Strona głowna  /  PLAN WSPÓŁPRACY

PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Forma współpracy

Osoba odpowiedzialna

Zebranie grupowe i ogólne z rodzicami. Zapoznanie rodziców ze statutem, prawami i obowiązkami rodziców, ofertą zajęć dodatkowych. Wybory do Rady Rodziców
i rad oddziałowych.

Wychowawcy grup

Zajęcia otwarte i zebrania grupowe. Umożliwienie rodzicom obserwacji własnego dziecka na tle grupy. Rozmowy z nauczycielem w celu rozwiązania bieżących problemów i spraw, pedagogizacja.

Pasowanie na przedszkolaka. Włączenie rodziców
w przygotowanie upominków, strojów, itp.

Beata Barbarzak

Pomoc nauczyciela

Wyjazd dzieci 5 i 6 letnich do  Trzcinicy „Karpacka Troja” oraz do filharmonii celem poszerzania doświadczeń kulturalnych. Włączenie rodziców do opieki nad dziećmi w czasie podróży.

I semestr

Róża Liana

Małgorzta Śliż

Kontakty indywidualne. Przedstawienie rodzicom wyników wstępnej diagnozy przedszkolnej, wybranie kierunku pracy z dzieckiem.

Logopeda

Zabawa Andrzejkowa dla dzieci. Włączenie rodziców
 w organizację imprezy.

Nauczycielki grup

Kolędowanie z regionalną Kapelą Ludową Zastawnych. Wspólne świętowanie, pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Anna Furman-Michalak

„Przyjedź Św. Mikołaju”. Zaangażowanie rodziców przy  zakupie i pakowaniu prezentów.

Dzień Babci i Dziadka. Zaangażowanie rodziców
w przygotowanie strojów i scenografii do przedstawienia. Pomoc w przygotowanie poczęstunku.

Wszyscy nauczyciele

Zabawa karnawałowa dla dzieci i rodziców. Włączenie rodziców w przygotowanie strojów i poczęstunku.

Nauczycielki grup

Zajęcie otwarte połączone z zebraniem grupowym. Obserwacja dziecka na tle grupy, pedagogizacja rodziców, bieżące sprawy z życia grupy.

Nauczycielki grup

Kontakty indywidualne. Przekazanie rodzicom wyników obserwacji i  diagnozy końcowej, pisemnej informacji
o gotowości dzieci 5 i 6 letnich do podjęcia nauki
 w szkole.

Logopeda

Dzień Mamy, Taty i Dziecka.  Integracja środowiska  rodzinnego i przedszkolnego.

Maj/Czerwiec

Wychowawcy

Wycieczka autokarowa do wybranego przez rodziców miejsca. Aktywna forma spędzania wolnego czasu.

Dyrektor

Spektakl słowno-muzyczny „Pożegnanie przedszkola”. Zaangażowanie rodziców w zakup upominków na pożegnanie sześciolatków.

Małgorzta Śliż

Spotkanie z psychologiem PPP w Dębicy według zdiagnozowanych potrzeb rodziców i nauczycieli.

W ciągu roku

Dyrektor

Wystawy prac dzieci. Wystawy bieżące w celu zapoznania rodziców z umiejętnościami plastycznymi dzieci.

Nauczycielki  grup

Tablica informacyjna dla rodziców. Prezentowanie wiadomości i ciekawostek z pracy przedszkola, hasła wychowawcze, zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze na każdy miesiąc, teksty piosenek, wierszy itp.

Wychowawcy grup

Strona WWW przedszkola. Upowszechnianie osiągnięć dzieci i placówki w szerszym środowisku.

Beata Barbarzak

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-27