PRZEDSZKOLE BRZOSTEK


GALERIA

..


"KRASNALE" I WIZYTA W SADZIE

Korzystając z ładnej pogody oraz zaproszenia od Pani Bożeny Ch. dzieci z grupy „Krasnale" wybrały się na wycieczkę do sadu. Pani Bożena przybliżyła nam nazwy poszczególnych drzew oraz krzewów, mieliśmy możliwość podziwiać także miejsce, które zamieszkuje jeżyk. Dzięki gościnności właścicielki sadu dzieci miały możliwość skosztować znajdujące się tam smokołyki, takie jak maliny czy winogorno, oraz zebrać różne odmiany jabłek. Po powrocie do przedszkola samodzielnie je pokroiły i przy pomocy Pani Małgosi ugotowały pyszny kompot, który spożywały podczas obiadu. Na zakończenie wizyty w sadzie każde z dzieci otrzymało własną roślinkę do zasadzienia w przydomowym ogrodzie. Sredecznie dziękujemy Pani Bożence za gościnność, otrzymane prezenty oraz poświęcony czas. 

REALIZACJA PROJEKTU "WITAMINKI" W GRUPIE "KRASNALE" - OGÓRKOWE WYZWANIE

Podczas wizyty u Pani Bożeny Ch. „Krasnale" miały możliwość odwiedzić także szklarnię. Znaleźliśmy tam ogórki oraz takie produkty jak koper czy liście laurowe. Dzięki swoim zbiorom dzieci rozpoczęły przygotowania ogórków do kiszenia. Najpierw starannie je umyły po czym układały w sloikach. Następnie zabraliśmy je do przedszkola i umieścili w „krasnalowej spiżarni". Na koniec wszyscy zobrazowali swoje działania wykonując pracę plastyczną. Dzięki temu ogórek Olaf - bohater projektu „Witaminki" trafił do słoika, by mógł pozostać z nami na dłużej. 

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W GRUPIE "STOKROTKI"

11 października w grupie Stokrotki" miłym gościem była pani Magdalena mama Frania. Pani pielęgniarka miała do przekazania dzieciom bardzo ważne informacje - w jaki sposób należy dbać o zdrowie. Pani Madzia zachęciła dzieci do spożywania owoców i warzyw, do aktywności fizycznej, powiedziała również, że bardzo ważne jest dbanie o zęby, higienę, przypomniała o myciu rąk. Spotkanie było urozmaicone różnorodnymi pomocami. Gościem był miś Tedi, którego dzieci pokochały i chętnie udzieliły mu pomocy. Bardzo dziękuję Pani Madzi za to spotkanie myślę, że najlepszą nagrodą jest zadowolenie dzieci i ich zaangażowanie podczas spotkania. Dziękuję również za piękne pamiątki, które dostały przedszkolaki.

"JEŻYKI" I WYCIECZKA DO APTEKI

Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki, aby dokładnie poznać miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się w niezbędne lekarstwa. Okazują się być bardzo pomocne w sytuacji pojawienie się różnych chorób. „Jeżyki” poznały także rozmaite sposoby związane z profilaktyką oraz radzeniem sobie z niechcianymi wirusami.

"JEŻYKI" PRZYGOTOWUJĄ OWOCOWE SZASZŁYKI

Przedszkolne „Jeżyki” wiedzą, że owoce i warzywa mają wiele witamin, a ich spożywanie jest zdrowe dla naszego organizmu. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować bananowo-jabłkowe szaszłyki. Dzieci bez wahania wzięły się do pracy, a rezultat ich działania okazał się bardzo smakowity.  

REALIZACJA PROJEKTU "WITAMINKI" W GRUPIE "MOTYLKI" - OGÓRKOWE WYZWANIE

Dzieci z grupy Motylki" w dniu 3.10 podjęły Ogórkowe wyzwanie" realizując projekt Witaminki". Przedszkolaki zgromadziły w kąciku przyrody różne gatunki ogórków wykorzystując je na zajeciach. Pod okiem Pani Małgosi K., która pracuje w kuchni wszyscy zabrali się za kiszenie ogórków. Dzieci zrobiły też mizerię, którą zjadły z apetytem podczas obiadu. Nastepnie wykorzystując ogórka, plastelinę i wykałaczki stworzyły własnego bohatera Ogórka Olka". Dziękujemy Pani Małgosi za udział w zajęciach kulinarnych i cenne uwagi, które przekazała przedszkolakom.

PROJEKT "WITAMINKI" W GRUPIE "JEŻYKI" - POMIDOROWE WYZWANIE

„Jeżyki” to odważne i ciekawe świata 3-latki. Z zapałem angażują się w proponowane zajęcia czy różnorodną aktywność. Tym razem było podobnie. Dzięki uprzejmości babci, jednego z naszych wychowanków, zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne, gdzie czołowe miejsce zajmowały pomidory. Dzieci w pięknie przygotowanych przez rodziców, czerwonych strojach, poznały jego walory oraz produkty spożywcze, które otrzymujemy po jego przerobieniu. Następnie ochoczo zaczęły przygotowanie sałatki. Wsparcie Pani Ireny Ogórek, okazało się bardzo pomocne, co w rezultacie dało niezwykły efekt w postaci pysznej i zdrowej przekąski. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałe spotkanie.

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE "JEŻYKI"

Najmłodsze przedszkolaki urządziły w swojej sali dzień chłopaka. Każde dziecko otrzymało prezent, przygotowany, specjalnie na tę okazję, przez rodziców. Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za wykazaną inicjatywę i jakże miły gest. 

REALIZACJA PROJEKTU "WITAMINKI" W GRUPIE "KRASNALE" - DZIEŃ CHŁOPAKA Z POMIDOREM "PANFUCY"

Dzisiaj dzieci z grupy Krasnale" ochodziły dzień pomidora a także dzień chłopaka. Poznaliśmy historię pochodzenia pomidorów, ich rodzaje oraz produkty, które można z nich wytworzyć. Przedszkolaki miały także możliwość przyczynić się do gotowania zupy pomidorowej. Było smacznie i zdrowo. Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom drobne upominki z okazji ich święta.

Dziękujemy rodzicom za zaanagażowanie w przygotowanie danego dnia oraz piękne czerwone stroje. 

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU "WITAMINKI" WE WSZYSTKICH GRUPACH WIEKOWYCH W MIESIĄCU WRZESIEŃ

W miesiącu wrześniu realizowaliśmy projekt „Witaminki" we wszystkich grupach wiekowych. Warzywem miesiąca był Pomidor „Panfucy". Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do spożywania większej ilości warzyw oraz próbowania nowych smaków. Grupy organizowały „Dzień pomidora" podczas, którego odbywały się różnorodne gry, tańce i zabawy z pomidorem Panfucym. Przedszkolaki poznały także produkty powstałe z pomidorów oraz same przygotowywały różnego rodzaju sałatki, zupy, itp. Chętnie kosztowały także smaków różnych pomidorków. Każda z grup przygotowała również prace plastyczne o realizowanej tematyce, by lepiej zapamiętać smak i wizerunek naszego pomidora. 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W GRUPIE "JEŻYKI"

Policjanci z brzosteckiego Posterunku Policji odwiedzili najmłodszą grupę przedszkolną. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca funkcjonariusza prawa i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Pani Katarzyna i Pan Jarosław udzielili „Jeżykom” cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć policyjny radiowóz. Pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałe zajęcia i poświęcony nam czas. 

PROJEKT "WITAMINKI" W GRUPIE "MOTYLKI" - POMIDOROWE WYZWANIE

Dzieci z grupy „Motylki" rozpoczęły realizację projektu „Witaminki". W tym dniu wszyscy byliśmy ubrani na czerwono niczym Pomidorki. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć różne odmiany pomidorów, poznac produkty pomidorowe ( ketchup,przecier, itp.) oraz budowę tego warzywa,a takze jakie wartości odżywcze posiada. W zajęciach towarzyszyła nam piosenka o pomidorku oraz wiersz J.Brzechwy „Pomidor". Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną w czterech zespołach wyklejając papierem kolorowym i bibułą sylwetkę warzywa.

WESOŁA GIMNASTYKA U "KRASNALI"

Grupa "Krasnale" w ramach zajęć sportowych udała się na halę widowiskowo-spotową. Korzystając z dostępnych sprzętów mogliśmy zagrać w piłkę zarówno nożną jak i koszykową.  Śmiechu i wesołej zabawy nie było końca. 

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM W GRUPIE "MOTYLKI"

20.09 w grupie Motylki" odbyły się zajęcia z udziałem zaproszonych gości. Policjanci z Komendy Powiatowej w Jaśle przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Dziękujemy gościom za wspaniałe przeżycia i podzielenie się swoją wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "JEŻYKI"

Dzień przedszkolaka zawsze, dla wszystkich dzieci, jest niezwykle wyjątkowy. Od samego rana zapewnia wiele niespodzianek i atrakcji. „Jeżyki” z chęcią wzięły udział we wspólnej zabawie,  w konkursach i tańcach przy ulubionych dźwiękach muzyki. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej atmosferze.