Wizyta Pana podleśniczego - Przedszkole w Brzostku
data dodania: 2017-10-15

Uczmy miłości do przyrody,

uczmy spostrzegać jej piękno,

cieszyć się nim i podziwiać je,

a jednocześnie przestrzegajmy dzieci,

by tego piękna bezmyślnie nie niszczyły.”

H. Zdzitowiecka

Dnia 12.10.2017 r. z inicjatywy Pani Anny Furman- Michalak nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pan podleśniczy Łukasz Kucharski. Dzieci z grupy „Słoneczka” oraz „Pszczółki” miały możliwość poszerzyć wiadomości na temat wykonywanego zawodu oraz zwyczajów panujących w lesie. Pan Łukasz w sposób bardzo ciekawy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich potrzebach i zwyczajach. O tym, że człowiek jest gościem w lesie i musimy szanować zwyczaje zwierząt leśnych. Dzieci poznały zasady zachowania się w lesie oraz dowiedziały się, w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Pan podleśniczy zainteresował przedszkolaki swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje wyświetlane na tablicy interaktywnej. Poza tym, dzieci miały możliwość dotknąć, potrzymać prawdziwe rogi oraz narzędzia, które są wykorzystywane w pracy leśnika (przyrząd mierniczy, przyrząd do znakowania). Dzięki tym zajęciom, dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Wszyscy serdecznie podziękowaliśmy panu Łukaszowi za owocne spotkanie i obdarowaliśmy go kwiatkiem wykonanym w przedszkolu.