Strona głowna  /  Galeria  /  "Słoneczka" poznają magię ukrytą w książkach
"Słoneczka" poznają magię ukrytą w książkach
data dodania: 2019-05-31

Nawiązując do Światowego Dnia Książki grupa 5,6 – latków zgłębiała wiadomości na ten temat, aby rozwijać właściwy stosunek do książki. Dzieci poznały historię otrzymywania papieru oraz etapy powstawania książek, wzbogaciły słownik o nazwy zawodów ludzi, którzy przyczyniają się do utworzenia książki. Odbyliśmy również wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Brzostku. Pani Maria Kawalec zapoznała dzieci z pomieszczeniami i zasadami wypożyczania książek oraz zaprosiła przedszkolaków do wysłuchania fragmentu wybranej pozycji z literatury dziecięcej. W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszaliśmy rodziców do czytania utworów. Gościliśmy mamę Oli K. – panią Małgorzatę  oraz mamę Jasia O. – panią Karolinę. Słuchając tekstów dzieci przekonywały się iż książka może uczyć i wzruszać. Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji tej tematyki.