Strona głowna  /  Galeria  /  Zajęcia otwarte w grupie "Słoneczka"
Zajęcia otwarte w grupie "Słoneczka"
data dodania: 2018-10-25

Tematem zajęcia otwartego dla rodziców były ćwiczenia słuchowo-językowe z wykorzystaniem wiersza „Elfiki”. Przedszkolaki wyodrębniały głoski w słowach, dokonywały analizy sylabowej, budowały zdania, wzbogacały słownictwo. Została wprowadzona nowa litera e, E w oparciu o wyraz podstawowy, dzieci tworzyły jego model wskazując samogłoski, utrwalały kształt wodząc palcem po wzorze, pisząc w powietrzu i na tacce z piaskiem. Zadania przeplatane były zabawami ruchowymi, które integrowały, kształtowały orientację w przestrzeni i w schemacie ciała oraz utrwalały poznane wcześniej litery. Dzieci cały czas brały aktywny udział i dzielnie wykonywały stawiane polecenia pod okiem swoich rodziców, którzy dodawali otuchy, a w razie potrzeby wspierali. Na zakończenie dziewczynki i chłopcy wykonali pracę plastyczną „Elfiki” wg własnego projektu.