Strona głowna  /  Galeria  /  "Mądre sówki" wiedzą dużo o miodzie
"Mądre sówki" wiedzą dużo o miodzie
data dodania: 2017-05-15

Dzieci z grupy najstarszej przez siedem dni przerabiając temat kompleksowy: „Jemy miód na zdrowie” uzupełniły i poszerzyły swoje wiadomości na temat: „Jakie znaczenie dla ludzi i środowiska przyrodniczego mają pszczoły?”. Poprzez zajęcia: umysłowe, muzyczne, plastyczne dzieci zdobyły wiele cennych informacji oraz uzyskały odpowiedź na nurtujące ich pytania. Starszaki chętnie eksperymentowały w naszym grupowym laboratorium, kosztowały różnorodne odmiany miodu oraz zapoznały się ze zdrowotnymi i odżywczymi właściwościami tego cennego daru od natury. Inną bardzo ciekawą formą zdobycia wiedzy okazała się wycieczka do sklepu zielarskiego w Brzostku, podczas której pani ekspedientka udzieliła wyczerpujących informacji na temat: rodzajów miodu, ich walorów zdrowotnych oraz miejsca ich zakupu. Wspaniałymi gośćmi w naszej sali okazały „Pszczółki” dzieci 3-letnie, które odwiedziły nas wraz z panią wychowawczynią pięknie ubrane w stroje pszczółek. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności przed młodszymi koleżankami i kolegami, wykazując się bardzo dużą wiedzą. Został również zaprojektowany strój pszczelarza przez dzieci 6-letnie. Wszyscy chętnie bawili się do słów i melodii piosenki śpiewanej przez Z. Wodeckiego pt: „Pszczółka Maja”. Na koniec dziewczynki z grupy „Mądre sówki” przygotowały słodki poczęstunek „Chrupki w miodzie”. Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika: „Kraina miodem płynąca”. Zachęcam do spożywania miodu dla zdrowia i urody. Smacznego!!!

Strona: 1 2 3