Strona głowna  /  Galeria  /  "Mądre sówki" w bibliotece
"Mądre sówki" w bibliotece
data dodania: 2017-04-11

Temat kompleksowy w pierwszym tygodniu kwietnia w grupie „Mądre sówki”  brzmiał „Spotkanie z zaczarowanym światem książki”. W jego ramach przeprowadziłyśmy cykl zabaw, które były dobrą okazją do rozbudzenia w nich zainteresowań literaturą. W poniedziałek od rana w korytarzach (dolnym i górnym) można było zauważyć piękne „Kąciki książki” przygotowane przez nauczycielki naszego przedszkola. Na półkach znalazły się kolorowe książki, które dzieci przyniosły z domu i chciały podzielić się nimi z innymi. Wszystkie zajęcia w tym tygodniu skupiały się na wspaniałym świecie książek, dlatego też, 6 kwietnia grupa starszaków wyruszyła na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Brzostku. Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się z pracownikami Biblioteki – Panią Marysią i Panią Agnieszką, które przyjęły nas bardzo serdecznie. W trakcie pobytu w tym ciekawym miejscu dzieci zobaczyły zbiory książek równo ułożone na półkach i posegregowane tematycznie oraz alfabetycznie. Po poznaniu zasad funkcjonowania biblioteki Pani Marysia zaprosiła nas do czytelni, gdzie odczytała „Legendę o smoku Wawelskim”, a następnie zadała kilka zagadek, na które odpowiedzi udzielały chętne przedszkolaki. Na zakończenie tej ciekawej wycieczki dzieci wypożyczyły książkę pt. „Nela i tajemnice świata”, którą po przeczytaniu wspólnie pójdziemy i oddamy. Bardzo dziękujemy bibliotekarce – Pani Marysi Kawalec za miłe i serdeczne przyjęcie nas. Do zobaczenia!