S. i Natan N.

-w grupie "Leśne skrzaty":Ksawery Cz.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-22

W Przedszkolu w Brzostku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 26 stycznia w grupie „Pszczółki” odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny pt. „W świecie baśni i bajek”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń. Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom gorące życzenia. Na koniec części artystycznej dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom własnoręcznie zrobione upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie udali się  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-21

Przedszkolaki z najstarszej grupy postanowiły udać się w podróż kosmiczną. To, co spotkali na swojej drodze podczas tak niezwykłej wyprawy pozostanie w ich pamięcia na długie lata. Ciekawość i chęć poszukiwania uzasadnień dotyczących wielu, nierozwiązanych do tej pory, tajemnic była tematem przewodnim naszych zajęć. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-21

Na początku roku szkolnego w grupie 4,5-latków „Słoneczka” został wprowadzony konkurs pod hasłem „Jestem promykiem dobra”, którego celem było i jest wyrabianie właściwych postaw u dzieci. Każdy przedszkolak z tej grupy w ciągu pierwszego półrocza budował z małych części swój promyk. Niewielkie elementy można było otrzymać za wspólne porządkowanie sali, za pomoc koleżance lub koledze w czynnościach samoobsługowych, za zaproszenie dziecka nieśmiałego do wspólnej zabawy, za współprace z nauczycielem, itp. Wśród dzieci było wiele takich, którym zależało i starały się, aby ich promyk był jak najdłuższy. Pierwsze miejsce uzyskała Oliwka S., na wyróżnienie zasłużyło 6 osób: Zosia K., Gabrysia G., Hania K., Wiktorek M., Ola K. i Oliwka B. wszystkie dzieci otrzymały nagrody zróżnicowane ze względu na długość promyka. Gratulujemy i mamy nadzieje, że każdy dołoży wszelkich starań w drugim półroczu, aby nasze słoneczko rozbłysło długimi promykami na wszystkie strony.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-19

14 lutego  był dla „Leśnych skrzatów” z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami . Ćwiczenia gimnastyczne też  były niecodzienne, ponieważ dzieci ćwiczyły z czerwonymi balonami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Julcia Ł. miała miłą niespodziankę dla swoich koleżanek i kolegów - serduszkowe żelki. Dzień walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-18

„Mali badacze” z uwagi na omawiane w tym tygodniu treści, związane z docenianiem własnego zdrowia, sprawności fizycznej i intelektualnej oraz kształtowania postawy szacunku i akceptacji osób niepełnosprawnych, odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku. To, co przygotowali dla nas instruktorzy z udziałem swoich podopiecznych wprawiło przedszkolaków w zachwyt. Profesjonalnie wyposażone pracownie rozwijające indywidualne predyspozycje, a także pozwalające na eksponowanie wcześniej niewykorzystywanych zdolności. Działania tego rodzaju pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości i zaprzyjaźnienia się z niedoskonałościami, które wszyscy posiadamy. Pragniemy serdecznie podziękować Pani kierownik placówki – Alicji Kawalec-Przetacznik za umożliwienie nam bezpośredniego kontaktu ze swoimi wychowankami i zaaranżowania warsztatów tematycznych dla grupy 6-latków.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-15

„Dla Babci, dla Dziadzia, dla Tych, których kochamy” – pod takim hasłem została przygotowana i przeprowadzona uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Babcia i Dziadka w grupie 4,5-latków. Ponad miesiąc dzieci pilnie pracowały, aby zaprezentować przed zaproszonymi gośćmi wyuczone piosenki, np. Nie pytajcie, kogo wolę, układy taneczne (Katarzynka) oraz ukazać swoje talenty aktorskie w inscenizacji D. Gellner „Dziadek, stołek i rosołek”. Po wręczeniu „dziadkom” samodzielnie wykonanych laurek wszyscy zostali zaproszeni do walczyka, w czasie którego była możliwość zakupienia wnuczętom czekolady – źródła magnezu, która miała zrekompensować stres jaki towarzyszył występom. Mamy naszych przedszkolaków osłodziły przybyłym babciom i dziadkom ten wyjątkowy dzień poprzez przygotowanie pysznych serników i jabłeczników. Wszystkim gościom biorącym udział w naszej imprezie bardzo dziękujemy za serdeczną, ciepłą i miłą atmosferę, która towarzyszyła podczas spotkania z wnukami i wnuczkami w przedszkolu. Życzymy stu lat w zdrowiu. Do zobaczenia za rok.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-02-15

26 stycznia 2018 roku dzieci z grupy najmłodszej zaprosiły do przedszkola swoje ukochane Babcie i Dziadków. „Gwiazdki” wraz ze swoimi paniami przygotowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej Babci i Dziadziowi łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze naszych Gości wyraziły nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po występach dzieci złożyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom życzenia, wręczając laurkę i serduszko. Po części oficjalnej Goście zostali zaproszeni na herbatkę i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-30

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w grupie „Leśne skrzaty” w dniu 24.01.2018r.. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, W pięknie udekorowanej sali dzieci  wypowiedziały wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami .Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego walczyka. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Rodzice przedszkolaków przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty za co szczególnie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-25

24 stycznia nasze przedszkolaki z grup: „Mali badacze” i „Słoneczka” miały przyjemność oglądać świąteczne jasełka przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzostku.  Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odwzorowali fakty, które wydarzyły się w tę niezwykłą noc. Serdecznie dziękujemy za przypomnienie nam, co tak naprawdę jest istotne w życiu i za czym należy uparcie podążać.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-24

„Mali badacze” mieli ogromny zaszczyt po raz ostatni w przedszkolnych murach wystąpić przed kochanymi Babciami i Dziadziusiami. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.  Wręczyli także własnoręcznie przygotowane laurki wraz ze szczerymi życzeniami płynącymi z głębi małego serduszka. Pragniemy pięknie podziękować wszystkim, którzy przybyli na tę ważną uroczystość i wyrazić szacunek dla przekazywanych pokoleniowo rodzinnych wartości.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-23

Brzosteckie Przedszkole pod przewodnictwem Pani Dyrektor Doroty Nawracaj organizuje coroczny bal karnawałowy. Jest to szczególne wydarzenie, któremu towarzyszą niezapomniane emocje i doskonała atmosfera. Dzieci wraz z rodzicami pojawiają się w oryginalnych kreacjach, jak gdyby wprost z kartek znanych bajek i baśni. Precyzja w odwzorowaniu stroju daje sposobność, aby przez chwilę poczuć magię fantastyki w realnej rzeczywistości. Nieodzownym partnerem sprzyjającym przeprowadzenie takiego widowiska jest Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku Pani Katarzyna Grygiel. Dzięki jej uprzejmości mogliśmy oddać się znakomitej, wspólnej zabawie. Początkowo każda, nowo przybyła rodzina z wielkim zaangażowaniem próbowała dostrzec pod niekonwencjonalnym przebraniem swoich przyjaciół i znajomych. Kiedy pomyślnie udało się to zrobić następowało czułe przywitanie i wyrażanie zachwytu nad pomysłowością i perfekcyjnym wykonaniem ubioru. Artyści z rzeszowskiego Teatru Bazyl, którzy prowadzili nasz bal z wielką skutecznością zapraszali uczestników do tańców integracyjnych, konkursów i zdrowej rywalizacji zespołowej. Pani Dyrektor, jako Cruella De Mon oraz nauczycielki i pracownice placówki w przebraniach dalmatyńczyków czynnie towarzyszyły zebranym uczestnikom podczas licznych aktywności na parkiecie. W chwili poczucia, że należy zregenerować siły, każdy mógł udać się do specjalnie przygotowanej sali, gdzie znajdował się poczęstunek w postaci m.in.: owoców, ciastek, ciepłych i zimnych napoi. Wkład w jego ufundowanie miał Pan Piotr Wójcik, za co pięknie dziękujemy. Zwieńczeniem całej imprezy okazało się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój karnawałowy. Początkowo zainteresowane rodziny zgłaszały swoją kandydaturę u członków komisji oceniającej przede wszystkim pomysłowość, wykonanie i wkład indywidualnej pracy. Następnie w trakcie prezentacji mogliśmy podziwiać rodziców ze swoimi pociechami mknących po wybiegu niczym profesjonalni modele i modelki. W kolejnym etapie jury po burzliwych naradach wyłoniło trzech laureatów i przyznało dodatkowo siedem wyróżnień. Do grona szczęśliwców zaliczają się: Lena K. z rodzicami i bratem, którzy zdobyli pierwsze miejsce, Jakub M. z rodzicami i siostrą uplasowali się na drugiej lokacie natomiast Oskar Sz. z rodzicami i siostrą zajęli trzecią pozycję. Każda z wymienionych rodzin oprócz niezmierzonej radości i satysfakcji płynącej z dostrzeżenia ich nieprzeciętnych zdolności, otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe, związane z promowaniem zdrowego i pełnego inwencji stylu życia. Sponsorami owych upominków byli: Pani Anna Kumorek, Pan Piotr Wójcik, a także Państwo Agnieszka i Grzegorz Szweda. Dyplomy pocieszenia i słodycze powędrowały do rodziny: Natana N., Karoliny i Magdaleny N., Amelii Z., Doroty S., Szymona M., Leny P. oraz Mai i Zuzanny P. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do działań realizowanych w celu zorganizowania takiego znamienitego przedsięwzięcia, a swoją postawą prezentują chęć podejmowania wspólnego wysiłku mającego na uwadze zaspokajanie potrzeb przedszkolaków.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-20

Już po raz kolejny dzieci z brzosteckiego przedszkola wzięły udział w Finale WOŚP.Naszą placówkę reprezentowała najstarsza grupa "Mali badacze".W czasie tak ważnym dla każdego dziecka jakim jest magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy przedstawienie pt."Maleńka miłość w żłobie śpi..." Na brzosteckiej widowni zasiedli członkowie rodzin naszych milusińskich, włodarze miasta oraz inni mieszkańcy naszej gminy.Mamy nadzieję, że nasz spektakl przeniósł nas jeszcze raz do stajenki betlejemskiej i do magicznego wieczoru sprzed dwóch tysiącleci.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-16

12 stycznia 2018 roku dzieci z grupy „Gwiazdki” gościły w przedszkolu Pana weterynarza Kazimierza Kłęka. Pan Kazimierz swoje spotkanie rozpoczął od ważnych i ciekawych informacji na temat: opieki nad zwierzętami: psem i kotem. Następnie opowiedział o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, co ma w teczce pan doktor, zobaczyły jego strój i stetoskop, którym można posłuchać bicia serca kotka i pieska. „Gwiazdki” przez cały tydzień swoje wiadomości, doświadczenia i zainteresowania mogły zdobywać i rozwijać podczas przerabiania tematu kompleksowego „Kochamy nasze domowe pupile”. Został też w sali założony kącik pt: „Lecznica dla zwierząt”. Spotkanie z panem weterynarzem było doskonałą lekcją, podczas której dzieci podsumowały i poszerzyły swoje wiadomości. Na zakończenie maluszki dostały od pana weterynarza książeczki, zakładki i breloczki z wizerunkiem zwierząt. Dzieci podziękowały panu doktorowi wręczając kolorowy kwiatek. W imieniu przedszkolaków z grupy „Gwiazdki” dziękuję Panu Kazimierzowi za ciekawe i pouczające spotkanie.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-14

 Styczniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Gwiazdki”: Bartosz K. i Kamil J.

- w grupie „Pszczółki”: Zuzanna G., Ireneusz B. i Zuzanna B.

- w grupie „Słoneczka”: Filip T. i Wiktor M. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Dominika K., Tomasz W. oraz Ksawery Dz.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-13

Trwając w podniosłej atmosferze, która towarzyszyła nam w czasie Świat Bożego Narodzenia przedszkolaki z dwóch najstarszych grup został zaproszone na jasełka przygotowane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Brzostku wraz z ich opiekunami. Miły nastrój i jednocząca wszystkich kolęda pozwoliły kolejny raz czerpać radość płynącą od niepowtarzalnego blasku z betlejemskiej szopki, w której przyszło na świat zbawienie wszystkich ludzi.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-04

Okres ferii świątecznych wcale nie musi być nudny. 29.12.2017r. nasze przedszkole odwiedziła dziewczynka o imieniu Victoria, która przyniosła ze sobą swoją pupilkę – świnkę morską o imieniu Ginger. Podczas tych niecodziennych zajęć dzieci mogły w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznać się z wyglądem świnki morskiej, sposobem odżywiania i dbania o nią. Odważne przedszkolaki miały możliwość pogłaskania zwierzątka. Victoria opowiedziała również ciekawą przygodę swojego futrzaka. Była to bowiem kilkugodzinna podróż Ginger samolotem ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę przedstawiającą świnkę morską, dzięki której mogły utrwalić sobie wygląd gościa. Wspaniałe doświadczenie! Bardzo dziękujmy Victorii za odwiedziny Ginger w przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-01-02

15 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Herbaty. „Leśne skrzaty” najpierw zapoznały się z ilustracjami „Skąd bierze się herbata?”, poznały dużo ciekawostek na ten temat. Następnie oglądały różnego rodzaju herbaty i każdą poznawały po zapachu. A pachną pięknie:-) Dzieci samodzielnie pod okiem nauczyciela  zaparzyły herbatkę  a spośród różnych wybrały herbatkę o smaku malinowym.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-30

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możemy w sobie odkryć jest iskierka zdolności do tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i niezwykłych. Również w naszych przedszkolakach drzemie odwieczna dusza odkrywcy. Plastyczny talent odkryli w sobie Maja P., Przemysław B. i Kamil F. z najstarszej grupy, którzy za swoje prace ukazujące indywidualne wizje choinek świątecznych w wersji angielskiej otrzymali dyplomy uznania w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Christmas Tree" organizowanym przez Przedszkole nr 287 w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich obywateli naszego Przedszkola do udziału w różnego rodzaju formach odkrywania własnego ja. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-28

22 grudnia przedszkolaki z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Herbaty. Dzieci najpierw przygotowały stoliki, zastawę do picia herbaty oraz słodki poczęstunek w postaci udekorowanych własnoręcznie pierników i herbatników. Poznały różne rodzaje, samki i zapachy herbaty.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-28

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest dla każdego z nas czymś wyjątkowym. Otrząsamy się wtedy z pędu dnia codziennego, w który bezapelacyjnie jesteśmy uwikłani. Dostrzegamy spokój, dobro i szczególną rangę domu rodzinnego, a zwłaszcza unoszącej się w nim miłości, radości, życzliwości i dobroci. Najstarsza grupa tj. „Mali badacze” przygotowała z tej okazji jasełka pt. „Maleńka miłość w żłobie śpi…”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-19

13 grudnia 2017 roku w grupie „ Pszczółki” i „ Słoneczka” zostały zorganizowane zajęcia z psem terapeutycznym- Szinuka. Opiekunem Szini jest Pani Ewa Wójcik – nauczyciel, dogoterapeuta, instruktor szkolenia psów. Dzięki spotkaniu dzieci poszerzyły wiedzę o świecie zwierząt, jednocześnie rozwijając empatię i poczucie odpowiedzialności. Poznały również zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Każde chętne dziecko miało okazję pogłaskać pupila, dać mu jeść, pić oraz poczesać go. Szinuka wraz ze swoją opiekunką zadbały również o to, aby zajęcia nie były tylko w formie siedzącej. Wszyscy wspólnie bawili się w znane zabawy takie jak np. „Pociąg” (podczas której Szini była lokomotywą) czy „Na dywanie siedzi pies” (dzieci naśladowały psa: turlanie, siad, leżenie itp.). Zajęcia te były organizowane w ramach akcji „Pomóż psu przetrwać zimę”. Dlatego też, w naszym przedszkolu dwa tygodnie wcześniej została ogłoszona zbiórka rzeczy nowych i używanych dla psów porzuconych z OTOZ Animals w Krośnie. Dzieci wraz z rodzicami bardzo licznie włączyły się w akcję, dzięki której zebraliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy, różne przekąski, smycze, koce oraz miski. Przedszkolaki wszystkie dary złożyły na ręce Pani Ewy, która przekazała je do przytuliska. Zajęcia te dały wszystkim przedszkolakom wiele radości, były pouczające i relaksujące. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za profesjonalne przygotowanie zajęć, a w szczególności Szini, która wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych buziach. Było to nasze pierwsze spotkanie z Szinuką, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie!

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-17

Grudniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Karolina N., Emilia S. i Łukasz R. 

-w grupie "Leśne skrzaty":Nikodem R.

- w grupie „Słoneczka”: Michał J.

- w grupie „Pszczółki”: Dorota S., Dominika N. i Emilia W.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-17

Podczas realizacji tematu kompleksowego „Wszystko może być muzyką” w naszej sali został stworzony „kącik muzyczny”, a w nim można było znaleźć mnóstwo instrumentów  muzycznych. Dzieci bardzo chętnie sięgały po instrumenty poznając ich budowę, brzmienie i przeznaczenie. Ponadto rodzice wspólnie z dziećmi wykonali instrumenty niekonwencjonalne wykazując się dużą wyobraźnią i pomysłowością.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-16

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. W trakcie odbioru wspólnie z przedszkolakami z dwóch najstarszych grup zachwycaliśmy się stosunkiem świętego do otaczającego nas świata oraz wdzięcznością za każde, nawet najmniejsze stworzenie. Wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem to cechy, które warto pielęgnować. Istotne okazuję się także odnajdywanie w sobie dziecięcej radości do podziwiania najzwyklejszych spraw i rozwijanie wrażliwości, z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-12

6 grudnia do Przedszkola w Brzostku zawitał oczekiwany przez wszystkich gość – Św. Mikołaj. Kiedy dzieci zobaczyły pogodnego, chociaż bardzo zapracowanego przybysza na ich twarzach w mgnieniu oka zagościł promienny uśmiech. Byli też tacy, którzy bacznie go obserwowali i z widocznym skupieniem, pośpiesznie analizowali swoje zachowanie, bo każdy doskonale wie, że prezenty trafiają prosto w ręce grzecznych przedszkolaków. To spotkanie przysporzyło moc radości, zadowolenia oraz pozwoliło poczuć piękno zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-09

W dniu 4.12.2017 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się warsztaty Referatu Mienia  Komunalnego i Ochrony Środowiska prowadzone przez Monikę Lemek na temat „Zmiany w systemie segregacji odpadów komunalnych”. Pani Monika pomogła dzieciom przyswoić niezbędną wiedzę z zakresu  segregacji śmieci, dostosowanej do aktualnie obowiązujących przepisów. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, ucieszyły się z upominków (torby ekologiczne), które ufundował Prezez Zakładu Gospodarki Komunalnej pan Leszek Bieniek.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-07

Z uwagi na zbliżający się sezon zimowy szczególną opieką otaczamy nasze zwierzaki, za równo te z którymi spędzamy wolny czas w domu oraz leśnych przyjaciół. Dzieci z najstarszej grupy zaciekawił los maleńkich owadów. W głowach pojawiało się mnóstwo pytań związanych np. z aktywnością pszczół. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom udało się zorganizować spotkanie z Panem Marcinem Woźniakiem - profesjonalnym pszczelarzem. Dzięki niemu zajęcia zamieniły się w eksplozję odkrywczych i wiarygodnych informacji z zakresu sposobów pozyskiwania miodu, czy innych produktów pochodzenia pszczelarskiego. Przedszkolaki miały okazję skosztować miodu naturalnego i ziołowego m.in. aroniowego czy pokrzywowego. Pragniemy pięknie podziekować Panu Marcinowi za poświęcony nam czas, zaprezentowanie specjalistycznego sprzętu i podzielenie się swoimi cennymi wiadomościami. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-07

Przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków uczestniczyły w ostatnim czasie w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy dla Kingi Sz. za przygotowanie pracy na XIV Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa”, a następne dla Oliwii K., Aleksandry P., Martyny P., Julii Ł. oraz Alicji G. za przygotowanie prac na VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i gry dydaktyczne. Szczerze gratulujemy.              


 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-07

Zbliża się magiczny czas, w którym grzeczne dzieci są obdarowywane prezentami przez Św. Mikołaja. Jednak, aby poznał on ich pragnienia i marzenia związane z podarunkami, przedszkolaki z najstarszej grupy przygotowały specjalne listy, wzbogacone graficznymi elementami. Za pośrednictwem Pana listonosza udało się nam zaadresować kopertę do Św. Mikołaj oraz włożyć do niej indywidualną korespondencję każdego wychowanka. Pragniemy serdecznie podziękować naszemu gościowi za udział w zajęciach dydaktycznych i pomoc w przekazie wiadomości drogą pocztową.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-04

W  środe  29.11.2017r. grupę „Pszczółki” odwiedził pan listonosz. Opowiedział dzieciom jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata, czyli od dzieci do św. Mikołaja. Dzieci wkładały  listy, które  narysowały do św. Mikołaja do specyjalnego worka. Pan listonosz zawiązał worek i ruszył z nim na pocztę. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-12-03

Każdy z nas lubi czasami pozwolić sobie na pozytywną dawkę przyjemności. Nasze przedszkolaki są otwarte na nowości, nie tylko związane z rozwojem umiejętności i poszerzaniem własnej wiedzy, ale również te odnoszące się do czerpania radości i satysfakcji z dobrej, wspólnej zabawy z rówieśnikami. Dzieci miały sposobność skorzystać z tej alternatywy przy okazji przedszkolnej imprezy andrzejkowej połączonej z „Dniem Pluszowego Misia”. O moc atrakcji postarały się nauczycielki z każdej grupy wiekowej. Mamy nadzieję, że na długo pozostaną one w pamięci naszych wychowanków.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-30

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-26

24 listopada 2017 roku dzieci z grupy „Gwiazdki” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. W przedszkolu bawiły się w kąciku pocztowym, zwanym „okienkiem pocztowym”, gdzie podczas działania i zabawy dzieci przyswajały sobie postawy społeczne, uczyły się roli ludzi odpowiadających za swoje czyny i za los innych.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-26

23 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Przedszkolu w Brzostku przy ul. Szkolnej odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych – „Pasowanie Na Przedszkolaka”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości „Gwiazdki” swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Z uśmiechem na twarzach zaprezentowały rodzicom: piosenki, wiersze i taniec, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękna dekoracja sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor przedszkola za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek obfitości. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone do wspólnego grupowego zdjęcia. Uważam, że był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń, zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-25

Dnia 10. 11. 2017 r. grupa Pszczółki odwiedziła sklep ze sprzętem elektrycznym. Wycieczka odbyła się ramach tematu kompleksowego „ Urządzenia w naszym domu” . Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z urządzeniami elektrycznymi, uświadomienie im do czego służą i w czym ułatwiają nam życie.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-21

Dnia 13.11.2017r. grupa „Pszczółki” w ramach tematu kompleksowego „Domowi milusińscy” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Dzięki temu i pomoce, które otrzymaliśmy od pani weterynarz stworzyliśmy w przedszkolu gabinet weterynaryjny. Pani Karolina przyprowadziła również niecodziennego gościa, którym był mały piesek o imieniu Radar. Dzieci były zachwycone małym gościem.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-21

Czwarty tydzień listopada w grupie najstarszej poświęcony jest problemowi co zrobić, aby było nam miło i ciepło w jesienne i zimowe drżyste i mroźne dni. Dlatego nauczycielka zaprosiła do przedszkola panią Lidzię-krawcową. Nasz wspaniały gość pokazał dzieciom sztukę szycia na maszynie oraz wiele możliwości i technik krawieckich. W prezencie pani krawcowa uszyła serwetki do kącika kuchennego, które zostają wykorzystywane w codziennej zabawie. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się szacunku do ludzi różnych zawodów.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-20

Poczucie bezpieczeństwa, miłość, zrozumienie i spokój panujący w domu rodzinnym to bezcenne wartości, o które należy w szczególny sposób zadbać. Dopełnieniem szczęścia jest również wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi. Rezultat takiego zachowania możemy podziwiać na przedszkolnym korytarzu, gdzie wyeksponowane zostały prace plastyczne wykonane dzięki połączeniu sił całych rodzin. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie odebrali dyplomy i wyróżnienia, a także nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dzieciom i pięknie dziękujemy za uczestnictwo ich bliskim.  

data dodania: 2017-11-20

Listopadowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Marcin W. i Adrian B.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Aleksandra P. i Nina W.

- w grupie „Słoneczka”: Aleksandra K. i Anna S. 

- w grupie „Pszczółki”: Nikola Sz. i Przemysław Cz. 

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-18

W okresie późnej jesieni domowe spiżarnie zapełniają się plonami z ogrodów. Realizując temat kompleksowy „Robimy zapasy-przygotowujemy się do nadejścia zimy” dzieci poznały sposób przygotowywania przetworów: kompotów, dżemów, sałatek, soków. Jak wiadomo najlepiej poznajemy świat przez doświadczenie. Poprzez zabawę dzieci zdobyły nowe wiadomości, odkryły ciekawe smaki. Dziś tzn. 10 listopada wykonały przy pomocy pań nauczycielek pyszny sok marchwiowo-jabłkowy. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak wiele radości sprawiają naszym maluchom zajęcia kulinarne. Każde dziecko trzymało w rączce swój kubek, a pani rozlewała pyszny sok pomarańczowy oraz napój wykonany z jabłek i marchewki, które gwiazdeczki przyniosły w tym dniu do przedszkola. Dzieciaczki piły sok z wielkim apetytem, prosiły o dolewkę, taki był pyszny, bo najbardziej smakuje to, co sami zrobimy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-12

Dzieci z grupy najstarszej dużo rozmawiały i uczyły się o Polsce oraz o naszej "Małej Ojczyźnie".Wszystko to w związku z kolejną rocznicą Odzyskania Niepodległości. W sali został utworzony kącik regionalny, który wzbudził duże zainteresowanie wychowanków. Tuż przed świętem tak ważnym dla wszystkich Polaków dzieci wraz z nauczycielkami wybrały sie do naszej brzosteckiej świątyni. W miejscu tak szczególnym nasi milusińscy zachowali się bardzo godnie;wyjście poprzedzone było rozmową o zachowaniu się w miejscach publicznych ,a w szczególności w miejscach sakralnych. Myślę,że tak duże zainteresowanie i wrażenia z wycieczki na długo zapadną w pamięci dzieci.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-10

Przedszkolaki z najstarszej grupy zapragnęły wnikliwiej zagłębić się w tematykę rozważnego dbania o zdrowie i własny organizm. W tym celu wybraliśmy się do Pani dr Moniki Gibes-Ludwy pracującej w brzosteckim Ośrodku Zdrowia. Dzięki jej uprzejmości udało nam się zaobserwować liczne czynności wykonywane codziennie w gabinecie dentystycznym. W bezpośrednim kontakcie wychowankowie zetknęli się z narzędziami wykorzystywanymi podczas licznych zabiegów jakim poddawani są pacjenci Pani stomatolog. Ku naszej uciesze okazało się, iż dzieci doskonale wiedzą, że należy odpowiednio zatroszczyć się o swoje uzębienie, aby w przyszłości na ich pięknych twarzach mógł widnieć urzekający uśmiech. Pragniemy serdecznie podziękować Pani doktor i jej pomocy dentystycznej za wspaniałe zajęcia praktyczne, dyplomy i naklejki dla „dzielnych pacjentów”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-08

W październiku w ramach przerabianej tematyki ZDROWIE NASZYM SKARBEM w sali u „Leśnych skrzatów” został zorganizowany kącik lekarski .Podczas zabawy tematycznej dzieci wzbogacały  wiadomości na temat pracy lekarza, pielęgniarki  i aptekarki.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-11-06

Dnia 25.10.2017r. w grupie „ Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte pt. „Jesienne zwyczaje zwierząt”.  Celem zajęcia było rozwijanie aktywności i samodzielności dzieci. Zapoznanie ze sposobami przygotowania się zwierząt do zimy, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na dany temat. Po zakończonych zajęciach odbyła się pedagogizacja rodziów na teamt „Rola rodziców w kształtowaniu poczucia własnej wartości u dzieci”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

Dnia 25.10.2017r. w grupie „Leśne skrzaty” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Temat zajęcia: Poznanie trybu życia jeża w oparciu o opowiadani H. Bechlerowej „Kolczatek”, zabawy dydaktyczne oraz MDS M. Bogdanowicz. W zajęciu wystąpiły różne formy pracy dzięki którym dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami: zagadka, historyjka obrazkowa, zabawa ruchowa, słuchanie i śpiewanie piosenki , ćw. manualne, opowiadanie i inne. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

Wraz z nadejściem jesieni w każdej grupie wiekowej przedszkolaki gromadziły skarby przyrody w specjalnie zaaranżowanych kącikach. Dzieki temu dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat otaczającego je środowiska. a także w piękny i naturalny sposób dekorowały sale. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

Muzyka jest lekarstwem na gorsze samopoczucie, motywuje do działania i wprowadza w świat beztroski, relaksu i odprężenia. Jak każdy składnik kultury rozwija sferę artystyczną jej użytkowników. Dzieci z grupy 6-latków miały okazję spróbować samodzielnie tworzyć dźwięki. Wykorzystaliśmy do tego celu gitarę elektryczną, aby wprowadzić do przedszkola niecodzienne brzmienie. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące, bo dzięki nim „Mali badacze” pogłębili wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić w nich chęć do odkrycia tajemnic zawartych w instrumentach.Muzyka jest lekarstwem na gorsze samopoczucie, motywuje do działania i wprowadza w świat beztroski, relaksu i odprężenia. Jak każdy składnik kultury rozwija sferę artystyczną jej użytkowników. Dzieci z grupy 6-latków miały okazję spróbować samodzielnie tworzyć dźwięki. Wykorzystaliśmy do tego celu gitarę elektryczną, aby wprowadzić do przedszkola niecodzienne brzmienie. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące, bo dzięki nim „Mali badacze” pogłębili wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić w nich chęć do odkrycia tajemnic zawartych w instrumentach.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-27

W czwartek, 12.10.2017 roku dzieci z grupy najmłodszej wybrały się wraz ze swoimi Paniami do pobliskiego sklepu spożywczego. Wizyta w tym miejscu była związana z przerabianym tygodniowym tematem pracy „Czarujemy i bawimy się razem z Panią Jesień”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z miejscem, w którym możemy kupować owoce i warzywa, wspaniałe dary, jakie zbieramy z pól podczas aktualnej pory roku. Pani właścicielka sklepu chętnie i bardzo serdecznie przyjęła nas wszystkich. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszelakie regały, półki i lodówki z towarem. Na zakończenie otrzymaliśmy od Pani Lucyny – właścicielki sklepu pyszne cukierki z galaretką. Podczas wizyty dzieci pamiętały o stosowaniu form grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję. Na pamiątkę naszej wizyty wręczyliśmy właścicielce sklepu bibułowego kwiatka. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.   

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-26

Dnia 26 października 2017r. rodzice dzieci 4,5-letnich z grupy „Słoneczka” mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych i obserwować zachowanie swoich pociech oraz umiejętności podczas wykonywania zadań stawianych przez nauczycielkę. Zadania dobrane były do tematu „Uratuj psa Łatka” i dotyczyły znajomości figur geometrycznych, rozróżniania kolorów, zainteresowań czytelniczych (podział na sylaby, wyszczególnienie pierwszej głoski, rozpoznawanie globalne wyrazów), doskonalenia logicznego myślenia (układanie rytmów, określanie zdanie prawdziwe/zdanie fałszywe), wyrabiania sprawności manualnej (portret pieska), wyzwalania aktywności ruchowej. Celem wychowawczym zajęcia było rozwijanie empatii w stosunku do zwierząt.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-26

W związku z omawianą tematyką, odnoszącą się do opieki nad własnymi pupilami, nie tylko w zbliżającym się sezonie zimowym, ale każdego dnia, przedszkolaki z najstarszej grupy wybrały się do lekarza weterynarii, Pani Dagmary Wojnarowskiej. Wszelkie wątpliwości właścicieli różnych zwierząt dotyczące ich pielęgnacji i indywidualnych predyspozycji zostały rozwiane. Dzieci zdobyły wiedzę teoretyczną, którą z powodzeniem wcielą w działania praktyczne. Serdecznie dziękujemy Pani doktor za wspaniałe poprowadzenie zajęć i przyjęcie nas w swoim gabinecie.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-26

W dniu 19.10.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią stomatolog Joanną Sucheta oraz pomocą dentystyczną Pauliną Czarnecką. Dzieci z grupy "Pszczółki" oraz "Leśne skrzaty" miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca dentysty, dlaczego jej ubiór jest biały, jakie używa przedmioty w swojej pracy, co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, która jest własnością przedszkola. W drugiej części spotkania chętne dzieci zadawały pytania pani stomatolog, na które dostały wyczerpującej odpowiedzi. Kiedy już wszyscy wiedzieli jak prawidłowo dbać o zęby, panie rozdały wszystkim przedszkolakom medale – naklejki, kolorowanki oraz dyplomy „Czystego Ząbka”. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy paniom za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby i chętnego odwiedzania stomatologa.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-24

Październikowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Maja P.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Alicja G.,Nikola A. i Eryk Cz.

- w grupie „Słoneczka”: Julia C., Lena F., Wiktoria F. i Filip T.

- w grupie „Pszczółki”: Amelia Z., Jakub M. i Magdalena N. 

- w grupie „Gwiazdki”: Olaf K. i Ewa W.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-24

Promocja zdrowia oraz wyrabianie nawyków zdrowotnych to w Przedszkolu w Brzostku zadanie priorytetowe. Dzieci z grupy „Pszczółki” w drugim tygodniu października przyniosły do przedszkola owoce i warzywa. Degustowały ich oraz rozróżniały smaki soków. Ponadto zrobiły z przyniesionych produktów sok i owocowe szaszłyki.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-22

Istotne znaczenie ma rozwój kulturowy człowieka w każdym wieku. Należy pielęgnować go od najmłodszych lat. W związku z tym, przedszkolaki korzystając z zaproszenia Pani kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzostku udały się do Domu Kultury na przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Kaczka Dziwaczka”. Perfekcyjnie przygotowani aktorzy, kostiumy i scenografia pozwoliły w niekonwencjonalny sposób odkryć nam znany wiersz. Dystans i poczucie humoru zaprezentowane przez uczestników WTZ wprawiło całą widownię w doskonały nastrój, za co serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-18

Uczmy miłości do przyrody,

uczmy spostrzegać jej piękno,

cieszyć się nim i podziwiać je,

a jednocześnie przestrzegajmy dzieci,

by tego piękna bezmyślnie nie niszczyły.”

H. Zdzitowiecka

 

Dnia 12.10.2017 r. z inicjatywy Pani Anny Furman- Michalak nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pan podleśniczy Łukasz Kucharski. Dzieci z grupy „Słoneczka” oraz „Pszczółki” miały możliwość poszerzyć wiadomości na temat wykonywanego zawodu oraz zwyczajów panujących w lesie. Pan Łukasz w sposób bardzo ciekawy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich potrzebach i zwyczajach. O tym, że człowiek jest gościem w lesie i musimy szanować zwyczaje zwierząt leśnych. Dzieci poznały zasady zachowania się w lesie oraz dowiedziały się, w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Pan podleśniczy zainteresował przedszkolaki swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje wyświetlane na tablicy interaktywnej. Poza tym, dzieci miały możliwość dotknąć, potrzymać prawdziwe rogi oraz narzędzia, które są wykorzystywane w pracy leśnika (przyrząd mierniczy, przyrząd do znakowania). Dzięki tym zajęciom, dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Wszyscy serdecznie podziękowaliśmy panu Łukaszowi za owocne spotkanie i obdarowaliśmy go kwiatkiem wykonanym w przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-15

W piątkowe wrześniowe przedpołudnie dzieci z grupy „Pszczółki” wyszły na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni. Przepiękna pogoda zachęciła nas do wyjścia do parku. Tam rozbiegliśmy się w poszukiwaniu śladów jesieni. Trzeba było mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Niektóre dzieci mówiły, że widziały Panią Jesień za drzewem i że miała złotą suknię i złote włosy. Inne ją tylko słyszały. W każdym razie do przedszkola wróciliśmy z darami w postaci pożółkłych liści, żołędziami. Dzięki temu wzbogacimy nasz kącik przyrody.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-12

Dnia 5.10 2017 r. grupę „Leśne skrzaty” odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach , którzy należą do związku strzeleckiego „Strzelec”. Kiedy do sali wkroczyli w żołnierskich mundurach dzieci z wrażenia oniemiały. Żołnierze przynieśli  na spotkanie wyposażenie, w skład ,którego wchodzi zestaw przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały po co żołnierzowi hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie ,dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy przedszkolak choć przez chwilę  mógł się poczuć  jak żołnierz , kiedy przymierzał hełm czy inne elementy munduru. Odbyły się także zajęcia praktyczne: czołganie się, ustawianie w dwuszeregu, marsz żołnierskim krokiem, komenda: baczność, spocznij. Przedszkolaki zaśpiewały dla gości piosenkę „Gdy żołnierze idą drogą”, a żołnierze odwdzięczyli się tym samym śpiewając  dla przedszkolaków żołnierską pieśń. Przedszkolaki wraz z wychowawczynią ogromnie dziękują mamie Oli P. za przybycie do przedszkola zorganizowanie tak ciekawego spotkania z uczniami  kołaczyckiego liceum, za  czas  poświęcony dzieciom.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-08

Większość z nas marzy o tym, by przy swoim boku mieć kogoś oddanego, z kim będziemy mogli porozmawiać na każdy temat, podzielić się radością ale i smutkiem, jakie spotykamy na życiowych zakrętach. Dopełnieniem pomocnym w całkowitym zrozumieniu istoty przyjaźni okazał się występ aktorów przedstawiających ciekawą historię chłopca wciągniętego w świat gier komputerowych. Cała akcja rozstrzygnęła się optymistyczny, gdyż główny bohater w porę zorientował się, co przez bezmyślne zachowanie mógłby stracić. Po analizie postępowania dostrzegł popełniane błędy i obiecał, że więcej ich nie powtórzy. Brzosteckie przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły zwroty akcji pojawiające się w słowno-muzycznym przedstawieniu. Mamy nadzieję, że płynąca z niego nauka zapadnie im w pamięci i stanie się drogowskazem w rozpoznawaniu prawdziwych przyjaciół.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-04

W najstarszej grupie w naszym przedszkolu gościliśmy naszego byłego wychowanka Mateusza ze swoim "pupilem". Spotkanie zaczęło się zagadką. Kto to nas odwiedził? Dzieci wymieniały takie zwierzątka jak psy, koty...Aż tu w pewnym momencie" kurtyna opadła" i ukazała się agama brodata.Franek bo o nim mowa był wielce zdziwiony widokiem dzieci gdyż z zaciekawieniem rozglądał się po sali i poznawał twarze dzieci.Mati opowiedział wiele ciekawostek na temat hodowli swojego podopiecznego.Odważne dzieci mogły dotnąć gada co wzbudzało wiele emocji.Zdjęcia obrazują najwierniej to co nasze przedszkolaki przeżywały w czasie spotkania.Dziękujemy Mateuszkowi za wspaniałą lekcję przyrody.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-10-01

13 września 2017r. w grupach „ Pszczółki” i „ Słoneczka” odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Brzostku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant zademonstrował dzieciom swoje narzędzia pracy. Następnie wyświetlił bajkę jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-23

20 września obchodzimy „Dzień Przedszkolaka” w związku z tym i nasze przedszkole postanowiło dołożyć wszelkich starań, aby w pamięci dzieci zajął on szczególne miejsce. Oprócz słodkiego poczęstunku dla każdej z grup wiekowych nauczycielki przygotowały moc atrakcji. Najstarsze przedszkolaki tj. 5 i 6-latki otrzymały wyjątkowy prezent – wzięły udział w spotkaniu ze znanym sportowcem Panem Jerzym Dudkiem. Odbyło się ono w hali widowiskowo-sportowej i sprawiło ogromną radość zagorzałym fanom piłki nożnej.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-21

Wrześniowe urodziny w przedszkolu obchodzili:

- w grupie „Mali badacze”: Natalia S., Kamil P., Julia M., Kamil F., Natan G., Anna B., Bartosz Ch.i Karol Cz.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Emila D., Seweryn P., Jakub K., Alicja G., Aleksandra Ż. i Aleksandra L. 

- w grupie „Słoneczka”: Zuzanna P., Oliwia S. i Gabriela G.

- w grupie „Pszczółki”: Filip D., Julia D., Wiktoria L., Tomasz S. i Maja O.     

- w grupie „Gwiazdki”: Maksymilian G., Jakub G., Lena P. i Dominik Sz.

Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-21

Początki związane z pobytem dziecka w przedszkolu wprawiają rodziców i ich pociechy w niecodzienne emocje, trudne do jednoznacznego określenia. Aby przełamać "pierwsze lody" postanowiliśmy zorganizować zajęcia dla nowych wychowanków. Dzięki nim przedszkolaki poznały nauczycielki i ich pomoce pracujące w placówce, dokonały przeglądu zabawek oraz innych środków dydaktycznych znajdujących się w salach. Ku naszemu zadowoleniu dzieci chętnie uczestniczyły w zaplanowanych aktywnościach, które w pożądany sposób stymulowały określone predyspozycje każdej indywidualności. Pragniemy pięknie podziekować rodzicom za włączenie się we współprowadzenie swoich pociech przez kolejne etapy edukacyjne.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-09-04

Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku. Zwykle obfituje on w przemierzanie licznych kilometrów, by odkrywać to, co dla nas obce i fascynujące. Brzosteckie przedszkole w towarzystwie niezwykłych gości oraz za pośrednictwem projektu UnderStand, którego partnerem jest Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, postanowiło zabrać dzieci na nieznane lądy. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy tj. studentów z Azji, wychowankowie „przenieśli się” do krajów Dalekiego Wschodu. „Zwiedzaliśmy” m.in. Indonezję, Chiny, Wietnam czy Tajwan. Mieliśmy okazję do zagłębienia się w kulturze, obyczajach i tradycjach, które tam panują, poznaliśmy przysmaki regionalnej kuchni, czy dowiedzieliśmy się, w jaki sposób spędzają wolny czas.  W ramach rekompensaty przyjęliśmy naszych przyjaciół z życzliwością i chętnie włączaliśmy ich do organizowanych zajęć, spacerów i wycieczek, aby w ten sposób odwdzięczyć się za poświęcony nam czas.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-07-29

W czerwcu przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami określonych grup wiekowych wyruszyli na wspólną wycieczkę. Miejscem, jakie wybrano na tegoroczną wyprawę była Bochnia. Początkowo czekała nas interesująca lekcja historii, następnie wszyscy w doskonałym nastroju udali się na grila zorganizowanego na terenie Koła Łowieckiego "Łoś". Mamy nadzieję, że uczestnicy oprócz cennej wiedzy zabrali ze sobą z tego miejsca miłe wspomnienia, do których z wielką przyjemnością powrócą w wolnych chwilach.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii - oto link:https://photos.google.com/share/AF1QipN5OhfuKe5i1h_Bdx_na0mXMZPhJRrnjEIQa_C9h6juEZOe5PBUCd1r7ptaJuupoA?key=YzVLX28tUV9CUGFNRmcyTVV2SjFIUldHNFIwYnB3

 

 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-07-24

Dzieci z najstarszej grupy zostały zaproszone do brzosteckiej pracowni złotniczej. Dzięki wsparciu profesjonalistów z zakresu tej dziedziny przedszkolaki wzięły czynny udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach praktycznych. To, co udało się wykonać wspólnymi siłami możecie Państwo obejrzeć w galerii, serdecznie zachęcamy.

 

Oto link: https://photos.google.com/share/AF1QipMCc0MaIUja_eVF2FDyFLs-S6gzGLhuAcezsb0eZqzzg0Hcb1ewwTBiZCuKKg0G9A?key=LUxJeVQxN2g0YmhKeHd4MDZvLXcySUI1dlo4dkh3

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-07-24

Już od tysięcy lat ludzkość zafascynowana była fenomenem upływu czasu. Jednym z najbardziej kłopotliwych pytań, pojawiających się podczas marzycielskiego zapatrzenia na gwiazdy było odgadnięcie możliwości poskromienia czasu i sprawienia, by choć o kilka chwil móc powrócić w przeszłość i dłużej cieszyć się z szalonych lat młodości. Jego bolesny nieokiełznany jak do tej pory upływ objął swym ramieniem również nasze brzosteckie przedszkole. Pomimo to w przedostatnim tygodniu czerwca przedszkolaki podjęły waleczną próbę zatrzymania go i wspólnie z rodzicami uroczyście pożegnały rok szkolny 2016/2017. Podczas występów poszczególne grupy: „Pszczółki”, „Słoneczka”, „Leśne Skrzaty”, „Mali Badacze” oraz „Mądre Sówki” przywołały czar wspomnień swoich pierwszych dni w Przedszkolu, często skropionych łzami rozstania, ale też promiennymi uśmiechami i wspólnych zabaw. Szczególnie wzruszający okazał się występ najstarszej grupy przedszkolnej – „Mądrych Sówek”, której członkowie żegnali się po raz ostatni z przedszkolem i przypomnieli, że są już w pełni gotowi do wyruszenia w dalszą drogę edukacji. Niczym wehikuł czasu, nagle przed oczami ujrzeliśmy najmłodszych reprezentantów „Mądrych Sówek”, radośnie podskakujących na scenie i machających do rodziców podczas swojego pierwszego występu przed publicznością. W oczach nauczycielek Przedszkola dostrzec można było wzruszenie, kiedy dzieci dziękowały im w piosenkach i wierszach za opiekę i serce, które wkładały codziennie w ich wychowanie oraz za ukazywanie zasad prawego życia, kochania całym sobą i prawdziwego przebaczania. „Mądre Sówki” przyrzekły uroczyście żyć pięknie i mądrze, by ponownie za 20 lat odwiedzić nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że ich „drugie mamy” nie będą musiały czekać tak długo na ich wizytę. To właśnie one, a w szczególności Pani Dyrektor, która czujnym okiem bacznie obserwowała rozwój każdego dziecka, były mentorami, drogowskazami, pomocą, wsparciem, przyjacielem, a przede wszystkim bezpieczeństwem. Po krótkiej inscenizacji, Mądre Sówki osobiście podziękowały swoim wychowawczyniom, wręczając im kwiaty i szepcząc słowa podziękowania. Pomimo bólu rozstania w sercach każdego kwitła nadzieja ponownego spotkania i pamięci.

Czas został zatrzymany, wspomnienia odżyły na nowo. Kolejny raz przekonaliśmy się, że to właśnie najmniejsi wędrowcy – dzieci potrafią patrzeć na świat poprzez pryzmat bajkowej magii i przełamywać prawa fizyki mocą swoich słów oraz szczerym uczuciem miłości. Życzymy, aby w swojej wędrówce oprócz szkolnych książek i przyborów nie zapomniały nigdy o małej sakiewce pełnej przedszkolnych skarbów – zasad, które pomogą im przejść przez życie tak, aby nigdy nie żałować i kochać je jeszcze mocniej.

Grono „Mądrych Sówek” postanowiło podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na temat swojego pobytu w Przedszkolu:

Jakie jest twoje najmilsze wspomnienie z Przedszkola? Co najchętniej pokazałbyś/pokazałabyś koleżance/koledze?

Najmilsze wspomnienie, gdy Pani się do nas uśmiechała, pocieszała, zabawa w strażaków. Spacery były fajne. Ciekawe zajęcia. Pokazałbym salę do ćwiczeń, zabawki, gry. Pokazałabym kącik lalek, puzzle, książeczki i autka.

Jaka potrawa najbardziej Ci smakowała?

Płatki na mleku, rosół z makaronem, pierogi ruskie, kompot, słodkie bułeczki…

W co najchętniej bawiłeś się razem z Panią i kolegami/koleżankami?

Z Panią lubiłam/em bawić się w: „Siała baba mak…”, „W ciemnej piwnicy”, „Mało nas”, „Piłka parzy”, „Chodzi lisek koło drogi”, „ćwiczenia poranne przed śniadaniem”, „lubiłam jeździć z Panią na występy”.

Z koleżankami/kolegami: „budować labirynty z klocków drewnianych, w kuchni i kąciku fryzjerskim, układać puzzle, bawić się z koleżankami w rodzinę, a z kolegami grać na komputerze, na placu zabaw – z koleżankami.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-07-07

Dnia 21.06.2017r w naszyn przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny ukazujący całoroczną pracę. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki  i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice przedszkola docenili gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-07-06

Mamy w pamięci pierwsze wrześniowe dni, kiedy to witaliśmy „Małych badaczy” w nowym budynku przedszkola. Wspólnie poznawaliśmy jego wnętrze, a także organizowaliśmy pracę z dziećmi i ich rodzicami. Nadszedł czas wakacyjnego rozstania, po którym spotkamy się z wychowankami tworzącymi najstarszą grupę. Pragniemy życzyć wszystkim przedszkolakom i ich bliskim bezpiecznego i beztroskiego letniego wypoczynku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-27

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-27

„Mądre sówki” w ostatnim tygodniu przed odejściem na wakacje miały wiele atrakcji:

- w poniedziałek urodziny: Tomasza Dz.

- we wtorek: urodziny Natalii J., Alicji M., Przemysław M., podsumowanie punktów za dobre zachowanie w przedszkolu i wręczenie nagród, wycieczka do sklepu z biżuterią Rubicello w Brzostku

- w czwartek: wycieczka do Szkoły Podstawowej w Brzostku, „… bo coś się kończy, a coś się zaczyna…” pożegnanie się z przedszkolem.

Życzę wszystkim dzieciom i ich rodzicom słonecznych i bezpiecznych wakacji. Dziękuję za współpracę. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-25

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-23

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-23

W tym miesiącu swoje urodziny w przedszkolu obchodzili:

z grupy "Pszczółek": Martyna P., Mikołaj K. i Kacper S.,

z grupy "Słoneczek": Antoni B., Oliwia B., Bartosz W.,

z grupy "Małych badaczy": Igor S. i Szymon S.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, rodzicom natomiast serdecznie dziękujemy za przygotowanie smaczengo poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-18

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-18

W dniach 6. i 7.06.2017r. dzieci z grupy „Leśne skrzaty”, „Słoneczka” i  „Pszczółki” spędziły radośnie czas w sali zabaw „Smyk”. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Największą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów,  samochodów i koników. Po wyczerpującej zabawie dzieci mogły odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole ze smakołykami i soczkami.  Dwie godziny zabawy bardzo szybko dobiegły końca. Pełne niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-11

Mnogość witamin znajdująca się w owocach i warzywach pozytywnie wpływa na nasz organizm. Doskonale zdają sobie z tego sprawę dzieci z grupy 5-latków, które na zajęciach wcieliły się w rolę znakomitych kuchmistrzów i samodzielnie przygotowały smakowitą sałatkę, zawierającą  bombę składników odżywczych.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-08

Wiosenny poranek 30 maja przy brzosteckim przedszkolu nie zapowiadał się szczególnie różny od tysiąca innych majowych jutrzenek. A jednak, kiedy pierwsze dzieci pojawiły się w przedszkolnych progach, a pan Antoni wyruszył na codzienny patrol terenu przedszkola, nagle, w zaroślach dostrzeżony został mały, szary obiekt, kształtem przypominający z oddali dziwnego stwora z przestworzy. Po krótkich oględzinach zguby okazało się, że jest nim potomek naszych przedszkolnych sąsiadów – boćków polskich. Niestety, pisklę, po drastycznym upadku z wysokości (prawdopodobnie odrzucone z powodu małego defektu fizycznego) nie wykazywało zbytnio dobrych rokowań na przyszłość, lecz pomimo prawie całkowitego braku szans na przeżycie została podjęta próba uratowania malucha. Tak oto nasz bocian trafił w ręce fachowca – lekarza weterynarii pani Dagmary Wojnarowskiej, gdzie stał się przysłowiowym boćkiem Wojtkiem i otrzymał niezbędną pomoc medyczną oraz wsparcie duchowe. Po dawce substancji leczniczych szybko odzyskał siły i łapczywie połknął spory kawał mięsa. Zapewne w przyszłości będzie wyborowym myśliwym na brzosteckich łąkach. Jednakże chów bocianów nie należy do banalnych i bezpiecznych czynności, gdyż ptaki te szybko przywiązują się do człowieka i nieświadomie mogą używać dziobów, jako sztyletów powodujących poważne uszkodzenia ciała. Po długiej naradzie podjęto decyzję o przewiezieniu Wojtka do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Przemyślu, gdzie otrzyma profesjonalną opiekę i możliwość obcowania ze swoimi krewniakami. Kto wie, być może kiedyś majestatyczny samiec Wojciech odwiedzi nasze brzosteckie strony lub obudzi się w nim zew podróżnika i odleci w afrykańskie przestrzenie. Jedno jest pewne – historia Wojtka jeszcze długo będzie opowiadana przez mieszkańców Brzostku, a ukryty w niej morał „żyj i pozwól żyć innym” rozbrzmiewał będzie echem wśród pól i łąk pełnych bocianów.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-06

Dnia 26.05.2017r  o godzinie 9.30. dzieci z grupy „Pszczółki” świętowały Dzień Mamy i Taty.  Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wszyscy rodzice zatańczyli z dziećmi do piosenki „ Czacza dla mamy i taty”. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione upominki. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez babcię Mikołaja i Mai. Za co serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-05

W miesiącu maju urodziny w grupie „ Pszczółki” obchodziła Hania D. Pragniemy złożyć jej najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziekujemy za przygotowany poczęstunek. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-05

Podczas świętowania Dnia Dziecka, dzieci z grupy najstarszej przyniosły do przedszkola swoje ulubione zabawki. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-05

W maju swoje urodziny w grupie 6-latków obchodziła Lena K. Pragniemy złożyć jej najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziekujemy za przygotowany poczęstunek. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-04

Z okazji Dnia Dziecka brzosteckie przedszkolaki wybrały się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. „Calineczka”. Historia losów maleńkiej dziewczynki uwikłanej w niespodziewane koleje losu, przeżywającej liczne emocje i próbującej zrozumieć następujące po sobie w szybkim odstępie czasu sytuacje, zmobilizowała najmłodszych do wczucia się postać głównej bohaterki. Opowieść zaprezentowana przez aktorów opierała się na ruchu, któremu towarzyszyły wręcz magiczne dźwięki i obrazy działające niczym lustra. Dzieci wizualnie różnicowały pozytywne i negatywne wartości, a ich wyobraźnia została przeniesiona na najwyższe szczyty.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-28

23 maja 2017 roku w grupie najstarszej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której „Mądre sówki” zaprezentowały swój program recytatorsko-wokalno-taneczny. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechu i radości. Dzieci za wszystko, co przygotowały dla miłych gości zostały nagrodzone wielkimi brawami. Mamy podczas tej uroczystości wywiązały się na szóstkę ze swojego zadania poprzez odnalezienie swojego portretu, który przygotowały dla nich dzieci. Kochani Rodzice życzę Wam zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności i dziękuję za wszystkie lata współpracy.    

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-28

25 maja b.r. dzieci z grupy „Mali badacze” świętowały razem z przybyłymi gośćmi Dzień Mamy i Taty. Poprzez zaprezentowane wiersze i piosenki starały się oddać rodzicom namiastkę tego, czym oni obdarzają ich każdego dnia, mianowicie sercem przepełnionym bezgraniczną miłością. Każda mama i każdy tata zostali obdarowani koronami i z przyjemnością wzięli udział w „królewskiej” sesji zdjęciowej. Pojawił się także krótki quiz w celu sprawdzenia wiadomości o własnym dziecku. Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za udział w tej jakże ważnej uroczystości. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-25

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-20

Dzieci z grupy najstarszej przez siedem dni przerabiając temat kompleksowy: „Jemy miód na zdrowie” uzupełniły i poszerzyły swoje wiadomości na temat: „Jakie znaczenie dla ludzi i środowiska przyrodniczego mają pszczoły?”. Poprzez zajęcia: umysłowe, muzyczne, plastyczne dzieci zdobyły wiele cennych informacji oraz uzyskały odpowiedź na nurtujące ich pytania. Starszaki chętnie eksperymentowały w naszym grupowym laboratorium, kosztowały różnorodne odmiany miodu oraz zapoznały się ze zdrowotnymi i odżywczymi właściwościami tego cennego daru od natury. Inną bardzo ciekawą formą zdobycia wiedzy okazała się wycieczka do sklepu zielarskiego w Brzostku, podczas której pani ekspedientka udzieliła wyczerpujących informacji na temat: rodzajów miodu, ich walorów zdrowotnych oraz miejsca ich zakupu. Wspaniałymi gośćmi w naszej sali okazały „Pszczółki” dzieci 3-letnie, które odwiedziły nas wraz z panią wychowawczynią pięknie ubrane w stroje pszczółek. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności przed młodszymi koleżankami i kolegami, wykazując się bardzo dużą wiedzą. Został również zaprojektowany strój pszczelarza przez dzieci 6-letnie. Wszyscy chętnie bawili się do słów i melodii piosenki śpiewanej przez Z. Wodeckiego pt: „Pszczółka Maja”. Na koniec dziewczynki z grupy „Mądre sówki” przygotowały słodki poczęstunek „Chrupki w miodzie”. Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika: „Kraina miodem płynąca”. Zachęcam do spożywania miodu dla zdrowia i urody. Smacznego!!!

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-15

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-10

W maju swoje przedszkolne urodziny w grupie 5-latków świętowali: Brayan K., Kamil G. i Rafał M. Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-10

W miesiącu kwietniu w grupie „Pszczółki” urodziny obchodził Kamil Cz. Z okazji urodzin życzymy Kamilkowi wszystkiego najlepszego, a rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-06

Od września ubiegłego roku nauczycielki w pracy dydaktycznej z wychowankami  realizowały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w codziennym funkcjonowaniu. Utrwalane były numery alarmowe poszczególnych służb ratunkowych, kształtowane wzorce zachowań w trudnych sytuacjach życiowych oraz organizowano zajęcia ze specjalistami w różnych dziedzinach, np. Pani policjantka, Pan ratownik, Pani pielęgniarka czy Panowie strażacy. Podsumowaniem zgromadzonej przez dzieci wiedzy i umiejętności był międzygrupowy konkurs „Bezpieczny przedszkolak”, który odbył się 27 kwietnia b.r. W rywalizacji wzięły udział wszystkie dzieci. Trójka przedstawicieli każdej grupy wiekowej zmagała się z licznymi zadaniami, mającymi na celu zweryfikowanie trafności posiadanych wiadomości. Ponadto zespoły prezentowały się wspólnie w przygotowanej piosence oraz  wierszu związanym z przewodnim tematem całego przedsięwzięcia. Poczynania przedszkolaków zostały oceniane przez specjalną komisję, w skład której wchodzili: Pani dyrektor przedszkola – Dorota Nawracaj, Pani policjantka – Magdalena Stasiak, a także Pan strażak – Jarosław Klich. Po podliczeniu punktów wyłoniona zwycięzców. Bezkonkurencyjna okazała się grupa „Mądrych sówek”, która zajęła I miejsce, kolejnymi laureatami byli: „Mali badacze”, „Leśne skrzaty”, i „Słoneczka”, przypadło im II miejsce. Na podium stanęła także grupa „Pszczółek” z III miejscem.  Dzieci nagrodzono dyplomami, kamizelkami i znaczkami odblaskowymi, puzzlami i słodyczami.  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia turnieju w naszym przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-01

W celu uczczenia zbliżających się świąt majowych przedszkolaki z wszystkich grup wybrały się na spacer z biało-czerwonymi flagami. Przez takie działanie staramy się kształtować u najmłodszych poczucie przynależności narodowej, poszanowanie polskich symboli oraz kultywowanie naszych tradycji.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-05-01

W kwietniu swoje urodziny w grupie 6-latków świętowali: Aleksandra Ć., Patrycja M., Maria K. oraz Marcin B. Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-29

W marcu i kwietniu swoje przedszkolne urodziny w grupie 4-latków świętowali: Kacper T., Oliwia K., Oskar Z. i Wiktor Sz. Składamy im serdeczne życzenia, a rodzicom dziekujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-24

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z każdej grupy przez cały tydzień wzbogacały swoje kąciki w elementy charakterystyczne dla tych podniosłych dni. Zachęcamy Państwa do obejrzenia efektu końcowego.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-15

W ramach przedszkolnej akcji „Wędrująca książka”,  „Cała Polska Czyta  Dzieciom” i  tematu kompleksowego „ Książki i książeczki” w  grupie „ Pszczółki” zaproszeni rodzice  poprzez głośne czytanie bajek zachęcali dzieci do szanowania, dbania i  oglądania książek. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem. Zaproszonym gościom tj. mamie Wiktorii, mamie Zuzi i mamie Tomusia serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-12

W poniedziałek, 10 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Bazyl z przedstawieniem pt. „Bieszczadzkie Bajanie”. Była to baśń ludowa, która na chwilę przeniosła nas do dawno zapomnianego świata bieszczadzkich osadników. Aktorzy pokazali dzieciom życie, tradycje i obyczaje słowiańskiego ludu. Piękne, barwne, ludowe stroje i malownicza scenografia bieszczadzkiej wsi wzbudzały podziw u naszych milusińskich, ale też pobudzały ich wyobraźnię. W przedstawienie wplecione zostały ludowe pieśni, które przybliżyły dzieciom jeszcze bardziej klimat tamtych czasów.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-12

5 kwietnia 2017 roku w Domu Kultury „Mors” w Dębicy odbyła się XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pod hasłem: „Podróż z bohaterami literackimi, czyli ważne wybory życiowe próbą dla człowieka”. Podczas spotkania odbyło się:  *czytanie fragmentów literackich przez zaproszonych gości,  *promocja zdrowia emocjonalnego w przedszkolu i w szkole na przykładzie Programu Przyjaciele Zippiego,  *„Zdrowie, jako wartość” na podstawie projektu szkoła promująca zdrowie. W związku z tym, że nasze przedszkole uzyskało w 2016 roku certyfikat przynależności do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, kontynuując tę działalność przedszkolaki z najstarszej grupy w składzie 9-cio osobowym wzięły udział w tej konferencji prezentując układ taneczny do bajki pt. „Królowa Śniegu” podkreślając, że przyjaźń to bardzo cenna wartość w życiu każdego człowieka już od najmłodszych lat. Przedszkolakom towarzyszyła Pani Dyrektor Przedszkola, koordynator projektu, a także wychowawczyni grupy 6-latków. Pragniemy podziękować dzieciom za piękną promocję naszego przedszkola w szerszym środowisku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-11

Temat kompleksowy w pierwszym tygodniu kwietnia w grupie „Mądre sówki”  brzmiał „Spotkanie z zaczarowanym światem książki”. W jego ramach przeprowadziłyśmy cykl zabaw, które były dobrą okazją do rozbudzenia w nich zainteresowań literaturą. W poniedziałek od rana w korytarzach (dolnym i górnym) można było zauważyć piękne „Kąciki książki” przygotowane przez nauczycielki naszego przedszkola. Na półkach znalazły się kolorowe książki, które dzieci przyniosły z domu i chciały podzielić się nimi z innymi. Wszystkie zajęcia w tym tygodniu skupiały się na wspaniałym świecie książek, dlatego też, 6 kwietnia grupa starszaków wyruszyła na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Brzostku. Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się z pracownikami Biblioteki – Panią Marysią i Panią Agnieszką, które przyjęły nas bardzo serdecznie. W trakcie pobytu w tym ciekawym miejscu dzieci zobaczyły zbiory książek równo ułożone na półkach i posegregowane tematycznie oraz alfabetycznie. Po poznaniu zasad funkcjonowania biblioteki Pani Marysia zaprosiła nas do czytelni, gdzie odczytała „Legendę o smoku Wawelskim”, a następnie zadała kilka zagadek, na które odpowiedzi udzielały chętne przedszkolaki. Na zakończenie tej ciekawej wycieczki dzieci wypożyczyły książkę pt. „Nela i tajemnice świata”, którą po przeczytaniu wspólnie pójdziemy i oddamy. Bardzo dziękujemy bibliotekarce – Pani Marysi Kawalec za miłe i serdeczne przyjęcie nas. Do zobaczenia!

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-11

„Mali badacze” w celu poszerzanie wiedzy z zakresu zawodów, postanowili odwiedzić sklep spożywczy znajdujący się w pobliżu budynku przedszkola. Poznali tam bardzo dokładnie obowiązki należące do ekspedientki oraz kształtowały odpowiednie nawyki związane z racjonalnym wydawaniem pieniędzy, a także właściwym zachowaniem się w miejscach użyteczności publicznej. Pragniemy serdecznie podziękować Panią pracującym w sklepie za ciepłe przyjęcie i oprowadzenie nas po całym lokalu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-11

Dzieci z grupy 5-latków, aby dokładniej poznać, czym zajmuje się pani kucharka wybrały się w odwiedziny do przedszkolnej kuchni. Mogły zobaczyć tam liczne sprzęty używane, na co dzień przy wykonywaniu różnych czynności mających związek z przygotowywaniem posiłków. Nie lada frajdą okazało się samodzielne uruchamianie zmywarki oraz windy, która zabrała obiad na piętro. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Kumiega i Ewie Sienkowskiej za miłe przyjęcie i rzetelne przekazanie elementarnej wiedzy dotyczącej wszelkich działalności kulinarnych.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-09

W celu poszerzenia wiedzy 5-latków związanej z zawodami, jakie wykonują osoby z naszego środowiska lokalnego, postanowiliśmy zaprosić na zajęcia strażaków. Z radością powitaliśmy Panów: Daniela Wójcika i Piotra Nowińskiego. Z niezwykłą dokładnością przybliżyli nam zakres obowiązków, z którymi przychodzi im się mierzyć podczas każdej akcji ratunkowej. Gościom towarzyszyło wiele sprzętów, co spotęgowało atrakcyjność spotkania. Przedszkolacy byli usatysfakcjonowani, gdyż wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące wykonywanych przez strażaków czynności zostały im szczegółowo objaśnione.  Pragniemy serdecznie podziękować za okazaną życzliwość i zapewnić o powtórnym spotkaniu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-04

Dnia 30.03.2017r. w grupie „ Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte pt. „ Humory i humorki- my i nasze emocje”.  Celem zajęcia było rozwijanie aktywności i samodzielności dzieci, utrwalenie różnego rodzaju uczuć, kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi, pokonywanie nieśmiałości i własnych słabości. Po zakończonych zajęciach odbyła się pedagogizacja rodziów na teamt „ Jak pomóc dziecku radzić sobie ze złością”.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-04

W miesiącu marcu w  grupie „ Pszczółki” urodziny obchodziłą Lena M. Jubilatce składamy serdeczne życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-04

„Mali badacze” są ciekawi świata, zarówno interesuje ich poznawanie go za pomocą zmysłów oraz wzbogacanie wiedzy i rozwijanie licznych zainteresowań. Żeby umożliwić im wszechstronny rozwój sfery intelektualnej wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Brzostku. Bogactwo znajdującego się w niej księgozbioru przyczyniło się do wyzwolenia w wychowankach nawyku szacunku dla książek oraz zdeterminowało do odnajdywania między pozycjami tych, które najbardziej ich pasjonują. Pięknie dziękujemy Pani bibliotekarce-Marii Kawalec za ciepłe przyjęcie i wprowadzenie nas w fascynujący świat literatury.   

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-03

Wychowawczyni grupy 3,4-latków przeprowadziła zajęcia otwarte na temat „Kodeks złości” – zapoznanie dzieci z wybranymi sposobami radzenia sobie ze złością z wykorzystaniem opowiadania „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Celem zajęcia było doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i okazywania uczuć. Wyrabianie nawyku radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Dobór zabaw i zadań umożliwiał wszystkim dzieciom wykazanie się wiedzą na temat emocji, a rodzicom obserwującym swoje pociechy pozwolił ocenić na ile każde z nich radzi sobie z poleceniami nauczyciela. Podsumowaniem zajęcia było stwierdzenie, iż każdy ma prawo się złościć oraz określenie, czego nie wolno robić w złości i jak ją okazać w bezpieczny dla nas sposób.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-03

Wspólnie z Hanią K., Jasiem O. i Patrykiem S. świętowaliśmy ich urodziny. Solenizantom składamy najpiękniejsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-03

28. 03. W grupie „Leśne skrzaty” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Temat zajęcia: „W oparciu o  bajkę terapeutyczną „Leśne przedszkole” kształtowanie postaw społeczno – moralnych takich jak: dobro, tolerancja, przyjaźń.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-02

24.03. w grupie 4-latków gościła pani pielęgniarka Anna Klich, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Aby uniknąć chorób  zachęciła także  do zdrowego odżywiania podkreślając rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Dzieci otrzymały od naszego gościa naklejki i kolorowanki o zdrowiu . Dziękujemy pani Ani za przyjęcie zaproszenia i odwiedziny w naszym przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-04-02

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy rozsławiają przedszkole w otaczającej nas społeczności. Z radością pragniemy ogłosić, że Anna B. z grupy 5-latków, która przygotowała pracę techniką witrażu na konkurs plastyczny organizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z Jasła dotyczący odnawialnych źródeł energii, otrzymała wyróżnienie. Spośród 200 prac wybrano 90, które oficjalnie nagrodzono 29 marca b.r. w Jasielskim Domu Kultury. Laureatom wręczono dyplomy oraz cenne upominki rzeczowe.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-31

Marcowe urodziny w grupie 6-latków świętowały: Dominika S. i Julita B. Jubilatkom pragniemy złożyć serdeczne życzenia. Rodzicom natomiast pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-31

Dzieci z grupy „Mali badacze” doskonale potrafią w racjonalny sposób zagospodarować czas spędzany w przedszkolu. Kiedy mają możliwość samodzielnie zdecydować, co w danej chwili chcą robić często zdarza się, że sięgają po puzzle i cierpliwie łączą w spójną całość wszystkie elementy. Aktywność tego rodzaju pozytywnie wpływa na rozwój logicznego myślenia oraz usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową. Nie pozostajemy obojętni względem takiego postępowania i staramy się nagradzać wychowanków.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-31

Dzieci 5-letnie z wielką przyjemnością zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności. Pochwaliły się wiedzą z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej oraz społecznej. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem włączały się w aktywności proponowane przez nauczyciela, zarówno umysłowe jak i ruchowe. Zajęcia dydaktyczne przeprowadzone w towarzystwie bliskich naszych wychowanków miały na celu doskonalenie zdolności przeliczania elementów danego zbioru, usprawnianie motoryki dużej oraz rozwijanie uzdolnień związanych z poprawnym głoskowaniem wyrazów i czytaniem globalnym. Ponadto w trakcie wykonywania pracy plastycznej techniką origami dzieci polepszały sprawności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za towarzyszenie swoim pociechom i wspieranie ich, co pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój osobowości i poczucia własnej wartości. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-29

„Pszczółki” w dniu 21.03.2017r. rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody – pomagały i same sadziły cebulę, groch, pszenicę, rzeżuchę oraz robiły soczek ze świeżych jabłek i marchewki. Wszelkie czynności praktyczne wykonywane były w ramach tematu kompleksowego „Wiosenne hodowle” oraz programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Działania te miały na celu poznanie cyklu rozwoju roślin, systematycznej pielęgnacji oraz, że należy spożywać owoce i warzyw, bo mają w sobie dużo witamin. Ponadto miały pobudzić ciekawość i aktywność poznawczą dziecka.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-28


W pierwszy Dzień Wiosny dzieci z grupy „Leśne skrzaty” przyszły ubrane do przedszkola w różnych odcieniach zieleni. Wiosnę przywitały piosenkami i instrumentami perkusyjnymi. Następnie wyruszyły z zielonymi balonami na wiosenny spacer szukać pierwszych oznaków  wiosny.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-26

Temat przewodni marcowych zajęć pokazowych w grupie 6-latków brzmiał: "Witaj wiosno!". Podczas zabaw dzieci doskonaliły umiejętności związane z czytaniem i pisaniem. Utrwalały także wiadomości odnoszące się do cech charakterystycznych aktualnej pory roku. Pragniemy serdecznie podziekować rodzicom za współuczestniczenie w życiu przedszkola i wszechstronnym rozwoju swoich pociech.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-24

Dzieci z grup 5 i 6-latków powitały pierwszy dzień wiosny poza murami przedszkola. Podczas wspólnego spaceru starały się dostrzec wszelkie zwiastuny nowej pory roku. W ten sposób doskonaliły swoją spostrzegawczość i utrwalały nazwy znanych im elementów pochodzących ze środowiska przyrodniczego. Towarzyszyła nam miła i radosna atmosfera, przeplatana uśmiechami i trafnymi uwagami wychowanków.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-23

Dnia 16 marca dzieci z grupy „ Pszczółki” wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego. Miały możliwość obejrzeć z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały poczęstowane pysznymi cukierkami. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy pani Anecie właścicielce salonu za bardzo serdeczną gościnę.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-20

Wiosenny czas, który zbliża się do nas dużymi krokami zmotywował dzieci z dwóch najstarszych grup tj. 5 i 6-latki do samodzielnego przygotowania "kanapkowej uczty". Ze względu na temat przewodni związany ze zdrowym odżywianiem i dbanie o własny organizm, omawiany przez "Małych badaczy" przedszkolaki poprzez te zajęcia praktyczne uświadomiły sobie konieczność spożywania produktów bagatych w witaminy i wszelkie składniki odżywcze pozytywnie na nich oddziałujące. Wykonywanym czynnościom towarzyszył uśmiech i zapał dzieci, spowodowany rozbudzoną wyobraźnią zarówno przez artakcyjny wygląd kanpek jak i ich smak.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-17

„Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem,

niż sam występ przed publicznością”.

 

W grupie dzieci 6-letnich podczas przerabiania tematu kompleksowego „Bawimy się w teatr w sali przedszkolnej” został stworzony „Kącik teatralny”. Dzieci chętnie bawiły się w teatr, ponieważ zgromadzone tam rekwizyty zachęcały je do spontanicznej zabawy z rówieśnikami, mogły oderwać się od rzeczywistości, pobudzały myślenie i wyobraźnię. Dziewczynki z tej grupy mają ogromny potencjał twórczy, pięknie tańczą, śpiewają i występują na scenie, a chłopcy chętnie je oglądają, podziwiają i nagradzają brawami.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-16

W marcu troje dzieci z grupy 5-latków świętowało swoje urodziny. Byli to: Kinga Sz., Przemysław B. i Grzegorz K. Jubilatom pragniemy złożyć najlepsze życzenia, rodzicom natomiast pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-16

W dniu 7 marca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę na Warsztaty Terapii Zajęciowych w Brzostku do pani krawcowej Marzenki Skocz. Dzieci poznały różne maszyny krawieckie, specjalne parowe żelazko oraz inne drobne przybory potrzebne do pracy. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak szyje się poszewkę na poduszkę. Wszystkie dzieci tego dnia chciałyby rozpocząć pracę w takim zakładzie. Przedszkolaki były urzeczone zaczarowanym światem zatrzasków, zamków i guziczków. W podziękowaniu za spotkanie pani Marzenka podarowała przedszkolakom własnoręcznie uszyte tulipany. Chcielibyśmy z całego serca podziękować pani krawcowej za miłe spotkanie, upominki i zdobytą wiedzę. Z pewnością spotkanie to zapadnie na bardzo długo w pamięci przedszkolaków.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-15

8 marca dzieci z grupy „Słoneczka” i „Leśne skrzaty” uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami – ludźmi, którzy odważnie niosą pomoc innym. Na nasze zaproszenie przybyli Daniel Wójcik i Jarosław Klich. Już samo wejście umundurowanych panów zrobiło wrażenie, a do tego jeszcze przyniesiony sprzęt i wyposażenie niezbędne w pracy strażaków wzbudziło ogromne zaciekawienie u wszystkich zebranych. Panowie w sposób profesjonalny opowiadali o zakresie swoich obowiązków pokazując przy tym zgromadzone akcesoria. Zajęcie zorganizowane w takiej formie wzbogaciło wiadomości dzieci i na długo pozostanie w pamięci maluchów. Serdecznie dziękujemy panom strażakom za przeprowadzenie poglądowej lekcji. Pytania kierowane do prowadzących spotkanie oraz aktywne uczestnictwo przedszkolaków świadczą, iż dzieci były bardzo zainteresowane. Wielu chłopców po takim spotkaniu zadeklarowało chęć zostania w przyszłości strażakami.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-12

27.02.2017r. dzieci z najstarszej grupy wybrały się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego. Chociaż jest to miejsce dobrze im znane, bo przecież chodzą tam ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, to wycieczka okazała się wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją. Podczas tego zajęcia dzieci mogły popatrzeć, na czym polega praca fryzjera. Zobaczyły urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Pani fryzjerka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków. Dużym przeżyciem dla dzieci, głównie dziewczynek był fakt, iż trafiliśmy na moment, kiedy w salonie były klientki. W naszej obecności Pani fryzjerka myła, czesała, suszyła, modelowała i układała im włosy. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie u Pani kosmetyczki palety z wzorami ozdobnymi na paznokcie. Wycieczka do salonu fryzjerskiego poszerzyła wiadomości dzieci na temat pracy fryzjerki, jak również zainspirowała je do zabaw w „Przedszkolnym kąciku fryzjerskim”. Serdecznie dziękujemy pani Anetce za życzliwe przyjęcie – życzymy dużo klientek i do zobaczenia.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-09

Nasze przedszkolaki chętnie biorą udział w licznych konkursach. Kiedy otrzymaliśmy wiadomość od Związku Gmin Dorzecza Wisłoki z Jasła o możliwości uczestnictwa w organizowanym konkursie plastycznym na temat odnawialnych źródeł energii to chwila do namysłu nie była nam potrzebna. Dwie dziewczynki z najstarszych grup tj. Ania B. z "Małych badaczy" i Justynka G. z "Mądrych sówek" z wielkim zaangażowaniem wykonały prace techniką witrażu i wydzieranki. Głównym celem konkursu jest ukazanie korzyści wypływających z prowadzenia ekologicznego trybu życia oraz podejmowania wszelkich działań mających na względzie ochronę środowiska. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-09

We wtorek do naszego przedszkola zawitał teatr "Bazyl". Aktorzy przygotowali dla najmłoszych "Rosyjską baśń". W niekonwencjonalny sposób, przy wykorzystaniu nowych technologii artyści przedstawili losy Iwana - człowieka szczycącego się swoją pychą, która w konsekwencji doprowadziła go do utraty ukochanej. Inspiracją do powstania baśni była fascynacja rosyjską kulturą ludową. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały fantastyczną opowieść, dzięki której uświadomiły sobie, że należy być dobrym i życzliwym dla innych ludzi, gdyż pycha to pierwszy krok do upadku i zguby. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-07

Dnia 24.02. 2017r. grupa  „ Pszczółki” w ramach tematu kompleksowego „ W świecie baśni i bajki” i programu cała Polska Czyta Dzieciom udała się na wycieczkę do biblioteki mieszczącej się w niedalekiej odległości od przedszkola. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była dodatkowo inscenizacją i recytacją wiersza pt. „Lokomotywa”, „ Małpa w kąpieli”, „Chory kotek” przez panią bibliotekarkę - Marię Kawalec, za co serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-03

W lutym swoje urodziny w grupie 3,4-latów obchodzili: Lenka K., Mikołaj W. i Jasiu W. Dzieciom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dzięujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-01

Spacery u najmłodszych dzieci są nie tylko formą odpoczynku, ale także mogą i powinny pełnić funkcję edukacyjną, wzbogacają doświadczenia dziecka. Spacer to doskonała okazja do poznania świata przyrody, roślin i zwierząt. W życiu małego dziecka to przyroda jest często źródłem konkretnych wiadomości i tych radosnych przeżyć, które zapamiętuje na całe życie. Codzienny pobyt dzieci na powietrzu przez cały rok to przede wszystkim nauka dostrzegania różnorodnych zjawisk atmosferycznych, a z czasem przyzwyczajeń do bardziej systematycznych obserwacji otaczającej przyrody. Spacer zaspokaja także naturalną potrzebę ruchu - wpływa korzystnie na rozwój fizyczny. Po dwóch miesiącach niewychodzenia z budynku przedszkola, ze względu naa niekorzystne warunki związane z okresem zimy, która nas w tym roku nie rozpieszczała, możemy wreszcie odetchnąć pełną piersią świeżym powietrzem.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-01

W ostatnich dniach tegorocznego karnawału dzieci z naszego przedszkola miały wiele powodów do radości. Nie tylko niezapomniany bal karnawałowy, ale także nowe zabawki i pomoce dydaktyczne, które zostały ufundowane przez rodziców i dziadków naszych przedszkolaków. Każda grupa wiekowa „złożyła zamówienia” na najbardziej upragnione prezenty.

 

Do grup młodszych trafiły przede wszystkim zabawki, tj. wózki dla lalek, lalki, stoliki i krzesła do kącika lalek, akcesoria do kącika kuchennego, fryzjerskiego i lekarskiego, a także różnego rodzaju klocki. Nie zabrakło również ulubionych przez dzieci puzzli, układanek, dobieranek, sorterów, które ćwiczą koordynację ruchowo-wzrokową, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

 

Grupy starsze otrzymały więcej pomocy dydaktycznych, które poprzez zabawę doskonale wyrabiają gotowość do nauki szkolnej. Do grupy 5 i 6-latków przekazano gry dydaktyczne, puzzle, układanki, ale również oryginalne klocki konstrukcyjne pobudzające dziecięcą wyobraźnię oraz akcesoria do zabaw w kącikach zainteresowań. Ponadto do grupy najstarszej trafiły zabawy edukacyjne do nauki j. angielskiego. Dzięki nim dzieci w naturalny sposób zapoznają się z zapisem angielskich słówek.

 

Każda grupa otrzymała także książeczki z literaturą dziecięcą oraz ciastolinę ulubioną przez wszystkie dzieci. Nadmienić należy, że wszystkie zabawki i pomoce dydaktyczne posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. W galerii można obejrzeć większość zakupionych przedmiotów, które sfotografowała Pani Anna Rozwadowska (pozostałe dotarły do przedszkola już po wykonaniu zdjęć).

 

W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy rodzicom i dziadkom za wzbogacenie sal przedszkolnych o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne.

 

Dyrektor Przedszkola

Dorota Nawracaj   

komentarzy: ()
data dodania: 2017-03-01

W lutym swoje urodziny w grupie 4-latków obchodził Ksawery Cz. natomiast w grupie 5-latków Emilka S.,Natan N. oraz Łukasz R. Składamy im najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznych  poczęstunków. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-28

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-28

W lutym swoje urodziny w grupie 6-latków obchodzili: Krzysztof R. i Mateusz R. Jubilatom pragniemy złożyć najlepsze życzenia, rodzicom natomiast serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-27

W listopadzie 2016 roku rozpoczęła się kolejna, a to już siedemnasta! edycja Góry Grosza, akcja zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Akcja rozpoczęła się 28 listopada i trwała do 9 grudnia 2016 roku. W tym czasie został przygotowany i postawiony w korytarzu specjalny pojemnik, do którego można było wrzucać „grosiki”. W akcji udział brały dwie najstarsze grupy: „Mądre sówki” oraz „Mali badacze”. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do puszki. Po zakończonej akcji zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów, policzone, zapakowane według specjalnej instrukcji pakowania i wysłane przez Pocztę Polską S.A. We wszystkich czynnościach udział brały przedszkolaki z najstarszej grupy pod nadzorem nauczycielki Karoliny Orlow, która koordynowała przebieg akcji. W ramach tegorocznej XVII edycji Góry Grosza udało nam się zebrać kwotę w wysokości 150,18 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy innym!

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-27

O tym, że w grupie "Mądrych sówek" jest wiele odważnych, uzdolnionych i żądnych przygód dzieci nie trzeba nikogo zapewniać. Olek W. przygotował pracę na konkurs plastyczny, którego organizatorem był Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i wójta gminy Żyraków. Temat przewodni brzmiał następująco: "Wiosna, widziana Twoimi oczami...". Konkurs ten miał na celu rozwijanie u najmłodszych kreatywności, poczucia estetyki, wrażliwości artystycznej oraz zachęcenie do podejmowania wysiłku związanego z samodzielną pracą twórczą, poszukiwaniem pierwszych oznak wiosny czy popularyzowaniem różnych technik malarskich, np. akrylowej, olejnej bądź plakatowej. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-27

W  miesiącu  lutym w grupie „ Pszczółki” urodziny obchodziła Maja R., Szymon M., Roksana B., Zuzia P. Życzymy wszystkim solenizantom wszystkiego co najlepsze, a rodzicom  dziękujemy za smaczny poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-27

Dzieci z grupy 5-latków ubiegły tydzień spędziły w czasach prehistorycznych. Poszukiwaliśmy śladów dinozaurów, tworzyliśmy malowidła na "ścianach" jaskini oraz poznawaliśmy jak wyglądało dawne życie. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu najmłodszych realizowanymi treściami udało się nam stworzyć kącik prehistorii gromadząc w nim figurki dinozaurów, a także ksiązki i literaturę naukową szczegółowo opisującą ten okres w dziejach ludzkości.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-27

Każdy przedszkolak uwielbia bawić się, a najbardziej szczęśliwy jest wtedy, kiedy może to robić wspólnie z bliskimi osobami. Od wielu lat Przedszkole Publiczne w Brzostku stara się tak zorganizować zabawę karnawałową, aby mogły w niej brać udział dzieci przedszkolne i ich rodziny (mama, tata, rodzeństwo, wujostwo czy kuzynostwo). Takie spotkanie pozostaje na długo w pamięci małych i dużych uczestników.

 

Tegoroczny przedszkolny bal karnawałowy odbył się 11 lutego (sobota) w budynku warsztatów Zespołu Szkół w Kleciach dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Katarzyny Grygiel. Co prawda nasza placówka dysponuje już pięknymi salami, ale nie na tyle dużymi, aby jedna mogła pomieścić ponad 200 osób, bo tyle wzięło udział w imprezie. Zawsze zachęcaliśmy rodziców oraz dzieci do założenia stroju karnawałowego, przecież to jedyna okazja, by każdy, bez ograniczeń, mógł zmienić się w dowolną postać. Dodatkowo w tym roku, aby zmobilizować wszystkich uczestników balu do przebrania się  ogłoszono konkurs na „Najbardziej pomysłowy strój rodzinny”. Wśród rodziców znaleźli się sponsorzy, którzy ufundowali trzy główne nagrody w postaci sprzętu do rozwijania sprawności fizycznej (przedszkole należy do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie). Tu podziękowania należą się Państwu Orlow oraz Pani Marzenie Konstanty. Zgodnie z regulaminem wyłoniono 3 zwycięskie rodziny, a ponieważ ciekawych strojów było dużo przyznano jeszcze trzy wyróżnienia.

 

Konkurs i całą imprezę poprowadził z humorem i dowcipem wodzirej Pan Adam Berkowicz wspólnie z żoną Bożeną wykorzystując zestaw skocznych, wesołych, karnawałowych utworów muzycznych. Natomiast Pani Anna Rozwadowska upamiętniała chwile przeżyte na parkiecie w postaci zdjęć – jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

Na takiej imprezie nie może zabraknąć poczęstunku. I tu z pomocą zawsze przychodzą rodzice, dzięki którym nasze stoły wyposażone są w różnorodne smakołyki (owoce, ciasteczka, pączki, paluszki …) i napoje. Tu ukłony kierujemy do Pana Piotra Wójcika, który zaopatrzył nas w soki i do tych mam, które dostarczyły nam słodkości, a było ich kilkanaście, więc nie sposób wszystkich wymienić. Okazuje się, że wśród rodziców są osoby aktywne i chętne do współpracy, które mimo wciąż brakującego czasu, angażują się do przebrań, upieczenia ciasteczek, a przede wszystkim, którzy rozumieją, że największym szczęściem dla dziecka jest przeżycie dzieciństwa wspólnie. Taka postawa bardzo cieszy i jest godna naśladowania.

 

Opinie wyrażane przez rodziców świadczyły o tym, że zabawa była udana, a to za sprawą przeprowadzonych zabaw, poprzebieranych osób, wodzireja, wystroju sali, kolorowych korowodów. Mówiąc o formach chciałam nadmienić, iż nauczycielki i pracownicy przedszkola każdego roku zastanawiają się czym zaskoczyć małych podopiecznych. Sięgając pamięcią wstecz były już krasnalami, mężczyznami, hiszpankami, porami roku, królewnami, ludźmi różnych zawodów i stron świata, a teraz padła propozycja, aby przeobrazić się w różnorodne postacie bajkowe. Czy udało nam się zadziwić pozostałych? Myślę, że opinie już padły … Mamy nadzieję, że ta zabawa karnawałowa przysporzyła dzieciom wiele radości a rodziców zainspirowała do aktywnego spędzania czasu z pociechami.           

                                                                                                       

R. Liana                                                                           

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-25

Dnia 15.02.2017r. w grupie "Mądre sówki" odbyło się zajęcie utrwalające i podsumowujące umiejętności dzieci 6-letnich nt. "Przedszkolak na medal". Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Udowodniły, że znają swój adres oraz numery alarmowe. Zdobytą wiedzę potrafią zastosować w praktyce. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-15

„Gdyby nie było

Babci i Dziadka

Świat byłby pusty

Jak biała kartka…”

 

13 stycznia 2017 roku do Przedszkola w Brzostku dzieci z grupy najstarszej zaprosiły Wyjątkowych Gości, dla których przygotowały piękne przedstawienie. Poprzez wiersze, piosenki i taniec pragnęły podziękować babci i dziadkowi za to, że ich uczą kochać, być dobrym, uczciwym, życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym. Po przedstawieniu dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Później udały się wraz z dziadkami na poczęstunek: kawę, herbatę i ciasto. Cała uroczystość upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze. Myślę, że dziadkowie jeszcze długo będą wspominać ten piękny, styczniowy dzień.Wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej uroczystości bardzo serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-13

Od września 2016 roku do stycznia 2017 roku dzieci z grupy „Mądre sówki” zdobywały „czerwone kropki” za dobre zachowanie w przedszkolu. Nagradzane były przez wszystkie nauczycielki prowadzące zajęcia.Dzieci bardzo się starały i zabiegały o to, by mieć jak najwięcej czerwonych kropek, a jednocześnie swoim wzorowym zachowaniem dawały dobry przykład swoim koleżankom i kolegom z grupy. Bardzo ważne podczas codziennych zajęć jest poczucie bezpieczeństwa, koleżeństwa, miłej atmosfery i kultury osobistej. Gratuluje dzieciom, które zdobyły największą ilość czerwonych kropek, a tych, którzy mieli ich mniej zachęcam do większej mobilizacji w II półroczu. Myślę, że nagrody zawsze sprawiają radość, bo każdy lubi je dostawać. Życzę wszystkim dzieciom, aby w II półroczu zdobyły jak najwięcej „czerwonych kropek” i udowodniły sobie i innym, że wiedzą jak należy się zachować w każdej sytuacji.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-06

W poniedziałek 30.01.2017r. brzosteckie przedszkolaki zostały zaproszone na świąteczne przedstawienie przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzieci oraz przybyłe z nimi nauczycielki były pełne podziwu dla gry aktorskiej, strojów i dekoracji. Przedszkolaki mogły przypomnieć i utrwalić sobie historię związana z Narodzeniem Pana Jezusa. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-06

W styczniu swoje urodzinki w grupie 4-latków obchodzili: Tomuś W. i Ksawery D. Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-06

W miesiącu styczniu w grupie „ Pszczółki” urodziny obchodziły: Zuzia B. i Zuzia G. Dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za smaczny poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-02-06

„Kocham babcię, kocham dziadka”, takie zapewnienie na długo przed zaplanowaną uroczystością słychać było ze strony dzieci 3,4-letnich. To wyznanie mobilizowało i zachęcało wszystkich do wzmożonej pracy – nauka wierszy, piosenek, wykonanie zaproszeń, upominków. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach i z niecierpliwością czekały na dzień, w którym będą gościć swoje babcie i swoich dziadków w przedszkolu. Uroczystość ta miała miejsce 11 stycznia 2017r. w sali gimnastycznej. Wszystkie przedszkolaki, pokonując tremę, pięknie zaprezentowały się przed zgromadzoną publicznością, o czym świadczyły gromkie brawa, szczery śmiech. A potem był jeszcze czas na uściski i bliski kontakt z najbliższymi. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie za rok. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-30

W Przedszkolu w Brzostku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 10 stycznia w grupie „Pszczółki” odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny. Po czym odbył się krótki koncert życzeń. Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom gorące życzenia. Na koniec części artystycznej dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom laurki.  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej babcie i dziadkowie udali się  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-29

12 stycznia w grupie 5-latków odbyło się wyjątkowe wydarzenie, tj. Dzień Babci i Dziadka. „Mali Badacze” przygotowali występ artystyczny pt. „Na krakowską nutę”, który został zaprezentowany przybyłym gościom. Dziadkowie nie kryli wzruszenia i dumy z umiejętności swoich wnucząt. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Pragniemy serdecznie podziękować przybyłym babciom i dziadkom, a także rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia w naszym przedszkolu.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-29

„Babci i Dziadka przyznać to trzeba  każdemu dziecku w życiu potrzeba,

Znana to para bardzo kochana, przez wszystkie dzieci jest szanowana

No a gdyby ich nie było dzieciom trudno by się żyło.

Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Taj jak rodzice bardzo kochają.

Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”

 

Dnia  9 .01.2017r. do grupy „Leśne skrzaty” przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem  Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły dla gości spektakl „Choinka z jodłowego lasu”.Następnie zaprezentowały wiersze i piosenki dla babci i dziadka oraz złożyły życzenia  z okazji ich święta . Prezentem były laurki wykonane własnoręcznie oraz serduszka uszyte przez mamę Martynki , za co bardzo dziękujemy. W dalszej części uroczystości dziadkowie wraz z wnukami udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości serdecznie dziękujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-22

Święto Trzech Króli jest jednym z najstarszych świąt w Kościele. W tym roku Orszakowi Trzech Króli towarzyszyło pozdrowienie "Pokój i Dobro" wskazujące bardzo ważne wartości w życiu każdego człowieka. W tym barwnym korowodzie wzięły udział dzieci z grupy "Mądrych sówek" wraz z Panią Dyrektor i nauczycielkami pracującymi w tej grupie. Z radością dostrzegamy, że każdego roku Orszak gromadzi coraz większą liczbę osób. Przy szopce przedszkolaki zaśpiewały dwie kolędy, pielęgnując bogactwo polskiej tradycji kolędowania. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, którzy mimo mroźnej pogody wzięli udział w Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2017 roku, ubierając najmłodszych w piękne stroje.  

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-08

4 stycznia w grupie starszaków swoje urodziny obchodziły: Zosia B. i Milenka C. Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-08

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta na, które czekamy z utęsknieniem. Ważnym i nieodłącznym elementem grudniowej tradycji jest choinka. Nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia  bez choinki.

W Polsce jest to jedna z najnowszych tradycji wigilijnych, bo pojawiła się u nas dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku, a przywędrowała z Niemiec.

Tradycyjnie ubiera się sosnę lub jodłę. Według ludowych wierzeń drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia, odradzania się, trwania i płodności. Według wierzeń kościelnych zieleń choinki symbolizuje nadzieję.

W naszym przedszkolu dzieci wraz z nauczycielami ubierały choinki, które są dekoracją w salach czy na korytarzu przedszkolnym.

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy „Leśne skrzaty” przygotowały inscenizację bożonarodzeniową pt. „Choinka z jodłowego lasu”, którą przedstawiły swoim kolegom i koleżankom  z poszczególnych grup oraz zaproszonym gościom – rodzicom z Rad Oddziałowych. Przedstawienie opowiada właśnie o tradycji ubierania drzewka na święta. Choinka wyrusza z jodłowego lasu po to aby zagościć w domowym rodzinnym gronie. Poszczególne dzieci wcieliły się w role ozdób choinkowych (złota kula, aniołki, laleczki krakowianki, bałwanek, gwiazdki, skrzat, Mikołaj, łańcuch no i główna bohaterka - jodełka).

Po przedstawieniu inscenizacji pani dyrektor Dorota Nawracaj złożyła wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe dzieląc się opłatkiem. Dzieci złożyły rodzicom życzenia wręczając kartki świąteczne  własnoręcznie wykonane. Tego dnia nastrój świąteczny udzielił się każdemu. Na twarzach gościł uśmiech a wszystkim obecnym towarzyszyły takie uczucia jak dobroć i radość.

komentarzy: ()
data dodania: 2017-01-03

Tego miesiąca w naszym przedszkolu urodziny obchodzili:

w grupie "Słoneczek" - Michałek J.,

w grupie "Małych badaczy" - Karolinka N., Emilka S. i Łukaszek R.

Dzieciom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-28

W ramach tematu kompleksowego „ W przychodni”  grupa „Pszczółki” gościły w przedszkolu pana Sławomira Podlaska - ratownika medycznego. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i owocne w wiadomości. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój ratownika medycznego, uczyły się jak bandażujemy rękę i nogę kiedy się skaleczymy i złamiemy. Przedszkolaki poznały  numery telefonów ratunkowych, same odgrywały scenki w zorganizowanym w sali kąciku lekarskim.  Dzięki tym zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności. Bardzo dziękujemy panu Sławkowi  za wizytę w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy, związanej z tematyką pomocy medycznej. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-27

W miesiącu grudniu w grupie „ Pszczółki” urodziny obchodziła Dorotka S. Życzymy Dorotce wszystkiego co najlepsze, a rodzicom dziękujemy za smaczny poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-22

Każdy z utęsknieniem oczekuje nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. Także nasi najmłodsi wychowankowie czekają na magiczne i niezapomniane chwile spędzane z bliskimi osobami, w gronie rodzinnym. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-22

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-19

Witamy Ciebie Staruszku Święty,
Coś przyszedł do nas z wysokiego nieba.
Wiemy, że kochasz wszystkie dzieci,
Że Ciebie Święty, też kochać trzeba.

Psocimy czasem, lecz nie ze złości,
Więc prosimy dzisiaj nam to wybaczyć,
I w dowód swojej wielkiej miłości,
Na wszystkie dzieci tutaj popatrzeć.

 

 

        5 grudnia do naszego przedszkola zawitał teatr kukiełkowy z przedstawieniem pt. „Królewna Śnieżka”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, którego morał brzmiał: dobro zawsze zwycięża nad złem, a mając przyjaciół możemy „przenosić góry”.

 

 

        Po przedstawieniu dzieci udały się do swoich sal, gdzie odwiedził ich Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Rozpoczął wizytę od grupy najmłodszej, która pierwszy raz witała Mikołaja. Na niejednej twarzy widać było obawę i niepewność. Trwało to jednak krótko. Dzieci chętnie opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wszystkim dzieciom wręczył prezenty, które bardzo dzieciom się podobały.

 

 

       Serdecznie dziękujemy mamom z Rady Rodziców, które wybrały, zakupiły i zapakowały prezenty dla 113 naszych przedszkolaków.

       Podziękowania kierujemy również do Pani Lucyny Zięby, która podarowała dzieciom mandarynki.

       W tym dniu niespodziankę dzieciom zrobił również Pan Piotr Wójcik, właściciel firmy „Efekt”, który ufundował grupie 3-4 latków nowy radiomagnetofon.

 

 

       Pozytywnie na prośbę Rady Rodziców odpowiedział Dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie o. w Brzostku, który przekazał środki na zakup pomocy dydaktycznych do przedszkola.

       Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznych mikołajek składamy serdeczne podziękowania.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Dorota Nawracaj

 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-13

8 grudnia 2016 roku w grupie 6-latków „Mądre sówki” zostały zorganizowane zajęcia z psem terapeutycznym- Szinuka. Opiekunem Szini jest Pani Ewa Wójcik – nauczyciel, dogoterapeuta, instruktor szkolenia psów. Dzięki spotkaniu dzieci poszerzyły wiedzę o świecie zwierząt, jednocześnie rozwijając empatię i poczucie odpowiedzialności. Poznały również zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Każde chętne dziecko miało okazję pogłaskać pupila, dać mu jeść, pić oraz poczesać go. Szinuka wraz ze swoją opiekunką zadbały również o to, aby zajęcia nie były tylko w formie siedzącej. Wszyscy wspólnie bawili się w znane zabawy takie jak np. „Pociąg” (podczas której Szini była lokomotywą) czy „Na dywanie siedzi pies” (dzieci naśladowały psa: turlanie, siad, leżenie itp.). Zajęcia te były organizowane w ramach akcji „Pomóż psu przetrwać zimę”. Dlatego też, w naszym przedszkolu dwa tygodnie wcześniej została ogłoszona zbiórka rzeczy nowych i używanych dla psów porzuconych z OTOZ Animals w Krośnie. Dzieci wraz z rodzicami bardzo licznie włączyły się w akcję, dzięki której zebraliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy, różne przekąski, smycze, koce oraz miski. Przedszkolaki wszystkie dary złożyły na ręce Pani Ewy, która przekazała je do przytuliska. Zajęcia te dały wszystkim przedszkolakom wiele radości, były pouczające i relaksujące. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za profesjonalne przygotowanie zajęć, a w szczególności Szini, która wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych buziach. Było to nasze pierwsze spotkanie z Szinuką, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie!

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-12

Dnia 29.11.2016r. przedszkolaki z grup „ Pszczółki” i „Mali badacze” odwiedziły Pocztę w Brzostku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o pracy na poczcie. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list (co też zrobiły) czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolakom bardzo podobała się ta wyprawa.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-06

W listopadzie urodzinki grupowe obchodziły dwie dziewczynki: Ania S. oraz Ola K. Życzymy im wszystkiego najlepszego, a ich rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-04

W środę 16 listopada  2016r. w grupie  „Pszczółek" odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Była to pierwsza uroczystość przedszkolna, jaką maluszki przeżyły w swoim życiu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu – śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Ten dzień zapewne na długo zapadnie w ich pamięci.  Po prezentacji artystycznej rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek  za co serdecznie dziękujemy. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek obfitości. Maluszkom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-04

Pierwszego września w grupie "Słoneczka" rozpoczęło edukację przedszkolną 22 dzieci. Dla dziecka przekraczającego po raz pierwszy progi przedszkola to ogromne przeżycie - nowy budynek, nowe otoczenie, nowe panie, nowi koledzy. Nie każdy potrafił sobie z tym wszystkim poradzić. Nieraz był płacz, strach, obawa. Ale, jak tylko zdrowie pozwalało, przychodziły i powoli przekonywały się, że nic im tu nie grozi, że pozostają tu tylko na chwilę, że wokół są ludzie życzliwi i chętni nieść im pomoc. I wreszcie, że koledzy i koleżanki to "kompani" do nauki i zabawy i że razem jest weselej. A skoro tak to gotowi byli na pierwszy egzamin w życiu - pasowanie. "Pasowanie na przedszkolaka" to piękna uroczystość, ale i duże wyzwanie dla malucha. Jest to bowiem, dla większości, pierwszy występ przed publicznością. Jednak zarówno trzylatki jak i czterolatki z tej grupy świetnie sobie z tym poradziły - wspaniale recytowały wiersze, pięknie śpiewały piosenki i znakomicie zatańczyły. Po części artystycznej każde dziecko prawidłowo odpowiedziało na pytania egzaminacyjne i złożyło przysięgę. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania. I tak w poczet przedszkola 24 listopada 2016 r. zostało przyjętych 15 trzylatków i 7 czterolatków. Na zakończenie rozdano dzieciom dyplomy mające przypominać im o tym wydarzeniu oraz "rożki obfitości", które wynagrodziły stres związany z występem przed zaproszonymi gośćmi. Rodzicom i dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślności w zaliczaniu kolejnych życiowych egzaminów.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-12-01

W  miesiącu listopadzie urodziny obchodziły: Nikola S. i Przemek C. Z tej okazji życzymy dzieciom wszystkiego co najlepsze, a rodzicom  dziękujemy za smaczny poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-26

Dnia 8 i 9.11. 2016 r. grupa "Pszczółki" odwiedziła sklep ze sprzętem elektrycznym oraz przedszkolną kuchnie. Wszystko odbyło się ramach tematu kompleksowego „ Urządzenia w naszym domu”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z urządzeniami elektrycznymi, uświadomienie im do czego służą i w czym ułatwiają nam życie.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-26

W piątek 25.11.2016r. w naszym przedszkolu każda grupa obchodziła "Dzień pluszowego misia" połączony z zabawą andrzejkową. Nauczycielki zaplanowały dla dzieci liczne atrakcje, które pozwoliły na bardzo aktywne spędzenie czasu. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach, tańcach i twórczości plastycznej. Specjalnie dla nich przygtowano słodki poczęstunek, który bardzo wszystkim smakował. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-26

Dzieci z grupy „ Pszczółki” w ramach tematu kompleksowego „ Przygotowania do zimy” umieściły karmnik na placu przy przedszkolu. Nasypały pożywienia dla głodnych i zziębniętych ptaków. Od tej chwili przedszkolaki będą systematycznie dokarmiać ptaki w tak trudnym okresie, jakim jest zima.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-24

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy "Pszczółki" postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-24

Zajęcie plastyczne przeprowadzone w grupie 5-latków miało na celu zapoznanie dzieci z nowa techniką malowania. Wykorzystaliśmy do tego farby plakatowe i nitkę. Miła atmosfera panująca w sali dostarczyła wiele radości i pobudziła wyobraźnię najmłodszych. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-24

W środę 23.11.16r. dzieci z wszystkich grup wybrały się na przedstawienie do Domu Kultury w Brzostku. W trakcie jego trwania niektóre przedszkolaki miały okazję poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Bez oporów zajęli miejsca na scenie i z przyjemnością włączyli się w występ. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-24

 W grupie 5-latków urodzinki obchodzili: Majka P. i Marcinek W., Adrianek B. oraz David P., natomiast w grupie 4-latków Olusia P. oraz Ninka W. Z tej okazji składamy im najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-24

Brzosteckie przedszkolaki są bardzo ciekawe świata oraz poznawania tego, co dla nich nowe i jeszcze niezgłębione. Aby poszerzyć wiadomości dzieci z grup: „Mądre sówki” i „Mali badacze” dotyczące zachowania się zwierząt w zimie, kiedy wszystko pokrywa śnieg i lód, postanowiłyśmy zaprosić na zajęcia Pana podleśniczego Łukasza Kucharskiego. On najlepiej potrafi zaprezentować i przenieść w świat otaczającej przyrody. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego gościa wychowankowie poznali, kto to jest leśniczy i co należy do jego obowiązków. Atrakcyjne zdjęcia, opisywane z wielką dokładnością przez Pana podleśniczego bardzo zaciekawiły wszystkich słuchaczy. Nie zabrakło licznych pytań od najmłodszych, na które rzetelnie zostały udzielone trafne odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy nadleśnictwu za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie interesujących zajęć z przedszkolakami, które mamy nadzieję na zawsze pozostaną w ich pamięci.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-16

Z inicjatywy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Referatu Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska w Brzostku w dniu 10.11.2016 roku odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z edukacji ekologicznej pt. „Dajmy śmieciom drugie życie”.

Zajęcia z dziećmi 6-letnimi przeprowadziła Pani Monika Lemek, która uświadomiła przedszkolakom, iż każdy z nas ma w domu tony niepotrzebnych rzeczy. Zamiast wyrzucać je do śmietnika, z którego trafią wprost na wysypiska śmieci możemy je składować, segregować, a przede wszystkim recyclingować.

Warsztaty rozpoczęły się od przywitania z gościem, po czym Pani Monika zaprezentowała wszystkim dzieciom pudełko, z którego wyciągnęła zabawki zrobione z odpadów. Zabawek było bardzo dużo, a u dzieci można było zaobserwować na twarzach wielkie zdziwienie i niedowierzanie z tak dużej ilości pomysłów na powtórne wykorzystanie odpadów. Każdą rzecz można było dotknąć, wypróbować, pobawić się nią.

Ogromną frajdę sprawiła przedszkolakom druga część warsztatów – zajęcia plastyczne. Przy pomocy nauczyciela oraz gościa, który przyniósł potrzebne materiały, dzieci wykonały z rolek po papierze toaletowym zwierzęta. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna grupa wykonała osy, druga słonie, a trzecia motyle. Z gotowych prac zorganizowana została wystawa w korytarzu przedszkolnym, którą każdy może podziwiać.

Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez Panią Monikę słodkim upominkiem oraz małym prezentem. Dzieci nie pozostały dłużne.W ramach wdzięczności podarowały swojemu gościowi kwiatek, wykonany z papieru.

W trakcie takich zabaw nie tylko pobudzamy swoje siły kreatywne, ale także wskazujemy na użyteczny i dobry sposób wykorzystania odpadów – drugie życie surowca wtórnego. Dlatego bardzo dziękujemy Pani Monice za spotkanie oraz przybliżenie nam tematu.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-15

Dzieci wraz z rodzicami napisały wiersze o naszym nowym przedszkolu. Za udział w konkursie otrzymały dyplom oraz atrakcyjny upominek. Lista nagrodzonych prezentuje się następująco:

"Pszczółki"- Mikołaj K., Zuzanna G., Zuzanna P., Maja O., Magdalena N., Amelia Z.

"Słoneczka"- Wiktoria F., Lena F., Antoni B., Oliwia B., Wiktor M.

"Leśne skrzaty"- Milena N., Oliwia K., Nina W.

"Mali badacze"- Przemysław B., Anna B., Kamil G., Maja P., Julia M., Karolina N.

"Mądre sówki"- Krzysztof R., Aleksander W. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-15

Uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola

        

14 października 2016r. w Dniu Edukacji Narodowej oddano oficjalnie do użytku nową siedzibę Przedszkola Publicznego w Brzostku.

 

Uroczystość ta była ważnym i doniosłym wydarzeniem w życiu społeczności przedszkolnej i lokalnej. W tym szczególnym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski, Proboszcz Parafii Brzostek  ks. Marek Mnich, Kierownik GZOSiP Pani Irena Nosal, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, radni Rady Miejskiej w Brzostku na czele z Przewodniczącym Panem Mateuszem Domaradzkim, dyrektorzy szkół, członkowie Rady Rodziców wraz z przewodniczącą Anną Rozwadowską.

 

Ten wyjątkowy dzień zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy i starsze przedszkolaki rozpoczęły uczestnictwem w mszy świętej, którą w intencji pracowników przedszkola i wychowanków odprawił  o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Brzostku ks. proboszcz Marek Mnich.  Następnie korowodem wszyscy przeszli do budynku przedszkola, który został poświęcony oraz dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Po krótkim zwiedzaniu przedszkola wszystkich przybyłych powitała dyrektor przedszkola Dorota Nawracaj, która powiedziała m.in. : „Otwarcie tego obiektu doskonale wpisuje się w potrzeby środowiska lokalnego i rozpoczyna po 70 latach nowy etap w historii brzosteckiego przedszkola”. Przedstawiła dzieje przedszkola, które na przestrzeni lat  były różne – w roku 1958 przedszkole z budynków prywatnych przeniesiono do budynku gminnego w rynku, w 1967 r. dobudowano piętro, wyremontowano i doprowadzono bieżącą wodę. Jak donoszą kroniki ciągle jednak przedszkole borykało się z niewystarczającymi warunkami lokalowymi – na przestrzeni lat powstawały kolejne plany przeniesienia lub budowy nowego obiektu. Z roku na rok przybywało dzieci, rosły wymagania i oczekiwania rodziców.

 

Dorota Nawracaj podkreśliła, że przez wszystkie lata działalności przedszkola jego największą siłą byli ludzie – kompetentni nauczyciele pracujący z pasją i rodzice, którzy bardzo angażowali się w życie przedszkola i wspierali jego działalność. Po 70 latach przedszkole otrzymało przestronny, nowoczesny budynek, dostosowany do potrzeb i oczekiwań dzieci, rodziców i nauczycieli. Nowoczesna baza przedszkolna z pewnością będzie inspiracją do szukania nowych rozwiązań w pracy wychowawczo – dydaktycznej. Nauczyciele – wychowawcy chcą, aby jak dotąd przedszkole było miejscem szczególnym dla dzieci, gdyż okres przedszkolny to fundament dla przyszłego, dorosłego człowieka. Uczynią wszystko, by chwile spędzone w tym miejscu były godne zapamiętania, aby dawały możliwość wzrastania i rozwoju każdemu dziecku.

 

Na zakończenie przemówienia Dorota Nawracaj złożyła serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym powstał tak piękny, nowoczesny budynek. Szczególnie podziękowania skierowała do Burmistrza Brzostku Wojciechowi Staniszewskiemu za jego upór i determinację w realizacji tego przedsięwzięcia. Na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzostku złożyła podziękowania dla Pań i Panów radnych za ich przychylności, życzliwości i uchwały, dzięki którym powstało przedszkole dla wszystkich chętnych dzieci
z gminy Brzostek.

 

Następnie głos zabrał Burmistrz Wojciech Staniszewski, który podziękował wszystkim, dzięki który powstał ten obiekt oraz dyrektorowi i pracownikom przedszkola, którzy sprawnie i z wielkim zaangażowaniem w okresie wakacji dokonali przeniesienia przedszkola z dotychczasowego budynku. Życzył dzieciom, by czas spędzony w tym budynku był najlepiej zapamiętanym okresem w przyszłym życiu.

 

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na program artystyczny pt.: „Witamy w naszym przedszkolu” w wykonaniu przedstawicieli wszystkich grup wiekowych – od maluszków do starszaków. Cały ciężar przedstawienia spoczywał jednak na grupie sześciolatków, którą przygotowała pani Beata Płaziak. Na zakończenie tego uroczystego dnia zaproszono gości na tort, na którym nie mogło zabraknąć bociana, gdyż stał się w pewnym stopniu jego symbolem. Dzieci zaś udały się do sal, gdzie dla nich również przygotowano poczęstunek ufundowany przez właścicielkę Pracowni Cukierniczej – Renatę  Kafel. Miłych niespodzianek było dla dzieci więcej: Księga Baśni i słodycze od Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Brzostku, puzzle i gry od radnych, pomoce do ćwiczeń gimnastycznych od Dyrektora Gimnazjum w Brzostku oraz pomoce do zajęć plastyczno – technicznych ufundowane przez księdza proboszcza. 

 

Wszystko co miłe szybko się kończy. Po uroczystości wracamy pełni zapału do dalszej pracy. Mamy już wiele pomysłów na najbliższe miesiące. W nowym, kolorowym budynku z pewnością będzie łatwiej i przyjemniej je realizować.

 

Dorota Nawracaj

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-14

Grupa 5 latków w dnie poprzedzające ważny dzień dla każdego Polaka czyli Dzień Odzyskania Niepodległości zaznajamiała się z tematyką "Małego patrioty". Wspólnie z dziećmi nauczycielka wyeksponowała kącik regionalny, w którym znalazy się materiały dotyczące gminy Brzostek i okolic.Każde dziecko miało możliwość rozpoznać przynajmniej jedno miejsce, obok którego niemal codziennie przechodzi.Myślę, że takie lekcje historii pozwolą nam ,starszemu pokoleniu z optymizmem patrzeć w przyszłość.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-13

Dnia 08.11. 2016 r. w grupie „Leśne skrzaty” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców połączone z pasowaniem na przedszkolaka dzieci , które od września dołączyły do grupy. Na początku przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Jesienne przygody Krasnala Hałabały”  Krzemienieckiej, następnie podczas rozmowy i zabawy ruchowej utrwaliły wiadomości na temat sposobu przygotowania się zwierząt do zimy. Na zajęciu rodzice mogli obserwować jak dzieci radzą sobie z przyswajaniem treści z zakresu pojęć matematycznych przeliczając krasnale i umieszczając je w wagonikach.  W drugiej części zajęcia wyruszył  pociąg z krasnoludkami ,które miały być pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Nowych krasnali było 6: Emilka, Tomek, Radek, Ksawery, Oskar, Kacper. Dzieci w obecności swoich rodziców zaprezentowały się wierszem, piosenką „Skrzat” oraz tańcem „Podaj rączkę”. Następnie złożyły przyrzeczenie, a pani dyrektor Dorota Nawracaj czarodziejskim ołówkiem pasowała dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i rożki obfitości.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-13

W miesiącu październiku urodzinki przedszkolne obchodzili:

"Pszczółki"-Amelia Z.,Magdalena N. oraz Julia Cz.

"Słoneczka"-Julia C.,Lena F. oraz Wiktoria F.

"Leśne skrzaty"-Eryk Cz.

"Mądre sówki"-Julia Cz.

Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego oraz dziękujemy za pyszny poczęstunek.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-11-02

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z zajęć otwartych w grupie 5-latków, które odbyły się dn. 26.10.2016r. Tematatyka skupiała się na emocjach, z którymi zmagamy się każdego dnia. Głównym celem zajęcia było uświadomienie dzieciom, w jaki sposób mogą radzić sobie z negatywnym nastrojem, oddziałującym niekorzystnie na nas i inne osoby. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-30

Za pośrednictwem młodzieży z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku, przedszkolaki mogły przenieść się do najskrytszych zakamarków własnej wyobraźni. Dzięki charakterystycznym strojom i ciekawym zaprezentowaniu treści bajek, baśni i wierszy dla dzieci udało się rozbudzić ciekawość i fantazję najmłodszych. Serdecznie dziękujemy za zarganizowanie atrakcyjnych zajęć. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-30

Zajęcie otwarte w grupie „Mądre sówki”

21 października 2016 roku o godzinie 9.10 w grupie 6 latków odbyło się zajęcie otwarte na temat: Uczymy się żyć w przyjaźni – wykorzystanie treści opowiadania D. Niewoli w formie teatrzyku sylwetowego pt.: „Chcę mieć przyjaciela”. Główne cele zajęcia to: kształtowanie prawidłowych postaw społeczno-moralnych i właściwych stosunków interpersonalnych, rozwijanie emocjonalności i empatii, przejawianie oznak życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec siebie. Każdy z rodziców miał możliwość zaobserwowania swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej podczas: wspólnego śpiewu piosenek, udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez nauczycielkę, zabawy ruchowej,  czytaniu zdań o przyjacielu. Zajęcie zakończyło się pracą plastyczną, która polegała na wykonaniu bukietu kwiatów dla przyjaciela. Dzieci wykazały się starannością i dobrą wyobraźnią, wszystkie prace zostały zawieszone na tablicy wystaw dla rodziców. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciu.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-30

W grupie „Leśne Skrzaty” w miesiącu październiku realizowano temat kompleksowy „Kolorowy tydzień”. W poszczególne dni  dzieci ubierały się na wyznaczone kolory :żółty, zielony, czerwony, niebieski. Odbywały się zajęcia umysłowe , plastyczne, umuzykalniające utrwalające kolory podstawowe i pochodne. Dzieci eksperymentowały mieszając kolory ze sobą, malowały farbami itp. Poprzez realizację zadań dzieci doszły do wspólnego wniosku, że dzięki kolorom świat jest piękniejszy i weselszy.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-30

W ramach programu Kluby Sportowe Orange 11 i 20 października 2016 roku do Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku przyjechali znani sportowcy. Zarówno na pierwsze, jak
i na drugie spotkanie zostały zaproszone nasze przedszkolaki wraz z nauczycielką. Grupą reprezentującą naszą placówkę była najstarsza grupa 6-latków.

            Pierwszego dnia przybył  wieloletni kapitan koszykarskiej reprezentacji Polski Pan Tomasz Jankowski. Natomiast drugiego dnia mogliśmy osobiście poznać siatkarkę, wielokrotną reprezentantkę Polski i brązową medalistkę Mistrzostw Europy Panią Milenę Radecką. Znani sportowcy zachęcali zebranych do czynnego uprawiania sportu. Podkreślali jak ważny jest on w naszym życiu. Opowiadali o swoich początkach ze sportem oraz istotnych sprawach związanych z uprawianą przez nich dyscypliną.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-30

We wtorek, 11 października br. grupę „Małych badaczy” odwiedził niecodzienny gość. Z wielką przyjemnością przywitaliśmy panią policjantkę Magdalenę Stasiak, która zapoznała dzieci z powinnościami wynikającymi z pracy w służbach mundurowych. Podczas zajęć rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowaniu w domu, przedszkolu, a także na drodze, jako uczestnicy ruchu ulicznego. Udział w specjalnie przygotowanym teście miał zweryfikować wiedzę najmłodszych. Pomocnikiem okazał się kreskówkowy bohater, który towarzyszył przedszkolakom w zaznaczaniu poprawnych odpowiedzi. Końcowy rezultat wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Pani policjantce serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i atrakcyjne zaprezentowanie treści związanych z bezpieczeństwem.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-17

Dzieci ubrane na pomarańczowo podczas różnych zabaw muzyczno-ruchowych chętnie bawiły się z Panią Jesienią. Rozbudzając swoje zainteresowania przyrodnicze rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe o tematyce jesiennej. Wykonały również ciekawe prace plastyczne, które zostały zawieszone na tablicy wystaw. 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-09

O tym, jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest zdrowie nie należy nikogo przekonywać. Brzosteckie przedszkolaki z grupy „Małych badaczy” wiedzą, w jaki sposób o nie dbać, co jeść i robić, aby zapewnić sobie doskonałe samopoczucie i sprawność fizyczną. Pomocą w zrozumieniu przez dzieci tych istotnych spraw okazała się wizyta Pani pielęgniarki - Anny Klich. W bajkowy sposób uzmysłowiła wszystkim skąd biorą się w organizmie niechciane bakterie i wirusy, a także ukazała możliwości radzenia sobie z nimi. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowała narzędzia, którymi posługuje się w pracy lekarz i pielęgniarka. Przedszkolaki wcieliły się w rolę pacjentów podczas badania ciśnieniomierzem. Atmosfera panująca podczas zajęć była miła, co dodatkowo pozytywnie wpłynęło na zapamiętanie przez dzieci licznych zaleceń związanych z profilaktyką. Naszemu gościowi serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i atrakcyjne ukazanie tematu zdrowia.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-09

Dzieci z dwóch najstarszych grup kontynuowałyzajęcia z zakresu edukacji o bezpieczeństwie na ulicach Brzostku.Obserwowały ruch pieszych jak i poruszające się samochody.Szczególną uwagę zwrócono podczas przejścia na drugą stronę ruchliwej ulicy.Miejmy nadzieję iż ta lekcja "praktycznych działań " zapadnie naszym wychowankom na długo a wręcz na zawsze w pamięć.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-09

W pierwszym miesiącu pobytu w przedszkolu obchodziliśmy urodzinki dzieci urodzonych w miesiącu sierpniu i wrześniu. Dzieci otrzymały atrakcyjne prezenty, które bardzo wszystkim się podobały. Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Rodzicom dziękujemy za smaczne i zdrowe poczęstunki.

Jubilaci to:

"Pszczółki"-Tomek S.,Filip D.,Wiktoria L.oraz Maja O.

"Słoneczka"-Zuzia P.,Gabrysia G.oraz Oliwka S.

"Leśne skrzaty"-Emilka D., Seweryn P.,Jakub K.oraz Ola Ż.

"Mali badacze"-Natalka.,Julia M.,Kamil F.,Kamil P.,Ania B.,Natan G.,Bartek Ch.oraz Karol Cz.

"Mądre sówki"-Jakub D.,Filip P.,Olek W.,Julia P.,Justyna G.,Filip Cz.,Olga K.,Malwina Cz.oraz Emilka K.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-09

Nasi milusińscy w czasie całodniowych działań. Ileż mają pracy i zajęć: zachęcamy do obejrzenia galerii.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-10-06

„Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…”, wakacyjny odpoczynek dobiegł końca, a dzieci wróciły do nowego przedszkole radosne i pełne zapału do poznawania tego, co dla nich jeszcze nieodkryte. Pierwsze dni są zawsze wyzwaniem, zarówno dla nauczycieli jak i wspaniałych pociech, dlatego z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, gdzie w roli głównej możecie Państwo poznać naszych przedszkolaków podczas wykonywania różnych czynności.

data dodania: 2016-09-26

Tak właśnie pięknie, świeżo i zachęcająco , aby odwiedzać mury nowego przedszkola wygląda przystań najmłodszych dzieci ziemi brzosteckiej. 1 września dał się usłyszeć gwar , śmiech oraz łezki ( co niektórych przedszkolaków). Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do adaptacji tego budynku oraz tym ,którzy zadbali o przygotowanie pustych sal na przyjście dzieci. Miejmy nadzieję, że przeżyjemy tutaj wiele radosnych chwil.

data dodania: 2016-09-12

Jako pierwsza w ostatnim tygodniu czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego świętowała grupa maluszków.Dzieci udekorowane w słoneczka żegnały na czas wakacji przedszkole a zarazem witały wakacje.Życzymy wszystkim dzieciom , nauczycielom oraz rodzicom miłych wakacji.Czekamy na Was po zakończeniu wakacji w nowych murach przedszkola.

data dodania: 2016-07-10

Grupa "Mali badacze" zakończyła rok szkolny podczas uroczystości na którą zaprosiła pania dyrektor, rodziców, babcie, ciocie oraz rodzeństwo.W letniej atmosferze przyszło nam zaprezentować swoje umiejętności, aby mieć pewność ,że możemy sie udać na wymarzone wakacje.Wszystkim przedszkolakom życzymy miłych, udanych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

data dodania: 2016-07-07

Koniec czerwca to w przedszkolu czas pożegnań.W naszej społeczności przedszkolnej przyszło nam rozstać się z 9 dzieci, które od września przestąpią próg szkoły.Najstarsza grupa wraz z wychowawczynią przygotowała uroczyste zakończenie podczas którego zaprezentowała swoje umiejętności , aby dac dowód temu, że zasługują w pełni na miano ucznia.Ocenić to mogli rodzice, pani dyrektor jak i młodsi koledzy, z którymi spotkamy sie we wrześniu.Absolwentom przedszkola życzymy dużo sukcesów szkolnych a wszystkim dzieciom  udanych i bezpiecznych wakacji.

data dodania: 2016-07-06

W miesiącach czerwcu i lipcu przedszkolne urodzinki świętowali: w grupie najmłodszej Julcia Ł. oraz Milenka N.,w grupie średniej Alusia M.,Julcia B.,Dawidek K.,Igorek S. oraz Przemuś M. W grupie najstarszej Natalka J. oraz Tomuś Dz. Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego , natomiast rodzicom dziękujemy za pyszne a zarazem zdrowe poczęstunki.

data dodania: 2016-06-26

21 czerwca 2016 roku dzieci z grupy „Mądre Sówki” były na wycieczce w Szkole Podstawowej w Brzostku. Po miłym przywitaniu przez Panią Dyrektor Marię Przebiędę zostały zapoznane z pomieszczeniami szkoły. Przewodnikiem prowadzącym nas przez szkolne korytarze była Pani Ewa Foryś. Dzieci widziały klasy, siedziały w ławkach, a także poznały wnętrze i wyposażenie pracowni informatycznej, biblioteki, jadalni, świetlicy i sali gimnastycznej. Wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, mówiąc, że chętnie pójdą do szkoły po wakacjach. Na pamiątkę dostały zakładki do książek. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas w trakcie wycieczki.

data dodania: 2016-06-26

„Mali badacze” to wspaniała grupa, która jak przypisana im nazwa wskazuje, nie boi się wyzwań i poznawania otaczającej nas rzeczywistości wieloma zmysłami. Podczas czwartkowego spaceru dzieci wybrały się na łąkę znajdującą się przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Brzostku, aby z wykorzystaniem lup zaglądnąć w głąb trawy i obserwować żyjące w niej zwierzęta. Zajęcia plenerowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sprawiły wiele radości zarówno dzieciom, jak również pracownikom i wychowankom Warsztatów. Pragniemy serdecznie podziękować za miłe przyjęcie, udostępnienie piłek i poczęstowaniem chłodnym napojem w upalny dzień.

data dodania: 2016-06-26

W poniedziałek 13 czerwca „Mądre Sówki” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Brzostku. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książki, wyrabiane u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy pani bibliotekarki oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Podczas spotkania Pani Marysia opowiedziała nam o swojej pracy, dzieci zapoznały się z zasadami zachowania się w bibliotece. Panie pracujące w bibliotece zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki wysłuchały kilku znanych i lubianych wierszy zaprezentowanych przez panią pracującą w bibliotece. Na koniec tego ciekawego i interesującego spotkania dzieci bawiły się przy dźwiękach gitary w znane zabawy kołowe ze śpiewem. Do przedszkola wróciliśmy wszyscy w dobrych humorach. Mam nadzieję, że dzieci razem z rodzicami będą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki, bo „książka jest naszym najlepszym przyjacielem”.

data dodania: 2016-06-26

Wraz z końcem roku przedszkolnego dzieci, które odznaczały się wyjątkowym posłuszeństwem i postępowaniem godnym naśladowania zostały nagrodzone przez swoje Panie. Rozdano symboliczne upominki w dwóch kategoriach, mianowicie brane pod uwagę było kulturalne spożywanie posiłków, a także zachowanie podczas zajęć, zabawy i spaceru. Laureacie nie kryli swojej radości. Wychowankowie zobowiązali się do pracy nad sobą, aby w kolejnych latach każdy mógł wrócić do domu z miłą niespodzianką przypominającą przyjemne chwile spędzone w przedszkolu.

data dodania: 2016-06-26

Do tego, że sport to zdrowie w czystym wydaniu, nikogo nie trzeba przekonywać, ale fakt, iż uprawiają go brzosteckie przedszkolaki niejednego może wprawić w zdumienie. Dzieci z grupy „Mali badacze” w czwartek, 9 czerwca miały przyjemność spotkania i potrenowania z utytułowanym graczem tenisa ziemnego Panem Mateuszem Nosalem. Odkrył on przed nami tajniki tego sportu. Wyjaśnił, z jakiego sprzętu należy korzystać wchodząc na kort tenisowy. Jednocześnie pozwolił, abyśmy spróbowali swoich sił w prawdziwej grze. Dobrej zabawie towarzyszyła nauka i rozwijanie dziecięcych predyspozycji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a także prezent od Pana Matusza - piłki tenisowe. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

data dodania: 2016-06-19

Marcinek Bożek i Mateuszek Rozwadowski z grupy „Mądre Sówki” aktywnie spędzają wolny czas po powrocie z przedszkola, a także podczas weekendu. Gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy jeszcze więcej medali, dyplomów i pucharów.

data dodania: 2016-06-14

data dodania: 2016-06-13

Przedszkolaki w tarnowskim teatrze

 

30 maja tj. we wtorek, o godz. 11.30 dzieci z grupy „Mali badacze” i „Mądre sówki” oglądały spektakl pt. „Pinokio” w reżyserii Rafała Matusza na dużej scenie teatru im. Solskiego w Tarnowie. Była to bardzo ciekawa opowieść o przemianie i przejściu z kogoś nieokrzesanego, nieogarniętego do kogoś pełnowartościowego, mądrego i dojrzałego. Można tą opowieść nazwać historią o poszukiwaniu człowieczeństwa. Myślę, że ta znana i lubiana bajka o drewnianym chłopcu, któremu nie bez powodu rósł nos zaciekawiła i wiele nauczyła naszych przedszkolaków, a w dodatku świetne piosenki wpadające w ucho były doskonałym pomysłem na świętowanie Dnia Dziecka. Dzieci pełne wrażeń powróciły do przedszkola, bo ta opowieść po mistrzowsku przedstawiona przez aktorów na scenie tarnowskiego teatru pozostanie w pamięci i sercach naszych wychowanków, które dowiedziały się i zobaczyły na własne oczy, że „bez pracy nie ma kołaczy”, a życie jest tylko wtedy piękne, gdy przepełnia je prawda, miłość i życzliwość.

data dodania: 2016-06-05

W pięknym ,wiosennym miesiącu maju urodzinku obchodzili:Ania Z.,Martynka K. i Jakubek J. z grupy najmłodszej , Brayanek K. i Rafałek M . z grupy średniaków oraz Lenka K. i Igorek W. z grupy starszaków. Jubilatom życzymy wszelakiej pomyślności a rodzicom dziękujemy za smacze poczęstunki.

data dodania: 2016-06-05

https://picasaweb.google.com/113418011169841363114/6289491270201018977?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOSr7c7V-s6n1AE&feat=directlink

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia- Królewna Śnieżka oraz siedmiu krasnoludków 200 lat później- oraz zmagania sportowe rodzin.

 

data dodania: 2016-06-05

Każde dziecko kontakt z książką powinno zacząć jak najwcześniej. Jest to przygoda ,która rozwija wszechstronnie nasze dzieci.Mamusie dzieci z grupy 4,5 latków mają tego świadomość i z entuzjazmem odwiedzały nas w porze odpoczynku i czytały swoim dzieciom zróżnicowaną literaturę dziecięcą.Były to wiersze, baśnie, legendy, rymowanki oraz opowiastki.Bardzo dziękujemy za czas poświęcony naszym dzieciom.

data dodania: 2016-05-22

data dodania: 2016-05-22

            Brzosteckie przedszkolaki z grupy Mądre Sówki w piątek 20 maja, b.r. uczestniczyły w zajęciach pokazowych karate zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate. Instruktorem, który poświęcił nam swój cenny czas był Pan Robert Kolbusz. Razem z podopiecznymi trenującymi pod jego przewodnictwem wprowadził dzieci w świat japońskiej sztuki walki, jaką jest karate. Jednocześnie zaznaczył, iż podstawową filozofią tej dyscypliny pozostaje zdobycie umiejętności służących do samoobrony w razie niebezpieczeństwa. Należy podkreślić, że każdy rodzaj aktywności fizycznej podejmowany od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny, a także umysłowy. Dzięki tym zajęciom kształtujemy u dzieci nawyk związany z dbaniem o własne zdrowie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że przedszkolaki mogły brać udział w tak interesującym spotkaniu.

data dodania: 2016-05-22

Pierwsze kroki do biblioteki dzieci skierowły już rok temu w grupie najmłodszej. Jeżeli udajemy się na spacer w kierunku ulicy Wąskiej to słychać pytanie: czy idziemy do biblioteki? I to własnie skłania do tego ,aby przynajmniej raz w miesiącu to magiczne miejsce odwiedzic i wypożyczyć ciekawe książki.Miesiąc maj szczególnie sprzyja temu ,aby odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Brzostku. Umówiliśmy się z panią bibliotekarką na spotkanie z literaturą.Nie oczekiwaliśmy aż takich atrakcji:było spotkanie ze słowem oraz z literaturą śpiewaną.Serdecznie dziękujemy Pani Marii oraz Pani Agnieszce za ciepłe przyjęcie.Obiecujemy odwiedzać to zaczarowane miejsce jak najczęściej.

data dodania: 2016-05-22

Zdrowie to podstawa, szczególnie, jeśli chodzi o kształtowanie takich postaw od dzieciństwa. W naszym przedszkolu staramy się dbać o to, aby wychowankowie dowiedzieli się, co tak naprawdę jest doskonałym produktem spożywczym, który nie tylko zaspokoi potrzebę głodu, ale jednocześnie będzie źródłem witamin. Temat prawidłowego odżywiania pojawił się na ostatnim teatrzyku, jaki mieliśmy okazję zobaczyć. Przedstawienie pt. „Bocian i żaba” było doskonałym uświadomieniem dzieci, w jaki sposób należy dbać o własny organizm. Liczne konkursy, w których brały udział przedszkolaki, pomogły w dokładniejszym zrozumieniu istoty sprawności fizycznej.

data dodania: 2016-05-22

W miesiącu kwietniu w grupie maluszków realizowany był projekt edukacyjny „Wiosenne   kwiaty”. Przez 9 dni dzieci uczestniczyły w zajęciach z  zakresu przyswajania treści przyrodniczych. Projekt zawierał różnorodne metody i formy pracy.

Wymienię tylko niektóre  najważniejsze działania , które były realizowane  podczas projektu:

-przygotowanie wspólnie z dziećmi dekoracji w sali „Kwiatowy ogród”

-wycieczka do kwiaciarni oraz na targ z kwiatami ,na łąkę – obserwacja kwiatów.

-poznanie historyjki obrazkowej „O żółtym tulipanie” – poznanie budowy rośliny , oglądanie części przez lupę,

-sadzenie cebulki tulipana w doniczce oraz pelargonii i bratków – przyglądanie się tym działaniom, podlewanie roślin przez dzieci

-zorganizowanie w Sali kącików „Kwiaty żywe ,sztuczne i wykonane z krepiny”

-udział przedszkolaków w konkursie plastycznym „Wiosenne kwiaty”

-zabawy umuzykalniające „Duet kwiatów”, „W ogrodzie”, „Wianek” z wykorzystaniem opasek z kwiatkami ,zabawa z chustą animacyjną „Kwiat lotosu”

-wykonanie prac plastycznych różnorodnymi technikami „Stokrotki” –praca z guzików i płatków higienicznych, Kwiaty z zakrętek, „Tulipany” z wykorzystaniem rolek po papierze, ”Krokusy”  -techniką orgiami z kwadratów i kółek, odciskanie dłońmi w farbie kwiatka.

Podczas realizacji tych działań dzieci były bardzo zaangażowane i zaciekawione przerabianą tematyką

data dodania: 2016-05-03

data dodania: 2016-05-03

W kwietniu został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci 3-4 letnich i ich rodziców „Wiosenne kwiaty”. W konkursie wzięło udział 13 dzieci, które pod kierunkiem swoich rodziców wykonały prace konkursowe różnorodnymi technikami. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu przedszkolnym. Pani dyrektor Dorota Nawracaj wręczyła wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie pamiątkowe dyplomy i upominki. Zachęciła wszystkich przedszkolaków do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych na terenie przedszkola.

data dodania: 2016-05-03

data dodania: 2016-05-03

W kwietniu urodzinki w naszym przedszkolu obchodzili: Oliwka K. z grupy najmłodszej oraz Marysia K., Patrysia M. oraz Kamilek G. z grupy średniaków. Rodzicom dziękujemy za poczęstunek a naszym jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

data dodania: 2016-05-03

data dodania: 2016-05-03

W słoneczny dzień majowy poprzedzający dzień flagi narodowej wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami uczciły to święto.Przygotowania zaczęto od zajęć patriotycznych, które odbywały się w każdej grupie.Wychowankowie z nauczycielkami przygotowali flagi biało-czerwone.Jak prezentowaliśmy się w czasie patriotycznego spaceru można zobaczyć w naszej galerii.Zapraszamy i życzymy miłych wrażeń.

data dodania: 2016-05-03

Zdrowie jest wartością nadrzędną, zależy od wielu czynników i na wiele z nich ludzie mają wpływ. Istnieje wzajemny związek między zdrowiem i edukacją, dlatego przedszkole aktywnie uczestniczy w ochronie i promocji zdrowia całej społeczności.

Dzieci w wieku przedszkolnym nie mogą być w promocji zdrowia partnerami dorosłych w pełnym słowa znaczeniu, ponieważ mają ograniczoną możliwość i zdolność do decydowania i podejmowania działań. Mogą być przede wszystkim aktywnymi uczestnikami działań organizowanych przez dorosłych, dlatego najważniejszymi partnerami w tworzeniu przedszkola promującego zdrowie są rodzice.

Od wielu lat Przedszkole Publiczne w Brzostku podejmuje szereg działań związanych z promocją zdrowia. Edukacja zdrowotna jest jednym z priorytetów pracy przedszkola. Mając na uwadze powyższy fakt w 2014r. nasza społeczność rozpoczęła działania zmierzające do przystąpienia do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Po zapoznaniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, pracowników z koncepcją, modelem i strategią Szkoły Promującej Zdrowie oraz akceptacją tych środowisk rozpoczął się czas wytężonej pracy.

Przedszkolny Koordynator, Pani Małgorzata Śliż oraz Zespół Promocji Zdrowia, w skład którego weszli wszyscy nauczyciele, opracował program, w którym uwzględniono dwa zadania priorytetowe – „Zdrowy przedszkolak – promocja zdrowia jako aktywności indywidualnej i zbiorowej” oraz „ Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci”. Systematyczna realizacja zaplanowanych działań sprzyjała zdrowiu i rozwojowi dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Wspólne podejmowanie i realizacja zadań integrowało społeczność przedszkolną, uczyło podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji.

Uwieńczeniem naszych działań była prezentacja przedszkolaków na scenie Centrum Kultury w Ropczycach dnia 14 kwietnia 2016r. oraz odbiór Certyfikatu przynależności do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Dyrektor Przedszkola Dorota Nawracaj odebrała go z rąk Rejonowego Koordynatora Pani Anny Szczepanik. Odbyło się to podczas XII Konferencji Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pod hasłem „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Działania rozpoczęte w 2014r. będą nadal kontynuowane, gdyż jest to początek długofalowego programu promocji zdrowia z wykorzystaniem działań, które będą zwiększały ich skuteczność. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom przedszkola, rodzicom oraz instytucjom, które wspierały nas w realizacji edukacji zdrowotnej.

Dorota Nawracaj

data dodania: 2016-04-19

W miesiącu marcu w naszym przedszkolu urodzinki obchodzili:Hania K. i Wiktorek Sz. z grupy najmłodszej,Kinga Sz.,Grześ K. oraz Przemuś B. z grupy średniaków a także dzieci z grupy najstarszej: Julitka B., Mateuszek Sz.,Dominika S., Marcinek B., Olusia Ć., oraz Mateuszek R.Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego.Rodzicom dziękujemy za pyszne i zdrowe poczęstunki.

data dodania: 2016-04-10

Do przedszkola zawitał teatr z Nowego Sącza z przedstawieniem ,które pozwoliło utrwalić dzieciom dobre nawyki żywieniowe. Aktorki zorganizowały zabawy ze śpiewem, tańce przy muzyce oraz zafundowały dzieciom bardzo dużo dobrej zabawy.Jak fajna była to przygoda wystarczy zerknąć na galerię zdjęć ,aby przekonać się jak dzieci żywo reagują i okazują swoje emocje.

data dodania: 2016-04-03

Dnia 18.04.2016 r. odbyło się zajęcie pokazowe dla rodziców.Oglądanie teatrzyku kukiełkowego "Historia żółtego kurczątka"-utrwalenie wiadomości na temat tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych.Podczas zajęcia wystąpiły różne metody pracy:teatrzyk, zabawy integracyjne z rodzicami, przeliczanie pisanek,masażyki relaksacyjne.Zajęcie zakończyło się wspólną pracą plastyczną rodzica i dziecka-ozdabianie jajek różnorodnymi materiałami ( plastelina,bibuła,cekiny itp.).

data dodania: 2016-04-03

Jak stało się już w zwyczaju w miesiącu marcu rodzice zostają zapraszani na zajęcia pokazowe do każdej z grup. W grupie dzieci 4,5 letnich nastąpiło to 31.01.2016 r.Temat zajecia brzmiał:"Wiosenne zagadki"-słuchanie tekstu w formie listu prezentowanego przez Panią Wiosnę,jako wstępu do zabaw doskonalących umiejętność czytania i liczenia w powiązaniu z utrwaleniem wiadomości na temat charakterystycznych cech wiosny." Dzieci bardzo żywo i z radością powitały Panią Wiosnę, która przybyła do nich w osobie p.Beatki.Było to zajęcie podsumowujące wiadomości zdobyte podczas całego tygodnia, który poswięcony był tej tematyce;wiosna jak było widać zagościła już na dobre u przedszkolaków, wystarczy popatrzeć na zadowolone i uśmiechnięte minki naszych milusińskich.

data dodania: 2016-04-03

Dnia 17.03.2016 r.w grupie dzieci 5,6 letnich odbyło się zajęcie pokazowe dla rodziców ."Wiosenne zabawy z Panią Wiosną-wykorzystanie opowiadania "O żółtym tulipanie".Utrwalenie wiadomości o wiośnie.Integrowanie się dzieci,rodziców i nauczyciela."-to tematyka zajęć, która towarzyszyła wszystkim zebranym w sali uczestnikom spotkania: dzieciom, rodzicom oraz nauczycielce.Podczas zajęcia rodzice mieli możliwość zobaczyć jak ich pociechy pracują w przedszkolu, jak doskonale radzą sobie z zadaniami i jak dużo wiedzą na temat wiosny.

data dodania: 2016-04-03

"Zielono mi..."wystarczy przypomniec sobie słowa piosenki i spojrzeć na zielone przebrania dzieci , aby domyśleć sie co świetowaliśmy pod koniec marca. Oczywiście, że powodem całego zamieszania było powitanie wiosny w każdej grupie.Towarzyszyły nam zabawy ,tańce oraz wiosenny spacer z różnymi rekwizytami, aby mięc pewność, iż zima poszla sobie daleko i wróci do nas dopiero w odpowiednim dla niej czasie.

data dodania: 2016-04-03

Podsumowanie projektu "Mroźna pora roku-zima" odbyło się w obecności pani dyrektor oraz kolegów i koleżanek z grupy 5,6 latków.Wychowawczyni grupy 4,5 latków w postaci prezentacji zaprezentowała tygodniowy przebieg zajęć "Zabawy i sporty zimowe".W między czasie zorganizowano zabawy umysłowe, które pozwoliły utrwalić zdobyte umiejetności i wiadomości dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa podczac zabaw i uprawiania sportów zimowych. Na zakończenie spotkania laureatom konkursu fotoraficznego zostały wręczone nagrody oraz dyplomy uznaniowe.

data dodania: 2016-03-29

img.blizej.info/pprzedszkolebrzostek/zima.swf
 
Prezentację"Zabawy i sporty zimowe" mogliśmy podziwiać w trzecim dniu projektu.
data dodania: 2016-03-23

img.blizej.info/pprzedszkolebrzostek/Projekt_zima.swf
Czas od poniedziałku do piątku został udokumentowany w postaci prezentacji;zapraszamy do oglądania.
data dodania: 2016-03-22

komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-13

Zdjęcia dostarczone i nagrodzone w konkursie fotograficznym "Zabawy i sporty zimowe".Zima spłatała nam figla ze swoją aurą ,ale szóstka dzieci z grupy 4,5 latków była na tyle zaradna i wykorzystała odpowiednią chwilę na jeden klik.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-13

Modelki i modele w scenerii zimowej. Niestety nie mogliśmy wykonać zdjęć w naturalnym środowisku , ale te na tle gwiazdek śniegowych także są urocze.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-13

httpicasaweb.google.com/113418011169841363114/IPrzegladTworczosciArtystycznej9 marca 2016 r. w hali widowiskowo-sportowej w Brzostku odbył się I Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Dębickiego .Na zaproszenie kierownika WTZ w Brzostku, Pana Piotra Staniszewskiego, grupa „Mądre sówki” wystąpiła przed zgromadzoną publicznością przedstawieniem na motywach baśni „Królewna Śnieżka”.Za udział przedszkole otrzymało puchar, dyplom i książkę z dedykacją biskupa Jana Wątroby. Cieszymy się, że zdolności artystyczne naszych przedszkolaków mogły zobaczyć nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także licznie zebrani przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. 
komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-10

29 lutego, po zakończonych feriach zimowych dzieci z radością wróciły do przedszkola.Czekały na nich nie tylko panie i rówieśnicy, ale także nowe zabawki, które ufundowali dla nich dziadkowie obecni na uroczystości z okazji ich święta.Zabawki zostały zakupione do każdej grupy wiekowej.Zostały dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci.Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ufundowanie zabawek i pomocy dydaktycznyvh dla przedszkolaków.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-06

komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-06

Lutowe urodzinki w przedszkolu obchodzili:Wiktorek M.,Ksawery Cz. z grupy najmłodszej oraz Emilka Ś., Natus N. oraz Krzyś R. z grupy średniaków.Bardzo dziękujemy za pyszne, zdrowe poczęstunki.Jubilatom życzymy wszystkiego dobrego.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-06

komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-06

W konkursie  plastycznym „Dzieciństwo bez próchnicy” wzięło udział 22 dzieci wykonując prace plastyczne różnorodnymi technikami, wykorzystując przeróżne materiały. Jedna z pośród kilku prac, która wpłynęła w pierwszym terminie została wybrana i odesłana do Warszawy, gdzie reprezentowała nasze przedszkole w konkursie ,,Dzieciństwo bez próchnicy”. Pozostałe prace, które wpłynęły już w późniejszym terminie można oglądać i podziwiać na tablicy wystaw w przedszkolu. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i pomysłowością, propagując prawidłową higienę jamy ustnej. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy wraz z upominkiem. Gratuluję wspaniałych prac i życzę zdrowych ząbków bez próchnicy oraz pięknego uśmiechu.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-06

„W karnawale same bale”

 W życiu każdego człowieka są chwile radości i smutku. Dla większości karnawał to okres zabaw, uciech i szaleństw. Dzieci młodsze wiedzą, że przychodzi taki czas kiedy organizuje się bale, kiedy można choć przez moment stać się kimś innym niż w rzeczywistości. Przedszkole Publiczne w Brzostku organizuje zabawy karnawałowe dla swoich podopiecznych i ich rodzin, aby zachęcić do wspólnego spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, miły i wesoły. Nie mając odpowiednio dużej sali, która mogłaby pomieścić ponad sto osób, wynajmujemy pomieszczenia w zaprzyjaźnionych instytucjach (Szkoła Podstawowa w Brzostku, Dom Kultury w Brzostku, Dom Ludowy w Nawsiu Brzosteckim, internat Zespołu Szkół w Kleciach, Dom Ludowy w Bukowej). W tym roku mogliśmy znów skorzystać z zaproszenia Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Kleciach Anny Fundakowskiej, która udostępniła nam budynek warsztatów. Serdecznie dziękujemy, że kolejny raz dane nam było przeżyć tu niezapomniane chwile.

Tegoroczna przedszkolna zabawa karnawałowa  odbyła się 6 lutego w godzinach 10.00 – 13.00, mimo szerzących się chorób związanych z okresem zimowym. Wszystkie dzieci przybyły w pięknych karnawałowych strojach. Natomiast rodzice, tylko niektórzy  zdecydowali się przebrać lub założyć elementy karnawałowe, a szkoda ... Panie z przedszkola wystąpiły w kolorach zielono – czerwonych. Inspiracją do tegorocznego przeobrażenia się w krasnali była bajka wystawiona z okazji Dnia Babci i Dziadka – Królewna Śnieżka – tym bardziej, że liczebność krasnali i osób z przedszkola pokrywała się. Zabawy taneczne i ruchowe ze śpiewem prowadził niezawodny, sprawdzony zespół „Bel canto”, z którym przedszkole współpracuje od lat. Dziękujemy Państwu Wioletcie i Wiesławowi Płaziakom za zaangażowanie w życie przedszkola. Pani Iwona w postaci „Wróżki” czarowała i prowadziła konkursy m.in. wybór króla i królowej  balu. Zwycięzcami została Ala M. z grupy „średniaków” i Mateusz Sz. z grupy „starszaków”, a wszystko to upamiętniała Pani Anna Rozwadowska dużą ilością zdjęć. Spragnieni i zmęczeni uczestnicy imprezy mogli odpocząć przy bogato zastawionych stołach, a to dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Brzostek. Wszystkim, którzy wspomogli nas w organizowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości bardzo, bardzo dziękujemy.

 

R. Liana

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2016-03-02

W pierwszym miesiącu roku urodzinki obchodzili;w grupie 3,4latków Dominisia K.,natomiast w grupie 5,6latków Milenka Cz.Bardzo dziękujemy za pyszny poczęstunek,a jubilatom życzymy wszystkiego dobrego.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-02-23

Tydzień poprzedzający bal karnawałowy grupa 4,5latków przeznaczyła na naukę tańca oraz piosenki pt."Samba przedszkolna".Bawiliśmy się także nakryciami głowy ,które dzieci wraz z rodzicami zgromadziły w swojej sali.Uwieńczeniem przygotowań było zajęcie wyzwalające u dzieci  wyobraźnię oraz kreatywność.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-02-07

Święto Babci i Dziadka w brzosteckim przedszkolu.

Wychowankowie Przedszkola Publicznego w Brzostku zawsze pamiętają o Święcie Babci i Dziadka. Wiedzą, że rodzina jest najważniejsza, a babcia i dziadek stanowią bardzo ważną jej część. Trudno wyobrazić sobie szczęśliwe dzieciństwo bez tych szczególnych osób. Jak są ważni w życiu dzieci mogą świadczyć słowa jednego z naszych wychowanków, który powiedział: „Każdy powinien postarać się żeby mieć babcię i dziadka, bo to jedyni dorośli, którzy mają wolny czas dla dzieci”.

W tym roku ta szczególna uroczystość odbyła się 28 stycznia w Domu Kultury w Brzostku. Jak co roku sala widowiskowa pękała w szwach, gdy o 9.30 Pani Dyrektor Dorota Nawracaj witał zgromadzonych gości. Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z grupy „Mali badacze”, które zaprezentowały wiersze, piosenki i taniec. Punktem kulminacyjnym uroczystości była baśń pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zaprezentowana przez grupę najstarszą pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Beaty Płaziak. Dzieci wykazały się niezwykłymi zdolnościami aktorskimi, czym zachwyciły zgromadzonych gości. W scenie finałowej pojawiły się najmłodsze dzieci, które zaprezentowały dwa układy taneczne. Każde dziecko z naszego przedszkola mogło zaprezentować się przed zgromadzoną publicznością, wręczyć samodzielnie wykonany upominek, a następnie spędzić miło czas w towarzystwie babcia i dziadkiem w czasie poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Przygotowanie tak dużej uroczystości wymaga pracy wielu ludzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu strojów i poczęstunku. Duże podziękowania składamy również  pracownikom Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku za okazane wsparcie. Szczególne jednak dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom, którzy przyjmują nasze zaproszenie i chcą z nami spędzić czas.

Beata Płaziak

komentarzy: ()
data dodania: 2016-02-01

Już stało sie tradycją, że WOŚP nie może się odbyć bez uczestnictwa dzieci z Przedszkola Publicznego w Brzostku.Tak też i było podczas tegorocznej imprezy.Przedszkole reprezentowała grupa dzieci 4,5 letnich.Na scenie brzosteckiego Domu Kultury dzieci wystąpiły w spektaklu słowno-muzycznym pt."Śwęta w blasku gwiazd".Podczas występów cały czas słychać było gromkie brawa.Myślimy ,że występ małych aktorów wszystkich zebranych wprawił w zadumę i mogliśmy jeszcze raz przenieść się w czas magii świąt Bożego Narodzenia.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-01-31

W ostatnim miesiącu roku-grudniu urodzinki w przedszkolu odchodzili:Karolinka N.,Emilka S.,Łukaszek R. oraz Szymonek H.Życzymy im wszystkiego najlepszego natomiast rodzicom dziękujemy za smaczne poczęstunki.
komentarzy: ()
data dodania: 2016-01-10

komentarzy: ()
data dodania: 2016-01-10

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przygotowujemy się do nich bardzo uroczyście. Dni przedświąteczne mijają nam na wzbogacaniu wiedzy dzieci o tradycjach bożonarodzeniowych i wspólnym kolędowaniu. W każdej grupie powstaje wiele prac plastyczno – technicznych związanych z tą tematyką, a w holu przedszkola już od pierwszych dni grudnia stoi żywa choinka, którą stroją dzieci własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Tradycją naszego przedszkola są również przedświąteczne spotkania. 22 grudnia, we wtorkowe przedpołudnie, na zaproszenie grupy „Mali badacze”, spotkały się dzieci,  nauczyciele i Rada Rodziców, aby obejrzeć przedstawienie pt.: „Święta w blasku gwiazd”. Dekoracja, stroje i gra małych aktorów sprawiły, że czar Bożego Narodzenia zagościł w przedszkolu na dobre. Czuliśmy już ciepło wigilijnego stołu, podniosły nastrój polskich kolęd i radość z przebywania razem. Atmosfera była prawdziwie uroczysta i rodzinna. Po przedstawieniu przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, poczęstunek i upominki, które dzieci wręczyły przedstawicielom rodziców. My, jako nauczyciele – wychowawcy, staramy się, aby dzieci odkryły, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym ludzie starają się być dla siebie lepsi, a czas spędzony wspólnie wzmacnia bliskie i serdeczne relacje.

komentarzy: ()
data dodania: 2016-01-01

W dniu 17.12.2015 roku dzieci z grupy „Mądre sówki” wzięły udział w dniach Otwartych w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Brzostku. Dzieci podziwiały różnorodne bożonarodzeniowe prace wykonane przez osoby niepełnosprawne uczestniczące w zajęciach terapeutycznych w tym ośrodku. Przedszkolaki częstowały się wspaniałymi wypiekami i przekąskami, które przygotowane były dla oglądających wystawkę. Dzieci z naszego przedszkola wzięły również udział w warsztatach plastycznych podczas, których mogły wykazać się pomysłowością, dokładnością i starannością malując farbami gipsową figurkę, którą zabrały sobie do domu na pamiątkę. Bardzo dziękujemy organizatorom za miłe i serdeczne przyjęcie.  

komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-21

18 grudnia 2015r.  Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku gościł entomologa Romana Zamorskiego. Dzięki zaproszeniu Pani Dyrektor Anny Fundakowskiej dzieci z grupy najstarszej mogły wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Pan Roman współpracuje z Zakładem Zoologii w Krakowie oraz dyrekcją Pienińskiego Parku Narodowego. Jego hobby i fascynacją od lat są motyle. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały prezentowane zbiory motyli i innych owadów oraz słuchały opowieści z niemal wszystkich zakątków świata. Po zakończonym spotkaniu, na prośbę dzieci (zwłaszcza chłopców) nauczyciele szkoły pokazali dzieciom park maszynowy.

komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-21


„Mikołaju, Mikołaju, wszystkie dzieci Cię kochają…”

            Wizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w całym roku. Przygotowujemy się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Wszystkie przedszkolaki uczą się też wierszy i piosenek, które prezentują przez wyjątkowym gościem. Dzieci lubią te przygotowania i mimo, że zajmują im wiele czasu, robią to z radością.

Tak było również w tym roku. Wizyta Św. Mikołaja w towarzystwie aniołów 4 grudnia była dużym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych. Każde dziecko zostało obdarowane prezentem, o który zadbała Rada Rodziców. Ponadto, każda grupa otrzymała zabawki i pomoce dydaktyczne, które będą służyć wszystkim dzieciom. Było to możliwe dzięki rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w „zabawie andrzejkowej”, a tym samym przyczynili się do zgromadzenia środków na zakup zabawek dla przedszkolaków. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Lidii i Roberta Żygłowiczów – organizatorów andrzejek, którzy wspomogli naszą inicjatywę.

komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-16

komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-16

komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-16

Andrzejki to wieczór wróżb .Wtedy to dziewczynki , a nawet chłopcy ,chcą dowiedzieć się o swoim przyszłym losie. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak , że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone , że może się spełnić. Są różne sposoby , aby się dowiedzieć ,co nas czeka w przyszłości . Można zapytać Cyganki , która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć sobie samemu , ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy . I tak 28 listopada każda z grup przedszkolnych obchodziła „Andrzejki”. Dużą niespodzianką była wizyta wróżki Anastazji ,która za pomocą swoich magicznych umiejętności potrafiła dzieci wprawić w podziw swoją magią .Wróżka zagościła we wszystkich grupach ku uciesze wszystkich przedszkolaków za co jej serdecznie dziękujemy .Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Dzieci w swoich salach zaproszono na słodki poczęstunek .Ten dzień na pewno będziemy długo o miło wspominać.

komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-08

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
„My, Leśne Skrzaty, przyrzekamy : Być prawdziwymi przedszkolakami. Nie grymasić i nie szlochać. Zawsze swoje panie kochać. Grzecznie bawić się i fikać. Wszystko zjadać z talerzyka. Od dziś zawsze być zuchami i prawdziwymi przedszkolakami”. Te słowa przyrzeczenia wypowiedziały dzieci 3-4 letnie z Przedszkola Publicznego w Brzostku podczas uroczystości „Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość, która jest wpisana na stałe w kalendarz imprez przedszkolnych odbyła się 19 listopada o godzinie 9.30. Był to ważny i wyjątkowy dzień dla przedszkolaków, rodziców, a także nauczycieli. Dzieci przebrane za „Leśne skrzaty” pięknie prezentowały się na tle dekoracji przedstawiającej las. Maluszki w czerwonych czapeczkach, zielonych bluzeczkach wyglądały jak krasnoludki z bajki. Podczas uroczystości popisały się swoimi umiejętnościami, które nabyły przez pierwsze dwa miesiące uczęszczania do przedszkola. Zaprezentowały się w nowej roli przedszkolaka – aktora, który śpiewa, recytuje i tańczy. Po części artystycznej i złożeniu przyrzeczenia odbyła się ceremonia pasowania. Pani Dyrektor Dorota Nawracaj pogratulowała dzieciom odwagi, zdania egzaminu z podstawowych wiadomości jakie powinien znać wzorowy przedszkolak. Za pomocą specjalnego ołówka, niczym wróżka zaczarowała wszystkie dzieci w dzielnych i prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia maluszki otrzymały dyplomy i upominki. Uroczystość ta była zakończeniem okresu adaptacyjnego, który nie jest łatwy dla nowoprzyjętych dzieci. We wrześniu rodzice oddawali swoje dziecko do przedszkola pełni lęków i obaw. Nie brakowało łez, niepewności, tęsknoty za mamą czy tatą, strachu przed nieznanym. Od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu poczyniliśmy wiele starań, aby pokonać stres i aby dzieci czuły się dobrze w naszej placówce. Jesteśmy przekonane, że dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obaw mogą pozostawić swoją pociechę.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Małgorzata Śliż
komentarzy: ()
data dodania: 2015-12-06

Przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym "Bezpieczni na drodze". Mieliśmy mozliwośc utrwalić wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie zajęć w przedszkolu. Poza cennymi radami dzieci świetnie się bawiły.Dziękujemy za wspaniałą przygodę z teatrem.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-29

Listopadowe urodzinki obchodzili;w grupie 3,4latków:Aleksandra P.,Nina W.,Adrian B. oraz Marcin W. W grupie 5,6latków:Emmanuel S. oraz Łukasz Z.Jubilatom życzymy wszystkiego dobrego,a dzieci dziekują za pyszne łakocie podane podczas uroczystości.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-29

4,5 latki wraz z nauczycielką zorganizowały kącik lekarski.Dzieci wcielały się w role pracowników służby zdrowia ,a także pacjentów.Celem zajęć było zapoznanie z pracą lekarza i pielęgniarki oraz budzenie szacunku dla ich poświęcenia  drugiemu człowiekowi.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-28

W czasie tematyki dotyczącej pracy krawcowej gościliśmy na zajęciach panią Lidię P.Podczas pokazu swoich umiejetności krawieckich dzieci obserwowały ściegi oraz sposób szycia na maszynie. Bardzo dziękujemy za uświetnienie zajęć oraz za uszycie do wózka dla lalek kolorowej pościeli.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-28

Listopad to miesiąc w którym przedszkolaki wiele dowiadują sie o Polsce oraz o naszej "małej ojczyźnie",czyli o Brzostku i jego okolicach. W sali w grupie 4,5latków utworzono kącik regionalny.Dzieci bardzo chętnie rozmawiały na tak bliskie im tematy dotyczące naszej gminy oraz rozpoznawały znane im miejsca i budynki.Pierwsze lekcje patriotyzmu zaczynamy już w przedszkolu.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-28

25 listopada to "Święto pluszowego misia".Jak spędziliśmy ten dzień najlepiej opiszą to relacje fotograficzne naszej przedszkolnej galerii.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-28

W październiku urodzinki obchodziły takie dzieci jak : Eryk Cz. ,Aleksandra Ż., Julia Cz. i Maja P. Jubilatom życzymy samych pomyślności a rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-08

5,6 latki przygotowały smaczny sok marchwiowo-jabłkowy,gdyż w "Zdrowym ciele zdrowy duch".
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-08

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w spektaklu pt"Arka Noego",który odbył sie na scenie widowiskowej Domu Kultury w Brzostku. Dzieci brały aktywny udział w akcji ,gdyż pomagały aktorom rozwiazywać problemy na scenie .Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas na tak ciekawą przygodę.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-08

Dnia 21 października w naszym przedszkolu gościł teatr „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Igraszki smoka”. Opowiadała ona o sympatycznym smoku Teodorze, który był strasznym łakomczuchem. Jadł on dużo słodyczy, przez co strasznie bolały go zęby…

Bajka miała na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz dbanie o higienę jamy ustnej. Dlatego należy kształtować u dzieci nawyki jedzenia owoców i warzyw oraz mycia zębów. No bo które dziecko lubi chodzić do dentysty?

komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-01

W roku szkolnym 2015/2016 w Przedszkolu Publicznym w Brzostku kładziemy szczególny nacisk na wychowanie i nauczanie z wykorzystaniem aktywnych metod pracy. Metody aktywizujące, głównie metoda projektu, pozwala dzieciom poznawać świat wszystkimi zmysłami, rozwijać zainteresowania, wgłębiać się w dany temat, zastosować poznaną wiedzę w praktyce, dzielić się informacjami z innymi, a co najważniejsze uczy pracy zespołowej i pobudza do myślenia.

W grupie najstarszej „Mądre Sówki” w październiku metodą projektu realizowany był temat: „Jemy miód na zdrowie”. Pomysł na nasz projekt zrodził się podczas rozmów prowadzonych o zdrowym odżywianiu. Dzieci wspólnie z nauczycielem próbowały tworzyć siatkę pojęciową dotycząca tego zagadnienia, aby pokazać jak wiele zastosowań może mieć miód i przyjrzeć się pracy pszczelarza oraz życiu tych pożytecznych owadów. Działania w ramach realizacji projektu prowadzone były przez dziesięć dni i łączyły w sobie treści z edukacji przyrodniczej, społecznej, zdrowotnej, plastycznej, czytelniczej i matematycznej. W realizację zadań włączone były nie tylko dzieci, ale również ich rodziny, co umożliwiło stworzenie dużej kolekcji dotyczącej projektu. Po dziesięciu dniach nadszedł czas podzielenia się swoja wiedzą i umiejętnościami przed rodzicami w czasie zajęcia otwartego. Rodzice byli pod wrażeniem wiedzy dzieci, ilości technik wykorzystanych do tworzenia prac plastyczno – technicznych, a także podziwiali kącik przyrody pełen ciekawych eksponatów. Punktem kulminacyjnym zajęcia było włączenie rodziców do zaprojektowania i wykonania dla swojego dziecka stroju pszczelarza z papieru.

W trakcie realizacji tego projektu obserwowaliśmy ogromne zaangażowanie dzieci. Najbardziej wartościowe było to, że uczyły się poprzez działanie, bezpośrednie doświadczenie. Przeżywały daną sytuację, a nie tylko o niej słuchały czy zobaczyły na obrazku.

Beata Płaziak

komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-01

komentarzy: ()
data dodania: 2015-11-01

Dnia 13 października w naszym przedszkolu odbyło sie spotkanie z panią dietetyk.W czasie bardzo ciekawej prelekcji zebrani rodzice mogli się dowiedzieć jak prawidłowo żywić swoje dzieci.Bardzo dziękujemy za przyjazd do naszego przedszkola i za cenne informacje, które pozwolą nam nauczycielkom oraz rodzicom naszych wychowanków unikać błędów zywieniowych.Mamy nadzieję ,iż takie ciekawe spotkania będą odbywać się w naszej placówce cyklicznie.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-10-25

komentarzy: ()
data dodania: 2015-10-25

W dniu 23 .09.2015 r.  we wszystkich grupach wiekowych zorganizowano dzień aktywności twórczej przedszkolaka pod hasłem "Zdrowy tęczowy rok"-jesień witamy kolorem pomarańczowym.Każda grupa w swoisty dla siebie sposób zorganizowała sobie ten dzien:był spacer,zabawy przy muzyce,prace plastyczne, wykonanie i degustacja soków itp.Ten dzień możemy zaliczyć do jednego z atrakcyjniejszych i wyzwalających u dzieci inicjatywę w zabawie oraz w działaniu.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-10-04

Grupa 4,5 latków wraz z wychowawczynią na zakończenie tygodnia podsumowującego naukę przepisów ruchu drogowego zaprosiła eksperta w tej dziedzinie.Mama naszego przedszkolaka pani Anna N.przyglądała się naszym umiejętnościom jako pieszych oraz udzieliła nam bardzo pouczających rad .Śpiewaliśmy piosenkę dotyczącą tematyki oraz pochwaliliśmy się naszymi wiadomościami jakie zdobyliśmy na zajęciach. Bardzo dziękujemy za uświetnienie naszych zajęc oraz za prezenty w postaci kolorowanek.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-10-04

We wrześniu w grupie najmłodszej realizowany był projekt edukacyjny "Jabłko". Dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach:muzycznych i plastycznych (zabawy taneczne,malowanie farbami,lepienie,stemplowanie).Poznały owoce polskiego sadu:gromadziły je w kąciku przyrody,degustowały,poznawały budowę jabłka,piły sok jabłkowy.Grupę "Leśne skrzaty" odwiedziła pani kucharka Małgorzata K.,która podkreśliła jak ważną sprawą jest zdrowe odżywianie.Poczęstowała dzieci jabłkami i opowiadała co można zrobić z tych owoców (kompot,szarlotkę, marmoladę itp.)
komentarzy: ()
data dodania: 2015-10-04

W miesiacu sierpniu i wrześniu urodzinki w przedszkolu obchodzili: 3,4 latki - Bartosz Ch., Karol Cz., Jakub K., Seweryn P.,
4,5 latki - Ania B., Kamil F., Kamil P., Natan G., Julia M., Natalia S., Filip P.
5,6 latki - Olga K., Olek W., Oliwia Sz., Franciszek K., Emilka K., Julia P., Filip Cz., Malwinka Cz., Ola Ć., Jakub F., Michał G., Justyna G.
Wszystkim jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego a rodzicom dziękujemy za smaczne i zdrowe poczęstunki.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-10-01

W piękne jesienne przedpołudnie 4,5latki odwiedziły brzosteckiego fotografa.Opowiedział nam o swojej profesji jak i o sprzętach jakie znajdują sie w jego zakładzie.Na zakonczenie spotkania pan fotograf zrobił nam pamiątkowe zdjęcie ,za które serdeczie podziekowaliśmy.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-09-22

Na takie dni, jak wyjazd do ciekawego miejsca przedszkolaki czekają w sposób szczególny.Obaw i emocji tak ze strony dzieci ,rodziców jak i nauczycielek było sporo.Wybrałyśmy sie z dziećmi 5i6letnimi do kina" Kosmos" w Dębicy na spektakl teatralno-muzyczny "Aladyn". Przedstawienie w wykonaniu zawodowych aktorów bardzo sie wszystkim podobało.Po powrocie autokarem z Dębicy dzieci bardzo żywo wypowiadały się werbalnie i za pomocą prac plastycznych.Oby takich imprez było jak najwięcej czego życzymy wszystkim milusińskim.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-09-22

komentarzy: ()
data dodania: 2015-09-14

komentarzy: ()
data dodania: 2015-09-14

komentarzy: ()
data dodania: 2015-09-14

komentarzy: ()
data dodania: 2015-09-14

komentarzy: ()
data dodania: 2015-08-22

komentarzy: ()
data dodania: 2015-07-26

komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-11

komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-11

 PRZEDSZKOLAKI DLA MAMY I TATY

„Pośród wielu dróg, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą”. Te słowa Papieża Polaka, stały się myślą przewodnią tegorocznych uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty w Przedszkolu Publicznym w Brzostku.  Nasze przedszkole od lat łączy Dzień Mamy przypadający 26 maja i Dzień Taty przypadający 23 czerwca, gdyż nie sposób oddzielić tych osób w życiu każdego dziecka. Ponadto przedszkolaki są najszczęśliwsze, kiedy rodzice razem świętują. Dlaczego właśnie w maju? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane rodzicom.  Gościliśmy rodziców przez trzy kolejne dni (począwszy od 26 maja), aby każda grupa przedszkolna mogła zaprezentować własny program artystyczny. Poprzez wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje dzieci wyraziły swój szacunek, miłość i podziękowanie za trud wychowania. Nie zabrakło życzeń oraz  własnoręcznie wykonanych upominków, które przyniosły wiele radości i wzruszeń rodzicom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za tak liczny udział w naszych uroczystościach. To ważne, gdyż czas spędzony z dzieckiem jest skarbnicą wspomnień na całe życie.

Dorota Nawracaj

komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-11

komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-10

 W naszym przedszkolu 29 maja  odbyły się zajęcia,które poprowadziła pani edukator- stomatolog.Udzieliła dzieciom instruktażu higieny jamy ustnej.Dzieci szczotkowały zęby pod nadzorem pastą i szczotką.Edukator przekazała takze informacje rodzicom na temat wykonywania zabiegów higienicznych,zasad właściwego sposobu żywienia oraz dbałości o konsystencję pokarmów i zwalczania szkodliwych nawyków.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-04

We wtorkowe przedpołudnie 2 czerwca przedszkolaki z oddziału maluszków z okazji Dnia Dziecka wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do jasielskiego „Figielka”. Ogromnym przeżyciem okazał się już sam przejazd autobusem – dla wielu maluszków pierwszy taki w życiu. Nic nie umknęło uwadze naszych małych podróżników, o czym świadczyły żywe komentarze przez całą drogę.
A na miejscu… przywitał nas kolorowy, bajkowy świat pełen miłych niespodzianek – huśtawki, trampolina, zjeżdżalnie, domki, drabinki, mnóstwo kolorowych piłek.. oj, czego tam nie było. W połowie pobytu zjedliśmy drugie śniadanie ,aby znów nabrać sił do dalszych figli. Czas wypełniony wesołymi zabawami, niestety, szybko minął, ale pełni pozytywnych wrażeń i emocji powróciliśmy do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów przejazdu i pobytu dzieci w “Figielku”.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-06-04

 W środę 20 .05. dzieci 4-5 letnie były na wycieczce w Gminnej Bibliotece W Brzostku .Podczas wycieczki miały możliwośc poznania sposobów gromadzenia i wypożyczania ksiązek. Pani bibliotekarka zachęcila dzieci do obcowania z  literaturą .Podkreśliła jak ważne  jest oglądanie i czytanie książek wspólnie z rodzicami.Przedszkolaki były zainteresowane..Podczas wycieczki zdobyły wiele informacji .Możemy powiedzieć: 'Książka to najwierniejszy przyjaciel człowieka". Dziękujemy pani Marysi za przekazanie wiadomości na temat  biblioteki.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-24

komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-24

 Dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka dzieci z grupy 3,4 latków do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostku..Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy , przekazali cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.  Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Najwięcej emocji wzbudziła chyba prezentacji sprzętu gaśniczego oraz założenia hełmów strażackich. Nie mniej emocji wzbudziła możliwość przebywania w wozach bojowych. W czasie fascynacji wozami dał się usłyszeć dźwięk sygnałów nadawanych z tych pojazdów W podziękowaniu za możliwość zwiedzenia jednostki przedszkolaki wręczyły pamiątkowego kwiatka oraz słodycze. Na zakończenie przedszkolaki także zostały poczęstowane słodyczami. Dziękujemy druhom Piortowi i Łukaszowi za możliwość zapoznania się z tak ciekawym miejscem. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.

 

 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-16

  

We wtorek 12 maja "Leśne skrzaty" odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Brzostku. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka opowiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Wędrując między pólkami pełnymi książek opowiadała o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. W nagrodę za piękne zachowanie Pani Maria wystąpiła w roli aktora i recytowała dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Dzieci usłyszały również o "sali czytelniczej" i o książkach, z których można korzystać tylko w tym pomieszczeniu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pani bibliotekarki, co doskonale widać na zdjęciach :-) Zapraszamy więc do galerii.

komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-16

 4-5 latki wraz z wychowawczynią zwiedziły kuchnię przedszkolną.Podczas tych odwiedzin poznały obowiązki kucharki. Przypomniały i utrwaliły zasady kulturalnego zachowania się na jadalni podczas spożywania posiłków.Zobacczyły w jaki sposób i gdzie przygotowywane są pyszne śniadania,obiady i podwieczorki.Niektóre dziewczynki i chłopcy wyraziły chęć zostania kucharzami kiedyś w przyszłości.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-16

    Dnia 29.04. w Przedszkolu  Publicznym w Brzostku odbył się  międzygrupowy konkurs piosenki  pod hasłem " Jestem zdrowym przedszkolakiem". Celem konkursu bylo promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie zdoloności wokalnych dzieci, rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu,wychowanie przez śpiewanie, oraz zdrowa rywalizacja między uczestnikami.
Do konkursu zgłosiło się 17 dzieci z poszczególnych grup, które pod kierunkiem swoich rodziców przygotowywały się do wystąpień , uczyły się piosenek ,ktorych tematem było szeroko pojęte " zdrowie"( zdrowe odżywianie, higiena osobista ,sporty itp.) Przedszkolaki zaprezentowały wysoki pozim umiejętności wokalnych. Jury w skladzie: Pani Dyrektor Dorota Nawracaj, nauczycie : Beata Płaziak, Róża Liana miały trudne zadanie kogo wytypować na zwycięzców. Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody ,a zwycięzcami zostali:
3 miesjce: Julia Czuba z grupy 3-4 latków w piosence "Mydło lubi zabawę"
3 miejsce Magdalena Nawracaj  z grupy 5-6 latków w piosence " Cukierki, cukierki"
2 miejsce Olga Kmiecik z grupy 4-5 latków w piosence " Witaminki , witaminki"
1miejsce Damian Czech z grupy 5-6 latków  w piosence "Ogórek"
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy wszystkich przedszkolaków do wzięcia udziału w organizowanych konkursach na terenie przedszkola.Pani Ani Rozwadowskiej dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i piękne zdjęcia, które możemy teraz oglądac.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-05

 
 
 W marcu urodzinki obchodzili Mateusz Sz.,Julita B.,Kinga Sz.,Przemek B. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci!
komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-01

 
 W kwietniu urodziny obchdzili:Marcin B,Ola Ć., Kamil G.,Patrycja M.,Grzesiu K. , Daniel W. Wszystkim przedszkolakom urodzonym w kwietniu składamy serdeczne życzenia.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-01

 30 kwietnia 2015r. w Przedszkolu Publicznym w Brzostku obchodzono Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody tego święta poprzedzone były realizacją tematów kompleksowych o tematyce patriotycznej we wszystkich grupach wiekowych. Przedszkolaki słuchały baśni, legend, poznawały symbole narodowe, śpiewały piosenki i recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Starszaki zgłębiały tajniki wydarzeń historycznych i w oparciu o literaturę poszukiwały odpowiedzi na pytanie: „Demokracja – jak to działa?”  Na zakończenie cyklu zajęć dzieci samodzielnie wykonały biało – czerwone flagi, z którymi przeszły ulicami Brzostku. Wracając do przedszkola dzieci rozdawały flagi napotkanym mieszkańcom naszego miasta, a pozostałe zabierały do własnych domów. 

W ten sposób, już od najmłodszych lat, kształtujemy u dzieci uczucia miłości                 i przywiązania do własnego kraju. Wspólne przeżywanie rocznic i świąt państwowych jest ważnym doświadczeniem, które zdobywają dzieci w przedszkolu.

                                                                                                                                                                  D. Nawracaj

komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-01

komentarzy: ()
data dodania: 2015-05-01

 Dnia 20.03.2015 r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w grupie dzieci 4-5 letnich.Temat zajęcia  "Opracowanie piosenki  "Uparty kotek" Metodą Dobrego Startu prof.M.Bogdanowicz.
Podczas zajęcia zostały zaprezentowane etapy jakie występują podczas zajęć prowadzonych metodą MDS.Metoda ta wspiera rozwój psychomotoryczny dziecka,aktywizuje funkcje uczestniczące w procesie czytania i pisania oraz wspóldzialania między nimi.Metoda rozwija funkcje wzrokowe, słuchowe,dotykowe, kinestetyczne i motoryczne.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-04-26

Dnia 19.04. w grupie najmłodszej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego tematem było ."W zdrowym ciele zdrowy duch" .Na podstawie zabawy inscenizowanej przy muzyce " W drodze do Krainy Zdrowia" dzieci zostały zaproszone na wyprawę, aby utrwalić poznane w ciągu codziennych okazji prawidłowe nawyki  higieniczne i żywieniowe. Zajęcie zakończyło się wspólnym wykonaniem zdrowych kanapek i degustacją.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-04-12

 
W marcu 2015 r. Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku ogłosiło konkurs wielkanocny, w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola.Celem konkursu bylo promowanie tradycji wykonywania pisanek oraz stworzenie okazji do dzialalności artystycznej.
Komisja konkursowa zwracała uwagę na walory artystyczne, estetyczne, nawiązanie do tradycji oraz bogactwo i róznorodność materiałów. Wyróznienie w kategorii przedszkola otrzymała Zoja Natońska  z grupy 5-6 latków. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.Gratulujemy Milence Kapała, Emanuelowi Sieńkowskiemu,Dominice Skowron,Mateuszowi Rozwadowskiemu oraz rodzicom,którzy pomogli wykonać wielkanocne pisanki.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-04-10

  

        

  Karnawał to okres tańca i muzyki. Szaleństwo ,które trwa od Święta Trzech Króli do  Środy Popielcowej. Jest to okres wspaniałej zabawy dla dorosłych, a także dla dzieci starszych i tych w wieku przedszkolnym.

 

Co roku w naszym przedszkolu organizujemy bal karnawałowy dla rodzin, który  integruje środowisko rodzinne i przedszkolne. W tym roku Zabawa Karnawałowa odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych w Kleciach i przypadła w dniu święta „Walentynki”. Był to dzień bardzo wyczekiwany przez wszystkich. Każdy wcześniej zastanawiał się kim chce być na balu, czy piękną księżniczką, czy dzikim jak kowboj, a może wesołym jak klaun? Te pytania nasuwają się każdego roku podczas karnawału a radość oczekiwania jest najpiękniejszą radością i tajemnicą. Sala balowa udekorowana była „Walentynkowo”- w czerwone balony w kształcie serc , serduszkowe girlandy i serpentyny.

 

 Gdy nadeszła sobota o godzinie 10.00 dzieci wraz z rodzicami zjawiły się na balu w pięknych przebraniach. Były księżniczki, motylki czarodzieje, biedronki cyganki , kowboje itp. A co mają wspólnego ze sobą te postacie? Chcą się bawić wesoło z humorem ,muzyką i tańcami.

 

Zabawę karnawałową prowadziła pani B. Berkowicz. Przy muzyce, korowodach, różnego rodzaju zabawach wszyscy wspaniale się bawili a uśmiech towarzyszył na twarzach. Ciekawe zabawy i liczne pomysły wprawiły w wesoły nastrój najbardziej nieśmiałe dzieci.

 

Nie zabrakło też niespodzianek. Rodzice z Rady Rodziców z okazji Walentynek wykonali róże z krepiny. Pani Ela jedna z mam naszego wychowanka zrobiła serca z filcu, które można było zakupić na pamiątkę dla siebie albo bliskiej osoby.

 

W przerwie karnawałowych szaleństw można było się posilić. W osobnej sali był przygotowany „Szwedzki stół”, a na nim różne słodkości: pączki, owoce i soki .

 

Wszystko co dobre szybko się kończy. O godzinie 13.00 zabawa dobiegła końca. Wszyscy zmęczeni  ale zadowoleni opuścili salę balową.

 

Dyrekcja przedszkola wraz z nauczycielami składają podziękowania pani dyrektor Szkoły w Kleciach  Annie Fundakowskiej za wypożyczenie sali  ,a także rodzicom z Rady Rodziców za zaangażowanie się w przygotowanie imprezy karnawałowej.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2015-03-28

komentarzy: ()
data dodania: 2015-03-22

 "Witaminki, witaminki dla chlopczyka i dziewczynki.Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki". Zainspirowane tymi słowami dzieci z grupy "Mali badacze" przygotowały sałatkę owocową, którą zjedli ze smakiem promując zdrowe odżywianie.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-03-01

 Dnia 25.02.w naszym przedszkolu gościł teatrzyk lalkowy " Pinokio " z Nowego  Sącza. Dzieci obejrzały baśń pt ."Królowa Śniegu" H.Ch.Andersena. Jest to opowieść o przyjaźni dwójki dzieci : Gerdy i Kaja. Radosne dotąd życie dzieci zmienia się gdy Kajowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra. Chłopiec traci wszelką wrażliwość. Staje się złośliwy i bezduszny.Za namową Królowej Śniegu znika bez pożegnania.Biedna Gerda rozpoczyna poszukiwania chłopca.....
Baśń" Królowa Śniegu" to mądra opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra.O wartościach, które łatwo zbubić,trudniej znaleźć,ale na pewno warto ich szukać.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-03-01

W lutym urodziny obchodzili: Maja P.,Milena Cz., Julia P., Szczepan Cz., Krystian P., Mateusz R., Emilia S., Krzysiu R. Wszystkiego najlepszego życzymy dzieciom ,a rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku
komentarzy: ()
data dodania: 2015-03-01

 

„PINOKIO” DLA  BABCI  I  DZIADKA

 

O seniorach rodzin powinniśmy pamiętać zawsze, a szczególnie 21 i 22 stycznia
w  Dniu Babci i Dziadka. W Przedszkolu Publicznym w Brzostku ten dzień w bieżącym roku świętowaliśmy w środę 28 stycznia w zaprzyjaźnionym Domu Kultury.

Dziadkowie to osoby wyjątkowe, dlatego kiedy planujemy uroczystość dla nich to musi być coś specjalnego. Tak się przyjęło w naszym przedszkolu, że to właśnie „starszaki” głowią się nad tym czym zaskoczyć swoich gości. Tradycją stało się, że interpretujemy różne utwory, z którymi często zapoznawali nas właśnie babcia i dziadek. W tym roku wychowawczyni oddziału wybrała przedstawienie „Pinokio”, a tego jeszcze u nas nie grali.
Z obstawieniem ról nie było problemu, bo w rocznikach najstarszej grupy są dzieci wprost urodzone do zagrania opisanych w tym utworze postaci i każdy odnalazł się w swojej roli, jakby po prostu był do niej stworzony. Każdy sześciolatek, każdy pięciolatek i każdy „maluszek” miał na scenie „swoje 5 minut”, aby wtedy zaistnieć, pokazać się, zwrócić na siebie uwagę wszystkich. Dzieci stanęły na wysokości zadania i odegrały swoje kwestie najlepiej jak umiały i każde z nich zostało zapamiętane, zwróciło na siebie uwagę gestem, mimiką, śpiewem, tańcem i oczywiście słowem. Po występach przedszkolaki wręczyły swoim „KOCHANYM DZIADKOM” piękne laurki, odśpiewały sto lat i zaprosiły na wspólny poczęstunek. W rodzinnej atmosferze przy kawie, herbacie i pysznym cieście upłynęła dalsza część uroczystości. A Babcie i Dziadkowie wzruszeni i dumni ze swoich wnucząt
jeszcze długo będą wspominać przygotowany dla nich występ.

Tylko dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci, rodziców, pracowników Domu Kultury
i przedszkola  zaplanowana impreza mogła być zrealizowana zgodnie z naszymi założeniami. Wszystkim, którzy pomogli nam serdecznie dziękujemy.

 

 

                                                                                                          R. Liana

komentarzy: ()
data dodania: 2015-02-05

    Dnia 11.01. 2015 r. już kolejny raz nasze przedszkolaki wzięły udział w  WOŚP. Byl to XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Dzieci z grupy 4-5 latków pod kierunkiem pani Beaty Płaziak przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe przyczyniając się do zbiórki pieniężnej na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.Głownym celem tegorocznego finału WOŚ P było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-01-15

Dzieci.które w grudniu obchodziły swoje urodziny to: Karolinka N., Szymon H..Emanuel S..Filip N.,Weronika Z., Angelika B. Wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia urodzinowe .Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.
komentarzy: ()
data dodania: 2015-01-11

„Bóg się rodzi…”- jasełka o Bożym Narodzeniu w Przedszkolu Publicznym w Brzostku

W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci z grupy „Mali badacze”, które wraz  z wychowawczynią, Beatą Płaziak, 17 grudnia 2014 roku o godzinie 10.00 przygotowały przedstawienie, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Na przedstawienie jasełkowe przybyli zaproszeni goście: z-ca burmistrza Brzostku Pan Piotr Szczepkowicz, członkowie Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Anną Rozwadowską, Pani Dyrektor Przedszkola Dorota Nawracaj i nauczycielki wraz z wychowankami.

Dzieci ubrane w piękne stroje, wykonane przez rodziców, prezentowały się doskonale. Scenki z narodzin Jezusa przedstawiły wkładając w to całe swoje serce, bo czy może być coś bardziej wzruszającego od prześlicznych aniołów, małych pastuszków przynoszących swe dary do szopki, dziewczynek  w strojach krakowskich, chłopców z zabawkami dla Dzieciątka, pełnej matczynej troski Maryi i opiekuńczego Józefa oraz trzech króli przybywających                z Dalekiego Wschodu, by oddać pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku całemu przedstawieniu dodawały dekoracje oraz kolędy śpiewane przez dzieci, które napełniały wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że każdy mógł poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Po występach głos zabrał Burmistrz Brzostku, który podziękował „małym artystom” za piękny występ, wręczył słodycze na ręce Józefa i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Przedszkola, która przekazała życzenia świąteczne i noworoczne oraz rozdała opłatki dla wszystkich uczestników jasełek. Podczas symbolicznego łamania się opłatkiem, padło wiele miłych i pełnych miłości oraz serdeczności słów.

 

Dziękuję bardzo gorąco wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłe, rodzinnej atmosferze i  samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku 2015.

 

Beata Płaziak

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-12-27

W listopadzie urodziny obchodzili : Filip Cz.,Adrian B.,, Mateusz W,. Aleks L. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku,a dzieciom skladamy serdeczne życzenia urodzinowe.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-12-14

"Jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie,

              Dźwiga swój worek niezmordowanie,                                     

                                 I każde dziecko prezent dostanie...

 

Chociaż tradycyjne Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, to już w czwartek Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Brzostku. Mikołaj przybył do przedszkola nietypowym dla siebie pojazdem i w związku z tym, że próżno szukać jeszcze śniegu, swoje sanie zamienił chyba na samochód. Na szczęście, to czym Mikołaj przywiezie prezenty, nie ma żadnego znaczenia. Ważne żeby upominki trafiły do dzieci. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do dzieci zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Po przywitaniu Mikołaja przez z każdą z grup nasz święty wspólnie ze swoimi pomocnicami, w które wcieliły się wolontariuszki z brzosteckiego gimnazjum, rozdał prezenty.   Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu a także prezenty dla każdej z grup. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne,   słuchały rodziców i pań w przedszkolu.   Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym wychowankom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.                                      

komentarzy: ()
data dodania: 2014-12-10

 

   

 

Co czeka mnie w przyszłości? Kim będę? Jak będzie miała na imię moja sympatia? Czy spełnią się moje marzenia?.Te pytania, które niejednej osobie nasuwają się na myśl. Dlatego przy nadarzającej się okazji, a jest nią na pewno „Spotkanie  andrzejkowe”, szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

 

 

W dniu 27.11.2014 r. odbyła się przedszkolna impreza andrzejkowa. Na początku dnia panie zapoznały dzieci ze zwyczajami ludowymi związanymi z wieczorami poprzedzającymi święta Katarzyny i Andrzeja, a następnie przy wykorzystaniu zgromadzonych przedmiotów zostały przeprowadzone wróżby „Spod kubka”,” Z butami”, „Z serca” i inne. Uświadomiono również dzieciom, że wróżba to zabawa i nie należy jej traktować zbyt serio. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce połączonych z konkursami („Muzyczne krzesła”, „Taniec z balonami” oraz słodkiego poczęstunku (ciastka, soki). Uroczystość wzbudziła wiele emocji i dostarczyła wiele przyjemnych przeżyć.

 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-30

25 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. W każdej grupie zostały zorganizowane zabawy z udziałem  misiów ( zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne) .Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz wyjątkowy i ukochany nie jest zwykłą pluszową zabawką .Taki miś po to misiem jest żeby można go było przytulić, kiedy pada deszcz. Ma uszy do targania i kochania . W końcu miś ma bardzo miękkie łapki , za które możemy trzymać ile tylko chcemy! Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. est naszym przyjacielem , powiernikiem sekretów i tajemnic. STO LAT MISIU!!

komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-28


 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Powszechnie uznaje się, że planowanie to żmudne zajęcie przypisane głównie takim zawodom, jak: menedżer, ekonomista czy inżynier. Jednakże z naszego codziennego pedagogicznego doświadczenia wynika, że jest to umiejętność niezbędna również w pracy każdego nauczyciela. Jest ona przydatna zarówno podczas pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi, współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym, jak też organizacji wycieczek, imprez i uroczystości przedszkolnych.

 

Dobrze opracowany, realny plan działań może pomóc w radzeniu sobie z chaosem
i codziennym natłokiem spraw, a także usprawnić naszą pracę i ukierunkować ją na sukces. Jest to umiejętność szczególnie przydatna podczas organizacji uroczystości i imprez przedszkolnych, które stanowią istotny element pracy nauczyciela przedszkola. Spotkania te coraz częściej przyjmują rodzinny charakter z uwagi na uczestniczenie w nich dzieci, ich rodziców, dziadków oraz nauczycieli, personelu placówki, a także innych osób zaprzyjaźnionych z przedszkolem, co wpływa pozytywnie na budowanie więzi oraz zaufania do placówki i jej pracowników. Właśnie taką uroczystość zaplanowałam w dniu 19.11.2014.r. Jest to pasowanie na przedszkolaka.

 

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i taniec, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój
i piękne nakrycia głowy, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a pani Dorota Nawracaj – dyrektor przedszkola
z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek obfitości z łakociami. Od dnia 19.11.2014 grupa najmłodsza „Leśne skrzaty” już w pełni zasługuje na to, aby nazwać je „Prawdziwymi przedszkolakami”.?

 

 

 


Bożena Cholewiak.

 

 

 

 

 

 

  

komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-26


22 października o godz. 9. 10 w grupie dzieci  4- 5 letnich odbyło się zajęcie otwarte na temat: ”Uświadomienie dzieciom konieczności ubierania się stosownie do warunków pogodowych – wykorzystanie opowiadania   „Co założyć”. Podczas zajęcia rodzice mieli możliwość zaobserwowania swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej. Dzieci po przywitaniu się z rodzicami wysłuchały opowiadania i udzielały odpowiedź na pytania nauczycielki, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawie ruchowej.  Wykonywały również zadania pracując indywidualnie podczas liczenia wyrazów w zdaniu , przeliczaniu liczebnikami głównymi i porządkowymi szczebli ułożonej przez siebie drabinki. Na podsumowanie zajęcia odbył się Quiz, w którym dzieci podnosiły tabliczki ze słowem : TAK lub NIE  po usłyszeniu pytania zadanego przez nauczycielkę.  Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w zajęciu otwartym.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-18

Dnia 14.11. w naszym przedszkolu gościł teatr " Pinokio",który przedstawił bajkę "Niezwykły przyjaciel". Morałem bajki było hasło: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie" Była to historia niezwykłej przyjaźni małego chlopca Maćka i byka Rogatego,którzy wyruszają w poszukiwaniu wspólnego domu.Ich celem stala się czarodziejska góra,
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-18

W październiku urodziny obchodzili: Radek M. ,Konrad K ,Agata G.,Damian Cz., Julia Cz. Składamy serdeczne życzenia wszystkim solenizantom a rodzicom dziękujemy za przygotowanie i dostarczenie poczęstunku.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-16

 
 
 
 
 
 
 
 

Przedszkole jest pierwszym miejscem, w którym dziecko nabywa kompetencji społecznych. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie.

Wiek przedszkolny jest okresem intensywnego rozwoju psychofizycznego dzieci. W tym czasie kształtują się pierwsze postawy moralne, nawyki mające wpływ na przyszłe życie. Dzieci uczą się odróżniania dobra od zła, wartościowania zachowań własnych i kolegów, poznają reguły w grupie. Przedszkole tworzy takie warunki, aby dzieci mogły doświadczać, co dobre dla nich samych i dla ich otoczenia, aby nabyły takie kompetencje społeczno- moralne, które umożliwią im funkcjonowanie w szerszej społeczności.

To właśnie tu prawa dziecka są priorytetem, dlatego też dba się szczególnie o ich przestrzeganie, a także wyposażanie dzieci w odpowiednią wiedzę i umiejętności, związane z tymi prawami. Niejednokrotnie w przedszkolu dziecko zdobywa pierwsze informacje dotyczące praw dziecka, uczy się poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania praw własnych. Im wcześniej dziecko styka się z wyższymi wartościami takimi, jak: sprawiedliwość, tolerancja, poszanowanie godności i wolności innych, tym łatwiej i szybciej zdobędzie umiejętności społeczno - moralne.

Od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieciom ich prawa. W przedszkolu można wprowadzić dzieci w świat wartości uniwersalnych, w tym także w świat jego praw, w codziennej działalności dziecka, wykorzystując naturalne sytuacje. Niezastąpioną okażę się literatura dziecięca, która bawiąc, jednocześnie uczy. Wykorzystanie metod aktywizujących w planowaniu sytuacji edukacyjnych pozwoli przedszkolakom zdobywać doświadczenia i kompetencje społeczno- moralne oraz nabywać wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości praw dzieci. Należy umożliwić dzieciom wyrażanie siebie, własnych uczuć, myśli w różnych formach ekspresji. Odpowiednia atmosfera i klimat wychowawczy wspomogą dzieci w poznaniu swoich praw, jak również respektowaniu praw innych. Należy też pamiętać o ujednoliceniu oddziaływań przedszkola ze środowiskiem rodzinnym. Wyniesione z domu rodzinnego doświadczenia mogą pomóc lub utrudnić realizację edukacji praw dzieci, dlatego tak istotne jest współdziałanie z rodzicami.

Warto podkreślić, że dzieci swoich praw uczą się od dorosłych. Konwencja praw dziecka, dokument szczegółowo umieszczający dziecko w świecie praw, przede wszystkim na rodzinę kładzie obowiązek dbania o harmonijny rozwój dziecka, jak również zapewnienie bezpieczeństwa i uświadomienie dziecku jego własnych praw, to jednak nie umniejsza rangi nauczycieli, w tym także nauczycieli przedszkoli w tym zakresie. Warto również pamiętać, że dzieci uczą się tego, czego doświadczają, dlatego bardzo ważne jest to, jakie wartości jemu przekazujemy:

 
 
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-12

W miesiącu październiku obchodzony jest Dzień Pocztowca, to podpowiada
nauczycielkom przedszkola, by zaplanować temat związany z przesyłaniem
wiadomości. 
W erze komputerów i komórek rzadko już niestety wysyłamy zwykłą
kartkę pocztową, 
a szkoda, bo czyż ona nie wyrażała więcej niż SMS...
Aby uatrakcyjnić przerabianą tematykę pięcio- i sześciolatki
uczestniczyły 
w wycieczce na pocztę, aby poznać prace ludzi tam zatrudnionych, a
zarazem prześledzić drogę listu od nadawcy do adresata. Muszę tu
zaznaczyć, że niektóre dzieci zdziwione były, że poczta mieści się w
tym właśnie budynku.
.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-11

W poniedziałek 3 listopada przedstawiciele stowarzyszenia Ekoskop przeprowadzili w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne dotyczące zagrożeń dla środowiska, które płyną z elektryczności.Młodzi trenerzy zademonstrowali dzieciom ciekawe doświadczenia i wzbogacili wiedze przedszkolaków na temat recyklingu,utylizacji, a szczególnie odpadów niebezpiecznych dla człowieka. Zajęcia edukacyjne były związane bezpośrednio ze zbiórką baterii,która miała miejsce w naszym przedszkolu.Możemy się pochwalić- nasze przedszkole zebrało 63 kg. zużytych baterii.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-09

W dniu 29.10. nasze  przedszkolaki  zostały zaproszone do Domu Kultury w Brzostku na teatrzyk "Królewna Śnieżka" w wykonaniu podopiecznych Terapii zajęciowej w Brzostku. Bajka wszystkim dostarczyła wielu wzruszeń i radości.Dziękujemy za zaproszenie.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-01

Dnia 31.10. przedszkolaki znalazły sie w niezwykłym miejscu-przenośnym PLANETARIUM. Wyruszyły w niezwykłą podróż  do najdalszych zakątków kosmosu .Można było z bliska zobaczyć : planety,księżyce, słońce,mgławice oraz wiele ciekawych zjawissk występujących we wszechświecie. Taka lekcja o kosmosie dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-01

W dniu 29.10.2014 r. w grupie „starszaków” odbyło się zajęcie
otwarte dla rodziców, w czasie którego nauczycielka zaprezentowała etapy
wprowadzenia wzoru litery „a” na przykładzie schematu opracowanego
przez Martę Bogdanowicz. Zajęcie miało na celu zademonstrowanie Metody
Dobrego Startu, która aktywizuje dzieci pod wieloma względami, gdyż
poznają one litery wielo zmysłowo za pomocą dotyku, słuchu, wzroku. W
czasie zajęcia zostały wykorzystane różne pomoce: ilustracje, woreczki,
tacki z piaskiem oraz wzory liter, które we własnym zakresie w sposób
artystyczny wykonali rodzice najstarszej grupy. Serdecznie dziękuję
rodzicom za wkład pracy włożony w wykonanie liter, które są bardzo
estetyczne, pomysłowe i na pewno uatrakcyjnią naukę czytania.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-11-01

 

„My w przedszkolu o zdrowie dbamy

 

Dlatego ziemniaka z marchewką zjadamy.”

 

 

 

W ramach promowania zdrowego stylu życia  zorganizowano w poszczególnych grupach wiekowych „Festiwal ziemniaka i marchewki.” W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo lub brązowo. W grupach odbyły się zabawy jesienne, w których główną rolę odgrywały: ziemniak i marchewka. Starsze dzieci wraz z nauczycielką upiekły marchewkowe ciasto, zrobiły sok marchwiowy oraz surówkę z marchwi i jabłek.

 

We wszystkich grupach wiekowych nie zabrakło  zabaw o charakterze sportowym „Rzucanie ziemniakiem do kosza”, „Niesienie ziemniaka na łyżce” itp. Wykorzystano chustę animacyjną do zabaw integracyjnych. Dzieci wykazywały się kreatywnością także w działalności plastycznej. Wykonano  stworki ziemniaczane, było stemplowanie stemplem z ziemniaka, malowanie farbami i wydzieranka z papieru kolorowego (marchew ,ziemniak).

 

Przedszkolaki bawiły się także przy muzyce do różnych piosenek  między innymi do piosenki „Na marchewki urodziny”

 

Głównym celem tak zorganizowanego dnia było: wzbudzanie zainteresowań obrzędami ludowymi, promowanie zdrowego stylu życia oraz przyswajanie treści przyrodniczych.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-10-25

Chleb – owoc ciężkiej pracy”

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci szacunku do chleba, podkreślając iż jest on podstawą niemal  każdego posiłku oraz wskazując jak wiele rąk potrzeba, aby na stole nie brakło nam chleba. W ramach przerabianej tematyki grupa najstarsza 5, 6 – latków odbyła wycieczkę do piekarni w Brzostku celem obserwacji etapów otrzymywania pieczywa,
a zarazem poznania pracy piekarza i podstawowych składników chleba. Dziękujemy panu
J. Wójcikowi za pokazową lekcję, którą przeprowadził profesjonalnie, z dużym doświadczeniem, a zarazem z humorem.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-10-19

komentarzy: ()
data dodania: 2014-10-19

W grupie „starszaków” po raz pierwszy została zaplanowana nowa tematyka tygodnia pt. „Zioła dla zdrowia”. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem podeszły do przerabianego problemu. Pozyskiwały wiedzę od osób z najbliższego otoczenia, wspólnie
z rodzicami robiły w domu i przynosiły „Ziołowe bukiety”, wzbogacały kącik przyrody
o zerwane gałązki ziół (m. in. piękne lawendy, pachnące mięty, a nawet parzące pokrzywy). W sali przedszkolnej została założona hodowla lawendy, mięty, kolendry i rozmarynu
w doniczkach. W wolnym czasie przygotowywałyśmy napoje (woda z cytryną i miętą)
 i aromatyczne herbatki ziołowe, które ze smakiem wszyscy popijali.

Angażując różne zmysły (wzrok, węch, dotyk i smak) dzieci wzbogacały swoją wiedzę o zielarstwie – co to są zioła i do czego są wykorzystywane, przyswajały nazwy wybranych ziół i poznawały ich zastosowanie w leczeniu, w kuchni i w produkcji kosmetyków. Mam nadzieję, że zdobyte wiadomości pomogą dzieciom we właściwy sposób zadbać o swoje zdrowie.

Róża Liana

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-10-19


 

Wycieczki w edukacji przedszkolnej, zarówno piesze jak i autokarowe, przynoszą ogromne korzyści. Dzieci bezpośrednio obserwują otaczający świat, uczą się poszanowania przyrody, poszerzają zakres wiadomości i umiejętności. Ponadto wycieczki dają możliwość tworzenia naturalnych sytuacji edukacyjnych i zaspokajają naturalną potrzebę ruchu. Gdy to wszystko połączymy ze spędzaniem wolnego czasu z rodzicami i nauczycielami to mamy wspaniałą integrację środowiska przedszkolnego i rodzinnego przedszkolaków.

 

            Doceniając wartość wspólnego, aktywnego spędzania czasu Dyrektor Przedszkola Publicznego w Brzostku wraz z nauczycielami i Radą Rodziców zorganizował w sobotę 4 października wyjazd integracyjny do Parku Rekreacji i Edukacji w Foluszu, który znajduje się w Magurskim Parku Narodowym. Pierwszym etapem było wyjście czarnym szlakiem na „Diabli Kamień”, gdzie dzieci wysłuchały legendy o pochodzeniu tego kamienia, który jest pomnikiem przyrody. Zarówno starsi jak i najmłodsi uczestnicy wyprawy (dzieci 3-letnie) dzielnie pokonali trasę, podziwiając piękno jesiennej przyrody. Po powrocie ze szlaku czekało na nas ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Był też czas na zabawy i obserwacje łowiska pstrągów.

 

            Pobyt w Magurskim Parku Narodowym zaliczamy do udanych. Cieszymy się, że rodzice, w natłoku własnych zajęć i obowiązków, znajdują czas, by spędzić sobotę z własnym dzieckiem na łonie przyrody. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wycieczki.

Dorota Nawracaj

komentarzy: ()
data dodania: 2014-10-11

7 października o godz. 930 dzieci 4,5,6 letnie uczestniczyły w spotkaniu z panią farmaceutką Moniką Miałkowską, która wygłosiła prelekcję na temat „Zdrowe odżywianie”. Po spotkaniu rozdała dzieciom kolorowanki i „żelki – witaminki”. Po rozejściu się do sal dzieci częstowały się owocowymi jeżykami oraz piły soki.

Bardzo dziękujemy pani Monice za udział w tym spotkaniu.

komentarzy: ()
data dodania: 2014-10-10

W miesiącu wrześniu urodziny obchodzili:
W grupie 3-4 latków: Filip P, Natan G., Julia M., Ania B. ,Kamil P. , Kamil F. , natalia S.
W grupie 4-5 latków: Justyna G. ,Emilia K., Julia P. , Aleksander W. , Malwina Cz., Jakub F. , Michał G. , Olga K., Franciszek K. ,Oliwia Sz. Łukasz Z
W grupie 5-6 latków: Filip Cz. , Natalia G. , Ola K. , Nikodem Ł. , Michał P. , Kinga Z.
Wszystkim przedszkolakom składamy serdeczne życzenia,a rodzicom dziękujemy za przygotowanie zdrowych przekąsek.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-09-26

 

Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej nie tylko poznają warunki jakie należy spełniać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, ale również w sposób praktyczny przyswajają sobie zasady zdrowego żywienia. W czasie zajęć wykonały sałatkę jarzynową, która im tak bardzo smakowała, że prosiły, aby dać im przepis... .

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-09-26

Dnia 12.09.2014 r. nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Domu Kultury na przedstawienie "Tygrysek Pietrek" w wykonaniu aktorów z Teatru Maska w Rzeszowie. Głównym bohaterem spektaklu był tygrysek, który boi się wszystkiego, chmur, mroku i blasku, a nawet brzęczenia muchy.Mama tygrysica postanawia pokazać malcowi,że strach można pokonać.Wraz z innymi tygrysami wciela się w różne postacie,by zabrać Pietrka w niezwykłą podróż w poszukiwaniu odwagi. P obejrzeniu przedstawieniaprzedszkolaki miały możliwość spotkać się z aktorami, którzy opowiadali o trudnej pracy aktorskiej. Można było oglądnąć i przymierzy maski i różne rekwizyty potrzebne by zaistnieć na scenie.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-09-13

komentarzy: ()
data dodania: 2014-07-20

komentarzy: ()
data dodania: 2014-07-20

komentarzy: ()
data dodania: 2014-07-20

Tradycją naszego przedszkola są wyjazdy dzieci, rodziców i nauczycieli do wybranego środowiska. Przez ostatnie lata zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i mogliśmy się lepiej poznać. W tym roku, w słoneczną sobotę 7 czerwca, odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie – instytucji, która wszystkie swoje działania kieruje do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi. Przedszkolaki w podróży po „Bajkowym świecie” poznały Koziołka Matołka i jego przyjaciół – skrzaty, smoki, rusałki czy małą Calineczkę. Dla dorosłych był to sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa, w którym czekał na nas Reksio, Bolek i Lolek oraz Muminki. Wyjazd, jak zwykle zakończył się wspólnym ogniskiem.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-30

Spotkanie z Policjantem w grupie „Leśne Skrzaty”
 
16 czerwca 20014 r. na spotkaniu z dziećmi 3,4-letnimi pan Policjant, aspirant Marcin Kwiatkowski – tata jednej z dziewczynek uczęszczającej do tej grupy, podczas rozmowy przekazał dzieciom bardzo ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Pan Policjant poruszył następujące tematy:
·        Nie należy zbliżać się do nieznanych zwierząt.
·        Nie można bawić się zapałkami.
·        Nie wolno grać w piłkę w pobliżu drogi.
·        Nie wolno dzieciom chodzić po drodze bez opieki dorosłych.
·        Pod żadnym pozorem nie otwieramy drzwi nieznajomym.
·        Nie przyjmujemy prezentów od obcych.
·        Nie chodzimy nad wodę bez opieki dorosłych.
·        W lesie trzymamy się wyznaczonych szlaków.
·        W samochodzie dzieci podróżują w foteliku.
Podsumowując to spotkanie Pan Policjant odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Na koniec powiedział dzieciom, że abyśmy czuli się bezpiecznie musimy wszyscy przestrzegać pewnych zasad, które warunkują nasze bezpieczeństwo: w domu, w przedszkolu, na ulicy, w parku, w lesie, w górach czy nad wodą.
Pan Policjant przyniósł dla dzieci ciekawe prezenty, które wręczył im na pamiątkę tego spotkania. Dzieci w dowód wdzięczności podarowały Panu Policjantowi papierowy kwiatuszek.
Myślę, że te praktyczne wskazówki, porady, przestrogi, które Pan Policjant przekazał dzieciom zostaną na długo w ich pamięci i nadchodzące wakacje spędzą bezpiecznie.
 
Beata Płaziak
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-22

Urodzinki w ostatnim miesiącu roku szkolnego obchodzili jubilaci urodzeni w miesiącu czerwcu i lipcu.W grupie maluchów świętowali:Natalka J.,Tomuś Dz.,Przemuś M. oraz Jakubek Z.W grupie średniaków:Madzia N.,Milenka K.i Zojka N.Natomiast w 5,6 latkach urodzinki obchodzili:Weroniczka L., Oliwka K.,Madzia R.,Szymonek R., Damianek R., Michałek O. oraz Jakubek P. Wszystkim życzymy wszystkiego dobrego oraz dziękujemy za pyszny poczęstunek.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-22

komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-22

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do Domu Kultury w Brzostku na spektakl teatralny w wykonaniu teatrzyku dziecięcego „Biedronki”. Mieliśmy okazję podziwiać młodych aktorów w sztuce pt.”Bajka o szczęściu”. Jest to uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu.
O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni… Ubogie, proste, ale szczęśliwe i wesołe życie wiodą Staruszek z trójką utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika i muzykalnej Świnki. W ich spokojnym, uporządkowanym świecie pojawia się znienacka dziwny Handlarz. Kusi krzykliwymi reklamami, oferując różnorodne towary. Staruszek – początkowo niezainteresowany i nieufny – ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Jest jednak biedny i nie może w zamian niczego Handlarzowi zaoferować. Po kolei wymienia przyjaciół na – pozornie magiczne – rzeczy. Handlarz obiecuje, że zwierzęta poznają nieznany świat, rozciągający się poza ich domem, ale gdy wraca do Staruszka, by wabić go następnym świecidełkiem, nie wie nic o ich dalszym losie. Osamotniony, po utracie ukochanych przyjaciół i nękany wyrzutami sumienia Staruszek postanawia wyruszyć na ich poszukiwanie.
Drogę do objazdowego cyrku, gdzie spotka swoje zwierzęta wskaże mu… Śmierć. A w ich odzyskaniu pomoże mu Klaun. Konflikt między wartościami uniwersalnymi i doraźnymi pragnieniami materialnymi został  rozstrzygnięty na korzyść tych pierwszych. Mamy nadzieję ,że dzieci mogły się przekonać co tak naprawdę daje w życiu szczęście.
 
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-15

Dnia 9 czerwca dzieci 3i4letnie oraz jeden starszak uczciły Dzień Dziecka spędzając miło czas w sali zabaw "Figielek" w Jaśle.Było dużo zabawy oraz niezapomnianych wrażeń związanych z jazdą autobusem jak i z samym pobytem w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Jak fajnie dzieci spędziły czas niech poświadczą uśmiechnięte buzie naszych wychowanków, które zostały uwiecznione na zdjeciach.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-15

komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-15

W pięknym miesiącu maju urodzinki obchodzili: Lenka K.,Igorek W.,Antoś W.,Ania Sz., Patrysia K. oraz Wiktorek K.Składamy im życzenia a rodzicom dziękujemy za smaczne poczęstunki.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-08

„Dobrze widzi się tylko sercem,
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
Antoine de Saint-Exupery
            Powyższy cytat z książki „Mały Książe” był myślą przewodnią organizowanych w tym roku w Przedszkolu Publicznym w Brzostku uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty.
W kolejnych dniach maja przedszkole odwiedzali rodzice naszych wychowanków, aby uczestniczyć w przedstawieniach przygotowanych przez dzieci pod kierunkiem wychowawców. Słowa wierszy i piosenek trafiały wprost do serc rodziców, dlatego też na ich twarzach często pojawiał się uśmiech i łzy wzruszenia. Własnoręcznie przygotowane upominki były wyrazem wdzięczności i podziękowania rodzicom za opiekę, wychowanie i bezgraniczną miłość.
Życzymy Rodzicom, aby zawsze mogli z dumą powiedzieć: „To jest MÓJ SYN, to jest MOJA CÓRKA!”
D. Nawracaj
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-08

Dnia 30 maja dzieci 5i6 letnie pojechały z okazji Dnia Dziecka do kina Helios w Rzeszowie. Mogły oglądać film w systemie 3D.Jest to kontynuacja barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z roku 2011. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel. Jak zakończyła się ta opowieść doskonale wiedzą te dzieci ,które uważnie śledziły fabułę pięknej bajki.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-08

Uroczystość w Przedszkolu Publicznym w Brzostku - „Wspomnienie papieża Jana Pawła II”.
 
         W wychowaniu przedszkolnym szuka się wzorów godnych naśladowania. To, co zapisze się  w pamięci dziecka pozostaje na zawsze. Przykłady dobroci i miłości doświadczone w dzieciństwie stają się często fundamentem życia. Czy można znaleźć postać godniejszą do naśladowania od Jana Pawła II? Papież bardzo kochał dzieci, lubił spotkania z nimi, mówił wtedy, że dziecinnieje, że ubywa mu lat, a przybywa radości. Wszystkie dzieci miały wyjątkowe miejsce w Jego życiu. Był pierwszym papieżem w dziejach, który napisał list do dzieci. W związku z tak ważnym wydarzeniem jakim była kanonizacja papieża Jana Pawła II przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Brzostku na zajęciach zdobywały wiadomości na temat życia papieża. Poznały najważniejsze wydarzenia jakie towarzyszyły mu od momentu narodzin, aż po ostatnie chwile życia. Dzieci wykonywały prace plastyczne pod hasłem „Jan Paweł II kocha dzieci”. Postać papieża stała się bliska naszym przedszkolakom, dlatego właśnie z okazji kanonizacji w naszym przedszkolu 29 .04. 2014 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci z grupy najstarszej przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek poranek pt.”Wspomnienie papieża Jana Pawła II”. W tym dniu wszystkie 5-6 latki były pięknie wystrojone: jedne w krakowskich strojach, inne     w białych bluzkach ż żółtymi chusteczkami pod szyją. Dzieci przybliżyły postać papieża opowiadając  w przystępny sposób o jego życiu. Następnie oddały hołd papieżowi recytując pięknie wiersze. W dziecięcych recytacjach jawił się jak żywy Jan Paweł II. Mali artyści zatańczyli także Krakowiaka i zaśpiewali piosenki, które szczególnie były bliskie sercu papieża: „Wadowice moje miasto” oraz pieśń oazową „Barka”.
Jan Paweł II pokazał nam drogę jaką mamy iść i  którą musimy prowadzić młode pokolenie . Jego słowa, które wypowiedział będziemy zawsze pamiętać: „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństw, nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, przyszłością, która pozostaje otwarta”.
Małgorzata Śliż
komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-04

komentarzy: ()
data dodania: 2014-06-04

16 maja 2014 r. w Domu Kultury w Brzostku odbyła się uroczystośc roztrzygnięcia konkursu organizowanego przez Gminę Brzostek "Nasze dzieci segregują śmieci".Mamy ogromne powody do radości, gdyż nasze dzieci, które brały udział w konkursie zajęły czołowe miejsca: Jakub Pęciak zdobył I miejsce w kategorii bajka, Antoni Wójcik II miejsce w kategorii gra ekologiczna, Kamila Czarnecka III miejsce w kategorii gra ekologiczna, a Jakub Bożek za swoją bajkę otrzymał wyróżnienie.Dzieci z rąk Burmistrza Brzostku Pana Leszka Bieńka oraz Przewodniczącej Rady Gminy Pani Zofii Skórskiej otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie gratulujemy.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-05-25

Spotkanie z lekarzem w grupie „Leśne Skrzaty”
 
W Przedszkolu Publicznym w Brzostku, w marcu i kwietniu tego roku  realizowany był program „Kubusiowi przyjaciele natury” oraz „ 5 porcji warzyw, owoców lub soku”. We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone były zajęcia o tematyce: przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej. Bohater programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury, uczy jak chronić przyrodę i jak należy się odżywiać, aby być zdrowym i silnym. Dzieci podczas zajęć mogły przenieść się w świat wyobraźni przeżywając rozmaite przygody poprzez rozwiązywanie zadań przygotowanych przez nauczycielki. Poznawały rośliny, zwierzęta, dowiadywały się jak ważna jest segregacja śmieci oraz jak zdrowo się odżywiać, jedząc codziennie pięć porcji warzyw, owoców lub soku. Dzieci przygotowywały sałatki owocowe, piły soki, zajadały chętnie jabłka i marchewkę. Podczas obchodów „Dnia marchewki” wykonały również bardzo ciekawe prace plastyczne i chętnie śpiewały piosenki o marchewce. Programy te w przyjazny i atrakcyjny sposób pokazał przedszkolakom jak chronić naturę i zadbać o świat, w którym żyjemy. Na podsumowanie tych wiadomości do grupy „Leśne skrzaty” wychowawczyni zaprosiła lekarza, Pana Grzegorza Szwedę, który jest jednocześnie tatą naszego wychowanka. Pan doktor w ciekawy i atrakcyjny sposób przygotował lekcję z edukacji zdrowotnej: podał zasady spożywania zdrowych posiłków przez dzieci oraz udzielił rad dotyczących dbałości o własne zdrowie. Uświadomił dzieciom, że ruch i pobyt na świeżym powietrzu oraz spożywanie owoców, warzyw, ciemnego pieczywa, sera białego i picie mleka oraz wody mineralnej niegazowanej, spożywanie posiłków o stałych porach dnia 4-5 razy dziennie to zasady warunkujące zdrowie. Pan doktor Grzegorz Szweda zachęcał dzieci do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w każdej porze roku i powiedział, że sen i odpoczynek zaostrzają apetyt. Zadał dzieciom na zadanie domowe przygotowywanie posiłków z rodzicami, bo tak się wzmacnia zainteresowania odżywianiem. Podczas spotkania dzieci dostały od Pana doktora odznaki „ wzorowy pacjent” i mogły popróbować jak wypisuje się recepty i przybija pieczątki. Pan Doktor pokazał  również zawartość apteczki, którą wozi lekarz karetki pogotowia – zaciekawienie i zainteresowanie dzieci było ogromne. Na koniec spotkania dzieci w dowód wdzięczności podarowały Panu doktorowi papierowy kwiatuszek w doniczce, który same wykonały
i zaśpiewały piosenkę: „Szczotka, pasta…” Myślę, że przepiękną lekcję o zdrowiu dzieci zapamiętają na długo, i że wizyta u  lekarza nie będzie dla nich taka straszna.
 
Beata Płaziak
komentarzy: ()
data dodania: 2014-05-14

W miesiącu kwietniu urodzinki uroczyście w przedszkolu obchodzili:Oleńka Ć.,Marcinek B. Jakubek S., Tomuś Z.,Kacperek P. oraz Danielek W. Wszystkim jubilatom składamy serdeczne życzenia oraz dziękujemy za poczęstunek.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-05-11

Dnia 30.maja  wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczciły dzień flagi narodowej. Przeszliśmy w dużym korowodzie ulicami Brzostku w kierunku W.T.Z. i tam złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II.Pogoda w ten dzień była słoneczna więc wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy na obiad do przedszkola.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-05-11

komentarzy: ()
data dodania: 2014-05-11

Dyplomy w naszej galerii mowią same za siebie.Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wkład pracy wniesiony w wykonanie zbiorowych koszyczków wielkanocnych.Oprócz dyplomów otrzymaliśmy także piękne książki z bajkami i legendami.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-27

Koszyczki wielkanocne wykonane na konkurs organizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-15

Temat zajęcia:Miś Uszatek uczy dobrego zachowania-inscenizacja wiersza "Dobre zwyczaje".Cele zajęcia:rozwijanie umiejętności i nawyków oraz promowanie prawidłowych zachowań.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-13

Temat zajęcia:Utrwalenie charakterystycznych cech aktualnej pory roku poprzez rozwiązywanie zadań;zadania różnorodne ze względu na wiek i umiejętności dzieci.Cele zajęcia:doskonalenie spostrzegawczości, percepcji wzrokowej, umiejętności przeliczania.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-13

Temat zajeć:Rozwiązywanie zadań matematycznych oraz doskonalących naukę czytania.Wykorzystanie utworu "Historia o nieśmiałym smoku i Małgosi".Cele zajęcia:samodzielne wykonywanie zadań, doskonalenie słuchu fonematycznego,utrwalenie cyfr i liter,umiejętności liczenia i układania zadań matematycznych.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-13

Nasz wychowanek z grupy „Mądre sówki” Bartłomiej Lemek wziął udział w XVI Przeglądzie Wokalistów i Zespołów „Śpiewam bo lubię” ,który odbył się w Domu Kultury w Dębicy i stanowił eliminacje powiatowe do XXIV Przeglądu Piosenki „Śpiewaj Razem z Nami” w Przemyślu, będącego konkursem finałowym o randze wojewódzkiej .Na przesłuchaniu w Dębicy Bartek zakwalifikował się do finału w gronie 7 nominowanych w najmłodszej kategorii wiekowej. Bartek uczestniczył w przesłuchaniach finałowych XXIV Festiwalu piosenki ”Śpiewaj razem z Nami”, zaśpiewał dwie piosenki „Hej od Krakowa jadę” i „Rodzinka”. Otrzymał w tym finale wyróżnienie. Bartek od samego początku pobytu w przedszkolu wykazywał szczególne uzdolnienia muzyczne .Jego ulubionymi zajęciami w przedszkolu są zajęcia z umuzykalnienia .Lubi śpiewać, tańczyć, z łatwością wygrywa rytmy piosenek na instrumentach perkusyjnych. Gratulujemy Bartkowi tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-06

 
Nasze przedszkole w miesiącu marzec/ kwiecień realizowało program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu było: kształtowanie u dzieci świadomości ekologicznej oraz rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczestnicząc w programie przedszkole otrzymało materiały edukacyjne , dzięki którym możliwa była realizacja scenariuszy zajęć.
„Żyj w zgodzie z naturą”
„Segreguj śmieci”
„Oszczędzaj wodę i energię’
„Marchewkowy dzień’
„5 porcji owoców i warzyw lub soku”
Dzieci z grupy 5-6 latków chętnie uczestniczyły w tych zajęciach i wykazały się dużą wiedzą i zainteresowaniem. W ramach zaplanowanych działań przedszkolaki wraz z Kubusiem poznały zwierzęta, rośliny chronione. Przynosiły owoce i warzywa do przedszkola ,potem je degustowały. Wykonały wraz z nauczycielką sałatkę owocową .Uczyły się jak zachować na łonie przyrody, segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię elektryczną. W grupie został zorganizowany „Dzień marchewki” .W tym dniu dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Wykonały różnorodne zadania, poznały ciekawostki dotyczące marchwi , prace plastyczne różnymi technikami, chrupały ”marchewkowe talarki” i popijały marchewkowy soczek „Kubuś”. Ponadto w sali został założony „zielony kącik”, w którym zasadziliśmy rzeżuchę, cebulkę ,owies a dzieci codziennie obserwowały wzrost roślin. Na zakończenie realizowanych treści programowych dzieci otrzymały do domów książeczki „Książeczka przedszkolaka na piątkę” oraz „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w których zawarte były różne zadania i łamigłówki o przyrodzie.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-06

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie ekologicznym dot. ochrony środowiska w tym segregacji odpadów w Gminie Brzostek. Był to konkurs plastyczno literacki-Bajka edukacyjna. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej, rozwijanie zdolności literackich i plastycznych, kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska naturalnego. Autorzy konkursu mają także za cel przygotować dzieci do aktywnego udziału w życiu społecznym oraz propagowanie celów projektu „Nasze dzieci segregują śmieci”. Czwórka naszych wychowanków przygotowała prace na ten konkurs: gry ekologiczne wykonali: Antoś W. z grupy 5 latków i Kamilka Cz. Z z 6 latków ;natomiast bajkę edukacyjną wykonali chłopcy z grupy najstarszej: Jakub B. i Jakub P. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie, dzięki któremu prace były na wysokim poziomie.
 
komentarzy: ()
data dodania: 2014-04-06

W miesiącu marcu swoje urodzinki obchodzili:Dominisia S., Julitka B., i Mateuszek Sz. z grupy najmłodszej oraz Kamilka Cz. i Bartuś Cz. z grupy najstarszej.Jubilatom życzymy wszystkiego dobrego oraz usmiechu na kazdy dzień.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-03-30

KOLOROWA- WIOSNA
CIEPŁA I RADOSNA- WIOSNA
ZIELONA, PACHNĄCA, KWIATAMI KWITNĄCA- WIOSNA
Powitanie wiosny w Brzostku przez najmniejszych mieszkańców czyli przedszkolaków było bardzo głośne i barwne. W piątek przed południem dzieci z grupy najmłodszej brały udział w zajęciach dotyczących inauguracji WIOSNY .Następnie nasi wychowankowie  przeszli ulicami miasta, wesoło witając nową porę roku. W korowodzie maszerowała „Pani Wiosna” ,która szczególnie wyróżniała się strojem adekwatnym dla tego dnia. Oby wszystkie dni wiosny były takie słoneczne jak ten pierwszy .
komentarzy: ()
data dodania: 2014-03-23

Przesłanie bajki brzmi  „Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym”. Pewnego razu spotykają się trzy zwierzątka:  kot, kogut i lisica, które szybko zostają przyjaciółmi. Gdy dociera do nich wiadomość o porwaniu księżniczki, postanawiają ruszyć jej na pomoc. Kiedy ją znajdują, okazuje się, że została zaczarowana przez Cygana w brzydką dziewczynkę. Uratowana księżniczka jest bardzo kapryśna i nie chce wracać na dwór królewski. Cygan wraz ze swoją córką ruszają w pościg za zwierzątkami i księżniczką. Czy naszym przyjaciołom udało się uciec? Czy brzydka dziewczynka  zmieni się znów w piękną księżniczkę? O tym mogliśmy się przekonać oglądając teatrzyk w naszym przedszkolu.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-03-19

Udział dzieci w spotkaniu w ramach akcji "Bądź widoczny po zmroku" -zorganizowanym przez Gminę Brzostek oraz Komendę Powiatową Policji w Dębicy. W spotkaniu wzięli udział burmistrzowie naszej gminy oraz przedstawiciele Policji Powiatowej.Nasi wychowankowie wzbogacili wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.Dzieciom oraz ich rodzicom rozdano opaski odblaskowe "Masz jedno życie- dbaj o nie".
komentarzy: ()
data dodania: 2014-03-09

komentarzy: ()
data dodania: 2014-03-09

W tym miesiącu swoje swięto urodzinowe obchodzili:Mateuszek R.,Szczepanek Cz., Krystianek P. oraz Krzyś P. Życzymy im wszystkiego co najlepsze a rodzicom dziękujemy za poczęstunek.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-03-02

Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatru lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Bajka opowiada o losie „Chłopca z drewna” - głównego bohatera ,która przekonuje iż jedynie uczciwą pracą możemy się wzbogacić. Pewien poczciwy stolarz o imieniu Dżepetto otrzymuje od swojego przyjaciela – majstra Wisienki kawałek drewna. Na początku nie zauważa, że drewno jest magiczne.  Okazuje się że wystrugany z niego Pajacyk umie mówić i poruszać się. Dżepetto nazywa go Pinokiem  i chce go wysłać do szkoły, ale ten wcale nie garnie się do nauki. Spotyka kota i lisa,  którzy wpędzają go w tarapaty. Chłopcu towarzyszy świerszczyk,  który  chce mu pomóc. Wspólnie mogliśmy ocenić postępowanie głównego bohatera i wytknąć jego wadę-kłamstwo.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-02-23

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2014
 
Kto przebierze się za misia? Kto za królewicza? A kto z dzielnym Indianinem będzie tańczył dzisiaj?... Te pytania wszystkim przedszkolakom, ich rodzicom, wychowawczyniom nasuwają się na długo przed zabawą karnawałową. 
Tegoroczny bal odbył się w sobotę 8 lutego w godz. 10-13, oczywiście
w Domu Ludowym w Bukowej (co stało się już niemal tradycją) dzięki życzliwości Pani Sołtys Zofii Trychta i gościnności mieszkańców wsi. Dzieci przedszkolne wraz z rodzicami
i nauczycielkami pojawiły się w pięknych, pomysłowych strojach karnawałowych. Już samo przebranie dostarczyło wiele radości i emocji, wprowadziło element niespodzianki, tajemniczości, zastanowienia i zaciekawienia., a tym którym brakło odwagi w tym roku zachęcamy do szaleństwa w przyszłym.
Imprezę prowadził pan Adam Berkowicz wodzirej z wieloletnim doświadczeniem, który wciągnął do zabawy dorosłych, dzieci i tak profesjonalnie kierował tańcami, że nie było problemu z rytmem. Tańczyli niemal wszyscy. Nie zabrakło też konkursów dla uczestników, które przeprowadzone były z humorem, żartem i na luzie .W przerwach między zabawami można było korzystać z bufetu, który dzięki współpracy z Gminą Brzostek i staraniom rodziców został wyposażony w różnorodne smakołyki (owoce, ciasta, ciepłe i zimne napoje ...), oczywiście były również pączki, które są nieodłącznym elementem karnawału.
Co prawda kolejna zabawa dopiero za rok, ale my już w wolnej chwili snujmy pomysły czym zaskoczyć niektórych...
komentarzy: ()
data dodania: 2014-02-20

 
19 grudnia 2013r. w grupie dzieci 5-6 letnich miały miejsce niecodzienne warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez Panią Monikę Lemek z Referatu Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brzostku. Celem tego zajęcia było kształtowanie postaw proekologicznych poprzez promowanie i naukę selektywnej zbiórki odpadów, powtórnego wykorzystania surowców wtórnych oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec środowiska naturalnego. Pani Monika przygotowała dla dzieci bardzo dużo ciekawych pomocy – gry dydaktyczne, książeczki i kolorowanki. Sala wzbogaciła się także o ciekawe kosze na śmieci. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciu i wykazały się dużą wiedzą .
komentarzy: ()
data dodania: 2014-01-26

W czasie „Kolorowego tygodnia w przedszkolu” w grupie 3,4 latków dzieci mogły poznawać oraz utrwalać kolory. W każdy dzień tygodnia ubierały się w inne barwy świetnie przy tym się bawiąc.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-01-26

W miesiącu styczniu urodzinki obchodzili: Madzia, Kacperek i Jakubek. Jubilatom życzymy wszystkiego dobrego. Rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-01-26

komentarzy: ()
data dodania: 2014-01-26

Jak co roku tak i podczas tegorocznego 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieci z Przedszkola Publicznego w Brzostku włączają się w tę imprezę. Jako pierwsza wystąpiła Dominisia S. z grupy najmłodszej. Zaprezentowała wiersz pt.”Babcia od bajek, dziadek od zagadek”. Następnie wystąpiły dzieci 6 letnie śpiewając piosenki:Ania Sz. „Zima fajna jest”,Bartuś Cz. „Dobra zabawa”,Bartuś L. „Rodzinka”,Zuzia B. „Śniegowa samba”. Dziękujemy za miłe przyjęcie małych artystów oraz o gromkie oklaski.
komentarzy: ()
data dodania: 2014-01-12

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty czas, są to święta, na które czekamy z utęsknieniem, do których przygotowujemy się długo i starannie.

Dlatego dnia 19 grudnia odbył się niezwykły koncert pt.: „Spotkanie z kolędą”.  Został on zorganizowany i poprowadzony przez Panią Beatę Płaziak, która zaprosiła do udziału muzykujące rodziny naszych przedszkolaków. Dzieci mogły wysłuchać pięknych kolęd granych na takich instrumentach jak: akordeon, organy, gitara akustyczna, saksofon, kongi i marakasy. Kolędy zagrały i zaśpiewały rodziny Państwa Czechów, Lemków, Szczepaników, Sieńkowskich, Wójcików i Kwiatkowskich. W niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia przeniosła nas także Pani Alicja Czapla, która recytowała dzieciom wiersze o narodzeniu Jezusa. Potem był czas na podzielenie się opłatkiem i poczęstunek pierniczkami. Wszystkie chwile tego niezwykłego dnia uwieczniła Pani Ania Rozwadowska. Wszystkim rodzicom z całego serca dziękujemy za zaangażowanie w działalność   przedszkola, za życzliwość i wsparcie w naszych przedsięwzięciach.

komentarzy: ()
data dodania: 2013-12-31

6 grudnia- jak dobrze wiecie,
chodzę po świecie.
Dźwigam wór niezmordowanie
Każdy prezent dostanie.

A kiedy rozdam już prezenty
Wrócę do nieba uśmiechnięty!