To takie proste!
Przedszkole w Brzostku
Strona głowna  /  Galeria
 galeria
 
  
 
 
 
 
GALERIA

Nareszcie nadszedł wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, w którym te grzeczne otrzymują prezenty od wspaniałego Św. Mikołaja. Również i tak stało się w brzosteckim przedszkolu. Każda grupa wiekowa miała okazję zaprezentować własne możliwości wokalne w podzięce za otrzymane prezenty.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-12-04

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze zachowanie i postępowanie ma  ogromne znaczenie, szczególnie w zetknięciu z innymi. Doskonale w uświadomieniu tej prawdy pomogli nam aktorzy prezentujący słowno-muzyczne przedstawienie pt.: „Baśń zimowa”. Dostrzeżony morał pozwolił dzieciom zastanowić się na tym, co tak naprawdę jest dobre i właściwe.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-12-04

To już tradycja, że na początku roku szkolnego dzieci nowoprzyjęte do Przedszkola w Brzostku są pasowane na pełnoprawnego przedszkolaka. Dla całej społeczności przedszkolnej, ale również dla rodziców  i dziecka jest to bardzo ważna chwila. Miało to miejsce 28.11.2019; i dlatego ten dzień można zaliczyć do wyjątkowych. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały również ich „misiowe” stroje oraz ciekawa scenografia. Uroczystość pasowania to czas z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkie dzieci i ich rodziców, ponieważ jest  pierwszym tak ważnym i poważnym debiutem dzieci z najmłodszej grupy. „Pasowanie na przedszkolaka” ma symbolizować przyjęcie malucha do społeczności przedszkolnej. Dzieci od wielu dni pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek, wierszyków i tańców. Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale. Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci  złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania olbrzymią kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor Dorota Nawracaj. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę. Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny,  ale jak ważny dla malucha dzień w przedszkolu. Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości, dla wszystkich jej uczestników, stały się początkiem kilkuletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola.   

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-29

W piątek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z wykorzystaniem przedmiotów, które z pozoru wydają się nam niepotrzebne. Pomysłowość i precyzja wykonania wprowadziła każdego w zachwyt, a jednoznaczne wskazanie laureatów okazało się bardzo trudne. Pięknie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i dostarczenie do przedszkola 55 prac.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-29

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że aby zatroszczyć się o swój organizm należy zacząć od prawidłowego odżywiania. W związku z tym przygotowaliśmy pyszne i pełne witamin szaszłyki owocowe. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-28

We wszystkich grupach wiekowych czwartek stał się dniem wypełnionym świetnym humorem, doskonałą zabawą z jednoczesnym kosztowaniem samodzielnie przygotowanych smakołyków. Wspaniała atmosfera, jaką udało się wytworzyć udzieliła się każdemu.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-28

Z uwagi na zbliżającą się wizytę Św. Mikołaja w przedszkolu dzieci z grupy 4,5-latków postanowiły przypomnieć mu, jakich prezentów oczekują. Specjalnie przygotowane listy zostały osobiście dostarczone do budynku poczty. Dziękujemy przyjmującym nas urzędnikom za poświęcony czas i zaopiekowanie się nadaną korespondencją.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-27

W listopadzie w przedszkolu swoje urodziny obchodzili:

- grupa „Biedronki”: Nikola Sz., Paweł Dz. i Adrian K. 

- grupa „Pszczółki”: Nikola Sz., Amelia S. oraz Przemysław Cz. 

- grupa „Słoneczka”: Anna S. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-22

Dzieci z grupy „Gwiazdki” chętnie bawiły się w piękny jesienny dzień korzystając z chusty animacyjnej i piłek na placu obok Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzostku im. Jana Pawła II. Zachęcamy wszyskich do przebywania na świeżym powietrzu, dotleniając swój organizm. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-22

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach praktycznych związanych z opieką nad domowymi ulubieńcami, najwierniejszymi przyjaciółmi - zwierzętami. Dzięki uprzejmości Pani weterynarz Dagmary Wojnarowskiej, która była naszym specjalnym gościem, dzieci poznały sposoby aplikacji lekarstw, możliwości przeprowadzenia wstępnych badań oraz podstawowe rodzaje zachowań w razie ataku groźnego psa. Wierzymy że zdobyta wiedza i umiejętności na zawsze pozostaną w ich pamięci.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-14

Dzieci z grupy 4,5-latków w celu pielęgnowania relacji koleżeńskich oraz doskonalenia umiejętności współdziałania w zespole z aprobatą zaakceptowały propozycje przygotowania ciastek. Od pierwszych minut zajęć przedszkolaki ochoczo podjęły przydzielone im obowiązki. Finalizacja związana z degustacją przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Po prostu było pysznie. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-08

Dzieci z każdej grupy wiekowej wzięły udział w zabawach ruchowych kształtujących koordynacje wzrokową, słuchową, orientacje w przestrzeni oraz w schemacie własnego ciała. Towarzyszyły nam pozytywne emocje, które wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-07

W tym tygodniu w przedszkolu wracamy do kart historii, na których zapisane zostały wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także staramy się uzmysłowić dzieciom jak ogromny trud zosłał włożony w odbudowę polskiej państwowości. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-06

Zapraszamy do obejrzenia wnętrza budynku oraz obejścia wokół Przedszkola w Brzostku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-11-02

W dniach 21-25.10.2019 r. w ramach tematu kompleksowego „Co z czego otrzymujemy” w grupie „Pszczółki”  odbył się tydzień bez zabawek.  Innowacja pedagogiczna miała na celu uczyć dzieci bawić się bez zabawek. „Pszczółki” doskonale sobie z tym poradziły, własnoręcznie zrobiły sobie zabawki, wykorzystując różne surowce wtórne. Budowały domki, tworzyły kukiełki, samochody, pociąg, klocki, jak również  bawiły się własnoręcznie zrobioną ciastoliną. Pobudzały wyobraźnie, kreatywność, współdziałały ze sobą wzmacniając więzi koleżeńskie.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-29

Dzięki uprzejmości Pana doktora, a zarazem poety Jerzego Gronkiewicza, brzosteckie przedszkolaki wzięły udział w zajęcia muzyczno-poetyckich. Z zachwytem wsłuchiwały się w tekst prezentowanych wierszy, a także współtworzyły linie melodyczne do śpiewanych wspólnie piosenek.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-28

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-27

W grupie „Pszczółki ” 23.10.2019 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat: „Podróż do krainy Czystolandii”. Celem zajęcia było dostarczenie wiadomości na temat przyczyn zanieczyszczania środowiska oraz sposobów zapobiegania tym zanieczyszczeniom. Kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, wdrażanie do dbałości o otaczającą nas przyrodę oraz jej ochronę. Stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu mowy i myślenia oraz kształcenie umiejętności eksponowania doświadczeń i doznań wewnętrznych za pomocą ruchu kreatywnego.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-24

W grupie „Gwizdki” 17.10.2019 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat: „Ekologia wokół nas - zintegrowane  zabawy dydaktyczne rozwijające zainteresowania przyrodnicze”. Dzieci  podczas zajęć wyrabiały poczucie odpowiedzialności za środowisko, odpowiadały na pytania zadawane przez nauczycielkę, śpiewały piosenki, segregowały odpady. Na koniec wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną pt. „Ekoludek, przyjaciel przyrody”. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciach.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-21

Temat zajęć otwartych dla rodziców brzmiał następująco: „Woda - źródło życia”. Poprzez wykorzystane pomoce dydaktyczne dzieci poznały proces powstawania deszczu (obieg wody w przyrodzie), poszerzyły swoja wiedzę związaną z możliwościami oszczędzania wody w gospodarstwach domowych i codziennym funkcjonowaniu, wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych, a także przeprowadziły doświadczenie (tworzenie pary wodnej) z jednoczesnym formułowaniem wniosków. Następnie wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną wykorzystując plastikowe butelki. Panująca atmosfera była bardzo miła i przyjazna. Pięknie dziękuję Państwu za zaangażowanie i obecność. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-21

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-18

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-17

W październiku w przedszkolu swoje urodziny obchodzili:

- grupa „Misie”: Aniela M., Gabriel M., Szymon B. oraz Igor S. 

- grupa „Gwiazdki”: Ewa W. i Olaf K.  

- grupa „Pszczółki”: Magdalena N., Amelia Z. i Jakub M.

- grupa „Słoneczka”: Filip J. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-16

Polska złota jesień, skąpana w promieniach słońca, tknęła pozytywną dawkę energii w uczestników wycieczki do Folusza, zorganizowanej dla przedszkolaków, ich rodzin oraz nauczycieli i wychowawców poszczególnych grup wiekowych. Mięliśmy okazję maszerować szlakiem Magurskiego Parku Narodowego prowadzącym do Diablego Kamienia, następnie dzieci z wielką chęcią skorzystały z atrakcji placu zabaw oferowanych przez Centrum Rekreacji i Edukacji Ekologicznej. Zwieńczeniem wspólnego, integracyjnego wyjazdu było ognisko.   

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-12

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-10

Dzieci z grupy 4 i 5-latków w trakcie wzbogacania wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania oraz wyrabiania pozytywnych wzorców kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków samodzielnie przygotowały chłodnik warzywny. Zaangażowanie i chęć współdziałania dostarczyła wszystkim dużo pozytywnych emocji. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-06

Dzieci z grup „Biedronki” i „Pszczółki” spędziły słoneczne, październikowe przedpołudnie w sadzie. Kosztowały znajdujących się w nim owoców m.in.: malin, jabłek, winogrona. Pomagały również w pracach porządkowych, a zarazem poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą, doświadczając jak cenna jest dla nas fauna i flora. Serdecznie dziękujemy Pani Bożence Cholewiak za gościnę i poświęcony nam czas.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-02

Przedszkolaki z najmłodszej grupy wiekowej wraz z początkiem jesieni poznają kolorowy świat owocowo-warzywny. Jednocześnie dowiadują się jak wiele witamin znajduje się w ich wnętrzu i dlaczego warto przynajmniej raz dziennie dostarczyć je organizmowi. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-02

Maluszki, które po raz pierwszy znalazły się w przedszkolnych murach każdego dnia wykazują się dużą odwagą. Tak było również wtedy, gdy w sali pojawili się kominiarze. Panowie w swoich strojach wywołali spore zainteresowanie.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-10-02

We wrześniu w przedszkolu swoje urodziny obchodzili:

- grupa „Misie”: Jakub Z., Wiktoria Ż., Franciszek J., Bartosz N., Hanna S., Filip Sz. oraz Aleksander W. 

- grupa „Biedronki”: Zofia K. i Zofia M. 

- grupa „Gwiazdki”: Lena P., Marlena B., Dominik Sz., a także Maksymilian G. 

- grupa „Pszczółki”: Wiktoria L., Filip D., Maja O., Julia Cz. i Tomasz S. 

- grupa „Słoneczka”: Wiktoria F. i Gabriela G. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-09-24

Dzieci z grupy 4 i 5-latków w celu pogłębienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, prawidłowego poruszania się po ulicy oraz uzasadnionego używania numerów alarmowych odwiedziły policjantów z brzosteckiego komisariatu. Dzięki uprzejmości Panów: komendanta podinsp. Mirosława Więcka oraz asp. sztab. Jerzego Wojnara, który był naszym „przewodnikiem”, przedszkolaki miały możliwość poznać miejsce pracy funkcjonariuszy, a także z uwagą wysłuchać przygotowanej prelekcji. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i zorganizowanie atrakcyjnych zajęć.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-09-22

Dzieci z grupy „Biedronki” poznały wyposażenia apteczki oraz dowiedziały się w jaki sposób należy z niego korzystać. Z uwagi na rangę przypisywaną przestrzeganiu zasada bezpieczeństwa , a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy, poprzez zajęcia praktyczne kształtujemy u przedszkolaków postawę okazywania potrzebującym bezinteresownego wsparcia. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za poświęcony nam czas, wzbogacenie doświadczenia i poszerzenie wiadomości.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-09-18