PRZEDSZKOLE BRZOSTEK


GALERIA

..


PRZEDSZKOLNE URODZINY

W czerwcu przedszkolne urodziny obchodzili: 
- w grupie „Jagódki”: Maja Z., Izabela G. oraz Lilianna Ch. 
- w grupie „Motylki”: Emilia C., Jakub B., Miłosz B. i Hubert S.
- w grupie „Misie”: Zuzanna S. i Anna B. 
 
Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowany poczęstunek.

"MOTYLKI" W BRZOSTECKIEJ BIBLIOTECE

Książki kryją na swoich kartkach niezwykłą magię. Składa się na nią nie tylko skarbnica rozmaitych wiadomości, faktów czy opowiadań, ale przede wszystkim, co istotne dla dzieci, bajki, baśnie i fantastyczne historie, które wprowadzają nas w świat marzeń i pięknych wyobrażeń. Miejscem, gdzie warto wybrać się na takie poszukiwania jest biblioteka, do której zawitały dzieci z grupy „Motylki”. Pani Ola była naszą przewodniczką i dokładnie pokazała każdy z bibliotecznych zakamarków. Przedszkolaki wysłuchały również specjalnie przygotowanej dla nich bajki i otrzymały słodkie upominki z okazji dnia dziecka. Serdecznie dziękujemy pracownikom brzosteckiej biblioteki za wspaniałe zajęcia. 

SPORTOWY DZIEŃ RODZINY

Przedszkole w Brzostku należy do Podkarpackiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Podejmujemy szereg działań, które przyczyniają się do wyrabiania czynnych postaw wobec własnego zdrowia. Stawiamy na zaplanowane działania, które wzmacniają zdrowie zarówno dzieci jak również rodziców i pracowników przedszkola. Dokładamy wszelkich starań, aby klimat społeczny placówki sprzyjał dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci. Zachęcamy do praktykowania w codziennym życiu zachowań, które służą zdrowiu. Uwieńczeniem działań tegorocznych była uroczystość połączonych świąt: Mamy, Dziecka i Taty, czyli Dzień Rodziny, która odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Brzostku. Uroczystość łączyła w sobie aktywność fizyczną, wspólnie spędzony czas i doskonały humor. Dzieci ofiarowały rodzicom występ artystyczny, rodzice dzieciom piłki zachęcające do aktywnego spędzania czasu. Dla wszystkich przygotowano zdrowy poczęstunek. Dziękujemy rodzicom, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość i doskonale się bawili ze swoimi dziećmi. Drodzy Rodzice czas, który ofiarowaliście swoim dzieciom to cudowny i najcenniejszy prezent.
                                                                                                                                                                                                                                                                       Dorota Nawracaj

DZIEŃ RODZINY W GRUPIE "MOTYLKI"

                                                Wiele świąt jest różnych w roku,
                                                    ale dwie szczególne daty
                                                   są dla dzieci najważniejsze,
                                                  to Dzień Mamy i Dzień Taty!

Tegoroczne świętowanie miało iście sportowy charakter. Dzień rodziny utrzymany w wyjątkowym klimacie sprawił mnóstwo radości wszystkim uczestnikom. Rozpoczął się występami dzieci, podczas których przedszkolne „Motylki”
 zaprezentowały wspaniały kowbojski taniec. Kolejno zaczęliśmy drużynową rywalizację w specjalnie przygotowanych sektorach. 

"MOTYLKI" I ZAJĘCIA Z PSEM TERAPEUTĄ

Dogoterapia to metoda wspomagająca proces rehabilitacji, terapii i rozwoju z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. Prowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę, który posiada wiedzę dotyczącą zarówno ludzi jaki i czworonożnych przyjaciół. Tego typu aktywność pozwala dzieciom na poszerzanie informacji o świecie zwierząt, rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności. Nasze przedszkolne „Motylki” dzięki uprzejmości Pani Ewy Wójcik - dogoterapeutki, wzięły udział w przygotowanych przez nią zajęciach w towarzystwie pieska rasy syberian husky o imieniu Szinuka. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem i pozytywnymi emocjami włączyły się do zbiórki na rzecz schroniska i dostarczyły do przedszkola prezenty dla piesków, które się w nim znajdują. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie i jej towarzyszce za poświęcony nam czas i cenne wskazówki dotyczące upodobań naszych pupili. 

SPOTKANIE AUTORSKIE W GRUPIE "MISIE"

Grupa „Misie” gościła na zajęciach autorkę wierszy dla dzieci. Pani Beatka rozmawiała z dziećmi o swojej twórczości, co musi się wydarzyć, aby powstał utwór literacki. W czasie spotkania wraz z gościem tworzyliśmy „Misiowy” utwór. Każdy przedszkolak mógł poczuć jak nie łatwo jest stworzyć np. opowiadanie, które ma akcję i zaciekawi czytelnika.

 

"MOTYLKI" PROWADZĄ OBSERWACJE PRZYRODNICZE

Natura ma wiele do zaoferowania zarówno małym, jak i dużym odkrywcom. Od biedronki siedzącej na trawie po dzięcioła stukającego w drzewo. Pod każdym liściem i kamieniem dzieci mogą odnaleźć tysiące fascynujących rzeczy. Dzisiaj przedszkolaki z grupy „Motylki” samodzielnie prowadziły obserwacje przyrodnicze. Mamy nadzieję, że te działania praktyczne okażą się inspiracją do poznawania świata fauny i flory, a także do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzięki nim mogą poszerzać wiedzę o otaczającym je środowisku naturalnym.

"MOTYLKI" I DZIEŃ ZABAWEK

Dzieci z grupy 5-latków przyniosły do przedszkola swoje ulubione, domowe zabawki. Przy okazji opowiedziały rówieśnikom, co skłoniło je do dokonania takiego wyboru. Towarzyszyła nam wesoła atmosfera przepełniona humorystycznymi anegdotami. 

"MISIE" I ZDROWY DESER

Dzieci z grupy „Misie” przygotowywały zdrowe desery, wykorzystując do tego owoce oraz galaretkę. Celem zajęć było utrwalenie zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcanie do zjadania owoców. Większość dzieci okazała się nie tylko wielbicielami zdrowej kuchni, ale również wspaniałymi cukiernikami. Jedzenie deserków odbyło się na drugi dzień…1, 2, 3 i po deserkach nie było nawet pół łyżeczki resztki.

PRZEDSZKOLNE URODZINY

W maju przedszkolne urodziny obchodzili: 
- w grupie „Stokrotki”: Anna O., Hanna R., Filip G. oraz Nikodem Dz.  
 
- w grupie „Motylki”: Oliwia Sz., Lena Sz., Maja Sz., Tobiasz R. i Szymon H. 
- w grupie „Krasnale”: Faustyna Z. i Emilia Sz. 
 
Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowany poczęstunek. 

"MISIE" W BIBLIOTECE

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. 11 maja dzieci z grupy „Misie”, odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Brzostku. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek z całą grupą przedszkolną. Z tematem spotkania zapoznała maluchy z biblioteką Pani Alicja, opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu, z wielkim zainteresowaniem maluchy oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, kolorowały obrazki z postaciami bajek. Na zakończenie spotkania odbyło się głośne czytanie, dalszą historie bohatera przeczytamy w przedszkolu.

 

BAJKOTERAPIA W GRUPIE "KRASNALI"

Grupa „Krasnale” miała przyjemność gościć autorkę książek terapeutycznych dla dzieci. Pani Paulina przybliżyła jak to jest być autorem książki, czym jest bajkoterapia oraz rozmawialiśmy o emocjach, które nie są źle nawet jeśli są nieprzyjemne. Nudy nie było, dzieci słuchały i bawiły się czytaniem, a nawet stworzyły jedna stronę własnej książki z bohaterami książki „Zajmijmy się tym”.

BIAŁO-CZERWONY SPACER

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Przedszkolna społeczność także pamięta o naszych symbolach narodowych. Dzieci wspólnie ze swoimi wychowawcami i opiekunami udały się na wiosenny spacer, podczas którego dominowały biel i czerwień. 

PRZEDSZKOLNI LAUREACI KONKURSÓW

Brzosteckie przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w licznych konkursach, organizowanych poza naszą placówką. Tym razem było podobnie. Dzieci z trzech grup wiekowych: „Motylki”, „Krasnale” i „Misie” wykonały prace plastyczne o tematyce ekologicznej, za co zostały wyróżnione. Ich trud doceniono poprzez wręczenie im dyplomów oraz nagród rzeczowych. 

"MOTYLKI" I SPOTKANIE Z PANEM PODLEŚNICZYM

Dzisiejszy poranek w przedszkolu był zupełnie inny niż dotychczas. Po wspólnym śniadaniu, zawitali do naszej sali kapitalni goście, mianowicie Pan podleśniczy Paweł Tomasiewicz wraz ze swoim asystentem Panem Jakubem. Nie byli sami, gdyż zabrali ze sobą cząstkę lasu. Pod ich kierunkiem „Motylki” wzięły udział w prawdziwej lekcji przyrody. Poprzez nazywanie i rozpoznawanie gatunków drzew przy udziale autentycznych okazów, wskazywanie, charakterystycznych dla naszego regionu, zwierząt leśnych, po gry i zabawy ruchowe i spostrzegawcze.  Nie zabrakło także prezentów dla wszystkich dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować Panom za fenomenalne przygotowanie i zajęcia godne podziwu.

PRZEDSZKOLNE URODZINY

W kwietniu przedszkolne urodziny obchodzili:
- w grupie „Stokrotki”: Lidia S. i Jakub K. 
- w grupie „Jagódki”: Iga M., Piotr S. oraz Marcel S.  
- w grupie „Motylki”: Jagoda K. i Hubert W. 
 
Solenizantom składamy najlepsze życzenia, a rodzicom dziękujemy za przygotowany poczęstunek.