Strona głowna  /  Galeria  /  "Gwiazdki" robią sok marchewkowo-jabłkowy
"Gwiazdki" robią sok marchewkowo-jabłkowy
data dodania: 2017-11-12

W okresie późnej jesieni domowe spiżarnie zapełniają się plonami z ogrodów. Realizując temat kompleksowy „Robimy zapasy-przygotowujemy się do nadejścia zimy” dzieci poznały sposób przygotowywania przetworów: kompotów, dżemów, sałatek, soków. Jak wiadomo najlepiej poznajemy świat przez doświadczenie. Poprzez zabawę dzieci zdobyły nowe wiadomości, odkryły ciekawe smaki. Dziś tzn. 10 listopada wykonały przy pomocy pań nauczycielek pyszny sok marchwiowo-jabłkowy. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak wiele radości sprawiają naszym maluchom zajęcia kulinarne. Każde dziecko trzymało w rączce swój kubek, a pani rozlewała pyszny sok pomarańczowy oraz napój wykonany z jabłek i marchewki, które gwiazdeczki przyniosły w tym dniu do przedszkola. Dzieciaczki piły sok z wielkim apetytem, prosiły o dolewkę, taki był pyszny, bo najbardziej smakuje to, co sami zrobimy.

Strona: 1 2