Strona głowna  /  Galeria  /  "Słoneczka" z wizytą na Mazurach
"Słoneczka" z wizytą na Mazurach
data dodania: 2019-05-14

W miesiącu marcu przerabiałyśmy temat kompleksowy „Mazury – Kraina Tysiąca Jezior” opracowany metodą projektu. Głównym celem tej tematyki było zainteresowanie dzieci jednym z regionów turystycznych Polski – Pojezierzem Mazurskim. Zwrócono uwagę przedszkolaków z czego słynie ta kraina geograficzna i zachęcano do jej zwiedzenia. Wspólnie poznawaliśmy roślinność, zwierzęta, zabytki i ciekawe miejsca Mazur. Odbyły się trzy spotkania z ekspertami: z panią Dagmarą Wojnarowską  – wędkarzem, aby przybliżyć zagadnienia związane z wędkowaniem, przyswoić sobie nazwy ryb najczęściej łowionych; z panem Danielem Wójcikiem, który m.in. zajmuje się kajakarstwem, aby ukazać atrakcje czynnego wypoczynku nad wodą (żegluga, spływ); z paniami z Koła Gospodyń Brzosteckich, aby zgłębić tajniki kuchni mazurskiej i wspólnie przygotować wybrane danie (kartacze). Wykonywałyśmy szereg prac plastyczno – technicznych odzwierciedlających mieszkańców jezior. Zdobyte wiadomości, wyuczone piosenki, poznany taniec – „Szot”, opanowane pojęcia gwarowe zaprezentowałyśmy przed panią dyrektor, panią Anią i grupą Pszczółek. Na koniec zgodnie stwierdziliśmy, iż przyswajanie wiedzy taką metodą jest bardzo ciekawe i na długo zostanie nam w pamięci. Dziękujemy serdecznie naszym ekspertom za interesujące przekazywanie informacji i dzielenie się swoimi pasjami.