Strona głowna  /  Galeria  /  Międzygrupowy turniej wiedzy o bezpieczeństwie
Międzygrupowy turniej wiedzy o bezpieczeństwie
data dodania: 2017-05-01

Od września ubiegłego roku nauczycielki w pracy dydaktycznej z wychowankami  realizowały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w codziennym funkcjonowaniu. Utrwalane były numery alarmowe poszczególnych służb ratunkowych, kształtowane wzorce zachowań w trudnych sytuacjach życiowych oraz organizowano zajęcia ze specjalistami w różnych dziedzinach, np. Pani policjantka, Pan ratownik, Pani pielęgniarka czy Panowie strażacy. Podsumowaniem zgromadzonej przez dzieci wiedzy i umiejętności był międzygrupowy konkurs „Bezpieczny przedszkolak”, który odbył się 27 kwietnia b.r. W rywalizacji wzięły udział wszystkie dzieci. Trójka przedstawicieli każdej grupy wiekowej zmagała się z licznymi zadaniami, mającymi na celu zweryfikowanie trafności posiadanych wiadomości. Ponadto zespoły prezentowały się wspólnie w przygotowanej piosence oraz  wierszu związanym z przewodnim tematem całego przedsięwzięcia. Poczynania przedszkolaków zostały oceniane przez specjalną komisję, w skład której wchodzili: Pani dyrektor przedszkola – Dorota Nawracaj, Pani policjantka – Magdalena Stasiak, a także Pan strażak – Jarosław Klich. Po podliczeniu punktów wyłoniona zwycięzców. Bezkonkurencyjna okazała się grupa „Mądrych sówek”, która zajęła I miejsce, kolejnymi laureatami byli: „Mali badacze”, „Leśne skrzaty”, i „Słoneczka”, przypadło im II miejsce. Na podium stanęła także grupa „Pszczółek” z III miejscem.  Dzieci nagrodzono dyplomami, kamizelkami i znaczkami odblaskowymi, puzzlami i słodyczami.  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia turnieju w naszym przedszkolu.

Strona: 1 2 3