PRZEDSZKOLE BRZOSTEK


GALERIA

..

"STOKROTKI" CZYTAJĄ KSIĄŻECZKI

Dzieci z grupy najmłodszej przyniosły dziś tj. 29 września do przedszkola swoją ulubioną książeczkę z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, bo książka to jedna z najlepszych źródeł wiedzy i zabawy dla dzieci o czym doskonale wiedzą „Stokrotki” i ich rodzice. Książki rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W GRUPIE "MOTYLKI"

Dzięki uprzejmości Pani Marii, 29 września, celebrowaliśmy w naszej grupie Ogolnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czynność ta rozwija język, słownictwo, wyobraźnię i pamięć. Uczy myślenia, daje wiarę w siebie, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia. Wzmacnia więź między dorosłym i dzieckiem, wycisza, uspakaja, rozwija inteligencję emocjonalną i moralną, stymuluje rozwój umysłu, rozwój więzi psychicznej. Zalety głośnego czytania dzieciom są ogromne i osiągają istotne cele wychowawcze i edukacyjne. Wspólne lektury to wspólne emocje, bliskość fizyczna i emocjonalna, to cementowanie rodziny. Nawyk czytania i miłość do książek to kapitał, który procentuje w dorosłym życiu dziecka. Pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałą interpretację bajki oraz czas spędzony wspólnie z nami podczas poobiedniego odpoczynku.  

PRZEDSZKOLNE URODZINY

We wrześniu przedszkolne urodziny obchodzili:
- w grupie „Stokrotki”: Laura N., Aleksander M., Leon Cz., Mateusz S.
- w grupie „Jagódki”: Kornelia P., Eliza B., Ada K., Iga K., Kamila D., Jan O., Jan K., Miłosz Sz., Szczepan W. i Sebastian Sz.   

- w grupie „Krasnale”: Amelia K., Oliwia N., Blanka W., Fabian K. i Natan G.  
- w grupie „Misie”: Wiktoria Ż., Franciszek J., Adam S., Filip Sz. i Aleksander W.
 
Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowany poczęstunek. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Co roku, 20 września, dzieci w naszej placówce obchodzą dzień przedszkolaka. Zwracamy wtedy szczególną uwagę na podkreślenie istoty edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz popularyzacji wychowania przedszkolnego. Aby zaakcentowć ten wyjątkowy dzień trzy najstarsze grupy wiekowe: „Misie” „Krasnale” i „Motylki” wyruszyły na spacer z własnoręcznie przygotowanymi transparentami, a dwie młodsze: „Jagódki” i „Stokrotki” wzięły udział w licznych zabawach rytmiczno-ruchowych w swoich salach.  

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

Wycieczka integracyjna, odbywająca się każdego roku, jest tradycją naszej placówki i nieodzownym elementem, spajający partnerskie relacje środowiska przedszkolnego z domem rodzinnym naszych wychowanków. Tegorocznym kierunkiem wyprawy była Kopalnia Soli Bochnia, znajdująca się w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w  programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pobyt w podziemiach kopalni jest aktywną formą spędzenia czasu. Uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci. Sceneria kopalni pobudza fantazję, uruchamia procesy poznawcze, wzmaga ciekawość, a także kształtuje więzi z innymi uczestnikami wycieczki. Zwiedzanie pozostawia bezcenne wspomnienia, które staną się inspiracja dla dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata. Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody. Pobyty edukacyjne to interdyscyplinarne zajęcia łączące dziedziny historii, przyrody, języka polskiego, a nawet wychowania fizycznego. Wycieczka dostarczyła uczestnikom dużo radości, była zarówno zabawą jak i edukacją. Każdy po powrocie „na górę” z radością i swobodą oddychał pełną piersią oraz docenił uroki otaczającej nas fauny i flory. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak ciężki, nierzadko wyczerpujący, z licznymi wyrzeczeniami i czyhającym niebezpieczeństwem, jest zawód górnika. Jeszcze bardziej docenimy tych, którzy codziennie, zjeżdżając „w dół”, z serdecznym powitaniem na ustach „Szczęść Boże”, rozpoczynają trudną i mozolną pracę, aby inni mogli czerpać z ich odwagi i siły.

"MISIE" I POLICJANCI

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Bezpieczna droga do Przedszkola” grupę „Misie” odwiedzili policjanci. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentowała pani policjantka. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Największą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Te doświadczenia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

"MOTYLKI" I ZAJĘCIA Z POLICJANTAMI

Wrzesień to czas, kiedy w naszym przedszkolu szczegółowo utrwalamy przepisy ruchu drogowego. Specjalistami w tej dziedzinie są funkcjonariusze prawa, którzy zachcieli odwiedzić naszą grupę i zorganizować dla dzieci aktywności, pomocne w usystematyzowaniu posiadanych wiadomości. Bezpieczeństwo na ulicy to istotna kwestia, a przestrzeganie panujących na niej zasad chroni nasze zdrowie i życie. Serdeczne podziękowanie kierujemy do Pani Basi i Pana Marcina - policjantów, prowadzących zajecia praktyczne z dziećmi 5-letnimi. 

"MOTYLKI" SPOTYKAJĄ SIĘ Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dzieci z grupy „Motylki” wzięły aktywny udział w zajęcich praktycznych z ratownikiem medycznym. Pani Ewa w niezwykle przystępny sposób przekazała przedszkolakom informację na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pragniemy serdecznie podziękować Pani ratownik za poświęcony nam czas i cenną lekcję. 

"MISIE" I TYDZIEŃ SPORTU

„Każdy przedszkolak wie, że sport w życiu ważny jest”- to sentencja, która wybrzmiewała w sali przedszkolnej w grupie „Misie”. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych wychowanków, staramy się w sposób, jak najbardziej efektywny wykorzystywać czas i organizować naszym pociechom ciekawe formy aktywności ruchowej. Rozwijanie aktywności ruchowej będzie procentowało w dorosłym życiu naszych przedszkolaków. Nieodzownym elementem zdrowego trybu życia jest ruch, a w naszym przedszkolu są to ćwiczenia gimnastyczne, poranne i zabawy ruchowe. Dużym wydarzeniem było zorganizowanie ćwiczeń gimnastycznych na hali sportowej. Mieliśmy dużo przestrzeni, aby czuć się swobodnie i wykorzystać to, aby dobrze się bawić.