Strona głowna  /  Galeria  /  Hej góry nasze góry
Hej góry nasze góry
data dodania: 2019-03-05

Dzieci z grupy „Gwiazdki” miały możliwość poszerzyć swoje wiadomości na temat gór podczas przerabiania tematu kompleksowego opracowanego metodą projektu: „Hej góry nasze góry”. Wspólnie z dziećmi została stworzona mapa skojarzeń do słowa „góry”, odbyło się spotkanie z ekspertem panią Ewą i jej córką Milenką, które pochodzą ze Szczawnicy. Pani Ewa w stroju góralskim w ciekawy sposób opowiedziała o życiu, tradycjach, zwyczajach i potrawach górali. Wspólnie z dziećmi wykonała przysmak góralski – ziemniaczane placuszki tzw. moskole. Dzieci były również na wycieczce w pracowni Państwa Renaty i Zbigniewa, gdzie wspólnie z właścicielami upiekły placek ze śliwkami i borówkami. Placki te królują na stołach u górali. „Gwiazdki” poznały gwarę, folklor góralski, chętnie słuchały opowiadań, legend i wierszy. Zdobyte wiadomości o tematyce góralskiej i taniec „Trojek” zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi na zakończenie projektu. Nie zabrakło również przysmaków góralskich w postaci serów owczych, które dzieci chętnie degustowały. Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji tego projektu: Pani Dyrektor, Rodzicom, Pani Ekspert i Właścicielom cukierni.

Strona: 1 2