Strona głowna  /  Aktualności

AKTUALNOŚCI

Każdy rodzic pragnie tego co najlepsze dla swoich dzieci. Jednak postrzeganie tego czym jest ta najlepsza rzecz bywa skrajnie różne. Jedni pragną doskonałej edukacji i są gotowi poświęcić swoje marzenia, aby móc zapłacić za najlepsze szkoły i zajęcia. Inni chcą dać dziecku najdroższe zabawki, najlepsze gadżety i najładniejsze ubrania, gdyż mają poczucie, że to właśnie tego zabrakło im samym w młodości.

Jeśli chcecie, aby dzieci mogły cieszyć się w przyszłości szczęśliwym życiem oraz zdrowiem fizycznym i psychicznym, spróbujmy podarować im lepszą przyszłość. Zadbajmy o czyste plaże i lasy, oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi, empatię wobec innych ludzi
i stworzeń.

Oto dziesięć rzeczy które możesz robić razem z dzieckiem, aby na całe życie zaszczepić mu ekologiczne nawyki i poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat.

1. Segregujcie śmieci – dzisiaj to dobra zabawa, a nawyk zostanie na całe życie.

2. Nazywajcie gatunki roślin i zwierząt – trudno troszczyć się i szanować coś, czego się nie zna.

3. Kupujcie odpowiedzialnie – wybierajcie produkty lokalne, wytwarzane etycznie, certyfikowane, a jeśli się uda może nawet własnej produkcji?

4. Oszczędzajcie wodę – zakręcanie kranu w czasie mycia zębów naprawdę ma sens.

5. Uprawiajcie wspólnie rośliny warzywa, owoce, zioła albo kwiaty, w zależności od miejsca jakim dysponujecie.

6. Bierzcie udział w piknikach ekologicznych dziecko zyska poczucie, że nie jesteście jedynymi dla których ekologia jest ważna.

7. Twórzcie zabawki upcyklingowe – wycinanki ze ścinków, domki z pustych opakowań, instrumenty z butelek…

8. Ograniczcie używanie plastikowych słomek i sztućców oraz jednorazowej zastawy.

9. Nie kupujcie napojów w plastikowych butelkach – zabierajcie na spacer, do szkoły
i pracy wodę w bidonie.

10. Świadomie spędzajcie czas na świeżym powietrzu nowe technologie skutecznie odciągają dzieci od kontaktu z naturą.

Możesz opowiadać dziecku niezliczone historie, pokazywać filmy, pouczać, edukować i wymagać, jednak na nic się to zda, jeżeli swoją postawą
i zachowaniem nie dasz przykładu. Dziecko uczy się robiąc to, co Ty robisz. Żadne gadanie nie zastąpi odpowiedzialnego działania.

W prezencie na Dzień Dziecka podaruj wszystkim dzieciom na świecie Twoje zaangażowanie w tworzenie dla nich lepszego świata. Pozostaw Ziemię
w lepszym stanie, niż ją zastałeś.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-30 13:29:08