Strona głowna  /  Galeria  /  Starszaki czytają książki
Starszaki czytają książki
data dodania: 2019-05-12

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w grupie 6-latków odbyły się zajęcia edukacyjne „Książka moim przyjacielem”. Celem tej akcji jest propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci, a także uświadomienie rodzicom wspólnego, codziennego czytania książek. Każdego dnia dzieci wykazały się umiejętnościami samodzielnego czytania bajek i baśni swoim kolegom i koleżankom. Do czytania włączyli się także rodzice i rodzeństwo przedszkolaków, za co serdecznie dziękujemy. W ramach akcji czytelniczej została zorganizowana wycieczka do biblioteki w Brzostku celem poznania pracy bibliotekarza oraz zasad wypożyczania książek. Dzieci wypożyczyły książkę do przedszkola „O psie, który jeździł koleją”, a Pani bibliotekarka przeczytała fragment. Dalsze losy psa dzieci poznają w przedszkolu czytając kolejne rozdziały książki.