To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria
 galeria
 
  
 
 
 
 
GALERIA
komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-21

W II półroczu dzieci z grupy „Gwiazdki” zdobywały czerwone kropeczki za zachowanie się podczas zajęć, spacerów, zabaw i posiłków. Wszystkie bardzo się starały, ale nie każdemu wyszło najlepiej. Najwięcej czerwonych kropeczek zdobyły: Aleksandra Ł., Lena P., Oliwia P., Antonina D.,Viviana P. Dziewczynkom gratulujemy. Myślę, że w przyszłym roku dołączą do nich jeszcze inne dzieci. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-19

„Biedroneczki”, czyli dzieci z najmłodszej grupy wiekowej, podobnie jak starsze koleżanki i koledzy, zakończyły rok szkolny w brzosteckim przedszkolu. Był on dla nich pełen przygód, wyzwań oraz niecodziennych sytuacji, w których udało im się doskonale odnaleźć. Aby raz jeszcze, przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku, pożegnać się z rówieśnikami zorganizowaliśmy piknik na placu zabaw przy Domu Kultury. Pozytywna energia i uśmiech, jakim obdarzają nas przedszkolaki napawa optymizmem i pozwala z radością czekać na kolejne spotkanie we wrześniu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za owocną współpracę, bezinteresowną pomoc, zaangażowanie, a także czynny udział w funkcjonowaniu grupy. Życzę Państwu i waszym pociechom bezpiecznych, niezapomnianych i rodzinnych wakacji.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-19

Oliwia B. z grupy „Słoneczka”  i Martynka K. z grupy „Leśne skrzaty” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie pod hasłem „ Świat ludzi i zwierząt” organizowanym w ramach Planu Pracy Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienie za wykonane prace plastyczne i dostały nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-18

W grupie „Słoneczka” w drugim półroczu tego roku szkolnego dzieci na nowo budowały z małych elementów swój promyk. Wszystkie dzieci starały się, aby zdobywać żółte części za pomoc koledze, za wykonanie dodatkowych obowiązków, za wyróżniającą postawę podczas zajęć, za zrobienie „czegoś” dobrego dla drugiego. Najczęściej zdarzało się to Zosi K, Oli K., Gabrysi G., Oliwce B., Lenie K., Oliwii S., Jasiowi W. i to oni zbudowali najdłuższe promyki dobra. Właściwa postawa dzieci została odpowiednio nagrodzona.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-18

W czerwcu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Zuzanna S., Amelia T., Oktawia Ł., Eliza K., Zuzanna B., Wiktoria D. oraz Tymoteusz S.  

- w grupie „Gwiazdki”: Viviana P., Aleksandra Ł., Monika Sz., Aurelia T., Maja K., Oliwia P. i Kacper S. 

- w grupie „Pszczółki”: Martyna P., Nikola Sz., a także Mikołaj K., Bartosz T. 

- w grupie „Słoneczka”: Oliwia B., Antoni B. i Bartosz W.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Julia Ł., Milena N. i Liliana F. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-05

Z okazji święta wszystkich dzieci przedszkolaki z Brzostku wzięły udział w pikniku plenerowym. Podczas zabaw na świeżym powietrzu aktywnie uczestniczyły w konkursach, animacjach z klanzą, chętnie dekorowały swoje twarze oraz uwolniły drzemiącą w nich energię na dmuchanych zjeżdżalniach. Pięknie dziękujemy Państwu, którzy postarali się o moc atrakcji dla naszych pociech.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-03

komentarzy: ()
data dodania: 2019-06-01

W ramach zaplanowanego zajęcia „Poczytam bajkę”, dzieci wysłuchały bajek czytanych przez mamę Kacperka oraz mamę Lenki. Bardzo dziękujemy Pani Anetce i Pani Ewie za rozwijanie zainteresowań czytelniczych i poświęcony czas. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-31

Nawiązując do Światowego Dnia Książki grupa 5,6 – latków zgłębiała wiadomości na ten temat, aby rozwijać właściwy stosunek do książki. Dzieci poznały historię otrzymywania papieru oraz etapy powstawania książek, wzbogaciły słownik o nazwy zawodów ludzi, którzy przyczyniają się do utworzenia książki. Odbyliśmy również wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Brzostku. Pani Maria Kawalec zapoznała dzieci z pomieszczeniami i zasadami wypożyczania książek oraz zaprosiła przedszkolaków do wysłuchania fragmentu wybranej pozycji z literatury dziecięcej. W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszaliśmy rodziców do czytania utworów. Gościliśmy mamę Oli K. – panią Małgorzatę  oraz mamę Jasia O. – panią Karolinę. Słuchając tekstów dzieci przekonywały się iż książka może uczyć i wzruszać. Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji tej tematyki.
 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-31

Dzieci z grup „Słoneczka” i „Leśne Skrzaty” odbyły  wycieczkę do Dębicy, gdzie miały możliwość uczestniczenia w spektaklu Filharmonii Futura „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”. Łączył on w sobie elementy filmu i sztuki teatralnej. Przedszkolaki poznały style i instrumenty muzyczne, przyswoiły sobie terminologię muzyczną, słuchały piosenek m.in. w wykonaniu sławnych piosenkarzy polskich – Zbigniew Wodecki, Małgorzata Ostrowska. Wyjazd ten jeszcze bardziej zintegrował grupy i dostarczył miłych wrażeń.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-30

Rodzice to osoby, które w życiu każdego dziecka są autorytetami. Staramy się odwzorować ich zachowanie i powielać postępowanie w wielu sytuacjach. Czasami dopada nas niemożność wyrażenia swoich uczuć skrywanych głęboko w sercu w stosunku do mamy i taty. Jednak brzosteckie przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie, podczas tegorocznego święta rodziny. Odbyło się ono w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Eksplozja energii i pozytywnych emocji udzieliła się wszystkim przybyłym na uroczystość, która składała się z trzech części. Pierwsza dotyczyła występów dzieci z każdej grupy wiekowej – prezentacja tańca nowoczesnego, złożenie śpiewających życzeń oraz rozdanie własnoręcznie przygotowanych laurek. Następnie rozgrzaliśmy mięsnie przed wzięciem udziału w zespołowej rywalizacji. Właśnie ta ostatnia część ukazała jak wspaniale zorganizowane są rodziny związane z naszym przedszkolem. Dzięki idealnej komunikacji i współpracy udało się przejść wszystkie wyzwania ruchowe zaproponowane przez wychowawców. Serdecznie Państwu dziękujemy za zaangażowanie, pomoc oraz wsparcie okazywane w ciągu całego roku szkolnego.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-29

Ogromnym uczuciem darzymy swoich bliskich, a w szczególności rodziców. Aby podziękować za bezgraniczną miłość, opiekę, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz towarzyszenie swoim pociechom w chwilach radosnych czy smutnych, dzieci z grupy„Biedronki” przygotowały dla ukochanych mam słodki poczęstunek.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-23

13 maja 2019 r. dzieci 4-letnie odbyły warsztaty z Paniami Wandzią i Kazią w ramach zadania „Zdrowie na talerzu”. Wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń przygotowały kopytka z serem. Dziękujemy za piękną lekcję kulinarną.    

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-20

W maju swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Liliana W., Antoni M., Miłosz Z., a także Alan J. 

- w grupie „Gwiazdki”: Róża P. oraz Milena N. 

- w grupie „Pszczółki”: Hanna D. 

- w grupie „Słoneczka”: Sara M., Aleksandra K. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Martyna K. i Jakub J. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-20

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-16

W miesiącu marcu przerabiałyśmy temat kompleksowy „Mazury – Kraina Tysiąca Jezior” opracowany metodą projektu. Głównym celem tej tematyki było zainteresowanie dzieci jednym z regionów turystycznych Polski – Pojezierzem Mazurskim. Zwrócono uwagę przedszkolaków z czego słynie ta kraina geograficzna i zachęcano do jej zwiedzenia. Wspólnie poznawaliśmy roślinność, zwierzęta, zabytki i ciekawe miejsca Mazur. Odbyły się trzy spotkania z ekspertami: z panią Dagmarą Wojnarowską  – wędkarzem, aby przybliżyć zagadnienia związane z wędkowaniem, przyswoić sobie nazwy ryb najczęściej łowionych; z panem Danielem Wójcikiem, który m.in. zajmuje się kajakarstwem, aby ukazać atrakcje czynnego wypoczynku nad wodą (żegluga, spływ); z paniami z Koła Gospodyń Brzosteckich, aby zgłębić tajniki kuchni mazurskiej i wspólnie przygotować wybrane danie (kartacze). Wykonywałyśmy szereg prac plastyczno – technicznych odzwierciedlających mieszkańców jezior. Zdobyte wiadomości, wyuczone piosenki, poznany taniec – „Szot”, opanowane pojęcia gwarowe zaprezentowałyśmy przed panią dyrektor, panią Anią i grupą Pszczółek. Na koniec zgodnie stwierdziliśmy, iż przyswajanie wiedzy taką metodą jest bardzo ciekawe i na długo zostanie nam w pamięci. Dziękujemy serdecznie naszym ekspertom za interesujące przekazywanie informacji i dzielenie się swoimi pasjami.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-14

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w grupie 6-latków odbyły się zajęcia edukacyjne „Książka moim przyjacielem”. Celem tej akcji jest propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci, a także uświadomienie rodzicom wspólnego, codziennego czytania książek. Każdego dnia dzieci wykazały się umiejętnościami samodzielnego czytania bajek i baśni swoim kolegom i koleżankom. Do czytania włączyli się także rodzice i rodzeństwo przedszkolaków, za co serdecznie dziękujemy. W ramach akcji czytelniczej została zorganizowana wycieczka do biblioteki w Brzostku celem poznania pracy bibliotekarza oraz zasad wypożyczania książek. Dzieci wypożyczyły książkę do przedszkola „O psie, który jeździł koleją”, a Pani bibliotekarka przeczytała fragment. Dalsze losy psa dzieci poznają w przedszkolu czytając kolejne rozdziały książki.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-12

W ramach przyłączenia się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki z najmłodszej grupy wiekowej wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w brzosteckiej bibliotece. Dzięki uprzejmości Pań, które w niej pracują, dzieci zobaczyły znajdujące się tu zbioru, dowiedziały się, w jaki sposób pożyczać ulubione pozycje literackie oraz wysłuchały tomiku wierszy zaprezentowanego przez Panią Marię Kawalec. Pragniemy serdecznie podziękować za miłe przyjęcie oraz poświęcony nam czas.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-10

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z nowosądeckiego teatru „ Art Cinema”. Zaprezentowany przez nich spektakl kukiełkowy pt. „Królewna Śnieżka” rozbudził wyobraźnię oraz pozwolił na poszerzenie zainteresowań związanych z literaturą dziecięcą. Najmłodsi poznali, z jakimi cechami charakteru należy walczyć oraz co robić, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa.   

komentarzy: ()
data dodania: 2019-05-09

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-30

Przedszkole w Brzostku od wielu lat podejmuje szereg działań z zakresu kształtowania postaw zdrowotnych u dzieci. Promocja zdrowia stanowi bardzo ważny element w edukacji przedszkolaków, dlatego we wrześniu 2014 roku Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o przystąpieniu przedszkola do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wtedy to został wybrany koordynator oraz zespół do spraw promocji zdrowia. Po dwóch latach działań w kwietniu 2016 roku otrzymaliśmy certyfikat przynależności do PSSzPZ Rejonu Dębica. Obecnie podejmujemy kroki, aby otrzymać kolejny certyfikat – tym  razem wojewódzki. Główne zadania, które były realizowane w przedszkolu przez ostatnie cztery lata to: zdrowy przedszkolak – promocja  zdrowia jako aktywności indywidualnej i zbiorowej dzieci; tworzenie  warunków sprzyjających spontanicznej, zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci; wdrażanie dzieci do bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, miejscach, a także wobec wielu rzeczy i zjawisk; kształtowanie u dzieci nawyków i umiejętności higieniczno-zdrowotnych. W bieżącym roku szkolnym prowadzimy działania pod hasłem: „Prowadzę zdrowy tryb życia i właściwie się odżywiam – budowanie  świadomości dzieci na temat zdrowia”. Każda grup wiekowa realizowała szereg działań dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Na uwagę zasługuje podjęta współpraca z Kołem Gospodyń w Brzostku, które zapraszało przedszkolaków na zajęcia kulinarne. Zwieńczeniem naszych działań w obecnym roku szkolnym był zorganizowany 26 kwietnia 2019r. „Przedszkolny marsz dla zdrowia”. W piękny, wiosenny dzień dzieci wystrojone przez swoich rodziców w postacie owoców i warzywa zaprezentowały się w lokalnym środowisku w czasie przemarszu ulicami Brzostku. Podczas spaceru dzieci śpiewały piosenki tematyczne, a także skandowały hasła o korzyściach płynących z jedzenia owoców i warzyw. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekał deser owocowy, gdyż tylko taka forma poczęstunku pasowała do hasła z naszego banneru:  „Warzywa i owoce są zdrowe i kolorowe”.W przedszkolnej edukacji zdrowotnej akcent kładziemy nie tylko na wiedzę o zdrowiu i sposobach jego ochrony, ale również na dostarczenie dzieciom argumentów, które świadczą  o korzyściach płynących z dbania o własne zdrowie i pomnażania jego potencjału. Dzieci wtedy same lub z pomocą dorosłych podejmują działania pro zdrowotne w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Małemu dziecku zapewniamy dobre wzory zdrowotne i włączamy rodziny naszych wychowanków w realizację podejmowanych przedsięwzięć.

 

 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-30

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-30

W kwietniu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Lena G.

- w grupie „Gwiazdki”: Magdalena G., Aleksandra G., Oliwia K. oraz Kamil Cz.

- w grupie „Słoneczka”: Zofia K.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Oliwia K.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-17

Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną organizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku został rozstrzygnięty. Jego celem było poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat polskich tradycji, popularyzacja regionalnej twórczości i aktywizacja dzieci i młodzieży. Nasze przedszkolaki również wzięły w nim udział i przygotowały piękne prace. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Julia Cz., Ireneusz B., Oliwia S., Anna S., Lena K., Lena P. oraz Wiktoria W. Serdecznie gratulujemy. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-17

Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej przez dwa tygodnie metodą projektu realizowały tematykę związaną z Morzem Bałtyckim i miastami, które są nad nim położone. Poznały zarówno kulturę, zabytki jak i obyczaje dotyczące tego urokliwego miejsca. Spotkały się z gośćmi, odwiedziły zakład jubilerski, samodzielnie przygotowywały nadmorskie przysmaki oraz kosztowały różnych gatunków ryb. Dzięki licznym aktywnością i urozmaiconym zajęciom przedszkolaki przyswoiły nowe wiadomości. Pragnę pięknie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia zamierzonych celów.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-16

4.04.2019r. dzieci z grupy 3,4-latków wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego w Brzostku. Pani Dagmara w piękny i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, jaki jest jej zakres obowiązków i jak należy dbać o domowe pupile. Po powrocie do przedszkola dzieci z grupy „Gwiazdki” założyły w swojej sali „Lecznicę dla zwierząt”. Podczas zabawy w kąciku wykazały się wiedzą i umiejętnościami.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-08

Nauczycielka prowadząca grupę mieszaną 5,6-latków przygotowała i przeprowadziła zajęcia w czasie, którego obserwatorami byli rodzice. Temat zajęcia brzmiał „Kolorowe motylki”. Dzieci tworzyły związki frazeologiczne poprzez łączenie rzeczowników z przymiotnikami, został wykorzystany utwór W. Badalskiej „Cztery motylki”. Następnie dzieci pracowały w zespołach rozwiązując zadania i wykonując polecenia, które były zróżnicowane i dostosowane do ich możliwości. Przedszkolaki mogły wykazać się znajomością liter i cyfr, doskonalić spostrzegawczość wzrokową i słuchową, a przede wszystkim zgonie współpracować. Rodzice kibicowali swoim pociechom i mobilizowali do dokładnego działania.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-07

29 marca przedszkolaki z grupy „Gwiazdki” przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rąk i dzieci przystąpiły do pracy, podczas której kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe oraz dbałość o higienę. Przedszkolaki gościły również na zajęciach Panią Annę Klich, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom, jakie produkty są najbardziej wartościowe dla organizmu i dlaczego ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-07

Dzieci z grupy 5,6-latków za swoje postępowanie i codzienne zachowanie w przedszkolu zostały nagrodzone. Wśród laureatów znaleźli się: Oliwia B., Zofia K., Oliwia S., Lena K., Hanna K., Aleksandra K. oraz Gabriela G. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-02

Dnia 27.03.2019r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z grupy „Pszczółki”. Temat zajęć brzmiał „Poznajemy rozwój motyla”. Rodzice mogli obserwować dzieci, jakie posiadają wiadomości i umiejętności podczas powierzonych im zadań. Cele zajęcia było poznanie etapów rozwoju motyla, czytanie globalne wyrazu „motyl”, głosowanie, wyróżnianie pierwszej głoski i wyrazów w zdaniu, przeliczanie elementów, określanie równoliczności i nie równoliczności zbiorów.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-02

„Pszczółki” w dniu 13.03.2019r. rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody – pomagały i same wiosenne kwiaty. Wszelkie czynności praktyczne wykonywane były w ramach tematu kompleksowego „Porządki w ogrodzie”. Działania te miały na celu poznanie cyklu rozwoju roślin, oraz nauczyć systematycznej pielęgnacji. Ponadto miały pobudzić ciekawość i aktywność poznawczą dziecka.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-04-02

Dzieci z grupy 3,4-latków przy okazji zgłębiania wiedzy związanej z hodowlą zwierząt poznały produkty, które właśnie od nich pochodzą. Samodzielnie przygotowywały kanapki z różnorodnym nabiałem oraz chętnie sięgały po mleko czy maślankę troszcząc się o prawidłowy rozwój organizmu, gdyż wapń zawarty w spożywanych produktach jest jego skarbnicą.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-28

Dnia 22 .03. rodzice dzieci 6-letnich uczestniczyli w zajęciu otwartym. Tym razem mieli możliwość obserwować ćwiczenia gimnastyczne oraz aktywnie w nich uczestniczyć. Podczas zajęć wykorzystano pomoce: laseczki i ławeczkę oraz utwory relaksacyjne, masażyki dziecięce. Na zakończenie zajęć odbyła się pogadanka „Dlaczego należy ćwiczyć i uprawiać sporty”. 6-latki wykazały się także umiejętnościami czytania zdań i wyrazów na temat dyscyplin sportowych.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-26

Grupę „Pszczółki” odwiedził pan Wiesław Tyburowski, nauczyciel historii w brzosteckiej szkole. Pan Wiesław przybliżył dzieciom legendy o Brzostku. Opowiedział o kościele, który pod ziemię się zapadł oraz o tym, że ludzie muszą zawsze sobie pomagać i kulturalnie się zachowywać, bo taki jest morał z tej legendy, a jak wiadomo w każdej legendzie jest ziarno prawdy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie oglądały zdjęcia naszego miasta z dawnych czasów, a także miały mnóstwo pytań do zaproszonego gościa. Przekazaną wiedzę na pewno wszyscy zapamiętają na długo, a przechodząc obok zapadniętego kościoła nasłuchiwać będą bijących dzwonów.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-26

Brzosteckie przedszkolaki rozpoczęły nowy tydzień z uśmiechem i piosenką na ustach. Wszystko za sprawą konkursu muzycznego pt. „Piosenki, które śpiewali nasi dziadkowie”. Każda grupa wiekowa zaprezentowała dwa utwory. Były one oceniane w kilku kategoriach, m.in.: walory głosowe, muzykalność, sposób aranżacji czy ogólny wyraz artystyczny. Pani Dyrektor wraz z komisją wytypowała laureatów oraz wręczyła nagrody rzeczowe. Świetna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom, którzy z radością wrócili do swoich sal, aby obejrzeć otrzymane prezenty.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-25

Piątkowy poranek w grupie „Biedronek” różnił się nieco od każdego dnia. Powodem tego był udział rodziców w zajęciach otwartych. Tematem przewodnim stała się muzyka, elementy tańca oraz gra na instrumentach perkusyjnych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności oraz wspólnie z bliskimi w doskonałych humorach wykonały kilka rytmicznych ćwiczeń, a także pracę plastyczną. Serdecznie Państwu dziękujemy za przybycie i włączenie się w proponowane aktywności.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-22

Przedszkolaki z grupy 3,4-latków wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych w pobliskiej kwiaciarni. Dzięki nim poszerzyły swoją wiedzę z zakresu pielęgnacji roślin. Nauczyły się, w jaki sposób sadzić wiosenne kwiaty, aby cieszyły nasze oko i roznosiły swoją woń w domach. Pragniemy pięknie podziękować Pani Ani za poświęcony nam czas i przekazanie cennych informacji.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-21

14.03.2019r. w grupie dzieci 3,4-letnich odbyło się zajęcie dla rodziców na temat: „Wesołe zabawy z muzyką – wypowiadanie się przez muzykę. Rozwijanie aktywności i kreatywności u dzieci”. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wzięli w nim udział.   

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-20

Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej w tym tygodniu poruszają tematykę związaną z przygotowaniem ogrodu do wysiewu oraz sadzenia wiosennych roślin.  Przeprowadzone zajęcia praktyczne wprawiły wszystkich w doskonały nastrój i przyniosły sporo radości. Poszerzyły umiejętności dzieci i wzbogaciły ich wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-18

Po mroźnych porankach, krótkich dniach i bieli dookoła większość z nas wypatruje pierwszych oznak wiosny. Niewątpliwie zaliczamy do nich pojawienie się charakterystycznych dla tej pory roku ptaków oraz roślin, które pięknie ozdabiają ogrody. Dla brzosteckich przedszkolaków jednoznacznym zwiastunem, świadczącym o ostatecznym rozstaniu się z zimą, jest powrót bocianów do gniazda znajdującego się przed budynkiem Przedszkola. Stało się tak i w tym roku, nasi pupile są już „w domu” i bacznie obserwują okolice.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-18

W marcu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Maksymilian G., Krystian M. oraz Szymon B.

- w grupie „Pszczółki”: Lena M.

- w grupie „Słoneczka”: Hanna K., Jan O., Hubert S. i Patryk S.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Wiktor Sz., Kacper T., a także Oskar Z. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-14

Przedszkolaki z najmłodszej grupy w celu pogłębienia wiedzy dotyczącej urządzeń RTV i AGD, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, odwiedziły sklep elektryczny. Dzięki uprzejmości Pana Piotra zdołaliśmy dokładnie obejrzeć wyposażenie oraz porównać z tym, jakie posiadamy w swoich domach. Pragniemy serdecznie podziękować za poświęcony nam czas i miłe przyjęcie.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-07

Dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” poznają „świat” urządzeń elektrycznych. Aby móc porównać aktualne zdobycze techniki z tymi, jakie wykorzystywane były dawniej, zorganizowaliśmy „kino retro”. Do zaprezentowania kilku bajek posłużył nam diaskop. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy animowanych bohaterów pojawiających się na tablicy.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-07

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-07

Dnia 4.03.19r. dzieci z grupy 3,4-latków odbyły wycieczkę do urzędu pocztowego. Celem wyjścia było poznanie wyglądu poczty oraz pracy pocztowców poprzez rozmowę i obserwację. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-05

Dzieci z grupy „Gwiazdki” miały możliwość poszerzyć swoje wiadomości na temat gór podczas przerabiania tematu kompleksowego opracowanego metodą projektu: „Hej góry nasze góry”. Wspólnie z dziećmi została stworzona mapa skojarzeń do słowa „góry”, odbyło się spotkanie z ekspertem panią Ewą i jej córką Milenką, które pochodzą ze Szczawnicy. Pani Ewa w stroju góralskim w ciekawy sposób opowiedziała o życiu, tradycjach, zwyczajach i potrawach górali. Wspólnie z dziećmi wykonała przysmak góralski – ziemniaczane placuszki tzw. moskole. Dzieci były również na wycieczce w pracowni Państwa Renaty i Zbigniewa, gdzie wspólnie z właścicielami upiekły placek ze śliwkami i borówkami. Placki te królują na stołach u górali. „Gwiazdki” poznały gwarę, folklor góralski, chętnie słuchały opowiadań, legend i wierszy. Zdobyte wiadomości o tematyce góralskiej i taniec „Trojek” zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi na zakończenie projektu. Nie zabrakło również przysmaków góralskich w postaci serów owczych, które dzieci chętnie degustowały. Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji tego projektu: Pani Dyrektor, Rodzicom, Pani Ekspert i Właścicielom cukierni.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-05

Dzieci 3 i 4-letnie z dużym zaangażowaniem włączają się w zajęcia praktyczne organizowane w grupie. Podobnie było i tym razem, kiedy postanowiliśmy przygotować sałatkę owocową. Kolejne etapy jej powstania dostarczyły sporo radości oraz kształtowały samodzielność. Efekt końcowy, czyli smakowanie „bomby witaminowej”, był zwieńczeniem podjętych działań.   

komentarzy: ()
data dodania: 2019-03-01

W lutym swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Julia K. oraz Kamil B.

- w grupie „Gwiazdki”: Julia S., Antonina D., Kamil J., Jakub W., a także Antoni W. 

- w grupie „Pszczółki”: Maja R., Zuzanna P., Roksana B. oraz Szymon M.

- w grupie „Słoneczka”: Lena K., Mikołaj K. oraz Jan W. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Ksawery Cz.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-28

W sobotę 9 lutego brzosteckie przedszkolaki wspólnie z rodzinami bawili się na balu karnawałowym. Przebrani w niepowtarzalne stroje, często samodzielnie przygotowane na tę okazję, brylowali na parkiecie. O wspaniałą atmosferę zatroszczyli się aktorzy teatru Bazyl z Rzeszowa, Pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele rady rodziców oraz rad oddziałowych. Podsumowaniem świetnie spędzonego przedpołudnia było rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej oryginalne przebranie. Pragniemy pięknie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej zabawy, a laureatom serdecznie gratulujemy.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-09

W tym roku szkolnym zaprosiliśmy naszych wspaniałych gości – babcie i dziadziów – do Krainy Wspomnień. Przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było”, które ukazało historię ich  miłości w różnych etapach życia. Sztuka składała się z kilku scen: kiedy babcia małym dzieckiem była, babcia i dziadek w przedszkolu, w szkole, na dyskotece, ślub babci i dziadka oraz babcia i dziadek  dzisiaj. Treść pełna humoru przeplatana tańcami i piosenkami z minionych lat, a do tego pięknie odegrane przez dzieci role, stroje przygotowane przez rodziców to wszystko wpłynęło na to iż efekt był wspaniały. Gromkie brawa, śmiech publiczności były dowodem, że część artystyczna podobała się. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie upominków i słodki poczęstunek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.
 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-08

Tradycyjnie, jak co roku 31 stycznia dzieci podziękowały babci i dziadziowi za miłość i opiekę recytując wiersze i śpiewając piosenki. Goście dobrze się bawili ze swoimi wnukami, chętnie brali udział w atrakcjach przygotowanych na tę uroczystość. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego spotkani, a gościom za liczne przybycie. Do zobaczenia za rok.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-07

W Przedszkolu w Brzostku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 30 stycznia w grupie „Pszczółki” odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program. Po czym odbył się krótki koncert życzeń. Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom gorące życzenia. Na koniec części artystycznej dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom własnoręcznie zrobione upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie udali się  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. 

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-06

Dzieci z grupy 5,6-latków wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Mój niekonwencjonalny instrument plastyczny”, w którym doceniono prace przygotowane przez Hannę K. oraz Huberta S. Jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-06

komentarzy: ()
data dodania: 2019-02-02

Dzieci z najmłodszej grupy w ciągu tego tygodnia zajmują się tematyką związaną z uprawianiem sportów na świeżym powietrzu. Odpowiednim miejscem do pogłębienia wiedzy był sklep sportowy. Dzięki uprzejmości jego właścicieli, Państwa Betlej, przedszkolaki poznały profesjonalne wyposażenie, strój czy akcesoria niezbędne do aktywnego spędzania czasu, np. podczas ferii zimowych. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zaciekawienie nas przekazywanymi treściami.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-30

Wraz z wtorkowym porankiem w przedszkolu zaczęli licznie gromadzić się babcie i dziadkowie dzieci z najmłodszej grupy, gdyż tego dnia odchodziliśmy ich święto. Zbliżający się czas występu wzmagał ciekawość dorosłych i radość wnuków z możliwości podziękowania osobom bliskim ich sercu, czyli dziadkom. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze, której towarzyszyły szczęśliwe i wzruszające momenty. Pięknie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu „Dnia Babci i Dziadzia”, a zgromadzonym gościom za liczne przybycie.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-30

Brzosteckie przedszkolaki w ramach integracji ze środowiskiem lokalnym uczestniczyły w „Jasełkach” przygotowanych przez uczestników i opiekunów WTZ. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i możliwość obejrzenia wspaniałego przedstawienia.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-30

„A w zimie…”, to tytuł tegorocznego konkursu zorganizowanego przez nasze przedszkole. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały wspaniałe prace plastyczne. Pomysłowość, staranność i oryginalność wykonania można zaobserwować na wystawie w holu pierwszego piętra budynku. Serdecznie Państwu dziękujemy za zaangażowanie i współpracę.   

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-24

W styczniu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Bartosz K. i Sasza K. 

- w grupie „Pszczółki”: Zuzanna G. i Ireneusz B.

- w grupie „Słoneczka”: Filip T. oraz Wiktor M.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Dominika K., Tomasz W. i Ksawery Dz.  

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-24

Liliana W., czyli przedszkolak z najmłodszej grupy wiekowej przygotowała pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs pt. „Drzewko bożonarodzeniowe”. Jej starania zostały nagrodzone, serdecznie gratulujemy i jednocześnie zachęcamy pozostałe dzieci do aktywnego uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach.  

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-08

W grudniu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Pszczółki”: Emilia W., Dorota S. oraz Dominika N.

- w grupie „Słoneczka”: Michał J.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Nikodem R. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2019-01-02

Dzieci z najstarszej grupy wiekowej brały udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzostku. Ponadto były to dni otwarte, podczas których podopieczni przygotowali wystawę własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych oraz zaprosili przedszkolaków do wspólnego kolędowania. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, miłą atmosferę i gościnę.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-18

Brzosteckie przedszkolaki chętnie angażują się w akcje charytatywne, np. zbieranie plastikowych nakrętek, zużytych baterii czy grosików. Świadomość, że nawet mały gest oraz okazanie dobrej woli, może pomóc w codziennym funkcjonowaniu innych, potrzebujących ludzi jest motywacją do dalszej, bezinteresownej działalności.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-17

Czas przedświątecznych przygotowań jest niezwykle napięty. Każdy ma sporo do zrobienia, a obowiązki wręcz nakładają się na siebie. Jednak w przedszkolu ten natłok udało się zagłuszyć pięknym śpiewem polskich kolęd i pastorałek. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci oraz zgromadzonych rodziców - przedstawicieli rad oddziałowych, był występ muzyków z Kapeli Zastawnych. Panowie Leszek, Jan i Jakub przyjęli nasze zaproszenie, za co pięknie dziękujemy. Swoją obecnością i grą na instrumentach uświetnili wspólne kolędowanie wprowadzające w dostrzeganie radości, szczęścia i blasku płynącego od rodzącej się Bożej Dzieciny.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-17

W dniach od  26.11. 2018r. do 7.12.2018r. „Pszczółki” za pomocą metody projektu poznawały region Śląsk.  Celem projektu było przybliżenie dzieciom istoty folkloru, zaznajomienie dzieci z regionem Śląska, zapoznanie dzieci z gwarą śląska, zapoznanie dzieci z tradycjami Śląska, nauka kroków tańca ludowego, tekstów, melodii i pieśni ludowych Śląska.  Dzieci poznały prawdziwego górnika, robiły z panią Renią ze Śląska samodzielnie kluski śląskie i modrą kapustę. Miło i ciepło zostaliśmy przyjęci przez Panie z Warsztatów Terapii Zajęciowych, gdzie dzieci samodzielnie wykonały piękne czapki górnika.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-11

„Biedronki” i „Leśne skrzaty” postanowiły samodzielnie przygotować szaszłyki owocowe. Zaangażowanie i pomysłowość podczas komponowania własnych przekąsek przyniosła sporo radości. Mamy nadzieję, że praktyczny charakter zajęć przyczyni się do szerzenia zdrowych nawyków żywieniowych. Serdecznie dziękujemy Panią z przedszkolnej kuchni, które wprowadziły nas w kulinarny świat.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-06

Dzieci z brzosteckiego przedszkola z utęsknieniem czekały na Św. Mikołaja. Ku zadowoleniu wszystkich pojawił się z workiem wypełnionym po brzegi atrakcyjnymi prezentami. Każdy z ciekawością zaglądał do środka paczki, po czym na twarzy malował się szczery uśmiech.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-12-04

Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej wzięły udział w zabawie andrzejkowej oraz dniu pluszowego misia. Czekało na nich mnóstwo atrakcji oraz niespodziewanych zwrotów akcji, które znacznie różniły się od codziennego harmonogramu. Podsumowaniem świetnej zabawy i radosnej atmosfery, jaką udało się wytworzyć, był smaczny i zdrowy poczęstunek. Ponadto „Pszczółki” pragną serdecznie podziękować Pani Sylwii za poświęcony czas i piękne fryzury. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-30

Dzieci z najmłodszej grupy gościły Panów listonoszy. Dzięki uprzejmości przybliżyli oni uroki swojej pracy, a co najważniejsze, pomogli w przekazaniu listów z prośbami i życzeniami do Św. Mikołaja. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-29

Dzieci wspólnie z paniami przygotowały sok marchewkowo-jabłkowy. Poznały poszczególne etapy wykonania soku oraz walory odżywcze marchewki i jabłka. Sok bardzo wszystkim smakował. Zachęcam rodziców do robienia wspólnie z dziećmi soku i spożywania go w okresie jesienno-zimowym. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-29

Dnia 26 listopada grupa „Leśne skrzaty” zaprosiła młodszych kolegów i koleżanki z grupy „Gwiazdki” na podsumowanie projektu „Spacerkiem po Krakowie”. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o Krakowie. Opowiedziały o zabytkach miasta oraz opowiedziały legendy: „O smoku wawelskim”, oraz „Legenda o Lajkoniku”. Milenka i Seweryn zaprezentowali strój krakowski i odtańczyli Krakowiaka. Można było usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Na zakończenie dzieci oglądnęły film „Zabytki Krakowa”.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-27

W listopadzie swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Pszczółki”: Nikola Sz. oraz Przemysław Cz.

- w grupie „Słoneczka”: Anna S. i Aleksandra K.

- w grupie „Leśne skrzaty”: Aleksandra P. i Nina W.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-24

Na początku listopada gościliśmy Pana podleśniczego, który wręczył nam budki dla ptaków. Zwrócił też uwagę na czas, w którym powinniśmy znaleźć dla nich najbardziej optymalne miejsce. Kiedy zostało ono wybrane dzieci z pomocą Pana Antoniego, czuwały nad jej przymocowaniem.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-23

Podczas wycieczki do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, dzieci dowiedziały się, jakie urządzenia można zakupić w tym sklepie. Z wielką ciekawością oglądały zgromadzony towar i zadawały pytania sprzedawcy.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-23

W środowy, listopadowy poranek dzieci z najmłodszej grupy zaczęły gromadzić się w swojej sali. Każdy w odświętnym stroju, z uśmiechem na twarzy i przejęciem w głosie. Wynikało to z niecodziennych okoliczności związanych z uroczystością z okazji „Pasowania na przedszkolaka”. Licznie przybyli rodzice z zachwytem i radością obserwowali prezentowane przez swoje pociechy umiejętności z zakresu recytacji wierszy, wspólnego śpiewu i tańca. Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor Dorota Nawracaj przystąpiła do oficjalnego mianowania każdego dziecka na prawowitego przedszkolaka. Wytworzona atmosfera jeszcze bardziej zintegrowała całą grupę oraz wprawiła w doskonały nastrój zgromadzonych gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za uświetnienie naszej akademii, szczere zaangażowanie, pomoc i wsparcie. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne spotkania będą równie udane.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-21

W związku z przerabianą tematyką „Co to jest niepodległość?” do grupy „Leśne skrzaty” zaprosiliśmy Pana Andrzeja-nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Brzostku. Temat „Historia” jest tematem trudnym dla małych dzieci, ale Pan Andrzej w przystępny  dla nich sposób przedstawił wiele faktów z historii Polski. Dzieci wykazały się znajomością symboli narodowych: godło, flaga, hymn, oraz znajomością świąt państwowych: Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy Panu Andrzejowi, że odwiedził naszą grupę.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-15

Najmłodsze przedszkolaki, wzbogacając swoją wiedzę dotyczącą prawidłowej pielęgnacji oraz opiekowania się domowymi zwierzętami, odwiedziły gabinet weterynaryjny. Wskazówki i rady, które kierowała do nas Pani doktor pozwolą na jeszcze dokładniejsze wypełniania obowiązków, pojawiających się w chwili zakupienia wymarzonego pupila. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Dagmarze za wspaniałe zajęcia i poświęcony nam czas.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-13

http://brzostek.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=6&schemat=&dzialy=6&akcja=artykul&artykul=4247

 

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne Święto dla każdego Polaka. Szczególnie uroczyście obchodzone w tym roku, ponieważ przypada 100-rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci z Przedszkola w Brzostku uroczyście uczciły ten dzień, który na pewno długo zapadnie w pamięci „małych artystów”. Dziewiątego listopada w Domu Kultury w Brzostku 6-latki zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom, rodzicom i zaproszonym gościom montaż słowno-muzyczny pt. „Polska - moja Ojczyzna”. Występ rozpoczęły „Polonezem” naszym pięknym tańcem narodowym. W pierwszej części uroczystości dzieci odniosły się do przeszłości. Był to smutny czas w historii naszej Ojczyzny, kiedy to na ponad 100 lat utraciła niepodległość, a trzy wielkie państwa: Austria, Prusy i Rosja podzielili Polskę między siebie. Nie zabrakło pieśni patriotycznych takich jak: „Wojenka”, „Marsz Pierwszej Brygady”. W drugiej części uroczystości dzieci nawiązały do współczesności, co jest bliższe małym przedszkolakom. W wierszach i piosenkach opowiedziały o polskich miastach, przez które płynie nasza najdłuższa rzeka Wisła. Odbyły magiczną podróż do Zakopanego, Krakowa, Warszawy, Torunia i Gdańska. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci przedszkolne i dorośli uczestniczyły akcji „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ dzieci został odebrany przez zgromadzoną społeczność bardzo pozytywnie. Dla dorosłych była to powtórka z historii, a dla przedszkolaków lekcja polskiej historii

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-10

Podczas omawiania tematu kompleksowego „Polska to moja ojczyzna” dzieci z grupy „Gwiazdki” poszerzały i utrwalały wiadomości o naszej ojczyźnie. Wykonywały prace plastyczne, słuchały legend, baśni i opowiadań wzbudzając swoje zainteresowanie dawnymi czasami, dziejami i historią naszego kraju. Przedszkolaki nie zapominają, kim są. Cieszą się, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce, świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-08

Dzieci z dwóch najmłodszych grup wzięły udział w zajęciach z panem podleśniczym, który odwiedził nasze przedszkole. Uświadomił on przedszkolakom, w jaki sposób należy zatroszczyć się o zwierzęta w czasie późnej jesieni oraz zimy. Przekazane w ten sposób informacje wzbogaciły wiedze przyrodniczą i rozbudziły empatyczną postawę. Pięknie dziękujemy za ciekawą prelekcję.   

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-08

Jaki obraz maluję się w naszych głowach, gdy pomyślimy o zabawach podłogowych? W przedszkolu definiowaliśmy powyższe sformułowanie za pomocą nowych technologii. Zajęcia praktyczne z matą interaktywną pobudziły sprawność fizyczną i intelektualną. Rozległa tematyka i możliwość jej swobodnego przyswajania zadziwiła i przypadła do gustu dzieci.   

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-06

Dzieci chętniej zjadają dania, które mogą przygotować samodzielnie. „Leśne skrzaty” uczą się samodzielności w przygotowywaniu śniadania. Pełnią dyżury pomagając pani Ewie rozkładać serwetki, sztućce, itp., ale nie tylko. Samodzielnie smarują masłem i serem kanapki oraz nakładają sobie na nie wg. swoich smaków ogórka, pomidorka czy rzodkiewkę. Takie śniadanko bardziej smakuje!

komentarzy: ()
data dodania: 2018-11-04

Dnia 24.10.2018r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć brzmiał: matematyka jest ciekawa. Celem zajęcia było: kształcenie umiejętności dodawania i odejmowania, rozwijanie umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie dostępnym dziecku oraz kojarzenie liczby elementów z jej zapisem graficznym tj. cyfrą.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-31

„Ziemia w naszych rękach” – zajęcia warsztatowe z udziałem przedstawicieli Referatu Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brzostku mające na celu poszerzanie wiedzy dzieci, dotyczącej dbania o otaczającą nas faunę i florę.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-30

Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe to świetna okazja do poznawania siebie nawzajem oraz swoich własnych możliwości. Dzieci podczas zabawy rozwijają w sobie zaufanie i akceptację do samego siebie oraz uczą się współdziałania z partnerem i grupą. Ruch jest tym rodzajem wysiłku fizycznego, który bardzo korzystnie wpływa na rozwój naszych dzieci. Niewielu ludzi zdaje sobie jednak sprawę jak ważna jest dla dziecka aktywność fizyczna oraz jak bardzo wpływa na rozwój naszego malucha. Aby te treści nie były tylko „tak sobie przytoczone” w grupie „Pszczółki” gościliśmy panią, która ze sportem „jest za pan brat”. Nasza brzostecka sportsmenka poprowadziła bardzo poglądowe zajęcia oraz przedstawiła nam swój dorobek sportowy. Największą radość sprawiło dzieciom aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, które trwały dużej niż na codziennych zajęciach. Dziękujemy pani Magdalenie za czas poświęcony przedszkolakom. Miejmy nadzieję, że wyrośnie z nich nie jeden przyszły olimpijczyk.

 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-27

Tematem zajęcia otwartego dla rodziców były ćwiczenia słuchowo-językowe z wykorzystaniem wiersza „Elfiki”. Przedszkolaki wyodrębniały głoski w słowach, dokonywały analizy sylabowej, budowały zdania, wzbogacały słownictwo. Została wprowadzona nowa litera e, E w oparciu o wyraz podstawowy, dzieci tworzyły jego model wskazując samogłoski, utrwalały kształt wodząc palcem po wzorze, pisząc w powietrzu i na tacce z piaskiem. Zadania przeplatane były zabawami ruchowymi, które integrowały, kształtowały orientację w przestrzeni i w schemacie ciała oraz utrwalały poznane wcześniej litery. Dzieci cały czas brały aktywny udział i dzielnie wykonywały stawiane polecenia pod okiem swoich rodziców, którzy dodawali otuchy, a w razie potrzeby wspierali. Na zakończenie dziewczynki i chłopcy wykonali pracę plastyczną „Elfiki” wg własnego projektu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-25

Dnia 16.10.2018r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” podjęły się zadania upieczenia ciasta jabłkowego. Wszyscy odpowiednio przygotowani, podwinęli rękawy i zabrali się do pracy. Po zapoznaniu się z przepisem i sposobem przygotowania ciasta, maluchy dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku. Ochoczo i z pełnym zaangażowaniem, rozbijały jajka, sypały mąkę i cukier, mieszały, miksowały. Po uzyskaniu jednolitej masy, ciasto zostało przelane do blaszki i „powędrowało” do piekarnika. Jabłecznik udał się doskonale, a smakował wyśmienicie, co stwierdziły same dzieci.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-21

W październiku swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Adrian K. i Paweł Dz. 

- w grupie „Gwiazdki”: Ewa W. i Olaf K. 

- w grupie „Pszczółki”: Amelia Z., Jakub M. i Magdalena N.

- w grupie „Słoneczka”: Julia C. i Filip J. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Eryk Cz., Aleksandra Ż. oraz Nikola A. 

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-19

W minionym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy wzbogacały swoją wiedzę z zakresu radzenia sobie z wirusami i bakteriami, które powodują rozwijanie się chorób w organizmach. Zorganizowaliśmy kącik lekarski, gdzie przedszkolaki wcielały się w role lekarzy i pacjentów. Jednak zajęcie, jakie najbardziej utkwiło w naszej pamięci było przeprowadzone przez specjalistę w tej dziedzinie tj. Panią pielęgniarkę, a zarazem kierownika SGPZOZ w Brzostku. Pełen profesjonalizm, elokwencja i ciepło wytworzone podczas spotkania z „Biedronkami” pomogło w zapamiętaniu fundamentalnych zagadnień dotyczących zdrowia. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas. 

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-15

11.10.2018r. w grupie dzieci 3,4-letnich odbyło się zajęcie otwarte na temat: „Utrwalenie wiadomości dotyczących jabłek”. Rozpoznawanie owoców po kształcie, smaku, porównywanie ich wielkości, koloru i ciężaru - wykorzystanie opowieści matematycznej „Jabłonka”. Podczas zajęć dzieci wykonywały polecenia nauczyciela, śpiewały piosenkę o jabłuszku, brały udział w zabawie pt. „Wędrujące jabłko”. Rodzice obserwowali swoje pociechy i nagradzali brawami po udzielaniu prawidłowej odpowiedzi. Na podsumowanie wiadomości nauczycielka przeprowadziła quiz na temat: „Co wiemy o jabłkach?”. Na końcu zajęć dzieci malowały jabłuszka na papierowych talerzykach. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciu.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-15

Dzieci z najmłodszej grupy poszerzają wiedzę z zakresu profilaktyki, dbania o własne zdrowie oraz odpowiedniego odżywiania. W związku z tym postanowiliśmy wspólnie przygotować sok owocowo-warzywny. Dostarczył nam mnóstwo witamin, a jego walory smakowe zostały docenione przez przedszkolaków. Pięknie dziękujemy rodzicom, którzy poprzez wzbogacenie kącika przyrodniczego, przyczynili się do przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć.  

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-10

Sięgając pamięciom wstecz próbujemy skojarzyć postaci z ulubionych bajek czy opowiadań. Zapewne pojawiają się wtedy obrazy: Bolka i Lolka, Krecika czy Reksia. Do tak znamienitego grona zaliczany jest także Koziołek Matołek, który stał się bohaterem historii zaprezentowanej przez aktorów z rzeszowskiego Teatru Bazyl. Jego ciekawe podróże i towarzyszące im przygody pobudziły wyobraźnię przedszkolaków oraz przyczyniły się do kontemplowania świetnego samopoczucia.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-09

Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” doskonale wiedzą, że aby zdrowym być należy się prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach  postanowiły zrobić z pomocą pań koktajl truskawkowy. Dzieci zapoznały się z wyglądem, budową i działaniem miksera. Zadanie okazało się proste. Była to prawdziwa „bomba witaminowa”.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-07

Dnia 3 października w grupie 6-latków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematem zajęcia było: „Wprowadzenie litery A,a drukowanej i pisanej w oparciu o MDS”. Podczas zajęcia wystąpiły ciekawe formy i metody pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciu, a rodzice mieli możliwość obserwacji swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej

komentarzy: ()
data dodania: 2018-10-07

We wrześniu swoje przedszkolne urodziny obchodzili:

- w grupie „Biedronki”: Zofia K. i Zofia M. 

- w grupie „Gwiazdki”: Lena P., Maksymilian G. i Dominik Sz.

- w grupie „Pszczółki”: Julia Cz., Tomasz S., Maja O., Filip D. i Wiktoria L. 

- w grupie „Słoneczka”: Lena F., Wiktoria F., Zuzanna P., Oliwia S. i Gabriela G. 

- w grupie „Leśne skrzaty”: Emilia D. , Jakub K., Seweryn P. oraz Amelia Sz.

Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom pięknie dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-09-25

Wraz z zakończeniem wakacji dzieci i młodzież powracają do szkolnej rzeczywistości. Sytuacja wygląda podobnie w odniesieniu do przedszkolaków, zarówno weteranów doskonale orientujących się w zasadach panujących w znanej im społeczności, jak i maluszków, które po raz pierwszy wkraczają do takiego środowiska. Aby przełamać początkową nieśmiałość i obawy Przedszkole w Brzostku, co roku organizuje dni adaptacyjne. Podczas podejmowanych wspólnie aktywności wzajemnie się poznajemy i rozbudzamy zaciekawienie pociech nowym otoczeniem. Miła i rodzinna atmosfera, jaką udaje się nam wytworzyć sprzyja niwelowaniu początkowego napięcia czy zdenerwowania. Możliwości oferowane najmłodszym pozytywnie wpływają na ich indywidualny rozwój oraz poszerzają posiadaną wiedzę i umiejętności. Największą radość sprawiają uśmiechnięte i pogodne twarze naszych wychowanków. Są motywacją do dalszej, efektywniejszej pracy.

komentarzy: ()
data dodania: 2018-09-20