Strona głowna  /  Galeria  /  Dentysta w przedszkolu
Dentysta w przedszkolu
data dodania: 2017-10-24

W dniu 19.10.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią stomatolog Joanną Sucheta oraz pomocą dentystyczną Pauliną Czarnecką. Dzieci z grupy "Pszczółki" oraz "Leśne skrzaty" miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca dentysty, dlaczego jej ubiór jest biały, jakie używa przedmioty w swojej pracy, co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, która jest własnością przedszkola. W drugiej części spotkania chętne dzieci zadawały pytania pani stomatolog, na które dostały wyczerpującej odpowiedzi. Kiedy już wszyscy wiedzieli jak prawidłowo dbać o zęby, panie rozdały wszystkim przedszkolakom medale – naklejki, kolorowanki oraz dyplomy „Czystego Ząbka”. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy paniom za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby i chętnego odwiedzania stomatologa.

Strona: 1 2