Wizyta psa terapeuty u Pszczółek i Słoneczek - Przedszkole w Brzostku
Strona głowna  /  Galeria  /  Wizyta psa terapeuty u "Pszczółek" i "Słoneczek"
Wizyta psa terapeuty u "Pszczółek" i "Słoneczek"
data dodania: 2017-12-17

13 grudnia 2017 roku w grupie „ Pszczółki” i „ Słoneczka” zostały zorganizowane zajęcia z psem terapeutycznym- Szinuka. Opiekunem Szini jest Pani Ewa Wójcik – nauczyciel, dogoterapeuta, instruktor szkolenia psów. Dzięki spotkaniu dzieci poszerzyły wiedzę o świecie zwierząt, jednocześnie rozwijając empatię i poczucie odpowiedzialności. Poznały również zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Każde chętne dziecko miało okazję pogłaskać pupila, dać mu jeść, pić oraz poczesać go. Szinuka wraz ze swoją opiekunką zadbały również o to, aby zajęcia nie były tylko w formie siedzącej. Wszyscy wspólnie bawili się w znane zabawy takie jak np. „Pociąg” (podczas której Szini była lokomotywą) czy „Na dywanie siedzi pies” (dzieci naśladowały psa: turlanie, siad, leżenie itp.). Zajęcia te były organizowane w ramach akcji „Pomóż psu przetrwać zimę”. Dlatego też, w naszym przedszkolu dwa tygodnie wcześniej została ogłoszona zbiórka rzeczy nowych i używanych dla psów porzuconych z OTOZ Animals w Krośnie. Dzieci wraz z rodzicami bardzo licznie włączyły się w akcję, dzięki której zebraliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy, różne przekąski, smycze, koce oraz miski. Przedszkolaki wszystkie dary złożyły na ręce Pani Ewy, która przekazała je do przytuliska. Zajęcia te dały wszystkim przedszkolakom wiele radości, były pouczające i relaksujące. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za profesjonalne przygotowanie zajęć, a w szczególności Szini, która wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych buziach. Było to nasze pierwsze spotkanie z Szinuką, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Strona: 1 2