Strona głowna  /  Galeria  /  Zakończenie roku w grupie "Mądre sówki"
Zakończenie roku w grupie "Mądre sówki"
data dodania: 2017-07-07

Już od tysięcy lat ludzkość zafascynowana była fenomenem upływu czasu. Jednym z najbardziej kłopotliwych pytań, pojawiających się podczas marzycielskiego zapatrzenia na gwiazdy było odgadnięcie możliwości poskromienia czasu i sprawienia, by choć o kilka chwil móc powrócić w przeszłość i dłużej cieszyć się z szalonych lat młodości. Jego bolesny nieokiełznany jak do tej pory upływ objął swym ramieniem również nasze brzosteckie przedszkole. Pomimo to w przedostatnim tygodniu czerwca przedszkolaki podjęły waleczną próbę zatrzymania go i wspólnie z rodzicami uroczyście pożegnały rok szkolny 2016/2017. Podczas występów poszczególne grupy: „Pszczółki”, „Słoneczka”, „Leśne Skrzaty”, „Mali Badacze” oraz „Mądre Sówki” przywołały czar wspomnień swoich pierwszych dni w Przedszkolu, często skropionych łzami rozstania, ale też promiennymi uśmiechami i wspólnych zabaw. Szczególnie wzruszający okazał się występ najstarszej grupy przedszkolnej – „Mądrych Sówek”, której członkowie żegnali się po raz ostatni z przedszkolem i przypomnieli, że są już w pełni gotowi do wyruszenia w dalszą drogę edukacji. Niczym wehikuł czasu, nagle przed oczami ujrzeliśmy najmłodszych reprezentantów „Mądrych Sówek”, radośnie podskakujących na scenie i machających do rodziców podczas swojego pierwszego występu przed publicznością. W oczach nauczycielek Przedszkola dostrzec można było wzruszenie, kiedy dzieci dziękowały im w piosenkach i wierszach za opiekę i serce, które wkładały codziennie w ich wychowanie oraz za ukazywanie zasad prawego życia, kochania całym sobą i prawdziwego przebaczania. „Mądre Sówki” przyrzekły uroczyście żyć pięknie i mądrze, by ponownie za 20 lat odwiedzić nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że ich „drugie mamy” nie będą musiały czekać tak długo na ich wizytę. To właśnie one, a w szczególności Pani Dyrektor, która czujnym okiem bacznie obserwowała rozwój każdego dziecka, były mentorami, drogowskazami, pomocą, wsparciem, przyjacielem, a przede wszystkim bezpieczeństwem. Po krótkiej inscenizacji, Mądre Sówki osobiście podziękowały swoim wychowawczyniom, wręczając im kwiaty i szepcząc słowa podziękowania. Pomimo bólu rozstania w sercach każdego kwitła nadzieja ponownego spotkania i pamięci.

Czas został zatrzymany, wspomnienia odżyły na nowo. Kolejny raz przekonaliśmy się, że to właśnie najmniejsi wędrowcy – dzieci potrafią patrzeć na świat poprzez pryzmat bajkowej magii i przełamywać prawa fizyki mocą swoich słów oraz szczerym uczuciem miłości. Życzymy, aby w swojej wędrówce oprócz szkolnych książek i przyborów nie zapomniały nigdy o małej sakiewce pełnej przedszkolnych skarbów – zasad, które pomogą im przejść przez życie tak, aby nigdy nie żałować i kochać je jeszcze mocniej.

Grono „Mądrych Sówek” postanowiło podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na temat swojego pobytu w Przedszkolu:

Jakie jest twoje najmilsze wspomnienie z Przedszkola? Co najchętniej pokazałbyś/pokazałabyś koleżance/koledze?

Najmilsze wspomnienie, gdy Pani się do nas uśmiechała, pocieszała, zabawa w strażaków. Spacery były fajne. Ciekawe zajęcia. Pokazałbym salę do ćwiczeń, zabawki, gry. Pokazałabym kącik lalek, puzzle, książeczki i autka.

Jaka potrawa najbardziej Ci smakowała?

Płatki na mleku, rosół z makaronem, pierogi ruskie, kompot, słodkie bułeczki…

W co najchętniej bawiłeś się razem z Panią i kolegami/koleżankami?

Z Panią lubiłam/em bawić się w: „Siała baba mak…”, „W ciemnej piwnicy”, „Mało nas”, „Piłka parzy”, „Chodzi lisek koło drogi”, „ćwiczenia poranne przed śniadaniem”, „lubiłam jeździć z Panią na występy”.

Z koleżankami/kolegami: „budować labirynty z klocków drewnianych, w kuchni i kąciku fryzjerskim, układać puzzle, bawić się z koleżankami w rodzinę, a z kolegami grać na komputerze, na placu zabaw – z koleżankami.

Strona: 1 2 3 4 5 6