..

PRZEDSZKOLNE URODZINY

W miesiącu październiku urodziny obchodzili:

- grupa "Jeżyki": Marcel K.

- grupa "Kotki": Oluś G.

- grupa "Jgódki": Klara M., Franiu K., Antoś B.

Jubilatom składamy serdeczne życzenia a rodzicom dziękujemy za pyszny i zdrowy poczęstunek.

"SMERFIKI" POZNAJĄ ZASADY PIERWSZEJ POMOCY

21 października grupa Smerfiki rozpoczęła nowy tydzień, a w nim nowy temat (bardzo ważny!)- Dbam o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Gościliśmy rodziców koleżanki z grupy- Pana Daniela Wójcika i Panią Martę Kopeć- Wójcik.
Celem zajęć przeprowadzonych przez strażaków ratowników było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się podczas wypadku.
Zaproszeni goście pokazali nam jak wygląda strój oraz apteczka strażaków, która jest dużo większa od tej, która znamy z przedszkola czy domu. Następnie Smerfiki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się jak wołać o pomoc, sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak ułożyć taką osobę w pozycji bocznej ustalonej, przyklejały plasterki oraz utrwaliły sobie numer alarmowy. Na zakończenie każdy otrzymał od naszych strażaków plasterek z Psim Patrolem :)
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Dzięki takiej lekcji Smerfiki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia!
Dzieciaczki bardzo chętnie brały w spotkaniu, a wiadomości na pewno zostaną w głowach na bardzo długo.
BARDZO DZIĘKUJEMY NASZYM GOŚCIOM za świetne zajęcia i za czas poświęcony naszym Smerfikom!

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W GRUPIE "SMERFIKI"

4 października 2024 r. grupę Smerfiki odwiedziła Pani Anna Klich - pielęgniarka z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Brzostku. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły i utrwaliły wiadomości z całęgo tygodnia na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać oraz jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i poświęcony czas.