PRZEDSZKOLE BRZOSTEK


GALERIA

..


KRASNALE NA FARMIE

Grupa „Krasnale” w minionym tygodniu obcowała ze zwierzętami z gospodarstwa domowego. Poznawały zwyczaje i obrzędy zwierząt, a w szczególności krowy. Dzieci miały okazję własnoręcznie wydoić krowę i skosztować pysznego mleka na śniadaniu.

"MOTYLKI" PIEKĄ BABKĘ WIELKANOCNĄ

Babka wielkanocna to obok jajek i baranka, najbardziej rozpoznawalny symbol wielkanocnego stołu. Większość z nas nie wyobraża sobie świąt bez tego ciasta i jej charakterystycznego kształtu. Dzieci z grupy 5-latków postanowiły ją upiec. Z wielką starannością łączyły niezbędne składniki, aby powstała idelana konsystencja. Następnie cierpliwie oczekiwały momentu, aż będzie gotowa, by z wielką chęcią jej spróbować i ocenić własne zdolności cukiernicze. Proszę wierzyć była pyszna. 

"KRASNALE" SZUKAJĄ PISANEK

Grupa starszaków miała nie lada wyzwanie, zajączek wielkanocny zostawił w przedszkolu kolorowe pisanki. Dzieci pokonując różne przeszkody, wytęrzając umysł i sprawność fizyczna wykonały zadanie wzorowo. Przy dobrej zabawie dzieci rozwijały spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności matematyczne.

KIERMASZ WIELKANOCNY

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, brzosteckich przedszkolaków, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania związane z organizowanym kiermaszem wielkanocnym. Doceniamy trud, jaki włożyliście Państwo w wykonanie każdej ozdoby oraz respektujemy współpracę poszczególnych grup wiekowych. 

CZEŚĆ I SZACUNEK ZA WASZĄ ODWAGĘ

Brzosteckie przedszkolaki wraz z Panem Burmistrzem Wojciechem Staniszewskim, Panią Dyrektor Dorotą Nawracaj i gronem pedagogicznym oddały szacunek polskim rodzinom, które wykazały się niezwykłą odwagą w ratowaniu ludzkiego życia. Bez względu na tragiczne konsekwencje, nie wahały się i ofiarowały schronienie bezbronnym rodzinom żydowskim. Poprzez symboliczny gest złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem upamiętniającym Jana Jantonia oraz Apolonię i Stanisława Gaconiów zamordowanych podczas okupacji niemieckiej, chcemy pokazać naszą wdzięczność i pamięć za ich bohaterstwo i heroizm. 

"MOTYLKI" W KWIACIARNI

W piękne, słoneczne i wiosenne przedpołudnie dzieci z grupy 5-latków odwiedziły zaprzyjaźnioną kwiaciarnię. Dzięki uprzejmości jej właścicielki przedszkolaki nauczyłu się tworzyć kwiatowe kompozycje oraz utrwaliły nazwy kwiatów, związne z aktualną porą roku. Dowiedziały się także w jaki sposób pielęgnować rośliny, aby jak najdłużej cieszyły nasze oczy swoimi nieskazitelnym wyglądem. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Ani za poświęcony nam czas i zorganizowanie wspaniałych zajęć praktycznych. 

"MOTYLKI" SIEJĄ RZEŻUCHĘ

Wiosna nierozerwalnie wiąże się wysiewem i sadzeniem rozmaitych roślin. Dzieci z grupy 5-latków w swojej sali stworzyły idealne warunki dla wzrostu rzeżuchy. W przygotowanych wcześniej donicach dziewczynki i chłopcy posiali ją, podlali i ustawili w nasłonecznionym miejscu. Będziemy teraz bacznie obserwować efekty naszej pracy. 

PRZEDSZKOLNE URODZINY

W marcu przedszkolne urodziny obchodzili:
- w grupie „Jagódki”: Karol G. i Klemens Cz. 
- w grupie „Motylki”: Adela S., Kornelia W. i Milena W.  
- w grupie „Krasnale”: Nikola B. i Mateusz K. 
- w grupie „Misie”: Jakub O. i Franciszek K. 
 
Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowany poczęstunek. 

DZIEŃ PARZENIA HERBATY PO CHIŃSKU W GRUPIE "MISIE"

Herbata jest najbardziej popularnym napojem na całym świecie. Skąd pochodzi? Jakie są jej rodzaje? Co się z nią dzieje zanim trafi na nasze stoły? Na te i inne pytania znają już odpowiedź przedszkolaki z grupy „Misie”. Oglądnęliśmy film edukacyjny, który nam te wszystkie problemy wyjaśnił. Na początku zajęć wykonaliśmy chińskie czapeczki. Kilka dni wcześniej dzieci zapoznały się z legendą o cesarzu Schen-Nong, tradycją uprawy herbaty oraz jej produkcją. Największą atrakcją zajęć okazało się parzenie różnorodnych herbat. Ich aromat wypełnił salę zapachem herbaty czarnej, zielonej, czerwonej oraz owocowej.To były pyszne i pachnące zajęcia.

PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Przedszkolny bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Poprzez mnogość bodźców i atrakcji skierowanych do całych rodzin, na długo pozostaje w pamięci wszystkich, biorących w nim udział. Wyśmienita zabawa, oryginalne stroje, tańce, konkursy i pokaz mody stanowią część aktywności, w jakich uczestniczą rodzice ze swoimi dziećmi. Wspaniała atmosfera i radosny nastrój towarzyszyły każdemu, kto zdecydował się wziąć udział w tym wydarzeniu. 

"MOTYLKI" W SKLEPIE WIELOBRANŻOWYM

Brzosteckie przedszkolaki z grupy 5-latków odwiedziły sklep wielobranżowy. Poznały, co składa się na jego wyposażenie oraz na czym polega praca ekspedientki. Pragniemy serdecznie podziękować Paniom: Małgorzacie, Elżbiecie i Kindze za ciepłe przyjęcie, prezenty oraz możliwość zorganizowania naszej wycieczki.