..

REALIZACJA PROJEKTU "WITAMINKI" W GRUPIE "JEŻYKI" - DYNIOWE WYZWANIE

Dzieci z grupy 3-latków podczas realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki” wzięły czynny udział w zajęciach kulinarnych, których główną bohaterką była dynia. „Jeżyki” dzięki wspaniałej współpracy, przy niesamowitym zaangażowaniu, przygotowały wyśmienity deser oraz wzbogaciły wiedzę na temat tego, jakże wartościowego warzywa. Proszę nam wierzyć, nasze ciasto smakowało wybornie.

"MOTYLKI" PAMIĘTAJĄ O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Dzieci z grupy "Motylki" w dniu 2 listopada wybrały się na pobliski cmentarz w Brzostku, aby zapalić znicz na grobach żołnierzy, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Był to czas refleksji, zadumy i wspomnień, rozmowy o zmarłych, którzy odeszli od nas. Dzieci okazały szacunek zachowując ciszę i powagę w takim miejscu jakim jest cmentarz.

PRZEDSZKOLNE URODZINY

W miesiącu październiku urodziny obchodzili:

- grupa „Jeżyki" : Joanna B., Marcel K.

- grupa „Stokrotki": Jan K., Franciszek K., Filip K. Piotr N., Julia R., Andżelika S., Maciej Sz.

- grupa „Jagódki": Klara M., Antoni B., Franciszek K.

- grupa „Motylki": Gabriela Z., Michał Sz.

Jubilatom składamy serdeczne życzenia a rodzicom dziękujemy za pyszny i zdrowy poczęstunek.

BAL JESIENNY W GRUPIE "JEŻYKI"

Bal jesienny organizowany w przedszkolu jest świetną okazją do zademonstrowania kreatywności, włożonej w wykonanie i zaprezentowanie oryginalnego stroju. „Jeżyki” w pięknych przebraniach z chęcią uczestniczyły w zabawach rytmiczno-ruchowych, oferując eksplozję pozytywnej energii. Podsumowaniem tego niesamowitego dnia był jesienny pokaz mody, który pozwolił na nagrodzenie każdego przedszkolaka gromkimi brawami za solidne i niezwykłe kreacje.

"KRASNALE" I WIZYTA W SADZIE

Korzystając z ładnej pogody oraz zaproszenia od Pani Bożeny Ch. dzieci z grupy „Krasnale" wybrały się na wycieczkę do sadu. Pani Bożena przybliżyła nam nazwy poszczególnych drzew oraz krzewów, mieliśmy możliwość podziwiać także miejsce, które zamieszkuje jeżyk. Dzięki gościnności właścicielki sadu dzieci miały możliwość skosztować znajdujące się tam smokołyki, takie jak maliny czy winogorno, oraz zebrać różne odmiany jabłek. Po powrocie do przedszkola samodzielnie je pokroiły i przy pomocy Pani Małgosi ugotowały pyszny kompot, który spożywały podczas obiadu. Na zakończenie wizyty w sadzie każde z dzieci otrzymało własną roślinkę do zasadzienia w przydomowym ogrodzie. Sredecznie dziękujemy Pani Bożence za gościnność, otrzymane prezenty oraz poświęcony czas.

REALIZACJA PROJEKTU "WITAMINKI" W GRUPIE "KRASNALE" - OGÓRKOWE WYZWANIE

Podczas wizyty u Pani Bożeny Ch. „Krasnale" miały możliwość odwiedzić także szklarnię. Znaleźliśmy tam ogórki oraz takie produkty jak koper czy liście laurowe. Dzięki swoim zbiorom dzieci rozpoczęły przygotowania ogórków do kiszenia. Najpierw starannie je umyły po czym układały w sloikach. Następnie zabraliśmy je do przedszkola i umieścili w „krasnalowej spiżarni". Na koniec wszyscy zobrazowali swoje działania wykonując pracę plastyczną. Dzięki temu ogórek Olaf - bohater projektu „Witaminki" trafił do słoika, by mógł pozostać z nami na dłużej.

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W GRUPIE "STOKROTKI"

11 października w grupie Stokrotki" miłym gościem była pani Magdalena mama Frania. Pani pielęgniarka miała do przekazania dzieciom bardzo ważne informacje - w jaki sposób należy dbać o zdrowie. Pani Madzia zachęciła dzieci do spożywania owoców i warzyw, do aktywności fizycznej, powiedziała również, że bardzo ważne jest dbanie o zęby, higienę, przypomniała o myciu rąk. Spotkanie było urozmaicone różnorodnymi pomocami. Gościem był miś Tedi, którego dzieci pokochały i chętnie udzieliły mu pomocy. Bardzo dziękuję Pani Madzi za to spotkanie myślę, że najlepszą nagrodą jest zadowolenie dzieci i ich zaangażowanie podczas spotkania. Dziękuję również za piękne pamiątki, które dostały przedszkolaki.

"JEŻYKI" I WYCIECZKA DO APTEKI

Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki, aby dokładnie poznać miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się w niezbędne lekarstwa. Okazują się być bardzo pomocne w sytuacji pojawienie się różnych chorób. „Jeżyki” poznały także rozmaite sposoby związane z profilaktyką oraz radzeniem sobie z niechcianymi wirusami.

"JEŻYKI" PRZYGOTOWUJĄ OWOCOWE SZASZŁYKI

Przedszkolne „Jeżyki” wiedzą, że owoce i warzywa mają wiele witamin, a ich spożywanie jest zdrowe dla naszego organizmu. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować bananowo-jabłkowe szaszłyki. Dzieci bez wahania wzięły się do pracy, a rezultat ich działania okazał się bardzo smakowity.

REALIZACJA PROJEKTU "WITAMINKI" W GRUPIE "MOTYLKI" - OGÓRKOWE WYZWANIE

Dzieci z grupy Motylki" w dniu 3.10 podjęły Ogórkowe wyzwanie" realizując projekt Witaminki". Przedszkolaki zgromadziły w kąciku przyrody różne gatunki ogórków wykorzystując je na zajeciach. Pod okiem Pani Małgosi K., która pracuje w kuchni wszyscy zabrali się za kiszenie ogórków. Dzieci zrobiły też mizerię, którą zjadły z apetytem podczas obiadu. Nastepnie wykorzystując ogórka, plastelinę i wykałaczki stworzyły własnego bohatera Ogórka Olka". Dziękujemy Pani Małgosi za udział w zajęciach kulinarnych i cenne uwagi, które przekazała przedszkolakom.

PROJEKT "WITAMINKI" W GRUPIE "JEŻYKI" - POMIDOROWE WYZWANIE

„Jeżyki” to odważne i ciekawe świata 3-latki. Z zapałem angażują się w proponowane zajęcia czy różnorodną aktywność. Tym razem było podobnie. Dzięki uprzejmości babci, jednego z naszych wychowanków, zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne, gdzie czołowe miejsce zajmowały pomidory. Dzieci w pięknie przygotowanych przez rodziców, czerwonych strojach, poznały jego walory oraz produkty spożywcze, które otrzymujemy po jego przerobieniu. Następnie ochoczo zaczęły przygotowanie sałatki. Wsparcie Pani Ireny Ogórek, okazało się bardzo pomocne, co w rezultacie dało niezwykły efekt w postaci pysznej i zdrowej przekąski. Pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałe spotkanie.