PLAN WSPÓŁPRACY - Przedszkole w Brzostku

PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Forma współpracy

Osoba odpowiedzialna

Zebranie grupowe i ogólne z rodzicami. Zapoznanie rodziców ze statutem, prawami i obowiązkami rodziców, ofertą zajęć dodatkowych. Wybory do Rady Rodziców
i rad oddziałowych.

Wychowawcy grup

Zajęcia otwarte i zebrania grupowe. Umożliwienie rodzicom obserwacji własnego dziecka na tle grupy. Rozmowy z nauczycielem w celu rozwiązania bieżących problemów i spraw, pedagogizacja.

Nauczycielki grup

Pasowanie na przedszkolaka – włączenie rodziców
w przygotowanie upominków, strojów, itp.

Beata Płaziak

Pomoc nauczyciela

Wyjazd dzieci 5 i 6 letnich do teatru w Tarnowie na sztukę ukazującą właściwe wzorce zdrowotne. Włączenie rodziców do opieki nad dziećmi w czasie podróży.

Bożena Cholewiak

Kontakty indywidualne – przedstawienie rodzicom wyników wstępnej diagnozy przedszkolnej, wybranie kierunku pracy z dzieckiem.

Wychowawcy,

logopeda

Zabawa Andrzejkowa dla dzieci - włączenie rodziców
 w organizację imprezy.

Nauczycielki grup

Spotkanie wigilijne – wspólne świętowanie.

Beata Barbarzak

„Przyjedź św. Mikołaju”. Zaangażowanie rodziców przy  zakupie i pakowaniu prezentów.

Dzień Babci i Dziadka. Zaangażowanie rodziców
 w przygotowanie strojów i scenografii do przedstawienia. Pomoc w przygotowanie poczęstunku.

Wszyscy nauczyciele

Zabawa karnawałowa dla dzieci i rodziców. Włączenie rodziców w przygotowanie strojów i poczęstunku.

Nauczycielki grup

Zajęcie otwarte połączone z zebraniem grupowym – obserwacja dziecka na tle grupy, pedagogizacja rodziców, bieżące sprawy z życia grupy.

Nauczycielki grup

Kontakty indywidualne – przekazanie rodzicom wyników obserwacji i  diagnozy końcowej, pisemnej informacji
 o gotowości dzieci 5 i 6 letnich do podjęcia nauki
 w szkole.

Wychowawcy,

logopeda

Dzień Mamy, Taty i Dziecka – integracja środowiska  rodzinnego i przedszkolnego.

Maj/czerwiec

Wychowawcy

Wycieczka autokarowa do wybranego przez rodziców miejsca. Aktywna forma spędzania wolnego czasu.

Dyrektor

Spektakl słowno-muzyczny „Pożegnanie przedszkola”. Zaangażowanie rodziców w zakup upominków na pożegnanie sześciolatków.

Wychowawcy grup

Spotkanie z psychologiem PPP w Dębicy według zdiagnozowanych potrzeb rodziców i nauczycieli.

W ciągu roku

Dyrektor

Wystawy prac dzieci. Wystawy bieżące w celu zapoznania rodziców z umiejętnościami plastycznymi dzieci.

Nauczycielki  grup

Tablica informacyjna dla rodziców. Prezentowanie wiadomości i ciekawostek z pracy przedszkola, hasła wychowawcze, zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na każdy miesiąc, teksty piosenek, wierszy itp.

Strona WWW przedszkola. Upowszechnianie osiągnięć
w szerszym środowisku.